Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Дали е удачно тук да питам за телевизор?
Автор: chepkata   
Дата:   21-10-14 21:13

Пред дилема съм за 55" телевизор, като бюджета ми не е голям- до около 2 000 лв. Спрял съм се на два модела: Samsung и LG , но бих погледнал и друго.

Не ме влече особено 3Д-то, нито възнамерявам да ползвам често смарт функциите им, но след като ги има, е хубаво да са добре реализирани.

Знам за активната 3Д технология при Самсунг и съответната пасивна при LG, но и идея си нямам, смарт функциите им как са.

А и най-важното, качеството на картината! В магазина е трудно да се съпоставят директно, та за това и питам. Моля, помагайте!

Обмислям и вариант за 50", тъй като ще ми се налага да гледам и СД сигнал, а разстоянието, от което гледам е 2,8-3 м.


Отговори на това съобщение
 Re: Дали е удачно тук да питам за телевизор?
Автор: jino   
Дата:   21-10-14 21:19

-Мама може да лапне телевизор.
-Как така мойто момче ша лапне телевизора бе ..юнак.[smilie5]
-Ами тати вечер се прибира и вика на мама аре гаси телевизора и го лапай [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Дали е удачно тук да питам за телевизор?
Автор: sidthesloth   
Дата:   21-10-14 21:19

Попитай в

Този форум...

Впрочем, в секция "Телевизори и проектори" човек може и сам да открие необходимите му мнения/ информация.


Отговори на това съобщение
 Re: Дали е удачно тук да питам за телевизор?
Автор: jino   
Дата:   21-10-14 21:20

Така че да имаш телевизор има и добри страни.[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Дали е удачно тук да питам за телевизор?
Автор: chepkata   
Дата:   21-10-14 21:26

Джино, мерака вече нещо ми се губи[smilie2]
По-лесно е само телевизор, без екстрите.

Отговори на това съобщение
 Re: Дали е удачно тук да питам за телевизор?
Автор: ranopile   
Дата:   21-10-14 21:40

За тези пари аз бих си взел PANASONIC TX-P55ST60E PLASMA (1699лв в Технополис).

Отговори на това съобщение
 Re: Дали е удачно тук да питам за телевизор?
Автор: chepkata   
Дата:   21-10-14 21:41

А защо плазма?

Отговори на това съобщение
 Re: Дали е удачно тук да питам за телевизор?
Автор: ranopile   
Дата:   21-10-14 21:44

Като си го вземеш ще разбереш :-). В този ценови клас качеството на картината е твърдо на страната на плазмата. Особено ако държиш на истинско черно и реални цветове.

Отговори на това съобщение
 Re: Дали е удачно тук да питам за телевизор?
Автор: jingov   
Дата:   21-10-14 22:12

При растояние 3.0 м размера е не повече от37 инча.

Отговори на това съобщение
 Re: Дали е удачно тук да питам за телевизор?
Автор: chepkata   
Дата:   21-10-14 22:17

Не е баш така


Отговори на това съобщение
 Re: Дали е удачно тук да питам за телевизор?
Автор: axlastro   
Дата:   21-10-14 22:27

И аз съм във същата ситуация. Мислех да питам тук, защото ме интересува най-вече качествена картина. Моят бюджет е по-ограничен - до 800-900 лв и размера е някъде около 42"

Аз също харесвам плазмите, но предполагам разхода на ток ще е доста висок.

http://www.technopolis.bg/b2c/details/14485/P11090104/Televizor-PANASONIC-TX-P42ST60E-3D-PLASMA

http://www.technomarket.bg/products/09127764/lg-42la690s

Отговори на това съобщение
 Re: Дали е удачно тук да питам за телевизор?
Автор: BOZO   
Дата:   21-10-14 22:29

Panasonic. Питайте някой който работи в сервиз защо.

Отговори на това съобщение
 Re: Дали е удачно тук да питам за телевизор?
Автор: pmartinov   
Дата:   21-10-14 22:38

Защото останалите са направени да докретат до края на гаранционния срок и след това започва сервизен сериал.



Приказка без край...


Отговори на това съобщение
 Re: Дали е удачно тук да питам за телевизор?
Автор: imitev   
Дата:   21-10-14 22:40


Като вземете да им се превземате на тези екрани... Не ми се мисли като си купувате коли какво оглеждане е...

За жените е ясно че се мисли с другата глава [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Дали е удачно тук да питам за телевизор?
Автор: chepkata   
Дата:   21-10-14 22:47

Е как да си ги купуваме тия екрани, на онче-бонче ли?

Вероятно в един и същи ценови клас са подобни, но имат и известни разлики, а човек не може да е запознат с всичко, нали? И това не е превземане, а нормален въпрос, зададен във форум, в който се ползват често екрани.

Отговори на това съобщение
 Re: Дали е удачно тук да питам за телевизор?
Автор: MarinY   
Дата:   21-10-14 23:01

Смарт-функциите не са каприз, а удобство. Особено, ако имате навика да включвате компа или лаптопа към телевизора. Интернет, ютюб, филмови страници - директно без кабели. Блутут връзка с камерата.

Отговори на това съобщение
 Re: Дали е удачно тук да питам за телевизор?
Автор: axlastro   
Дата:   21-10-14 23:08

Кажете някой модел на Panasonic, без 3D, смарт с WIFI и 42"+ за около 800-900 лв. От много места чувам за надеждността на тази марка.

Отговори на това съобщение
 Re: Дали е удачно тук да питам за телевизор?
Автор: Hman   
Дата:   21-10-14 23:25

Я си купи един хубав обектив и зарежи тези ТВ виж какви хубави снимки правиш.

Отговори на това съобщение
 Re: Дали е удачно тук да питам за телевизор?
Автор: BOZO   
Дата:   22-10-14 00:15

axlastro,
Отиваш в технополис и ги гледаш, мисля че имат такъв, от последната им брошура на първа страница. Аз лично разлика между 3D и 2D не откривам съществена, силно, ама много силно пресилено е това 3D.

Отговори на това съобщение
 Re: Дали е удачно тук да питам за телевизор?
Автор: mirrorless   
Дата:   22-10-14 01:30

Аз миналата година си взех LG 42" след като замених моя Samsung, който ходи два пъти на сервиз преди това. От тогава Samsung не взимам нищо повече от 7-8" [smilie5]
Sony - хубави, ама много скъпи.
Panasonic - същото качество/цена като LG.
Philips/Hitachi - избягвай, че пак сервизи и разправии.

И е вярно това за картината и цветовете на плазмите, но пък имат по-кратък живот и консумират повече ток.

Отговори на това съобщение
 Re: Дали е удачно тук да питам за телевизор?
Автор: kondenz   
Дата:   22-10-14 02:09

У нас има един Samsung (по-малко инчове) като този който си дал и един малко по-стар и по-малък. Двата са 3д и просто ще ти кажа, че 3D е неизползваемо. Според мен ако гледаш 3д може сериозно да си повредиш очите, че и някоя болест да си докараш. Усеща се едно постоянно психическо натоварване. Да, интересно е да го гледаш 5 минути, но толкова. Ако има версия без 3д скачай на нея.

Относно колко SMART са. По-стария се води смарт, но реално не ползвам нищо освен понякога да гледам филми от флашка. Същия понякога прецаква jpg снимки, когато пуснеш слайдшоу, което е мисля недопустимо. Смисъл, че буквално ти прецаква файла на флашката, който е бил читав. По-новия като този твоя модел има някои интересни наченки. Например има броузър! Има wireless! Може да влезеш в случаен сайт и да гледаш флаш плеър на fullscreen. Това вече бих казал е полезно. Интересно, че може от андроид телефон да пуснеш с един "клик" видео от youtube на телевизора.
Двата телевизора превключват програмите много бавно. Като период може би в диапазона 0,5-0,8 секунди, което прави превъртането на програми доста изнервящо. Според мен супер много се излагат в този аспект, защото дори старите евтини CRT телевизори превключваха моментално.
По-новия идва с едно по-компактно дистанционно, което е изненадващо безполезно. Значи, вместо бутони може да пишеш числа на тъчпад. Пишеш номера на програмата и превключва. Да, но познай какво. Не можеш да пишеш букви, което би било много полезно при въвеждане на URL, ама няма братче. Същото дистанционно има и войс команди. Да, но командите които приема са Volume UP/DOWN, Chanel UP/DOWN, което е хипер тъпо, защото за да намалиш с 10 единици, трябва да натиснеш бутон (ъ?!), след което да кажеш Volume down 10 пъти подред. Тук мисля, че екипа създал въпросното дистанционно, меко казано се е осрал. С нормалното дистанционно намаляш с 10 клика, а с модерното 10 клика + 10 гласови команди, които не винаги хващат, а и има време за анализ ... абе мисля стана ясно, че имаме един модерен ташак. Извинете за израза, но наистина модерен телевизор не може да предоставя такива недомислени "удобства".
Честно казано не ти препоръчвам Samsung, макар аз лично да съм фен на марката. Samsung по принцип правят много хубави неща. Всъщност в ежедневието си е телевизор като телевизор, но в крайна сметка ако гледаме критично, тези телевизори имат много разочарования. 3Д-то им е неизползваемо. Превключват бавно. Развалят снимките на флашка (поне по-стария, новия не съм пробвал). Дават ти второ, уж модерно, но супер недомислено дистанционно. Не стават за монитори, защото имат голям инпут лаг. Дори да включиш гейм моуд, който заобикаля някакви електроники, пак остава един забележим лаг.

Дано съм ти бил полезен.

Отговори на това съобщение
 Re: Дали е удачно тук да питам за телевизор?
Автор: chepkata   
Дата:   22-10-14 07:48

Благодаря за изчерпателното мнение! От подобни постове имам нужда.
Остава някой да се изкаже и за LG.

А колкото до 3Д, знам, че няма да го ползвам често, но в тоя клас и размер, всичко е с 3Д и смарт. Бих спестил някой лев, ако имаше обикновен панел, без 3Д, но няма! Смарт функциите ми се виждат полезни, особенно възможността за безжична връска с други устройства, но пак е нещо, без което мога да мина.

Остава най-основното- качеството на картината, как се справят различните модели с по-ниска резолюция, бързина при ползване и не на последно място, надеждност! Не ми се дават през две години пари за нов тв.

Отговори на това съобщение
 Re: Дали е удачно тук да питам за телевизор?
Автор: marrio31   
Дата:   22-10-14 09:00

Смарт функцията не е за подценяване,kondenz ако говриш за дистанционно на lg има приложение за андройд-lg remote мисля се казваше,но разбира се тв и телефона трябва да са вързани в една мрежа,аз съм с lg и съм доволен,препоръчвам ти да ги гледаш на телевизия в магазина,обикновенно пускат разни блу рей и всичко е перфектно[smile]
Плазмите наистина са с по добри цветове,но трябва да го разработваш,не трябва да седиш и гледаш дълго време една и съща програма...и разни такива неща.

Отговори на това съобщение
 Re: Дали е удачно тук да питам за телевизор?
Автор: fraction   
Дата:   22-10-14 09:53

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Дали е удачно тук да питам за телевизор?
Автор: ivo   
Дата:   22-10-14 10:07

Sharp Quattron е нещо което си заслужава парите. С допълнителен жълт субпиксел. Без 3Д. Черното е доста по-добро от останалите. Смарта - да - браузър (Opera), флашки, Wi-Fi, външни дискове и пр. налични. 42 инча.
Сравнено с аналози - направо отвява конкуренцията като цвят и бистрота. Слабо рекламиран по неясни търговско-маркетингови причини...[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Дали е удачно тук да питам за телевизор?
Автор: marves   
Дата:   22-10-14 10:08

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Дали е удачно тук да питам за телевизор?
Автор: aleksander   
Дата:   22-10-14 12:03

ranopile правилно ти е казал! Плазма. Като си го вземеш, ще разбереш. Малък пример - аз съм с 720p LG плазма от 4 години но като някой дойде вкъщи пита каква що ми е толкова хубава картината и на коя кабелна съм. Обикновено сме на една и съща, ама те хората гледат LCD (нищо че е 1080p).

Единствения недостатък на плазмата е че харчи малко повече ток, и грее (което за зимата е преимство).

И аз скоро ще вземам 55", пак ще е плазма. Гледам от около 3 м, като си пусна филм се настанявам по-близо. 60" няма да е единствено защото трябва да прекроявам мебели - колкото повече, толкова повече.

Отговори на това съобщение
 Re: Дали е удачно тук да питам за телевизор?
Автор: Otvorenia   
Дата:   22-10-14 12:38

И аз съм за плазма Панасоник. Там цветовете и визията е най близко до катодната тръба. При восоките модели те са с технологията KURO която придобиха от Pioneer които бяха водещи при плазмите. За филми и художествени е най добре плазма. Има си и недостатъци в силата на излъчване и в предаването на бялото. Там по добре е LCD-то.
Прочети в setcom.bg за повече инфо.



Публикацията е редактирана (22-10-14 12:40)

Отговори на това съобщение
 Re: Дали е удачно тук да питам за телевизор?
Автор: sathv   
Дата:   22-10-14 12:49

Aйде няколко думи и от мене, тъй като не претендирам да съм добър фотограф, ама повече от 30 години съм радиотелевизионен сервиз.
Относно плазма- LCD. Ако си фотограф и разбираш от правилни цветове, както и ако си любител на истинското кино без замисляне плазма и то САМО панасоник. Плазмите на самсунг и ЛГ са далече от истината, както по отношение на картинката така и по качество на изработката и надежност. Ако си чикиджия или любител на Планета-ТВ вземаш LCD. Tам картинката е доста по динамична и изглежда някак си по курвенска. Нищо, че цветовете са нереални и черното хич го няма, червилото по устните просто крещи. В магазина разлика в картинката няма да видиш, тъй като плазмата се представя добре в помещение с контролирано осветление /разбирай почти тъмно/ а в магазина не е така. Относно фирмите както казах за плазма Панасоник. За LCD няма значение. Всички са еднакви боклуци направени колкото да си изкарат гаранцията. След гаранцията всеки ден ти е бонус. Затова задължително си доплащаш за удължена 5 годишна гаранция. Ще ти се наложи да я ползваш. Това дали самсунг, LG , Сони и прочие като фирми са по-добри е простотия. Всяка фирма слага примерно панели каквито има. И в самсунг и в LG като основни производители на панели са слагат панели от други марки, вкл=чително и китайски боклуци и то в един и същ модел на телевизора. Въпрос на късмет. За шарп добри панели, добра картинка, но китайска електроника и калпав сервиз на Узунови. Жълтия пиксел е капан за баламурници. Сервиза на Самсунг трагедия. Взема се телевизор без никакви мултимедийни екстри и се слага мултимедиен плеар отделно. Не съм виждал, а и няма да видя коректно работеща мултимедия вградена в телевизор. Все нещо не работи както трябва и съпорт никакъв. Големи проблеми с кирилицата. При отделния плеар софтуер излиза непрекъснато. Всичко си работи. Ако ще се гледа основно SD-сигнал плазма 720p e препоръчителна. Качеството е по добре. За размера под 50 не е телевизор. И оговора взех си по малък защото няма къде да сложа големия не е оправдание. Колегите от сетком форума не ги чети, че скоро няма да си купиш телевизор. Те приличат на пикселобройците от фото форума.
Като заключение вземи каквото избереш но задължително с гаранция 5 години.

Отговори на това съобщение
 Re: Дали е удачно тук да питам за телевизор?
Автор: marves   
Дата:   22-10-14 13:02

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Дали е удачно тук да питам за телевизор?
Автор: sathv   
Дата:   22-10-14 13:11

Защото технологично не могат да намалят растера на матрицата. Трябва да режат от резолюцията при едър растер.

Отговори на това съобщение
 Re: Дали е удачно тук да питам за телевизор?
Автор: Daniel_P   
Дата:   22-10-14 13:38

Аз имам Тошиба на 1г,[beer] 40ка и съм адски доволен! Няма 3Д и Интернет но картината е много добра! Черното черно, контраст, цветове много съм доволен!

Отговори на това съобщение
 Re: Дали е удачно тук да питам за телевизор?
Автор: M_D   
Дата:   22-10-14 14:58

Плазмата е най-доброто като изображение не само в този клас, а и в горните, ако търсиш максимума, а не просто нещо за фонов шум в хола. Вероятно няма да намериш немострена бройка обаче. Който взел, взел. Иначе последните две генерации Самсунг LCD са прилични, средният и високият клас имат много добри системи за управление на цвета, ако те вълнуват тия неща. Пък ако не те вълнуват, все тая е какво ще вземеш. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Дали е удачно тук да питам за телевизор?
Автор: sathv   
Дата:   22-10-14 15:58

To сега като погледнах и мостри даже няма, макар, че миналата седмица един познат си взе Панасоник от Букурещ. Там са по евтини. Така, че както каза който взел, взел.

Отговори на това съобщение
 Re: Дали е удачно тук да питам за телевизор?
Автор: chepkata   
Дата:   22-10-14 16:51

За плазмата, наистина няма избор по нашите техно-магазини и неотваряни не могат да предложат, особено 55".
Щях да се метна веднага на една Панасоник, но беше само изложената.

А що се отнася до управление на цвета, естествено, че ме интересува, иначе нямаше изобщо да питам. За мен това е най-важното в един тв!

Що се касае до гаранцията, благодаря за съвета, ще доплащям за 5 годишна.

Вкъщи имам едно 32" Сони, вече над 5 години и за сега работи. Имам и един китаец, пак 32", от промоциите на Виваком, ТСL или нещо подобно и той още не е сдал багажа, но е нов, а и малко се гледа, но чак се стресирам, като чета, че едва изкарват гаранцията новите модели. Баси![smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Дали е удачно тук да питам за телевизор?
Автор: aleksander   
Дата:   22-10-14 17:06

Добре де, няма ли да има плазми в близко бъдеще? Защо който взел - взел? Аз скоро смятах да купувам, но не съм гледал за наличности.

LG гледам имат модели за 2014?



Публикацията е редактирана (22-10-14 17:21)

Отговори на това съобщение
 Re: Дали е удачно тук да питам за телевизор?
Автор: murrey   
Дата:   22-10-14 17:22

Панасоник преустановиха производството на плазмени телевизори още миналата година. Самсунг и, мисля LG все още имат модели с плазмени екрани.

Отговори на това съобщение
 Re: Дали е удачно тук да питам за телевизор?
Автор: красис   
Дата:   22-10-14 18:37

Плазма= на радиатор за отопление,картината е ок но сложи си ръката отзад на телевизора и ще видиш,ама нищо де две в едно.

Отговори на това съобщение
 Re: Дали е удачно тук да питам за телевизор?
Автор: teleskop   
Дата:   22-10-14 18:59

Имам плазма 50инча. Картината е хубава, ама вечерта. Хола ми е светъл и през деня телевизор нямам. Разход на електричество - не е нещо значимо (поне не вечерта). Зависи от това колко е светло изображението и колко е светло в помещението. За 50инчова плазма - достигаше максимум около 250-270W (на табелката на телевизора пише 270W максимална консумация). Мога да премеря при максимална яркост, ако някой много го интересува. Ако 10ч на ден работи телевизора, 30дни в месеца, ще направи сметка около 15лв. При подобен диагонал, LED ще направи сметка примерно 12лв.

3D вкъщи - аз поне така и не свикнах да ползвам. Не виждам никакъв смисъл от него.
Каналите наистина бавно се сменят. Дистанционното много точно трябва да го насочвам към телевизора.

Ако помещението за телевизора е тъмно - бих си купил пак плазма, не по-малка от 50инча, 3D по-добре не. Хубаво е срещу телевизора да няма източник на светлина (прозорец, врата на тераса).

Ако помещението е светло - LED. Хубави, лоши - LED. Плазма в светло помещение не може да се гледа и колкото и да е хубава картината вечерта, през деня нищо не се забелязва.

Отговори на това съобщение
 Re: Дали е удачно тук да питам за телевизор?
Автор: Sentel   
Дата:   22-10-14 19:22

Аз пък преди 5 години си купих Sony 40w5500, верно беше 2000 лв., но не е мръднал и има страхотна картина. Скоро приятел си взе Самсунг за 700 лв, пак 40 инча, пак Full HD, но картината и детайлът нямат нищо общо. По-красив, с по-добри менюта, но картината е все едно с два пъти по-ниска резолюция от реалната.
Така че това, че едва ли не задължително ще се развали телевизорът са градски легенди. Че процентът дефектирали е голям е така, но не е правило.

Отговори на това съобщение
 Re: Дали е удачно тук да питам за телевизор?
Автор: sathv   
Дата:   22-10-14 19:38

Не само, че е правило, ами закономерност. Те от LG даже са го написали на ръководството. "Срок на безпроблемна работа 3 години. Максимален срок на работа 7 години". Погледнете как са изпълнени сега съвременните телевизори. Колко са изтискани захранванията. Никакви филтри. Кондензатори с минимален капацитет от измислени китайски фирми. Преобладаващ процент китайски чипове. /не става въпрос , че са произведени в Китай, а, че са проектирани и произведени от гаражни китайски фирми/Та основното мисля го казах. Ако е скъп телевизора доплащане за 5 години гаранция. Другото е до късмет.

Отговори на това съобщение
 Re: Дали е удачно тук да питам за телевизор?
Автор: langel   
Дата:   22-10-14 21:48

Sharp [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Дали е удачно тук да питам за телевизор?
Автор: p.l.   
Дата:   22-10-14 22:15

и аз да се изкажа... имам плазма 50 инча в хола и 40 инча самсунг 6-та серия в детската, където вече няма деца и дядо зяпа филми от НАС-овете... ако мислиш че при слънце, ще гледаш без проблем ЛСД-то бъркаш ... плазмата е огледало де, ама и ЛСД-то с матовия екран отразява та се къса. Смарта му е много по-добър обаче. Ама картинката не, на плазмата е доста по дълбока и контрастна... Ако намеря неразпечатана 55-тица, както има оферта в Технополис, още утре я купувам...

Отговори на това съобщение
 Re: Дали е удачно тук да питам за телевизор?
Автор: teleskop   
Дата:   22-10-14 22:57

Просто LED-четата са много по-ярки (нещо от рода на 2-3пъти) и в светли помещения се справят много по-добре. От опит го казвам.

''An LED can produce an image a lot brighter than a plasma. The average maximum luminance for a plasma is 100 cd/m2 compared to 250 cd/m2 for an LCD. ''

''If you have a room with a lot of windows and lights in it, or if you normally prefer to watch television with the lights on, you will appreciate the brighter image that an LCD or LED can produce.''

Току що премерих колко е яркостта на три устройства:
-телефон - 420cd/m2 при максимална яркост (LED);
-монитор - 360cd/m2 (LED);
-дисплей на лаптоп - 240cd/m2 (LED).

Ще премеря и плазмата колко е, но определено е много по-тъмна от дисплея на лаптопа, а той е 240cd/m2.

Отговори на това съобщение
 Re: Дали е удачно тук да питам за телевизор?
Автор: AseasRoa   
Дата:   22-10-14 23:26

Плазмите не трептят ли, или само на мен така ми се струва? Аз в Технополис веднага засичам кое е плазма, то трепти като CRT. Освен това са все с някаква ниска резолюция. Аз си мисля, че трябва да продават тия телевизори с аналгин за главоболието, а в нета намирам само хубави отзиви за технологията [smilie11]

Дали имат по-истински цветове не знам, само знам че ако става въпрос за цветове, то всеки CRT телевизор удря от земята всеки модерен телевизор. Обаче никой вече не иска да гледа на CRT в днешно време, щото е крив по всички останали показатели.

Аз бих предложил като ще се дават толкова пари, то поне да е нещо 4K. Когато пикселите се виждат боли глава, а на 50 инча с FullHD си се виждат. Е добре, свиква се, но това са телевизори, които в много близко бъдеще никой няма да иска да погледне само заради резолюцията, независимо с каква технология са. Време е за 4K.

За феновете на Windows, продават се едни Intel NUC компютърчета дето могат да се закачат отзад на телевизора и си става "Смарт". Една безжична мишка с клавиатура и воала.

Отговори на това съобщение
 Re: Дали е удачно тук да питам за телевизор?
Автор: Giorgio.K   
Дата:   23-10-14 00:22

И аз бях фен на плазмата на Panasonic допреди година... 42" висок клас, около 3000 лв. Половин година след гаранцията т.е. на 2.5 г. изгаря дешифратор - резултата е черна лента в ляво на екрана. Сега седи на вилата и чака циганите да го отнесат... Оттогава съм на LG LCD и съм доволен засега... Та мисълта ми е че квото и да вземеш си е лотария... Иначе за сериозно гледане на филми плазмата е по-добре, за всичко друго LCDто ми харесва повече.

Отговори на това съобщение
 Re: Дали е удачно тук да питам за телевизор?
Автор: chepkata   
Дата:   23-10-14 07:46

Плазмите не са само с ниска резолюция, има и фул хд.

Колкото до 4к, вече наистина са достъпни и даже има един Филипс, 50" за около 1700 лв, но аз смятам, че още няма достатъчно съдържание с тая резолюция и ми е рано за такъв дисплей.
То още броим на пръсти ХД програмите, та камо ли 4К! А, все пак, това е ТВ и ще се ползва и като такъв.
Аз, от 3 метра, не виждам пикселите на 50-55" и ми е ок.
Само се чудя дали да е Самсунг или ЛГ. Като че ли, цветовете на ЛГ-то по ми допадат, но не съм сравнявал с еднакъв материал, а рекламните клипове са доста различни на двете марки.

Отговори на това съобщение
 Re: Дали е удачно тук да питам за телевизор?
Автор: agop4o   
Дата:   23-10-14 08:29

срещу самсунг трябва да сложиш един голям Х.цветовете му са отврат.нищо че имат еднакви дисплеи със сони при някои модели цветовете на самсунг нямат нищо общо със сони.казвам го от опит-притежавал съм два самсунга и две сонита.и четирите телевизора съм ги съпоствял при сигнал от кабеларка.в момента на самсунга се радват други а на сонитата аз[cool]успех с покупката

Отговори на това съобщение
 Re: Дали е удачно тук да питам за телевизор?
Автор: k7   
Дата:   23-10-14 08:38

И аз си взех пред 2-3 години плазма Панасоник за около 1600 (по памет), 42 инча и съм супер доволен. Ледовете нещо не ме кефят, но това е субективно!!

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »