Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Re: Помощ, отивам на Марс - какъв обектив
Автор: mihalo   
Дата:   16-12-14 03:28

Господа, вие си се шегувате, но темата е много сериозно предизвикателство. Даже, гледам, вкарахте и автора в гламурния ви тон.

Gecata, отговарям по същество! Единственото стъкло подходящо за случая е Ray-Ban! Това е защото е COOL, а планетата Марс е в твърде топло оцветена, направо червена. Излишък на дълговълново излъчване във видимия спектър. Те, хората са си го написали: Ray - лъч, светлина, сияние. Ban - забрана, възбрана. Ама, кой да чете...

И, цената е повече от адекватна, като за добър обектив!@#$^%&%^*:))))?

П.П.Пък, в комбинация с тяло "Айди да си.." направо заспива за таз земя изконно македонска!


Отговори на това съобщение
 Re: Помощ, отивам на Марс - какъв обектив
Автор: kokermur   
Дата:   16-12-14 06:04

аз бих взел 18-55 китовия на канон, много е добър за такива условия и хем ще се фокусира хем ще пъди извънземните. Иначе ако искаш да снимаш марсианци вземи 40мм Ф2.8 снима доста добре при всякакви ситуации.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ, отивам на Марс - какъв обектив
Автор: Gecata   
Дата:   16-12-14 08:12

На Марс е малко горещо. Според мен в китовия 18-55 има твърде много пластмаса и се страхувам да не се разтече по краката ми като калашник при ядрен взрив..[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ, отивам на Марс - какъв обектив
Автор: fraction   
Дата:   16-12-14 08:18

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ, отивам на Марс - какъв обектив
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   16-12-14 08:28

Аз на детето дадох да изяде всички марсианци (всичките били жилирани бре) та портретен обектив не взимай ...

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ, отивам на Марс - какъв обектив
Автор: CDman   
Дата:   16-12-14 08:30

Не мога да се съглася![smilie7]

За Марс най-добре е да се вземе портретен обектив. [smilie24]

Хора, които са били там разказват, че марсианците макар и да живеят бедно са много позитивни и като видят някой с голям фотоапарат оцъклят ей ткива очи и се ухилват от антена до антена. [smilie5]

Иначе на планетата няма асвалтирани пътища, молове и интернет ама е нормално защото все пак е червена от край време. Имат един фейс и толкова, ама той може да се снима само с дрон защото е огромен образец на тамошното грандоманско строителство [smilie21]

Накратко – портретен и повече батерии защото тока е много кът ама пък соларните зарядни бачкат много добре [smilie3]

Чакаме снимки [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Помощ, отивам на Марс - какъв обектив
Автор: fotorafi   
Дата:   16-12-14 08:53

Няма нищо чудно за коментиране. Един фотолюбител ме пита:" може ли черно-белия филм след проявяване да не го фиксирам .......[smilie10] ?"

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ, отивам на Марс - какъв обектив
Автор: fraction   
Дата:   16-12-14 08:57

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ, отивам на Марс - какъв обектив
Автор: Gecata   
Дата:   16-12-14 09:17

fraction, не си прав(права). Има въпроси които издават незнание, а незнанието не е срамно, но има въпроси които издават невежество, а това е вече повод за изчервяване. До колко е тънка границата между едното и другото е въпрос на самопреценка на всеки един от нас. За мен подобни въпроси са повод да се почудя и да се посмея, защото няма как да имаш претенция да можеш да четеш, когато не ти идва наум как да разлистиш книгата.
В този контекст въпросът ми с какъв обектив да снимам на Марс е много по смислен от въпроса с какъв обектив да снимам в Аляска или Африка.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ, отивам на Марс - какъв обектив
Автор: fraction   
Дата:   16-12-14 09:24

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ, отивам на Марс - какъв обектив
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   16-12-14 09:41

Задължително допълнителни батерии,защото на Марс всъщност е студено.И един УВ филтър :)

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ, отивам на Марс - какъв обектив
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   16-12-14 09:46

И портретник,че:

http://planetdystopia.files.wordpress.com/2013/08/monotracer-goes-futuristic-in-total-recall-l-kjgw9



Публикацията е редактирана (16-12-14 09:47)

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ, отивам на Марс - какъв обектив
Автор: Gecata   
Дата:   16-12-14 09:51

fraction , мислите ни за това какво си мислят другите са отражение на собствено ни поведение в съответстваща ситуация. В трети пост ме обвиняваш в завистливост, за която не съм дал ни най-малък повод. Тя е плод единствено на твоето въображение, което признавам си е доста развинтено [smilie3] цитирам те: Както се казва, докато ние пишем думички, някой, някъде, прави секс
ха ха ха , та къде викаш е връзката ?

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ, отивам на Марс - какъв обектив
Автор: fraction   
Дата:   16-12-14 09:56

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ, отивам на Марс - какъв обектив
Автор: Idoru   
Дата:   16-12-14 10:03

Общо взето след като майсторите на груповото гласуване "ти на мен аз на теб" превзеха фото-частта от фото-форума, сега явно е време да превземат и форум-частта с глупостта си. Който иска да се разпознава в тези думи, те нещата са очевидни :)

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ, отивам на Марс - какъв обектив
Автор: Emoxide   
Дата:   16-12-14 11:19

„Сега всеки ден, всеки час, навсякъде има материал..." колкото да се даде занимание на всите психо-лози и психо-пати в Милата Родина Балгариа, за едно лето напред!!!

[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ, отивам на Марс - какъв обектив
Автор: falcon   
Дата:   16-12-14 14:57





Публикацията е редактирана (16-12-14 15:00)

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ, отивам на Марс - какъв обектив
Автор: fraction   
Дата:   16-12-14 14:58

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ, отивам на Марс - какъв обектив
Автор: falcon   
Дата:   16-12-14 15:00

Дообре де, не се разбира хумора, махам го[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ, отивам на Марс - какъв обектив
Автор: ivanblg   
Дата:   16-12-14 15:10

"Автор: rimohit
Дата: 15-12-14 20:28

С подходящ обектив изобщо не ти трябва да ходиш до там"

5200mm Canon Lens World's MOST powerful Super telephoto EF FD

В случай,че не ти стигне горивото,вземи това:
текст ]
Така,няма да останеш без снимки!



Публикацията е редактирана (16-12-14 15:14)

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ, отивам на Марс - какъв обектив
Автор: vgramatikov   
Дата:   16-12-14 16:02

Да ва е** в комплексарите.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ, отивам на Марс - какъв обектив
Автор: ggreg   
Дата:   16-12-14 17:46

Gecata, имам един доуточняващ въпрос и молба към теб.
Преди немного години, тук във форума се подвизаваха едни хора (ей ся се сещам само за "морския" - нейвито)на които като един "млад" фотоентусиаст задавах често въпроси. Някои глупави, други- по-глупави... може и някои смислени да е имало. На лични или в теми във форума, но НИКОЙ не ми се е подигравал тогава на въпросите. И много неща научих от тях, които съм можел да науча и от фотокурс и от четене. Тогава цифровата фотография бе все още новост и непозната земя. Обаче тези хора, кой ги знае защо, споделяха познанията си. И се чувстваше, че сме себеподобни, нищо, че повечето сме пълни любители, пък те- истински и буквално професионалисти. Не казвам, че сега няма такива хора (благодаря им, че още пишат тук) но сякаш не са вече на мода. И в онези години, в този форум миришеше отвсякъде на фотография. Че дуели ли нямаше, че какви ли не теми за фотография? Ееех времена...
Та да загърбя носталгията и да попитам, понеже част от тези хора вече ги няма тук.
Къде са ТЕ сега?
И молбата: ако ги видиш на Марс, поздрави ги от един, който още не ги е забравил!
Хайде, със здраве. И Весели Празници!
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ, отивам на Марс - какъв обектив
Автор: fraction   
Дата:   16-12-14 17:55

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ, отивам на Марс - какъв обектив
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   17-12-14 01:46

Да не преувеличаваме нещата,и тогава си правехме пишки един на друг.Дори повече.Не виждам,защо някой трябва да се обижда от малко добронамерена шега от време на време.То и без това напоследък ФФ е добил настроение на пациент с гръдна жаба



Публикацията е редактирана (17-12-14 01:48)

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ, отивам на Марс - какъв обектив
Автор: mitkomk   
Дата:   18-12-14 14:06

Ами като мм зависи от ситуацията, НО иначе трябва да бъде специално изработен и напъленен с вакум иначе ще експлоадира в средата на Марс.
това го знае всеки ученик![smilie8]
В този ред на мисли и фотоапарата трябва да бъде специален.С хай-тек уплътнения и също напълнен с вакум. С такава система нямаш проблеми да снимаш навсякъде в галактиката[shtrak] ,само проблема ще е ,че снимките ще се получават с минути закъснение заради големите растояния (сигнала се движи макс скороста на светлината която е 299 792 458 м/с!)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »