Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Помощ за избор на ND филтър
Автор: MixMike   
Дата:   02-04-15 21:25

Бих си купил скъпи филтри, но бих използвал държач за не повече от 10-15-20лв. В крайна сметка това е пластмаса излята по калъп[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за избор на ND филтър
Автор: shagy   
Дата:   02-04-15 23:15

Гледам сте се събрали любители на дългите експозиции, явно че доста експериментирате. Мен лично, високите цени на тези филтри ме отказаха от този тип фотография.
Искам сериозно да попитам, някой ползвал ли е стъкло от електрожен за подобни цели? не може парче стъкло с надпис LEE да струва 300 долара!?

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за избор на ND филтър
Автор: rx   
Дата:   02-04-15 23:58

shagy за да има тарикати, трябва да има балами. Моя 10 стопов НД го взех от ибей за 70 евра втора ръка от едно френско студио. Има и китайски за по 20тина евро. Та за всеки влак си има пътници. Няма рационален мотив, който би ме накарал да дам 300 доларес за НД. Колкото до стъклото от електрожен - те или са зелени, или са кафяви, а гладкостта им, оттам остротата на изображението, надали ще ги прави използваеми като цяло.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за избор на ND филтър
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   03-04-15 00:07

И аз търся тия дни и намерих такива:
евтинджак
Чайниците ги продават дори по-евтино. Но за самите филтри, мисля да заложа на нещо по-качествено.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за избор на ND филтър
Автор: BXMarkov   
Дата:   03-04-15 00:12

rx,благодаря за изчерпателната информация! Интересуваше ме точно за широките,явно няма да ми покрие очакванията и ще продължа да си ползвам обикновени.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за избор на ND филтър
Автор: lamerko   
Дата:   03-04-15 00:13

shagy: пробвал съм. Консистенцията е много лоша, има оптични дефекти, а цветовото изкривяване е фатално. Поне аз не успях да компенсирам...

Иначе big stopper-а на Lee тук е малко над 200 лева, което сравнено с цените в Европа и САЩ е много добре. Единствено държача и шайбата имат някаква абсолютно неадекватна цена (вероятно винта е 22 каратово злато с диамантени покрития).

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за избор на ND филтър
Автор: rx   
Дата:   03-04-15 00:18

BXMarkov за широки ще ти върши работа ако го ползваш до първите 2-3 стопа - тогава малко наистина си губи смисъла.

https://www.youtube.com/watch?v=Z9XUEmFk7iI


Ето тук можеш да видиш ефекта, за който говоря. Забележи и как се променя като въртиш филтъра - понякога може да се превърне дефекта в ефект, ако натаманиш линиите с хоризонта - става хем градиентен филтър, хем силно ND [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за избор на ND филтър
Автор: kvakioh   
Дата:   03-04-15 13:22

Lee Big stopper си заслужава всяка стотинка. Отличен е. Големият недостатък е, че е адски чуплив. При мен се сцепи при падане от едва 10См. Не се ядосах, купих го за 125лв втора ръка.
ЗАтова експериментирам, успешно с рингове за Cokin от 49 до 82мм и за 5лв/бр. и стъкло от маска за заваряване от 0.90 до 2.00лв/бр. Единствения недостатък е, че само черно-бели кадри трябва да се заснемат, защото стъклата са силно зелени. Но пък ефекта и кефа нямат цена, всъщност за 7-10лв се постига каквото с Lee Big stopper, Но няма цвят.
Тия с варио ND като се въртят, по-добре не. Дори и най-скъпите.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за избор на ND филтър
Автор: BXMarkov   
Дата:   03-04-15 22:48

rx,според мен е компромис и не си заслужават 400+ лв. поне за читав. Имам скъпи ND 400 и ND 4, заедно с качествен поляризационен ми дават достатъчно комбинации, единствено градиент ми липсва. Но тъй като не съм чак толкова вманиачен, може би евтин държач и адаптор с качествен градиент ще е прилично решение.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за избор на ND филтър
Автор: rx   
Дата:   03-04-15 22:54

BXMarkov има доста качествени за по-малко пари :) От съфорумец взех VND за 100лв и се държи страхотно. 400лв много трудно някой би ме убедил да дам за филтър :) Освен за LB поляризатор :)

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за избор на ND филтър
Автор: BXMarkov   
Дата:   03-04-15 22:59

rx,за сто Уева, става! Може и да пробвам [beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »