Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: За невярно написаните обяви
Автор: qwer6   
Дата:   28-11-14 20:09

За да не съм голословен ето още една обява в която обектива можете да си го закупите за 0,00лв /на минута/


Продава:
Minolta AF 28-135 F/4-4.5 за DSLR Sony/Konica-Minolta
Статус: Aктивнa | Град: София | От: thebraveheart
Видяно: 445 | Последно: 2014-11-15 22:55:06
Цена: 0.00 лв. История на цената

Обективът е малко ползван и е в много добро състояние. Стегнат, чисти лещи, отлична работа. С UV филтър. Прекрасни цветове и острота! Забележителни резултати с фулфрейм тела! Цена 550 лева

Допълнения:
2014-07-10 13:42:19

Продавам и перфектния туристически обектив Sony DT 18-250mm F3.5-6.3 за Sony A mount в отлично състояние. Много малко е снимано с него. Стегнат, с чисти лещи. Чудесно балансиран, със забележителни резултати откъм острота и цвят!

http://www.dyxum.com/lenses/Sony-AF-DT-18-250mm-F3.5-6.3_lens415.html


Отговори на това съобщение
 Re: За невярно написаните обяви
Автор: satansho   
Дата:   28-11-14 20:21

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: За невярно написаните обяви
Автор: radikyokushin   
Дата:   28-11-14 21:36

qwer6, ти кое точно не разбра от тези две обяви или си от хората дето все нещо им пречи?!?!?!
Питам просто и ясно - кое точно не разбра от тези две обяви дето си дал за пример???

Някой хора очевидно цял ден се чудят какво да правят... или болезнено страдат от липса на внимание.

Отговори на това съобщение
 Re: За невярно написаните обяви
Автор: cvetomir   
Дата:   28-11-14 21:51

Ради, приятелю,
като казвам, че коментарите трябва да са задължителни, то нямам предвид всяка обява да се коментира. И преди, когато всяка можеше да се коментира, не се коментираха всички. Коментираха се около 20-30 процента, а останалите не. И защо повечето обяви не се коментираха - защото нямаше какво да се коментира. Всичко беше написано точно, цената беше адекватна, имаше снимка и просто няма какво да питаш продавача. Коментираха се основно прекалено високите и прекалено ниските на цена обяви. Сега има много неадекватни обяви, които се ъпват с месеци и дори с години. Е, не е голям проблем, защото всеки може да ги прескочи и да продължи. Но си мисля, че е по-добре да може да автора на такава обява да му се каже, че по този начин няма да стане.
Като дадоха възможност автора на темата да избира дали тя да се коментира или не какво стана - пак коректните продавачи дават възможност за коментари под обявите им. Но пак малко се коментира, защото продавачи като lion4e, ranopile и много други просто няма какво да ги питаш. Такива продавачи са описали състоянието на техниката, направили са снимка, поставили са реална цена и остава да вдигнеш телефона и да поръчаш /ако имаш пари/.
За цената - еми разбира се, че всеки трябва да си определя за колко да продава. Но все пак ако види, че след 3-4 месеца и 10-15 вдигания към обявата няма интерес, то би трябвало сам да се сети, че не е тая цената. Понеже някои не се сещат, то предложих да има краен срок на обявите. След това ако иска да си я напише отново - ок, нека го направи. Но може пък да реши да си промени цената. Не виждам нищо безумно в такова предложение, а още повече в това да обсъждаме различни предложения.

Отговори на това съобщение
 Re: За невярно написаните обяви
Автор: аляска   
Дата:   28-11-14 22:03

qwer6 - изпадаш в много комична ситуация с тези примери - много ясно е посочено кое колко струва, а това, че потребители като теб не могат да се ориентират в ситуацията си е само твой проблем.

Отговори на това съобщение
 Re: За невярно написаните обяви
Автор: radikyokushin   
Дата:   28-11-14 22:05

Цецко, аз никога не бих разрешил коментари под обявите си.
Ако това ме прави некоректен продавач - ОК.
Само че никой, купил си от мен нещо не се е оплакал после. А не е като да не съм продавал тук - има, няма техника за 20-30 хиляди съм продал и за доста съм купил, пак от тук и винаги съм бил доволен от сделките.
Не можеш да кажеш на някой как да си продава техниката, още по-малко пък и на каква цена да го прави. Може просто да не му е за продаване... Всеки сам си преценява как да си презентира обявата.
Дразня се, че някой хора използват главите си само да пазят равновесие, дори и за украса не стават и после все някой друг им е крив, че това е така.

Отговори на това съобщение
 Re: За невярно написаните обяви
Автор: batsali   
Дата:   28-11-14 22:31

Цветомир по-горе беше предложил малко пресилени мерки, но нека сме честни - тва да напишеш измислена ниска цена само за привличане на окото си е махленски номер и веднага лично мене ме кара да си мисля недобри неща, ако и да е наред всичко със самата техника и ценообразуването.

Друг номер е да снимаш тяло със закачен обектив, обаче се оказва че обектив не се продава е цената е само за тялото. В текста на някои обяви после си е написано за какво става дума, но в някои случаи не става ясно.

Целия проблем дето нищим тука сега не е защото настояваме някой да продава на цени, каквито на нас ни оттърват, а защото с такива евтини номерца, които прилагат някои, обиждат интелекта на купувача. Става като рекламите на мобилните оператори - за 4лв нов апарат, неограничен интернет една година безплатни разговори към всички мрежи, горещо кафе всяка сутрин, ром всяка вечер, свирки, обаче след тва има 100 страници микротекст.

Не знам за вас, но аз не обичам да ме имат за 10годишно лапе....

Отговори на това съобщение
 Re: За невярно написаните обяви
Автор: cvetomir   
Дата:   28-11-14 22:36

Ради, никъде не съм казал, че си некоректен. Напротив - продавал си хубави неща на нормални цени, които са се вземали. Даже и да имаше възможност за коментари под твоите обяви, то те нямаше да са отрицателни, а пък ако се случи да се появи някой да се заяжда, то ти лесно бе го оборил с твой коментар. Не говоря за продавачи като теб, които пускат нещо на нормалната за момента цена и то заминава. Говоря за такива, които продават нещо с години и накрая обявите им почват да дразнят останалите.

Отговори на това съобщение
 Re: За невярно написаните обяви
Автор: cvetomir   
Дата:   28-11-14 22:53

batsali - напълно си прав, че тези номерца ги има и във форума и навсякъде в живота около нас. Въпроса е какъв е начина да се борим с тези номерца? Едва ли има начин да се преборим с мобилните оператори. Но тук във форума можем да дискутираме различни начини за борба с тарикатлъка. Аз предлагам да има повече гласност. И ти като се дразниш от обява със снимка на обектив пък той да не се продава, да можеш да напишеш това в темата. Пък да видим дали автора ще коригира нещата? Не казвам, че моето предложение е най-доброто и най-рационалното. Просто коментираме и ако имаш по-добра идея - сподели.

Отговори на това съобщение
 Re: За невярно написаните обяви
Автор: batsali   
Дата:   29-11-14 00:06

Как аз виждам нещата:

- Включени коментари към всички обяви.

- Да не можеш да пускаш обяви без снимки.

- При списване на обявата да има отделни полета за всеки артикул и да съдържат наименование и цена. За цифровия раздел и сега има нещо такова, с цел по-качествено филтриране на обявите, но може да се преправи.

- Отделно едно поле, както досега, за допълнителни бележки и реклама на стоката.

- В списъка с обявите да се вижда цената на артикула, или диапазон мин-макс, ако са повече от един. Брой снимки е безсмислена информация.

- Чрез модериране да се спират временно обяви, чиито снимки са стокови, докато продавачът не сложи актуална снимка.

- Като допълнение на датата и часа на последна промяна да има някакъв флаг, който сигнализира, че от последния път, когато даден потребител е цъкнал на дадена обява, е имало промяна на цена или нещо друго. Може даже да се две полета - променена цена и променено нещо друго, например запазен или продаден артикул.


Това за категория Продавам. За категория Купувам май няма смисъл да има упомената цена. И снимки не мисля, че е задължително да има. Друг момент, който ще е в полза на продавачите е да се отделят двете категории в различни списъци, така че Купувам да не бута надолу Продавам, което да е предпоставка за дублиране на обяви.

Ясно ми е, че тези промени изискват модераторски труд и писане на код, но пък според мене ще си струва.

-----------------------------------------------------

И в сайта и в живота начина за борба с това, което не ни харесва е принципността и инатът. Това обаче означава да вървиш срещу себе си в името на някакъв идеал. Тука в базара - да не купуваш неща, които искаш, но се продават некоректно. В живота - да подминаваш промоции и прочее келепир, за да не храниш монопол. Ако пък си от другата страна на барикадата и имаш бизнес това означава да не си толкова конкурентноспособен, колкото можеш да бъдеш, но да бъдеш честен и справедлив.

За мене решението на всички проблеми се корени в образованието. Банално, да, но факт. Когато отбираш от наука не могат да те подлъжат да се лекуваш с хомеопатия или да се набуташ, щото си се подвел по гръмки рекламни лозунги, без да си наясно със стоката. Знанието е най-добрата ваксина.


Каквото и да се промени в базара и в живота пак ще имаме ситуации като от ей тоя виц:


Ресторант, ядене, сметка. Поглежда човека сметката - шкембе -2лв, бира - 1.50лв, ако мине - 5лв. Вика сервитьора, пита "какво е тва 'ако мине?'", сервитьорът вика - "еми не мина...." [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: За невярно написаните обяви
Автор: DeDomus   
Дата:   30-11-14 07:24

Автор: aldygreen
Дата: 27-11-14 12:36

DeDomus написа:

> Гледам, че пускат като "нови", неща
> спряни от производство преди
> години, да не кажа десетилетия...

Като "НОВ" и "КАТО НОВ" са две различни неща. Преди време продадох един тридесетгодишен обектив и купувачът, който го взе директно от мене, се съгласи, че изглежда като чисто нов. Картинката му си стои в архива и няма как да я изтрия.


Съжалявам, ако си се почувствал засегнат от това, което съм написал. В този форум съм предимно читател, рядко пиша. Държа обаче да кажа, че имам много положително мнение за теб, съставено на база на постовете ти.

[beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: За невярно написаните обяви
Автор: aldygreen   
Дата:   30-11-14 12:33

Няма от какво да се засегна. Просто съм уточнил, че "НОВ" и "КАТО НОВ" са доста различни неща. Вчера, за първи път от доста време, пуснах нова обява за обектив в състояние "КАТО НОВ", но все пак го писах "без следи от употреба".
В тази връзка, преглеждайки чужди обяви, ми направи впечатление, че някои от тях са от много месеци, посещавани са стотици, дори хиляди пъти, но до сделка не се е стигнало.
Такива продавачи ще посъветвам да си зададат простичкия въпрос - а те лично биха ли купили подобно нещо, като тяхното, на тяхната цена?. Ако отговорът е "НЕ", ще ги светна, че са сбъркали мястото за лов на "шарани".
[shtrak]



Публикацията е редактирана (30-11-14 16:27)

Отговори на това съобщение
 Re: За невярно написаните обяви
Автор: Miro__Slav   
Дата:   30-11-14 22:02

Не знам за какво е цялата тази драма след като всички купуват с наложен платеж и опция отвори и провери ... Доколкото знам има Евро директива за частни продажби в ибей на употребявана стока която защитава продавача и го освобождава от отговорност ако изрично е подчертал, че това е частна продажба и не подлежи на връщане. В повечето случай ако има някакви проблеми продавача сам ги изброява в обявата тези които той знае или вижда... Същото е и с коли втора употреба отиваш гледаш пробваш плащаш ако те устройва и ако след 200 метра сринеш двигател няма ресто... А спомняте ли що за спам беше под обявите когато имаше коментари? И то не коментари за някаква недобросъвестна продажба а просто така за спорта... да не казвам и кви интервенци имаше от по няколко човека де да се свали цена или завиши... Справедливо е и ако можеше да се купуват нещата през търгове ...



Публикацията е редактирана (30-11-14 22:07)

Отговори на това съобщение
 Re: За невярно написаните обяви
Автор: lamerko   
Дата:   30-11-14 22:43

За грешната информация, отностно състоянието или друга подвеждаща/некоректна информация ясно кой е виновен. Но има и друг момент - системата не допуска някои неща.

Наскоро и аз се пробвах (за първи път) да пусна обява... Като за начало нито тялото, което реших да продавам, нито обектива (и двете са сравнително нови) не присъстват в списъците за избор. Но естествено омотах и самата обява - изненадата ми беше доста голяма, след като разбрах, че системата е "запомнила", че съм започнал да пускам нещо, макар и да не съм го публикувал. Всичките ми отпити да изтрия или променя тази информация удариха на камък, а в същото време не ми се позволяваше да почна отначало. Публикувах я така, а малко по-късно я "спрях". Ще си пускам нещата едно по едно...

Отговори на това съобщение
 Re: За невярно написаните обяви
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   01-12-14 06:23

Има някаква сигма уж оптимизирана за кроп, а ставала и за ФФ...

Отговори на това съобщение
 Re: За невярно написаните обяви
Автор: fraction   
Дата:   01-12-14 08:44

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: За невярно написаните обяви
Автор: qwer6   
Дата:   03-12-14 19:56

Ето още една обява,която гласи,че можете да си закупите 2 нещица за 330лв!Да ,ама като я ,,отворите,, и прочетете се оказва-НЕ!Не можете!

https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=BAZAR&request=view&id=45981


Отговори на това съобщение
 Re: За невярно написаните обяви
Автор: bg2014   
Дата:   19-12-15 11:42

Странна тема....



Публикацията е редактирана (19-12-15 22:24)

Отговори на това съобщение
 Re: За невярно написаните обяви
Автор: 1swamp2frogs   
Дата:   19-12-15 20:13

А защо има няколко профила за които просто е очевадно, че са на заложни къщи като този например и там неколкократно ми прави впечатление, че се продават откраднати часовници, телефони без зарядни, кутии и документи.... Кой? има полза от това тук да е един втори продавалник и то на крадена техника? [smilie23] И как точно един обикновен ръчен часовник се допуска да се продава в графа компютри?



Публикацията е редактирана (19-12-15 20:16)

Отговори на това съобщение
 Re: За невярно написаните обяви
Автор: PeterPAN   
Дата:   19-12-15 21:00

Админа - СПИ :D

Отговори на това съобщение
 Re: За невярно написаните обяви
Автор: radomarinov   
Дата:   19-12-15 21:33

Аре стига сте се яли с Админа, като че ли плащате членски внос или взема процент от продажбите в базара. Това, че някой вярва на всяка "партенка" или друг е 340-я който изпсувал ( обявата е видяна над 3000 пъти бай дъ уей), дайте да си го изкарваме на Админа. Карайте го по-Коледно моля, сигурен съм че никой от вас мрънкащите няма да се хване про-боно да се занимава с тези неща.
Ами продавайте в и-бей, да ви вземат 15% и там може да мрънкате колкото си искате.
Весела Коледа на всички!!
https://photo-forum.net/joro/emoticons/original/fest21.gif




Публикацията е редактирана (19-12-15 21:52)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »