Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Избор на видеостатив с флуидна глава
Автор: Nikolcho555   
Дата:   22-12-14 23:12

Здравейте. Стигнах и до избора на видеостатив за видеоклипове и се видях в чудо. Пълно е с мнения и препоръки за фотостативи, аз самият имам Manfrotto-MK 393 H и горе долу съм наясно с характеристиките на тези стативи но има относително малко мнения за видеостативите а цените им са такива че място за грешки няма. :)
Това което разбрах че ми трябва е да има флуидна глава, понеже го взимам точно за плавни движения, иначе и моят статив си ми върши работа ако е за неподвижно снимане. Апарата ми е Сони А65 + Сони 18-55 + Тамрон 17.50/2.8 + Минолта 70-210/4, тоест не е нещо кой знае колко голям и тежък.
Тези които виждам да се продават и пише че са за видео са:
Velbon Videomate 438 - 109лв
Velbon Videomate 538 - 129лв
Velbon Videomate 638 - 149лв
Velbon DV-7000 - 299лв
BENRO KH25 - 319лв
Първите два не пише да са с флуидна глава, третият е най-евтиният с такава но тези Велбон по принцип нещо не ми вдъхван доверие, не знам защо, нещо паянтови ми изглеждат. Четвъртият ми идва вече доста по-скъп от другите и ако ще давам толкова пари си мисля че последният, Бенро е доста по -добър вариант а разликата е 20лв. Този всъщност ми изглежда и най-евтиният от тези които смятам че вършат работа найстина. А следващите вече са с 200лв отгоре, към 500лв и не са ми по силите. А се оказа че на старо е мисия невъзможна да се намери статив с флуидна глава. Та въпросът ми е , кой според вас е най-евтиният видеостатив който е достатъчно стабилен и има плавно движение на главата, без накъсване както когато е с нормален статив. Според мен е Бенрото, но може да греша и даже най евтиният да става, вие кажете, аз нямам никакъв опит с такива стативи и няма и къде да погледна понеже съм от Кърджали. Отделно гледах и само основи и отделно глави но там нещата са още по зловещи ценово. Така че ако трябва да взема видеостатив до около 300лв има ли по-добро решение от Бенро Кх25 според вас. И с това Бенро също така ще мога ли да извършвам достатъчно плавно движение, става въпрос извъртане на главата наляво и надясно.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на видеостатив с флуидна глава
Автор: kvakioh   
Дата:   22-12-14 23:17

Бенро или ДВ-7000. Другите са калпавки.
Като цяло най-доброто решение един път е отделно статива и главата.
За 300лв трудно ще се намери достатъчно добър за видео. Те вече са дадени в списъка.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на видеостатив с флуидна глава
Автор: pmartinov   
Дата:   22-12-14 23:23

Една глава от мен.Отстъпката е до 31ви декември !

Бенро имат много добри крака и можеш да събереш добър видеостатив за твоята цел.


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на видеостатив с флуидна глава
Автор: pmartinov   
Дата:   22-12-14 23:25

http://www.bhphotovideo.com/c/product/944774-REG/manfrotto_mvh500ah_pro_fluid_head.html


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на видеостатив с флуидна глава
Автор: Nikolcho555   
Дата:   22-12-14 23:35

Благодаря за линка за главата, но за съжаление само транспорта излиза 70 долара до тук. Затова съм се насочил към нещо от България.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на видеостатив с флуидна глава
Автор: k7   
Дата:   23-12-14 15:47

Аз преди малко си взех този и съм предоволен. Вярно, че е двойно по скъп от най-скъпата посочена от теб оферта, но статива е супер [smilie24]

http://dynaphos.com/product.php?c=22&sc=79&id=2208



Отговори на това съобщение
 Re: Избор на видеостатив с флуидна глава
Автор: houngan   
Дата:   23-12-14 15:57

Имам ДВ-7000 и мога да кажа, че е стабилен, много здрав, гумите на крачетата му се губят понякога, примерно ако ще снимаш в природата и го мушнеш в някоя кал и изчезне по някоя [smile]

Главата му е добра, мазна, също много здрава. Падал е н-пъти вече. За най-плавно движение я дърпай с ластик [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на видеостатив с флуидна глава
Автор: GOSPODIN   
Дата:   23-12-14 16:33

Имам Velbon DV-7000 - много як кютук и съвсем приличен за парите си. Главата е страхотна за видео и е флуидна, като позволява чудесно панорамиране(швенк) хоризонтално и вертикално.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на видеостатив с флуидна глава
Автор: langel   
Дата:   23-12-14 18:04

BENRO KH25 е много по-добър от Velbon DV-7000 отколкото е разликата в цената.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на видеостатив с флуидна глава
Автор: volkov61   
Дата:   23-12-14 19:09

Хубав статив под 1000лв просто няма.....всичко друго е компромис[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на видеостатив с флуидна глава
Автор: Nikolcho555   
Дата:   23-12-14 19:17

k7, сигурен съм че този е супер но цената както каза е двойна и не ми е по джоба.

houngan, това за ластика нещо не го схванах, как точно да го правя. Става въпрос все пак не просто за панорамно снимане а като завъртам главата нядясно примерно да следя с апарата дадени обекти които се преместват, мога ли това да го правя с някакъв ластик и едновременно да следя фокуса и кадрирането на обектите.

Май трябва да се намери някой който е ползвал и двата статива за да каже кой е по добър че иначе всеки си казва за неговия понеже няма впечатления от другия.

Ако се сетите за друг статив горе долу за същите пари ще съм благодарен да го споделите.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на видеостатив с флуидна глава
Автор: radikyokushin   
Дата:   23-12-14 20:00

langel вече ти го е казал. Ще ти го кажа и аз - Benro-то е по-добрия от двата.
За твое съжаление обаче, ще потвърдя на 100% и това, което volkov61 е написал [smilie24] .

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на видеостатив с флуидна глава
Автор: Nikolcho555   
Дата:   23-12-14 20:17

В такъв случай според вас по-добре ли е да продължа да търся статив на старо вмсто нов. Някой който на старо струва 300-400лв а нов е струвал 800лв примерно. Това по-добре ли ще бъде от нов статив за 300лв. Питам понеже не знам дали флуидната глава се амортизира с времето и дали смазката и самия флуид си променят свойствата или се изхабяват. С две думи използвана няколкогодишна флуидна глава ще работи ли толкова плавно както нова такава.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на видеостатив с флуидна глава
Автор: houngan   
Дата:   23-12-14 20:19

Става въпрос при хоризонтално движение - вместо с ръчичка слагаш един обикновен ластик за дръжката и с пръст теглиш в желаната посока, става по-плавно. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на видеостатив с флуидна глава
Автор: radikyokushin   
Дата:   23-12-14 20:27

Най-големия проблем при употребяваните стативи от нисък клас е появата на луфтове в механиката на главата и понякога в самата основа.
При покупката на такъв (употребяван) статив това много лесно се установява при прегледа.
Аз лично винаги залагам на употребяваните неща от по-висок клас вместо на нови еднодневки и винаги съм бил доволен след това. Говоря въобще, не само за стативи [smile] .

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на видеостатив с флуидна глава
Автор: GOSPODIN   
Дата:   23-12-14 21:52

Объркахте човека, разбира се че нов за 300 + лева е по- добре от втора ръка, но разбрицан. За супер профи работа и 2000лв. са малко, но изброените по-горе DV-7000 и BENRO KH25 само за 300лв. ще ти гарантират напълно адекватни възможности за прилично средностатистическо видеозаснемане.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на видеостатив с флуидна глава
Автор: Nikolcho555   
Дата:   23-12-14 23:06

Малко се обърках найстина. Ето едно клипче което заснех преди два месеца, до четиридесетата секунда съм използвал 5-6 пъти движение на статива надясно при заснемането, то си личи къде, останалите сцени съм ползвал най-вече флайкам. След мненията ви почвам да се чудя вече има ли смисъл да сменям моя Manfrotto-MK 393 H за видеостатив за 300лв, ще има ли разлика ( по-голяма плавност )или поне улеснение при заснемането на такива сцени ако го направя. Или само ако го сменя с някой найстина скъп и хубав. ( 1000лв )
https://www.youtube.com/watch?v=CFKhJvfC5B4

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на видеостатив с флуидна глава
Автор: GenaDP   
Дата:   23-12-14 23:08

флуидна глава

Очевидно никой от тук пишещите не знае точното значение на този термин. Накратко - нито един от обсъжданите стативи не е с такава глава, независимо от написаното по търговските сайтове.

Езно ревю на бенро-то (на италиански е, но и само да се гледа без да се разбират приказките според мен е достатъчно).

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на видеостатив с флуидна глава
Автор: GenaDP   
Дата:   23-12-14 23:15

Малко се обърках найстина. След мненията ви почвам да се чудя вече има ли смисъл да сменям моя Manfrotto-MK 393 H за видеостатив за 300лв, ще има ли разлика ( по-голяма плавност )или поне улеснение при заснемането на такива сцени ако го направя.


На снимки стативът ми се види кекав, но не съм го пробвал на живо - може и да греша. Плавност на движението се постига от главата - ако краката са стабилни и не се клатят и сучат, смени му само главата с читава. И научи как правилно се пише "найстина".

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на видеостатив с флуидна глава
Автор: chrisnoch   
Дата:   23-12-14 23:20

Nikolcho555,
Като гледам какво видео си заснел, стативът ти е най-малкият проблем!

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на видеостатив с флуидна глава
Автор: Nikolcho555   
Дата:   23-12-14 23:45


chrisnoch, това ми е първият клип, сега се уча все пак.

GenaDP, да разбирам ли че нито един от двата статива за 300лв не става според теб.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на видеостатив с флуидна глава
Автор: GenaDP   
Дата:   23-12-14 23:57

Обсъжданите тативи стават, но не са нещо особено. След като вече имаш подобен статив, безсмислено е да си купуваш втори такъв. Намери си читава видео-глава като за начало - нова или на старо (ако на твоя статив може да му се сменя главата).

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на видеостатив с флуидна глава
Автор: Daniel_P   
Дата:   24-12-14 00:52

Аве може ли тва племе Българите да сме такива надути, всеможешти и заяждащи се хора!?!

Chrisnoch-Nikolcho555,
Като гледам какво видео си заснел, стативът ти е най-малкият проблем

Що не дадеш на човека съвет вместо да правиш безсмислени и заяждащи коментари? Човека има желание, учи се и пита за статив! Никой не се е родил научен, освен много Българи!

Nikolcho555 съжалявам, че немога да дам съвет не съм запознат с този тип стативи, успех и видеото ти въобще не е зле за човек който прохожда в областа:) Весели Празници :)



Публикацията е редактирана (24-12-14 00:59)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на видеостатив с флуидна глава
Автор: k7   
Дата:   24-12-14 01:03

Автор: Daniel_P
Дата: 24-12-14 00:52

Аве може ли тва племе Българите да сме такива надути, всеможешти и заяждащи се хора!?!

Chrisnoch-Nikolcho555,
Като гледам какво видео си заснел, стативът ти е най-малкият проблем

Що не дадеш на човека съвет вместо да правиш безсмислени и заяждащи коментари? Човека има желание, учи се и пита за статив! Никой не се е родил научен, освен много Българи!

Nikolcho555 съжалявам, че немога да дам съвет не съм запознат с този тип стативи, успех и видеото ти въобще не е зле за човек който прохожда в областа:) Весели Празници :)

[smilie24] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на видеостатив с флуидна глава
Автор: chrisnoch   
Дата:   24-12-14 02:18

Daniel_P,
k7,
НЕ се заяждам! Момчето има много да учи, много по-съществени проблеми да решава, а се е хванало за статива. И флуидна глава за 2000 лв. да си купи - все тая! На свинче - звънче!

Nikolcho555,
На този етап от твоето развитие НЕ ти трябва по-добър статив! Не поставяй каруцата пред коня - смешно е, а и няма смисъл! И най-скъпият видеостатив не може да спаси кадър, лишен от съдържание. Концентрирай се върху усъвършенстването на своите знания и умения. Ако не знаеш как - питай! Може и на Л.С.
Весела Коледа!

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на видеостатив с флуидна глава
Автор: Nikolcho555   
Дата:   24-12-14 03:12

Daniel_P,
k7,,
Благодаря за поощрението.

chrisnoch, винаги съм отворен за съвети и препоръки, кажи какво е нужно да направя според теб за да си усъвършенствам уменията.

Весели празници на всички. :)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на видеостатив с флуидна глава
Автор: Gecata   
Дата:   24-12-14 08:12

chrisnoch, винаги съм отворен за съвети и препоръки, кажи какво е нужно да направя според теб за да си усъвършенствам уменията.
[smilie3] Nikolcho555 на твое място не бих бил ...ъъъъ толкова сдържан след подобно изказване към някого с един снежен човек в профила си, неже ли да му искам съвети. Чудесно ти е видеото.Работи!



Публикацията е редактирана (24-12-14 12:57)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на видеостатив с флуидна глава
Автор: Daniel_P   
Дата:   24-12-14 11:10

Ми не съм съгласен, че не му трябва. То и камера тогава не му трябва и само да си чете на сухо!Ако ще и за статив за 3хил да пита пак отговора е да още по добре щом искаш и можеш да си го позволиш, щом имаш желание да се занимаваш за напред този инструмент ще ти даде по добри резултати и възможности за напред!
А най - ми става смешно и весело като видя някой да пита. Здравейте запален съм по фотографията и се уча и искам да си взема добра камера и се двоумя между D800 i D810 да речем.
И от доло някой веднага да го лепне аве ти не моиш още да снимаш кат хората д810 искаш си копуваш! Или първо се научи да снимаш и тогава си копуваи такива камери! И тем подобни изказвания породени от завис предполагам! Ма аз не разбирам защо да не си купи след като има парите и не са проблем? Трябва задължително да се научи на апарат за 500лв и тогава?:D Разбира се че не и едно тяло като д800 ще му даде повече увереност повече възможности, а дали ще се научи и ще стане добър за да използва пълния капацитет на камерата зависят от неговото желание и упоритост! А ако не ще си има камера за 5бона и ще си прави нормални снимки, ма и в това не виждам проблем, щом му е кеф:D Все едно не си копуваи мерцедес щот си новобранец не може, вземи си кадет(макар че при колите има повече логика, особено ако е от нежния пол :p! Много се отплеснах :D Весели празници! Всичко ще се оправи ма някой ден![shtrak] [smilie5]



Публикацията е редактирана (24-12-14 11:17)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на видеостатив с флуидна глава
Автор: chrisnoch   
Дата:   24-12-14 11:43

Gecata,
Ти като имаш 393 снимки в профила, дали разбираш нещо от видео?! Аман от самодоволни комплексари!

Nikolcho555,
Не ти трябват евтини ласкателства от хора, които очевидно нищо не разбират от драматургия и режисура!
Единственото качество на твоето видео е ентусиазма, с който е реализирано. Заснето е прилично, но постпродукцията (монтаж, цветни корекции и т.н.) е на плачевно ниво. Монтажни секвенции от типа "цигуларка - двама бягат - цигуларка - един бяга" (и така 3 минути и нещо) няма как да са смислени, камо ли вдъхновени. За "актьорските" умения на участниците даже не ми се пише!
Сега разбрах (обърнах внимание на "инж." пред името ти), че отдавна не си невръстен младеж. Човек се учи цял живот, но ти имаш много да наваксваш. Започни с основи на драматургията - конфликт, фабула, изграждане на характери. Прочети някоя книга за кинорежисура. Пренасянето на 3Д реалността върху 2Д екран не е просто нещо, но можеш много да напреднеш, ако научиш някои основни принципи - например що е то "ос на взаимодействие", как се определя и какво значение има за разкадровката. Знания за основните монтажни похвати също няма да са ти излишни. Специализираната литература, издадена на български, е оскъдна. Ако владееш английски и/или руски, мога да ти изпратя няколко смислени книги - като за начало.
Весела Коледа!

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на видеостатив с флуидна глава
Автор: Daniel_P   
Дата:   24-12-14 12:36

Chrisnoch ей за това говорех! :)
Това вече е колегиален съвет които е полезен и ще помогне на автора да напредва! Все пак всички в този форум имат нещо общо и то е заинтересуваноста и любовта ни към фотографията, видео заснемането и изкуството:) [smile] [shtrak]



Публикацията е редактирана (24-12-14 12:37)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на видеостатив с флуидна глава
Автор: chrisnoch   
Дата:   24-12-14 12:56

Снощи бях скапан, затова написах само едно изречение, в което все пак имаше конкретен съвет - да забрави за статива. Съжалявам, че е било изтълкувано като заяждане!
Весела Коледа!

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на видеостатив с флуидна глава
Автор: Gecata   
Дата:   24-12-14 13:25

"Gecata,
Ти като имаш 393 снимки в профила, дали разбираш нещо от видео?! Аман от самодоволни комплексари!"

chrisnoch , вероятно разбирам нещо и от видео. Снимам за Travel TV HD Chanal, където работата ми е добре приета.
Постовете ти са обидни, некомпетентни и лишени от всякакво чувство за мяра!Явно си посредствен аматьор с велики амбиции. Предлагам ти да увладееш егото си и да приемеш факта, че изказвания тип "последна инстанция" са неприемливи.
Все пак човекът пита за видео глава, а не за драматургия, режисура, монтаж или постпродукция, ако си спомняш.[smilie3]



Публикацията е редактирана (24-12-14 23:17)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на видеостатив с флуидна глава
Автор: volkov61   
Дата:   24-12-14 13:48

http://www.bhphotovideo.com/c/product/294284-REG/Vinten_VB100_CP2M_VISION_100_Carbon_Fiber.html
това е статив за професионална работа....но и цената му е извънземна...
макар че новите модели цената им е доста по-голяма.[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на видеостатив с флуидна глава
Автор: chrisnoch   
Дата:   25-12-14 04:08

Gecata,
Изглежда самочувствието ти е в излишък, а възпитанието - в недостиг. Не си написал нищо смислено по темата, но си позволяваш да ме "обвиняваш" в некомпетентност, аматьорщина и прочие дивотии. Нямаш си представа колко си заблуден! И срещу мен да бягаш, пак няма как да ме стигнеш! Не си ми нито на образованието, нито на филмите, нито на наградите! Снимай си с канончетата за жалката кабеларка и не се бърка там, където не ти стигат ни знания, ни опит!
Апропо, аз не пиша "от последна инстанция", а просто изказвам мнение. Това е мое право. На теб може и да не ти харесва. Това пък е твое право. Само дето аз имам аргументи, а ти - не!
Хайде със здраве!

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на видеостатив с флуидна глава
Автор: Gecata   
Дата:   25-12-14 07:16

Леле, chrisnoch , верно си бил аматьор-грандоман-енциклопедист.
Чичко Google що не знае нищо за това?! Виждам, че и в Алфа форума си същата заядлива драка компетентна по всичко! Виждам , че и интересът ти към фотографските форуми се е събудил точно преди има-няма две години.[smilie18][smilie18][smilie18]
Виждам, че обидните квалификации са ти практика.[smilie23]
Да и Travel TV верно, че е кабеларка, но американска. Била дълго време собственост на Discovery Networks unit,а по късно на Cox Communications и дъщерни фирми. "Кабеларка" за над един милиард долара. Нещо като NG, но по голямо [smilie18]



Публикацията е редактирана (25-12-14 08:40)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на видеостатив с флуидна глава
Автор: chrisnoch   
Дата:   26-12-14 02:07

Gecata,
Пак не пишеш нищо смислено по темата, а се заяждаш с мен - т.е. нищо ново, все същата тъпня! Мисли си каквото искаш за мен - не ми пука, че ще си останеш невежа!
Очевидно дори не знаеш как се ползва "Чичко Google", който току-що извади 7050 резултата с моето скромно име. Проверих от любопитство.
Хайде със здраве!

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на видеостатив с флуидна глава
Автор: GOSPODIN   
Дата:   28-12-14 09:41

Интересно, защо са написали, че главата е флуидна, а според ГенаДП не е и ако не е, то каква е "истинската" флуидна?


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на видеостатив с флуидна глава
Автор: k7   
Дата:   28-12-14 13:01

главата на моят статив е такава


http://www.cinemadslr.ru/wp-content/uploads/2014/08/Benro-S8-pic1.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Избор на видеостатив с флуидна глава
Автор: radi_nrj   
Дата:   30-12-14 18:34

Ползвам Velbon VIDEOMATE 638. За моята турбосапуниерка FZ100 е поносим, но за DSLR не става.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на видеостатив с флуидна глава
Автор: GenaDP   
Дата:   30-12-14 22:42

@GOSPODIN:

Флуидната глава по принцип е глава с хидравлично омекотяване на движението. Тази от снимката по-горе няма нищо общо с хидравликата, омекотяването на движението е с някаква силиконова смазка. Елеменарен трик на производителите, възползващи се от двойното значение на fluid - течност като съществително и плавен като прилагателно.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на видеостатив с флуидна глава
Автор: Nikolcho555   
Дата:   30-12-14 23:08

В такъв случай как да различим хидравличната флуидна глава от тази със силикон. Този BENRO KH25 с каква е, знаеш ли.

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »