Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Re: Canon 650D vs. NIKON D5300
Автор: IDA   
Дата:   20-10-14 14:17

Поздравления на автора за добрия избор. Въпреки че няма да снима видео, горещо му препоръчвам да си инсталира Magic Lantern и да изпробва функциите AETTR, Dual ISO, FRSP, както и помощните средства за фокусиране. Уверявам го, че ще остане много приятно изненадан.

За снимане на картини, Canon EF 40mm f/2.8 STM е по-подходящият избор.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 650D vs. NIKON D5300
Автор: Simbon4o   
Дата:   20-10-14 19:26

Това последното просто не ме сдържа :). 40 2.8 може да става за всичко друго ама за картини хич няма да е подходящ ще кажа. Такъв съвет може да даде само човек не снимал картини или палачор :).

1. къс е и близоста с картината прави почти непосилно избягването на рефлекции от канавата или релефа на маслото или каквото друго лъщи.
2. не е макро обектив - Ако се гони максимален резултат не го препоръчвам. Предвид ммте ще се получи и друг феномен - центъра на картината ще е по-близо до камерата от крайщата и това прави заснетото малко по-различно от оригинала и по-трудно центрирането на образа върху матрицата.

Честито на питащия за новата камера. Аз лично бих взел, ако ще е канон някое от по-новите трицифрени понеже 60д е нищо повече от 600д с по-голяма призма, но... станалото станало. Да не говорим, че най-евтиния канон с читав АФ е 70д. Да си го ползвате с кеф и каквото и да правите не сравнявайте с никона(д5300) или подобни нему :) камери, че да няма разочарования. Също така не препоръчвам слагането на софтуера Маgic Lantern освен, ако не ви се занимава с нефабрични модификации, бъгове, забиви и т.н.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 650D vs. NIKON D5300
Автор: PhotoBo   
Дата:   20-10-14 19:37

Един приятел преди месец-два си взе 650D с китов и 50/1.8, занимава се с модерно изкуство и заснема творбите си предимно с 50-та, но да не става въпрос за малсени бои и картини, а по-скоро за склуптори, нововъведения ... или разработени перспективни снимки. Доволен е като цяло, но за различните цели си трябва различно стъкло сигурно.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 650D vs. NIKON D5300
Автор: Simbon4o   
Дата:   20-10-14 19:41

То не е лоша камера, просто никона е по-добър като система в този ценови клас.

ПС пробвайте 18-55 IS, оптически е много по-добър от 17-85, който е можеби от малкото лоши стъкла на канон.



Публикацията е редактирана (20-10-14 19:52)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 650D vs. NIKON D5300
Автор: DX   
Дата:   21-10-14 18:05

Вече съм собственик на CANON EOS 60D [cool][cool], на този етап взех обектив EFS 17-85

Мисля, че автора взе възможно най-правилния избор! Поздравления [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 650D vs. NIKON D5300
Автор: Idoru   
Дата:   22-10-14 09:05

Що взе па баш тоя смотан мазен обектив? Промоция с тялото?

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 650D vs. NIKON D5300
Автор: IDA   
Дата:   22-10-14 09:19

"1. къс е и близоста с картината прави почти непосилно избягването на рефлекции от канавата или релефа на маслото или каквото друго лъщи.
2. не е макро обектив - Ако се гони максимален резултат не го препоръчвам. Предвид ммте ще се получи и друг феномен - центъра на картината ще е по-близо до камерата от крайщата и това прави заснетото малко по-различно от оригинала и по-трудно центрирането на образа върху матрицата."


Човекът се колебае между 50/1,8 и 40/2,8. Първият от горепосочените проблеми е въпрос на осветление, а вторият, на позициониране на апарата спрямо картината, т.е. те нямат отношение към нито един от двата обектива. Десетте мм разлика във фокусното разстояние в полза на 50-тицата няма да решат нито един от тези проблеми, но 40-тицата ще му даде по-добър контраст и микриконтраст, по-добро цветопредаване (много важно, специално за картини), перфектна рязкост по целия кадър, още от бленда 2,8, както и по-лесно и прецизно фокусиране. Затова му препоръчах 40/2,8.

"Също така не препоръчвам слагането на софтуера Маgic Lantern освен, ако не ви се занимава с нефабрични модификации, бъгове, забиви и т.н."

Това може да го каже само човек, който понятие си няма, за какво говори. Ти нали хвалиш никоните? Кога за последно снима с ML, през 2012-та ли? Специално за картини, последните версии на МЛ, които са и много стабилни, могат да му дадат изключително полезни екстри - значително подобрен бял баланс, ETTR, RAW-хистограма, зебри, фокус пийкинг и куп други неща, които могат значително да подобрят качеството и крайния резултат. Пък да не говорим за останалите функции.

"Такъв съвет може да даде само човек не снимал картини или палачор :)."

Е, тук вече надскочи себе си, Симбоне. Явно, да се изживяваш като псевдоексперт във всяка тема и да оплюваш онези, чието мнение не съвпада с твоето, за теб вече се е превърнало в мания. Да си мислиш, че само ти разбираш от всичко, а ние останалите ги ядем доматите с колците, е грозно и примитивно и не прави чест на човек с твоите претенции.

Приключвам участието си в тази тема, като продължавам да стоя зад всяка дума, която казах. Нека питащият сам прецени, на кого да вярва.


Отговори на това съобщение
 Re: Canon 650D vs. NIKON D5300
Автор: kokermur   
Дата:   25-10-14 08:15

Имам Canon 650D това е наистина ужасен фотоапарат. на нощните фотографии има горещи пиксели, по-рано бях правил тема за това. Тук на форума ме посъветваха да го сменя или да ми върнат парите, в последствие от Технополис нито ми върнаха парите нито го смениха - смениха ми матрицата на апарата, но проблемът не беше решен. Аз съм с две ръце за NIKON D5300.
Ето и едно видео, в което съм заснел проблема. Съжалявам, че е говоря на руски, но исках да достигне до повече хора информацията за проблемите в този този апарат.
https://www.youtube.com/watch?v=ZUGBlCL6qJ8


От Canon се хвалят, че Canon 650D може да прави хубаво видео, но това не е точно така дори ако снимате статичен предмет апарата постоянно се разфокусира и фокусира отново на всеки 5-6 секунди. Купих 40мм 2.8F обектив проблема е същия, на 50mm обектив проблема е същия.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 650D vs. NIKON D5300
Автор: dragoart   
Дата:   27-10-14 16:35

"Що взе па баш тоя смотан мазен обектив? Промоция с тялото?"

Нещо такова, офертата беше добра, но след два дни разбрах,че не е точно това, което търся и го продадох.....Този модел, освен,че е морално остарял, няма и никаква острота. Сега,за картините взех един 50/1.4, но наистина искам да намеря и още един "универсален", колкото и тъпо да звучи това определение.Дайте предложения ...18-135 STM дали е добър избор? [smilie11]



Публикацията е редактирана (27-10-14 16:42)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 650D vs. NIKON D5300
Автор: kvakioh   
Дата:   27-10-14 17:10

17-50/2.8 Тамрон без стабилизация. Пасва много добре на 60Д.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 650D vs. NIKON D5300
Автор: dragoart   
Дата:   27-10-14 17:41

Да, чудя се и за този, но четох доста мнения за проблеми с бек и фронт фокуса

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 650D vs. NIKON D5300
Автор: kvakioh   
Дата:   27-10-14 18:12

18-55 STM e на прилични цени, ако не се иска по-дълго, е най-добрия вариант. И е лек и тих. За 135 STM не мога да кажа нищо.
17-50 Тамрон само със стабилизация съм чувал и срещал с бек и фронт фокус. За стария без стабилизация-не.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 650D vs. NIKON D5300
Автор: chefo1979   
Дата:   28-10-14 11:58

Имам нестабилизирания Тамрон и е ползван на 300Д, 350Д, 550Д, 600Д, 650Д, 20Д, 40Д, 60Д, 7Д и никъде е нямал фронт/бек фокус.
Прекрасно и остро стъкло!

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 650D vs. NIKON D5300
Автор: realnoncho   
Дата:   28-10-14 12:03

Аз пък един Тамрон 17-50 2.8 тествах и имаше фронтфокус. Това за тези, които не са чували [smilie25]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »