Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Да започнеш от нулата....
Автор: alex1954   
Дата:   24-11-14 23:05

Да се оплача на колегите форумци-По най-идиотския начин си изтрих всички снимки от 2007г до сега.Опитвайки се да форматирам една флашка, съм форматирала по грешка Д диска, в който бяха всичките ми снимки от 7 години до сега!!!!Представяте ли си!!! Какво значи това? Дали не е знак от съдбата? Да започна всичко то нулата? [smilie10] [smilie10] [smilie10] [smilie11] [smilie11] [smilie11]


Отговори на това съобщение
 Re: Да започнеш от нулата....
Автор: iliyanb   
Дата:   24-11-14 23:06

Има програми за възстановяване.

Отговори на това съобщение
 Re: Да започнеш от нулата....
Автор: Twingo   
Дата:   24-11-14 23:10

Recuva. Надявам се, не си записвал на диска нищо след форматирането:)



Публикацията е редактирана (24-11-14 23:19)

Отговори на това съобщение
 Re: Да започнеш от нулата....
Автор: alex1954   
Дата:   24-11-14 23:10

Илия, дай някакъв линк за тези програми


Отговори на това съобщение
 Re: Да започнеш от нулата....
Автор: ksuhorukov   
Дата:   24-11-14 23:14

Най-важно е да не записваш абсолютно нищо на този диск D. Вероятно си направил този бързия формат, който всъщност реално не затрива информацията. Успеваемостта за възстановяване на файлове в такива случаи е над 95%. Каквото и да правиш, не бързай и НЕ ЗАПИСВАЙ НИЩО на D :).

Отговори на това съобщение
 Re: Да започнеш от нулата....
Автор: iliyanb   
Дата:   24-11-14 23:16

Ми те са много. Аз веднъж ползвах в сходен случай нещо като easUsrecovery или подобно, не помня името. По-добре се обърни към специалист. Възстановимо е всичко.

Отговори на това съобщение
 Re: Да започнеш от нулата....
Автор: virosh   
Дата:   24-11-14 23:31

PhotoRec - на мен винаги ми е вършела работа.
Най-важното е да не пипаш повече диска. Ако има как - извади го от компа направо докато не дойде време да възстановяваш.
Най-добрият начин за възстановяване на файлове е като направиш image копие на целия диск върху друг и работиш с него а не със самият диск. Под Linux това става с пргорамката "dd", но под Windows нямам идея. Може би ще трябва някакъв допълнителен софуер.
Ако не можеш да се оправиш сам - потърси някой специалист както са писали колегите по-горе.

Отговори на това съобщение
 Re: Да започнеш от нулата....
Автор: deerstalker   
Дата:   24-11-14 23:37

Има случай в който дадена флашка или диск се форматира няколко пъти, и след това всичко отново е възстановено.

Отговори на това съобщение
 Re: Да започнеш от нулата....
Автор: fotorafi   
Дата:   25-11-14 06:38

На мен ми възстановиха снимки от диск, флашка и паметта на апарата
не е фатално[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Да започнеш от нулата....
Автор: victory13   
Дата:   25-11-14 08:20

зарежи тез програми... отначало [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Да започнеш от нулата....
Автор: sherbit   
Дата:   25-11-14 08:28

Намери човек, който знае какво прави.

Отговори на това съобщение
 Re: Да започнеш от нулата....
Автор: georgivelev   
Дата:   25-11-14 08:30

По най-идиотския начин си изтрих всички снимки от 2007г до сега.Опитвайки се да форматирам една флашка, съм форматирала по грешка Д диска, в който бяха всичките ми снимки от 7 години до сега!!!!Представяте ли си!!! Какво значи това? Дали не е знак от съдбата?

Не е знак от съдбата, а е знак към останалите, да започнат да си архивират данните на бекъп диск, ако още не го правят. Харчите хиляди за фотоапарати и обективи, но минавате метър с бекъп дисковете за 200-300лв. - предполага се, че също ползвате и краден софтуер, но това е друга тема.

Виждам, че извършителят е дама. Станалото е грешка от недоглеждане и недооценяване на широко разпространен проблем. Дали случайно ще си затриете данните, или дискът ще даде лош сектор - все едно е. Мен лично бекъп дискът веднъж ме е спасявал.

Пожелавам късмет с възстановяването на данните - не мога да дам съвет, защото съм с мак, но след това прегледайте възможностите за бекъп на данните, най-добре външен диск или облак.

Отговори на това съобщение
 Re: Да започнеш от нулата....
Автор: CDman   
Дата:   25-11-14 08:34

Ако смятате, че сте достатъчно грамотна:

http://en.softonic.com/s/free-unformat-software


Ако не сте наясно не правете нищо и потърсете специалист или фирма, но ще ви струва пари.

Няма да е лошо за в бъдеще да записвате всичко на CD/DVD.

Успех![smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Да започнеш от нулата....
Автор: Pavlov   
Дата:   25-11-14 09:01

Recuva успешно може да спаси снимките от форматиран хард диск. Пробвано е - и аз веднъж по невнимание си бях форматирал дял.
Има две условия - да не е записвано нищо върху него след формата, и данните да се възстановяват другаде.

Отговори на това съобщение
 Re: Да започнеш от нулата....
Автор: cameraman   
Дата:   25-11-14 09:58

Случва се , но не е фатално.. Ще ги спасите.. Това ще те накара да си помислиш за архив- диск или дори много DVD дискове. Досадно е търсенето, но е все пак съхранение.. Задължително на тъмно и сухо.



Публикацията е редактирана (25-11-14 09:58)

Отговори на това съобщение
 Re: Да започнеш от нулата....
Автор: tonal   
Дата:   25-11-14 10:03

възстанових снимки и клипове от форматиран хард , върху който след това бяха пробвали да инсталират виндовс , повечето се възстановиха.
Ползвах acronis или paragon , забравих вече.

Отговори на това съобщение
 Re: Да започнеш от нулата....
Автор: pesho13   
Дата:   25-11-14 10:35

Диска се изважда и не се ползва. Закачва се на друг компютър и се възстановяват с Recuva или друг софтуер. Изтритите снимки трябва да се възстановят на друг диск или най-малкото друг дял на диска. Като първото е най-сигурният начин.

Отговори на това съобщение
 Re: Да започнеш от нулата....
Автор: compur   
Дата:   25-11-14 11:42

външен Хард диск - 140 лв. за 1 ТВ.

не слушайте препоръките за DVD - трудоемка работа и много лесно се повреждат!

[beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Да започнеш от нулата....
Автор: mihajlov2   
Дата:   25-11-14 13:00

Също за външния хард диск![smilie24]
Между другото, имам познати, които вече са си оформили по един рафт в библиотеката с наредени вертикално външни хардове.
Естествено, те не са запълнени само със снимки, но примерно с музикални колекции и колекции от филми...
Плюс това нищо не пречи на особено ценните файлове - документи, проекти, чертежи, снимки, филми и т.н. да се направят по минимум две резервни копия на отделни външни дискове.



Публикацията е редактирана (25-11-14 13:02)

Отговори на това съобщение
 Re: Да започнеш от нулата....
Автор: virosh   
Дата:   25-11-14 13:33

Външните дискове не са панацея. Особенно ако ги оставите за дълго време без да ги ползвате. Колкото и добре да са капсуловани винаги има вероятснот да спече и да не запали повече.
За това най-добрият такъв вариант е NAS Storage с RAID1. Когато се счупи диск - просто се сменя и това е. Проблемът с този вариант е че и сметката за тока ще нараства със всеки нов NAS или добавени дискове.
Варианта с DVD-та не е лош, но трябва да се съхранвят добре и през определено време да им се прави ново копие. Имам дискове на над 10 години които все още се четят без никакви проблеми, но пък ги съхранвям добре.

P.S. - Няма съвършен начин за запазване на информацията. Вече няколко пъти губя информация заради счупен диск или кофти CD/DVD.



Публикацията е редактирана (25-11-14 13:35)

Отговори на това съобщение
 Re: Да започнеш от нулата....
Автор: vanquished   
Дата:   25-11-14 13:50

Хардове, райдове...има безброй облачни услуги.

Отговори на това съобщение
 Re: Да започнеш от нулата....
Автор: Петрос   
Дата:   25-11-14 14:16

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Да започнеш от нулата....
Автор: imitev   
Дата:   25-11-14 14:16


Ще разчиташ да ти се пазят спомените някъде незнайно от кого?

Отговори на това съобщение
 Re: Да започнеш от нулата....
Автор: ishootraw   
Дата:   25-11-14 15:46

Аз си пазя най-ценните кадри в Гугъл драйв 15GB са безплатни. За повече се плаща. 100GB е 2 долара на месец, което е ок.

Отговори на това съобщение
 Re: Да започнеш от нулата....
Автор: GZS   
Дата:   25-11-14 16:05

OneDrive на Майкрософт е много добро решение. Аз си държа ценните файлове там и съм много доволен. 30GB безплатно (15GB за старт и 15GB ако си направите телефона да качва снимките на него). Има прекрасна интеграция с Windows и с Android.

Отговори на това съобщение
 Re: Да започнеш от нулата....
Автор: pmartinov   
Дата:   25-11-14 19:28

Опита не е нулата [smilie3]

Безценен е !


Отговори на това съобщение
 Re: Да започнеш от нулата....
Автор: alex1954   
Дата:   25-11-14 21:31

Благодаря на всички съмишленици, обаче вече записах на диска нови файлове.Но сега , понеже компютърните умения не са ми силната страна, ще го занеса на едни момчета в сервиза.Дано да успеят да спасят нещо.


Отговори на това съобщение
 Re: Да започнеш от нулата....
Автор: imitev   
Дата:   25-11-14 21:53


Хем се оплакваш, хем записваш? Странно решение...

Отговори на това съобщение
 Re: Да започнеш от нулата....
Автор: Bumerang   
Дата:   25-11-14 22:11

Ами жени ...неразбираеми са:[smilie7] -)

Отговори на това съобщение
 Re: Да започнеш от нулата....
Автор: compur   
Дата:   26-11-14 10:26

аз пък знам какво искат жените... и това винаги е - друго нещо! [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Да започнеш от нулата....
Автор: Tenev   
Дата:   26-11-14 10:29

Flickr дава 1 TB без пари

Отговори на това съобщение
 Re: Да започнеш от нулата....
Автор: realnoncho   
Дата:   26-11-14 10:33

Ами тогава успешно ново начало [beer]

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »