Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 ..Кога фотофорумските Автори започват да премахват от снимките си това полезно н
Автор: шдфдшд   
Дата:   15-12-14 19:05

..Кога фотофорумските Автори започват да премахват от снимките си това полезно нещо , наречено EXIF и защо ?...
 Re: ..Кога фотофорумските Автори започват да премахват от снимките си това полезно н
Автор: J0R0   
Дата:   15-12-14 19:25

Едва ли някой го премахва нарочно. Повечето редактиращи програми по подразбиране го трият. Така че само едно преоразмеряване на снимката в неподходящата програма и екзифа изчезва.
 Re: ..Кога фотофорумските Автори започват да премахват от снимките си това полезно н
Автор: шдфдшд   
Дата:   15-12-14 19:31

...Верно ?...аз пипам само с Фотошоп и не знаех..
...струваше ми се , че като си купят по скъпа техника и почват да крият, да не се разбере на какво се дължи качеството ...
...може и да не съм прав...[smilie2]

 Re: ..Кога фотофорумските Автори започват да премахват от снимките си това полезно н
Автор: lamerko   
Дата:   15-12-14 19:35

Ако е правена по-сериозна обработка от повече от един кадър - нормално е тази информация да бъде премахната, дори от Photoshop, който по принцип я запазва. Други програми за авроматизирани действия също директно затъркват информацията. Да не говорим, че ако кадъра е бил качен някъде (например Фейсбук) и после от там е му се е намерило място тук - се тая :)
 Re: ..Кога фотофорумските Автори започват да премахват от снимките си това полезно н
Автор: J0R0   
Дата:   15-12-14 19:38

Качеството не се дължи на скъпата техника, а на уменията на фотографа да работи със светлината и цвета, да композира и да улавя моментите.

Техниката дава изключително малко по отношение на крайния резултат. Сигурен съм че Клептън и с китара за 50 лева ще свири много по-добре отколкото аз с неговата.
 Re: ..Кога фотофорумските Автори започват да премахват от снимките си това полезно н
Автор: шдфдшд   
Дата:   15-12-14 19:41

...аз правя сериозни обработки с повече от един кадър , но Фотошоп не ми трие EXIF-а...не съм напълно убеден...
...Багданов не трие , Екзистенциа не трие , Мара не трие..други също..
...както и да е...ясно , че няма начин да се докаже!...
 Re: ..Кога фотофорумските Автори започват да премахват от снимките си това полезно н
Автор: шдфдшд   
Дата:   15-12-14 19:42

J0R0 , това е ясно!...встрани си от темата...[smile]
 Re: ..Кога фотофорумските Автори започват да премахват от снимките си това полезно н
Автор: vladis   
Дата:   15-12-14 19:50

И във Фотошоп EXIF-а изчезва, ако се използва Save for Web

 Re: ..Кога фотофорумските Автори започват да премахват от снимките си това полезно н
Автор: шдфдшд   
Дата:   15-12-14 19:53

...да...наистина не ползвам Save for Web...
 Re: ..Кога фотофорумските Автори започват да премахват от снимките си това полезно н
Автор: ecobo   
Дата:   15-12-14 20:43

Ти направо зачеркна една цяла плеяда топ-фотографи, които снимат на филм и си нямат ЕКЗИФ, завалиите [smilie5]


Какво значение има с какво са направети тези снимки, примерно:

http://woman.hotnews.bg/static/uploads/content/05/les_femmes_d_helmut_newton_8297_north_990x%281%29.
 Re: ..Кога фотофорумските Автори започват да премахват от снимките си това полезно н
Автор: falcon   
Дата:   15-12-14 20:46

Така си е, Save for WEB и отиде екзифа в реката.
 Re: ..Кога фотофорумските Автори започват да премахват от снимките си това полезно н
Автор: шдфдшд   
Дата:   15-12-14 20:54

...ecobo , никого не съм зачеркнал...ФотоФорум е сайт за обмяна и коментар на фотографска материя ,и информация...
...техниката е важна фотографска информация...
...филмовата фотография не е "без EXIF"..пък и ...
...посочените от теб снимки от фотографски сайт ли са ?...
 Re: ..Кога фотофорумските Автори започват да премахват от снимките си това полезно н
Автор: ishootraw   
Дата:   15-12-14 21:08

Уточнение: при save for web има и опция да се запази тоест показва информацията от exif-a. Може да се избира да се показва и само части от нея.
 Re: ..Кога фотофорумските Автори започват да премахват от снимките си това полезно н
Автор: шдфдшд   
Дата:   15-12-14 21:09

...така...ми тогава ?...
 Re: ..Кога фотофорумските Автори започват да премахват от снимките си това полезно н
Автор: pstoev   
Дата:   15-12-14 21:13

Съмнявам се някой да го трие нарочно, пък и да няма, какъв е проблема да питаш с какво е снимано [smile]
 Re: ..Кога фотофорумските Автори започват да премахват от снимките си това полезно н
Автор: шдфдшд   
Дата:   15-12-14 21:14

...приема се за лош тон и заяждане....
 Re: ..Кога фотофорумските Автори започват да премахват от снимките си това полезно н
Автор: Gecata   
Дата:   15-12-14 21:23

Хелмут Нютън триеше....Лично ми го е казвал [smilie7]
 Re: ..Кога фотофорумските Автори започват да премахват от снимките си това полезно н
Автор: vanquished   
Дата:   15-12-14 21:24

В save for web си има опция дали да показва ЕXIF или не. Metadata: и си избираш, какво да показва. Големи спецове сте [smilie6]
 Re: ..Кога фотофорумските Автори започват да премахват от снимките си това полезно н
Автор: шдфдшд   
Дата:   15-12-14 21:29

Gecata ...ко стана с туй момче?!...[smilie8]
 Re: ..Кога фотофорумските Автори започват да премахват от снимките си това полезно н
Автор: Gecata   
Дата:   15-12-14 22:30

Катастрофира нарочно преди няколко години.....
 Re: ..Кога фотофорумските Автори започват да премахват от снимките си това полезно н
Автор: шдфдшд   
Дата:   15-12-14 22:35

..ми...който трий ЕКЗИФ-и ...тъй става !...[smilie2]
 Re: ..Кога фотофорумските Автори започват да премахват от снимките си това полезно н
Автор: stoikovv666   
Дата:   15-12-14 23:59

Гледането на exif, според мен не е правилната посока за начинаещите...
 Re: ..Кога фотофорумските Автори започват да премахват от снимките си това полезно н
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   16-12-14 00:08

Това гледането на екзиф е малко,като да знаеш,че някой е добър е..ач,и да се опиташ да му бръкнеш в гащите,да видиш,колко му е,аджеба голям.
 Re: ..Кога фотофорумските Автори започват да премахват от снимките си това полезно н
Автор: ecobo   
Дата:   16-12-14 00:36

шдфдшд написа:

> ...ecobo , никого не съм
> зачеркнал...ФотоФорум е сайт за
> обмяна и коментар на фотографска
> материя ,и информация...
> ...техниката е важна фотографска
> информация...
> ...филмовата фотография не е "без
> EXIF"..пък и ...
> ...посочените от теб снимки от
> фотографски сайт ли са ?...

1. Техниката не прави снимки, прави ги фотографа. И точно ФФ е пълен с примери в подкрепа на това твърдение.
2. Филмовата фотография определено няма ЕКЗИФ :-)
3. Снимиките са си снимки, независимо къде са публикувани, нито пък мястото на публикуване има отношение към техните естетически достойнства или недостатъци.
4. Ако наистина смяташ, че щом това тук е фотографски сайт и всеки е длъжен да поства снимки с ЕКЗИФ, пусни оплакване до админа, мейла му е най-отдолу на всяка страница.

Изобщо темата е, меко казано, странна...
 Re: ..Кога фотофорумските Автори започват да премахват от снимките си това полезно н
Автор: vgramatikov   
Дата:   16-12-14 01:18

Най-честата причина е тази:

"Автор: falcon
Дата: 15-12-14 20:46

Така си е, Save for WEB и отиде екзифа в реката."
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.