Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна
 Кой магазин за фототехника - лоша мацка :-)
Автор: chukov   
Дата:   28-11-14 14:19

Отварям темата за да споделя пресен опит :-)

Решавам, че ще купувам на приятел новото панасониче LX100
Става дума за поръчка от около 1650 лева общо. Културна сумичка.
Намаления не търся, само бърза и адекватна услуга

Действията се развиват в два фотомагазина, които условно ще нарека Фотообобщение и Фотоколиба

По препоръка от бъдещия собственик на панасоничето звъня първо във Фотообобщение и по телефона казвам, че искам LX100 с чантичка и резервна батерия. От там по вероятно обективни причини ме насочват да се обадя в техния онлайн магазин. Звънвам и казвам какво искам. Отговаря ми младо момиче и ме насочва към сайта, от който да си избера конкретно продуктите, които искам да закупя. Отговарям, че нямам време и възможност в момента да търся в сайта, да намеря типа батерия за панасоничето (което се оказа нелесна задача след като я намам пред очите си) и затова моля да ми предложат, дори и не веднага. Просто да окомплектоват апаратчето с резервна батерия и чантичка, която подхожда на габарита му. Не ме вълнива цената. Получавам отговор с поучителен тон, че така не става и трябва да си отворя нета, да потърся в гугъл каква е батерията, да я намеря на техния сайт и да си наглася поръчката от там.

В конкретния лучай, обаче, време и възможност за ровене нямам.

Няколко милисекунди преди края вече ме бяха загубили като клиент за конкретната поръчка. Казах "Добре, благодаря и затворих.

Звъня във Фотоколиба. Изреждам какво искам и любезно момче ми приема поръчката, предлага ми чантичка и вариант за резервна батерия. Продиктувам данните за доставка и всичко е 6.


Защо пиша това.
Често оставяме мнения от коя верига магазини сме доволни и от коя не. Аз познавам добре и Фотоколиба и Фотообобщение. Харесвам и уважавам и двата магазина. На всички свои курсисти (водя курс по фотография) обяснявам да си закупуват техниката от там, а не от Техноград или Технопазар, подкрепяйки по този начин магазините, които продават само фототехника.

Човекът, за когото купувам техниката, е сериозно платежоспособен. Спестих му подробностите как са ме отрязали във Фотообобщение, за да не спре изобщо да пазарува от там той и всичките му платежоспособни приятели.

Заради една немотивирана или вероятно в закъснял цикъл служителка Фотообобщение може да загуби повече, отколкото всичките му останали добросъвестни служители са привлекли с безупречната си работа и отношение към клиента.

Ако колегите от Фотообобщение се припознаят в тоя пост -> моля, обърнете ѝ внимание.
Не заслужавате човек да остане с грешно впечатление за вас, само защото за първи път ви потърсва и уцелва нелюбезно отношение.
 Re: Кой магазин за фототехника - лоша мацка :-)
Автор: peter73   
Дата:   28-11-14 14:32

Явно заплатата й не зависи от продажбите, а от шефа и тя затова там проявява повече старание :-)
 Re: Кой магазин за фототехника - лоша мацка :-)
Автор: chukov   
Дата:   28-11-14 14:33

Или да преведа на български

Мили млади хора, научете се, че често не знаете с кого говорите и кой клиент отблъсквате.
 Re: Кой магазин за фототехника - лоша мацка :-)
Автор: fraction   
Дата:   28-11-14 14:33

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Кой магазин за фототехника - лоша мацка :-)
Автор: falcon   
Дата:   28-11-14 14:38

La donna è mobile[smilie7]
 Re: Кой магазин за фототехника - лоша мацка :-)
Автор: peter73   
Дата:   28-11-14 14:39

Милите млади хора няма да се научат сами - за това са управителите на магазина и собствениците? Явно продажбите не са и техен приоритет - български безнесмени. Иначе могат с часове да обясняват как пазарът ни е кофти и затова цените им са такива.
 Re: Кой магазин за фототехника - лоша мацка :-)
Автор: realnoncho   
Дата:   28-11-14 14:40

Ами те бяха писали в една тема, че по телефона не можело, защото ставали обърквания...

Т.Е. Не е от мацката, а такава им е политиката.



Публикацията е редактирана (28-11-14 14:41)
 Re: Кой магазин за фототехника - лоша мацка :-)
Автор: chukov   
Дата:   28-11-14 14:44

Ами като такава им е политиката сега моите 1650 лева отиват при ония, на които не им е такава политиката.

Освен това пробвайте да намерите какъв тип е батерията на конкретния панасоник, намерете я в сайта на Фотообобщение и си засечете колко време ви отнема това. Сега пробвайте да се вместите в 2 минути за да си направите заявка, ама опитайте и от място, където нямате достъп до интернет [smilie3]
 Re: Кой магазин за фототехника - лоша мацка :-)
Автор: vkk1   
Дата:   28-11-14 14:44

От фотоколиба и аз съм много доволен, момчето в магазина в Пловдив е винаги отзивчиво, дори и ако отида, самият незнаейки точно какво искам и дали го искам :)
[smilie24]
 Re: Кой магазин за фототехника - лоша мацка :-)
Автор: fraction   
Дата:   28-11-14 14:45

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Кой магазин за фототехника - лоша мацка :-)
Автор: don_kolev   
Дата:   28-11-14 14:49

peter73 - разбира се виновен българския бизнесмен работодателя. Даже и за първите седем години на въпросната "търговка".

 Re: Кой магазин за фототехника - лоша мацка :-)
Автор: realnoncho   
Дата:   28-11-14 14:54

Като почнете с едни генерални обобщения в тези теми...
 Re: Кой магазин за фототехника - лоша мацка :-)
Автор: fraction   
Дата:   28-11-14 14:55

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Кой магазин за фототехника - лоша мацка :-)
Автор: realnoncho   
Дата:   28-11-14 14:56

Ми веднага се разбра кой бил виновен и какви били първите 7 години на продавачката, ти как му викаш?
 Re: Кой магазин за фототехника - лоша мацка :-)
Автор: don_kolev   
Дата:   28-11-14 14:58

Нончо, въобще не четеш! Точно срещу правенето на генерални заключения беше изказването ми.
 Re: Кой магазин за фототехника - лоша мацка :-)
Автор: peter73   
Дата:   28-11-14 14:58

don kolev, а кой, според вас, е виновен за това, че един служител не знае как или просто не си върши работата? Или че системата му за продажби е такава, че губи клиенти?
 Re: Кой магазин за фототехника - лоша мацка :-)
Автор: fraction   
Дата:   28-11-14 15:00

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Кой магазин за фототехника - лоша мацка :-)
Автор: chukov   
Дата:   28-11-14 15:00

Аз мнението си за Фотообобщение няма да променя от тоя случай. За мен те остават сериозен магазин. Но трябва да се внимава, защото не знаеш кога каца пилето на рамото, а ти го пъдиш с ръка [smilie3]


Да не говорим, че съществуват и любезен и учтив начин да обясниш защо така процедираш
 Re: Кой магазин за фототехника - лоша мацка :-)
Автор: don_kolev   
Дата:   28-11-14 15:02

Peter73. Ако имаше отговор на този въпрос, щях да съм много богат. Вината може да е навсякъде по веригата. В случая просто губят всички, защото клиентът е разочарован.
 Re: Кой магазин за фототехника - лоша мацка :-)
Автор: don_kolev   
Дата:   28-11-14 15:04

Само едно си мисля и с това ще приключа. Разбира се няма как да знаем цялата конкретика, но ако на въпросната дама й зависеше непосредствено прехраната от всеки клиент, надали това щеше да се случи.
 Re: Кой магазин за фототехника - лоша мацка :-)
Автор: s_dyakov   
Дата:   28-11-14 15:06

Не разбрах драмата в случая каква е.
Колко е трудно да се гугълне модела на батерията за някакъв апарат и да я намериш после в сайта от който си решил да купиш?
Минута? по-малко ?
 Re: Кой магазин за фототехника - лоша мацка :-)
Автор: peter73   
Дата:   28-11-14 15:07

don kolev, точно де - и аз това казвам.
 Re: Кой магазин за фототехника - лоша мацка :-)
Автор: fraction   
Дата:   28-11-14 15:08

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Кой магазин за фототехника - лоша мацка :-)
Автор: chukov   
Дата:   28-11-14 15:08

s_dyakov

Ти май не четеш, а?
Я прочети малко по-внимателно какво съм писал по отношение на обстоятелствата в конкретния случай.

И пробвай да гугълнеш батерийката [smilie5]



Публикацията е редактирана (28-11-14 15:11)
 Re: Кой магазин за фототехника - лоша мацка :-)
Автор: rx   
Дата:   28-11-14 15:11

s_dyakov преди време прекръстиха продавачките на продавач-консултанти, щото продавачка звучало кофти. Ама и продавач да си, работата ти не е да ми държиш сметка как да намеря нещо в гугъл, а да направиш всичко, което мозъка и професионалния ти опит позволява, за да не си тръгна с празни ръце. Горе правилно са насочили към целта - продавачите масово не чувстват, че заплатката им идва именно от продажбите, които правят. Затова и работата "на процент" е толкова мразена в България, защото всеки иска да клати крака и да приема клиента като някаква напаст, която му разваля рахата в 8-те часа на ден, в които трябва да си изкара заплатата.
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.