Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: Нужда от помощ за предпечат
Автор: fly-free   
Дата:   14-11-14 19:14

Здравейте,по цитираната по горе схема направих картинката да изглежда добре във УЕб пространството и му я пратих.

Ако му хареса ще отида с проекта в Булгед и там намясто ще погледна картинката на техните монитори ,ако има нужда ще направя цветна проба и ще се оправят нещата.


Не е нещо сложно просто си иска човек с опит да ги погледне.
А май имам проблем с настройките на експортиране от Корел.
Лицензирания ФШ ми е 7 цата.
Май ще си инсталирам Илюстратор за в бъдеще ,но по нататък.

Отговори на това съобщение
 Re: Нужда от помощ за предпечат
Автор: imitev   
Дата:   14-11-14 19:42

Не е нещо сложно просто си иска човек с опит да ги погледне.

Това на колко хора е изиграло лоша шега...

Отговори на това съобщение
 Re: Нужда от помощ за предпечат
Автор: asahi   
Дата:   14-11-14 22:03

Имах умерено добро мнение за Корела до снощи. В една диг. печатница трябваше да накарам принтерът да печата нормално. Калибрирам, настройвам пускам си тестовите ПДФ-и - всичко е нормално. Клиентът пуска RGB джипег от Корел Х7 и настъпва боза. Сядам аз, пускам неговия джипег и контролна скала - нормално. Махам скалата, добавям още 3 страници и пак мазало. Собственикът нямаше адобски продукти освен стара версия на Фотошоп. Е ми само с Корел не може. И на себе си си го доказах.

Отговори на това съобщение
 Re: Нужда от помощ за предпечат
Автор: imitev   
Дата:   15-11-14 07:49

Corel > PDF > принтер...

Отговори на това съобщение
 Re: Нужда от помощ за предпечат
Автор: the_cat   
Дата:   15-11-14 11:07

Asahi, а корела как е настроен??? Принта на корел също - там също често трябва да се пипне кой да се занимава с контрола на цвета - принтера или корела. Че аз честно казано до сега 16 години - е как пък не ми се скапват цветовете от корел... Че печатим и на дигиталки и в Булгед и в Джи-поинт и на Ксерокси разни DC12-250 и тн., широк формат, офсет и за уеб неща пращаме, сублимационен принтер имаме и на него проблеми няма...
Да не говорим, че и едната от печатниците с които работим си прави пластините директно от корел /демек им пращаме корелски файлове - о, ужас/... И импортирам изображения обработвани във сопата или лайтрум в корел и пак нямам грижи...

Ама в края на краищата слагайте си илюстратор :) Той не знам само с какво ще помогне.

PS Аз нямам нищо против продуктите на Адоби. Работя и на Фотошоп /понеже НАИСТИНА няма такава програма за растерна графика/ и Lighroom имаме и то лицензни са ни всички софтове. Ила не го ползвам, защото не мога да свикна с интерфейса, а и до момента не съм се почувствал ограничен по никакъв начин от Корел. Адоби- Прекрасни програми, но управлението на цветовете не е проблем на софтуера, а на ЗАУ-то!
Това го вмятам по повод плюенето по корел, а не с умисъл към автора на темата.

Към автора - ако имаш желание да разбереш как работят нещата относно цветопредаването и цветовите пространства, ограниченията на СМУК и разни такива - дали ще сложиш Корел или Илюстратор - въпросите ще останат едни и същи. А отговора ще ти дадат хора, които не са вглъбени в доказването на коя програма е по- по- най, а просто са седнали, разцъкали са нещата, поосрали са се на едната и другата, попрочели са, поразпитали са и накрая са проумяли, че ако не кажеш на програмата какво да прави, ако ще и Стив Джобс да възкръсне, нещата няма да се оправят :)


Айде наслука!

Отговори на това съобщение
 Re: Нужда от помощ за предпечат
Автор: compur   
Дата:   15-11-14 20:37

the_cat при Адобските продукти правиш настройка само на едно място за работата с цветовете и всички останали програми работят с тези настройки...

При Корел, явно, трябва да съобразяваш как си настроил програмата да управлява или не цвета, кой ще управлява цветовете при печат и т.н. Не е болка за умиране - просто малко повече "съобразяване".

Кой както умее така да го прави!

[beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Нужда от помощ за предпечат
Автор: fly-free   
Дата:   27-11-14 19:24

След доста разговори със по опитни предпечатари и печатари по техен съвет
Снимката се обработва на ФШ и се запомня във тиф формат и в цмик цветове.Тогава се импортира във Корел.

ако има профили се запазват ,но това е условно.
Корелът при конвертиране към различни потребители-разбирай предпечат ,дигитален принтер или офисен принтер или уеб пространство има различен механизъм и дава различни картинки във пдф формат.

Най добре е да се занесе файлът в печатницата и на техния компютър да се погледне и те да го конвертират.Но не на всички им се занимава. искат си пдф а или тифа и директно каквото излезе.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »