Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Препоръка за малък фотоапарат
Автор: ailiev   
Дата:   09-12-14 19:47

Така е прав си, трябва ми по универсален фотоапарат, а пък и бюджета ми е 1500 лв, не 3-4К. От написаното да разбирам, че GM1 e добро апаратче, защото аз най-вече търся компактност. Не държа да го държа в джоба си, но поне в чантичката ми да се побира. Имах желанието да поръчам от интернет, но ще послушам саветите ви от други теми, да се види и провери на място. И все пак ако се спра на GM1, понеже на там клоня, какъв обектив бихте ми препоръчали за портрети най-вече с така желания от всички "боке" ефект :)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръка за малък фотоапарат
Автор: mmjm   
Дата:   09-12-14 20:02

Този или този , а може и този .[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръка за малък фотоапарат
Автор: ailiev   
Дата:   09-12-14 20:14

Благодаря за предложенията, но доста надхвърлят бюджета ми. Ще се радвам да споделите мнение за обектив около 600-700 лв.



Публикацията е редактирана (09-12-14 20:24)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръка за малък фотоапарат
Автор: ioana-foto   
Дата:   09-12-14 21:33

ailiev , ако ще взимаш апарат на micro 4/3 ,то гледай да е поне олимпус , не че панасониците не са добри но цветовете на олимпуса са други,имат стабилизация в тялото и Jpeg-га им е супер.

За 1500 лв. можеш да стъкмиш добра система ако не държиш на новото. Втора ръка :

olympus 17/1.8 =500 лв(или panasonic 20/1.7 за 400лв или. panasonic 14/2.5 =250лв.),

olympus 45/1.8 350 лв ,

Sigma 60/2.8 =300 лв ,

Тяло нисък клас 200-300 лв. (по натам ако имаш нужда всимаш по ново)

светкавица FL36 200 лв.

Цените са ориентировачни според моето наблюдение на базара от няколко месеца понеже снимах с micro 4/3 система.

Можеш да направиш и друго , взимаш тяло и olympus 40-150 (200лв.)и примерно 14/2.5 + 45/1.8 ,също добра комбинация.

За месец или два ще успееш да събереш системата на тая цена ако следиш базара,успех !



Публикацията е редактирана (09-12-14 21:48)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръка за малък фотоапарат
Автор: alex_markov   
Дата:   09-12-14 22:49

Sony a5100 за мен е ай-доброто в този клас и с трепет очаквам дядо коледа да ми го донесе (дали ама надали). Та не му мисли!

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »