Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Моля за съвет
Автор: Рокси   
Дата:   13-11-14 22:20

Сега. Моля за съвет. Изпаднал съм в двуомение. Имам Канон и Никон едновременно и не мога да разбера с кой е по-добре да снимам. Та въпросът ми е какви са предимствата на единия и другия модел. Единият модел е по-малък, другия е по-голям. Но съществена разлика в картинката няма. Само дето единия прави снимките малко по изгорели, обаче това не е много важно, защото аз на шопа замествам със сивкаво за да не лъщи толкова. Канонът е малко по лек и е удобен да се носи в чанта. т.е. да не е на врата непременно. По този начин е добър като ходя на приеми и тържества. Да, ама светкавицата му е със по-малко водещо число и снимките стават много тъмни, почти нищо не си личи. Никонът е бая голям и ми тежи на врата, ама като блесне светкавицата и всичко бяло става, хората се крият под масите. Което е предимство все пак по малко хора = по-малко ретуш, спестява време, сами разбирате.А, и единия по-малко приближава, но сега не се сещам кой. Утре ще ги опъна на баира да проверя това и ще пиша тука. Канонът има по малко шум. почти не се чува, а Никона много шум много нещо, всички се обръщат да видят кво става. Но това ще е добре за бизнеса, хората мисля, че гледат някак си с по-голямо уважение. Мисля да не гледам такива дреболии като ремъци и копчета, Никонът има по-широк ремък, но ми прежулва врата. Обаче това е само на голо, през лятото, сега няма такава опасност, т.е. този факт може да се пренебрегне. Опитах да снимам и с двата, дори опитах да направя 3Д снимка, обаче не мога да постигна еднаквост на затворите, в смисъл да се синхронизират и от там двете изображения се разминават не само по хоризонталата ами и по вертикалата. Както и да е 3Д-то за сега не е приоритет, може би по нататък като задобрея. Така че налага се да избера единия модел, защото си купих един телефон уж, но се оказа че няма нито светкавичка, нито автофокус и на практика е неприложим за моите цели. Ще ви бъда много благодарен ако ме опътите.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет
Автор: victory13   
Дата:   13-11-14 22:22

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет
Автор: pmartinov   
Дата:   13-11-14 22:23

[smilie5] [smilie18] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет
Автор: radikyokushin   
Дата:   13-11-14 22:25

[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   13-11-14 22:26

1 април е далече бре ...

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет
Автор: Marillion   
Дата:   13-11-14 22:27

[smilie10] [smilie10] [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет
Автор: Pavlov   
Дата:   13-11-14 22:28




Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет
Автор: kollev3   
Дата:   14-11-14 01:34

[beer] [beer] [beer] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет
Автор: mihalo   
Дата:   14-11-14 03:22

Извинявай, авторе на темата, но как се изхитри да нямаш псевдоним? [smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет
Автор: dafil   
Дата:   14-11-14 05:23

WTF!!
Кога стана Петък?

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет
Автор: fraction   
Дата:   14-11-14 07:51

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет
Автор: e-mil   
Дата:   14-11-14 07:59

Не знам кой те е съветвал, обаче много яко те е объркал. 3Д-то не се прави така.
Трябва да пуснеш двата апарата да снимат видео. И да се разминават не е проблем - все в един момент ще си съвпаднат. После сваляш файловете в някоя видео програма и търсиш къде горе-долу си съвпадат по вертикала. От всеки файл избираш по един кадър и го вадиш. А по хоризонтала много ясно, че ще се разминават - то това е идеята. После извадените кадри ги слагаш в някоя програма за правене на 3Д и готово. Даже може да извадиш по няколко кадъра и тогава ще имаш 3Дх2, 3Дх3 и т.н.
Ако не извадиш нищо ще имаш DxO.

Обаче трябва да побързаш, щото 3Д вече е остарял похват. Сега е на мода 4Д. Купуваш си ей такъв комплект ампули с аромати.

http://www.mondial-defence.com/UploadedImages/3901c4ed-3281-45b0-9a7a-83e482840517Dog-Scent-Kit-Expl

Капваш малко на матрицата и внимателно размазваш с пръст навсякъде. И сега като снимаш снимките ще миришат на каквото си избрал. Като ти омръзне един аромат измиваш матрицата с малко дестилирана вода и слагаш следващия.

По принцип RAW файловете стават с много силен аромат, но като извадиш JPEG за интернет силата ще отслабне малко. Това е защото sRGB е по-тясно пространство и не може да поеме много.
Обаче трябва да си държиш архива на външен диск някъде в мазето, щото като се смесят много аромати на едно място и става мазало. Можеш да го сложиш до бидона с киселото зеле - киселината ще фиксира ароматите и ще траят по-дълго.


Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет
Автор: fraction   
Дата:   14-11-14 08:03

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет
Автор: CDman   
Дата:   14-11-14 08:38

3D фотографии начала прошлого века


Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет
Автор:    
Дата:   15-11-14 00:11

Мисля че това за зелето беше бъзик ама нейсе. Предложете ми моля вивидеопрограма за 3Д. Имам една кутийка с мостри на парфюми , но съм чувал, че те са на маслена основа, малко трудно ще се измият влажна кърпичка за очила. Но аз лично не вярвам, че като се напои матрицата ще се получи нещо друго освен да замирише самият апарат и то като се махне обектива. Това е неприложимо към Канона ми защото не може да се сваля обектива и матрицата е скрита. На Никона обаче, като отвинтя обектива и тя се вижда, наклонена е на една страна, там може да капна за 4Д, макар да мисля, че ми е рано още. Аз 3Д да управя пак добре. Тази последната снимка със шевната машина вероятно е монтаж със фотошопа, защото лицето на момчето е осветено с доста по слабо осветление. Това е един плюс за никона, по събития като се приближиш до някой да му покажеш снимката и да ухае свежо апарата.
Имам едно неясно нещо още само. Как така да се извади "JPEG за интернет" на мен и двата ми апарата изкарват снимки jpg. JPEG специално за интернет ли е като формат?

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет
Автор: guciguci   
Дата:   15-11-14 00:44

Ти си писател,нали? Ти си някой от Фотофорума с втора регистрация и сега ни вземаш на майтап тука? Тва дето си го написал в двата си поста си е направо изкуство. Аз така не съм се смял от малък.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет
Автор: ivjordan   
Дата:   15-11-14 01:16

Да живей котката!!!

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет
Автор: ltg   
Дата:   15-11-14 12:54


https://photo-forum.net/static/site_pics/160/6_1132259605.jpg





Публикацията е редактирана (15-11-14 12:56)

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет
Автор: ffoko   
Дата:   15-11-14 14:25

Тоя анонимен автор, много ми прилича на "кашалота", с тоя стил на писане. А както предположиха някои колеги преди време, че е от Админите, това обяснява и липсата на ник.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет
Автор:    
Дата:   15-11-14 15:06

Дали съм писател или не какво значение има тука. Мисля, че бъркате форума колега guciguci, тука се обсъжда фотография, а не кой е писател и кой не е. Като ученик пишех по разни теми, но май учителката не беше много в час и не оцени старанието ми. Това беше много демотивизиращо за мен и просто престанах да се занимавам с глупости. Но това както казах е друга тема.
Колкото до парфюма, опитах, обаче моите мостри не са точно такива като шишетата на колегата e-mil и нямаше как да накапя, моите са с щпрейче и трябваше да фъсна върху матрицата. Като се опитах да снимам обаче се оказа, че не се вижда добре през прозорчето на апарата. Опитах се да го махна това нещо и ооо небеса, оказах се прав, на маслена основа е, опитах с клечка за уши, наплюнчих я и само размазва матрицата и става по зле. Питах един приятел той е автомонтьор, демек работи с масла и реших, че ще е по-вещ от мене как се чисти. Той отначало каза да търся стърготини и каша, нещо което му казах че е неприложимо. Обясних му проплема и той измисли решение. Купих от кауфланда един разтвор, който бил за обезмасляване. Натопих вътре клечката с памука и по малко по малко смятам, че ще се обезмасли.
Не знам защо колегата e-mil ме посъветва точно по този начин да правя 4Д. Дано не се е бъзъкал с мене, защото не е коректно така. Освен това много добре знам какво е 4Д. Когато гледаш кино и главния герой се вози в кола по макадан и седялката ти се друса все едно, че ти си главния герой. Тоест седялката се явява четвъртото измерение.
Така или иначе не възнамерявам да опитвам с други аромати де.
По същество:
Аз се ограмотих за различните файлове и прочтох доста неща из нета. Разбрах че RAW фаила JPEG файла могат да бъдат един и същи файл, но се отварят с различни програми, просто единият е по-качествен от другия и че няма нищо общо със мирисането на парфюмите, така че моля ви престанете да се бъзъкате с мен. Аз ви помолих за съвет кой от двата апарата е по-добре да ползвам когато снимам по събития. Ако някой може с две три изречения да ми обясни предимствата и недостатъците на тези два модела моля да го направи. Аз съм все пак интелигентен човек и сам ще си взема решение.
Имам и един въпрос относно SRGB пространството. Прочетох по темата и си изясних, че това всъщност е сбор на трите основни цвята а именно червен, зелен и син. Това е същото както бялата светлина посред бял ден изведнъж да се разделя на основните цверове и се формира дъга. Но как така ще е пространство, че и по-тясно било, това не разбрах, моля обяснете. Кое е по тясно точно и от кое друго е по-тясно.
Между другото тая снимка с котката има доста кусури:
1. Правена е със светкавица. Поради което котката е премигнала и дори е примижала. Когато се правят снимки не е добре да има "заспали" ако ще и да не са хора.
Второ: Вследствие на примижаването котката е направила гримаса все едно се е усмихнала, което не стои естествено. Не съм чувал котка или някое друго животно да се усмихва.
Трето: Котката има гурели. Колегата да си беше направил труда да ги изчисти, така стои доста мърляво и нечистоплътно според моята скромна преценка.
Четвърто: Явно тука имаме нескопосан опит за 3Д. Сложих очилата но Цъ.. не се получава колега. Опитай да я заснемеш със червена светкавица или поне оцвети на шопа сянката в розово и може и да се получи 3Д-то ти

Моля ви не се бъзъкайте, а споделете опит и помагайте на новите. И аз искам да израсна до утвърден фотограф

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет
Автор: HP   
Дата:   15-11-14 16:36

Не знам защо някои хора се отнасят несериозно към темата, но проблемът с избора на апарат е силно разпространени за това вина имат новите технологии, които навлязоха.
Аз също имах притеснения точно заради 3д снимането. За разлика от нашите форуми, където ако питаш нещо, ще те изкарат гей, човекоподобен субект или малоумник, то западните форуми се отнесоха с проблема ми доста отзивчиво.
Както колегата правилно се е насочил, за 3д трябват 3 фотоапарата, синхронизирани посредством лентова твърда връзка. Тъй като аз снимам само с Канон, трябваше да си купувам и Никон. Не е от голямо значение за първо време какъв модел е , важното е да е ДСЛР. За трети фотоапарат ползвах телефона ми Сони с програмка за симулация на фотоапарат Канон.
Схемата за свързване е малко груба, но работя по въпроса да я направя по-компактна. Като цяло трябва ви 3 RS10-1.27 SMD-та, 1 P1-XX-3Y /за Никон/ и P1-XX-3R /за Канон/, два акумулатора 88 амперчаса, 12 волта, 3 комбинирани червячни редуктори, 6 бр. 100Wp Модула Луксор и някои други неща.
Плюс това очилата за 3д са няколко модела и до там и аз не съм стигнал.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет
Автор:    
Дата:   15-11-14 17:00

Колега HP, аз до колкото знам за 3Д трябват два фотоапарата а не три. имам вече твърда връзка, използвах една шина с дупки, съотношението между двата фотоапарата трябва да е колкото е между очите на човека. Наистина има проблем със синхронизацията, не знам как да цъкат и двата едновременно. Може да има затруднения понеже са различни модели, но не смятам да купувам сега никакви канони или никони за да имам чифт. Особено тия сложни части които сте написал - контактори. И тези акумулатори и панели ми идват в повече. Това не ми е специалността и за едни снимки няма смисъл от такива инвестиции. Чак вече и с акумолатори. То аз на пежото нямам такъв мощен акомулатор даже. Така че за сега спирам проекта със 3Д. Ако някой знае някакъв чакмак да стане по лесно ще видим.
То по-лесно да се захвана със HDR, поне трябва само един апарат. С HDR също многат да се направят много оригинални снимки. Това също е модерен метод. Снима се с един и същ апарат само че по два пъти. Прави се една по-светла и една по-черна снимка. После шопа си знае работата :)
Само дано да успея да изчистя парфюма от матрицата, че така никонът ми е блокиран и ако имам поръчка ще трябва да снимам с малкия. Той ми е резервно тяло, прави същата картинка, но не изглежда много професионален. аз със този парфюм малко се прекарах. Но може да е за добро. Така ща не ща ще снимам с Канона. т.е. може да се окаже че съдбата ми е помогнала да взема решението.
Благодаря за съветите. Ако имам проблем с ХДР-то пак ще питам тука.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет
Автор: marves   
Дата:   15-11-14 17:14

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет
Автор: golded   
Дата:   15-11-14 17:19

Колега Безименен, проблема ти само на пръв поглед е сложен,
просто трябва да вземеш това, което ти харесва от единия апарат и да го насадиш
на другия. Така ще получиш един хибрид наречен "Каникон",който
ще ти жули врата точно колкото е нужно, ще прави прилично 4Д -5Д или друго Д.
Освен това няма да мислиш и за пространството, щото той ще си го прави колкотоси
му требва широко или пък тесно. А нема и да го мислиш, защото никой нема да знае
какво точно представлява и какво прави.
По отношение на желанието ти да израснеш до утвърден фотограф, до там
не се израства, требва да си роден израснал. Ако не си, требва да се върнеш там
от където си излязъл, да видиш дали може нещо да се пооправи и да си се прибереш отново.
Аз се пробвах, ама се докарах само до "нещо като фотограф".
Успех!


Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет
Автор:    
Дата:   15-11-14 17:39

Ами аз намекнах вече, че не съм много инжинерен тип специалист и не ми е работа да присаждам на фотоапаратите частите. Има си фабрични настройки на лещите които едва ли ще съвпаднат, за да снима качествено такъв хибрид. А това кой е утвърден фотограф не го решаваме ние, а клиентите.Разбирам намекът,че трябва човек да е роден с талант, но аз съм сигурен, че с труд всичко се постига. А и как да разбере човек дали има талант ако не опита да изцеди максимално уменията си и интелекта си в съответната сфера. Времето ще покаже. Благодаря за предложените обективи за 3Д, Колкото за 5Д, някой ден ще си купя може би канон 5Д, несъмнено ще има доста повече екстри от моите двата събрани заедно. Успех и на теб колега. Да израстваме всички заедно!

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет
Автор: CDman   
Дата:   15-11-14 18:32

Колега Автор:

Най-лесния начин да станете утвърден фотограф е да станете модел на такъв.

Успех ! [cool]

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »