Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: AF-S NIKKOR 85mm f/1.4G на DX тяло
Автор: bpavlov   
Дата:   09-10-14 00:39


Като гледам, не са се измъчили много. Под двеста милиметра, единствени твърд със стабилизация е макрото, и това е само и единствено заради самото макро. Освен това на практика не работи еъпросната стабилизация в макро режим

Отговори на това съобщение
 Re: AF-S NIKKOR 85mm f/1.4G на DX тяло
Автор: ivjordan   
Дата:   09-10-14 00:41

Тази тема има сериозен потенциал за трупане на бисери. Дотук има доста, а тепърва предстои.
Що ли закриха клубната част, не мога да си обясня...

Отговори на това съобщение
 Re: AF-S NIKKOR 85mm f/1.4G на DX тяло
Автор: da.fo   
Дата:   09-10-14 01:03

Кой говори за старите стъкла [smilie11]. Казах , че тенденцията за всичко над 105 от новата серия G ще е с VR.


Отговори на това съобщение
 Re: AF-S NIKKOR 85mm f/1.4G на DX тяло
Автор: bpavlov   
Дата:   09-10-14 01:14



Не е сигурно. Дори да имат стабилизация, това ще е само за да избръснат още някой лев от потребители като теб.
Замисли се защо нито една фирма досега не се напънала да направи твърд светлосилен телеобектив под 200мм със стабилизация. Дали не са им достатъчно силни напъните на инженерите?

Отговори на това съобщение
 Re: AF-S NIKKOR 85mm f/1.4G на DX тяло
Автор: Simbon4o   
Дата:   09-10-14 08:10

На сони всички са им стабилизирани [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: AF-S NIKKOR 85mm f/1.4G на DX тяло
Автор: da.fo   
Дата:   09-10-14 11:27

То да не става с магическа пръчка [smilie3].При положение , че една стабилизация може да влоши леко някои параметри и това отнема време. Първо най купуваните, после най дългите и накрая тези , които са на границата (100-200мм) тъй като може и да се снима и без стабилизация но е по добре да я има. А под 100 мм само на тъмните са сложили, светлосилните така или иначе вдигат скоростта а и са в диапазон с по голям ъгъл. Че то не беше VR, та после VRII а в скоро време може и VRIII да излезе. Явно стабилизацията се налага все повече.


Отговори на това съобщение
 Re: AF-S NIKKOR 85mm f/1.4G на DX тяло
Автор: Simbon4o   
Дата:   10-10-14 19:56

85 1.8 vs 1.4 G
Toва се покрива до голяма степен с моето мнение за двата обектива.

Относно стабилизацията - нямам грам проблем аз. Но имам познати дето и с 50ка на 1/1000 не могат да направят остра снимка... Стабилизацията не е нещо невероятно и преди 135-200мм на кропка на мен изобщо не ми е липсвала.

Отговори на това съобщение
 Re: AF-S NIKKOR 85mm f/1.4G на DX тяло
Автор: tziko   
Дата:   11-10-14 12:06

Дълъг/къс - въпрос на свикване. Аз като изляза някъде с апарата, му бучвам 105цата и си плющя портрети в цял ръст с кропката... въобще и не мисля за по-къс обектив, даже напротив искам нещо още по-дълго. Но това е въпрос на вкус казало кучето...
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: AF-S NIKKOR 85mm f/1.4G на DX тяло
Автор: georgivelev   
Дата:   12-10-14 09:46

Ех, не вярвах, че в темата за портретен обектив ще се коментира остротата. Мисля, че Кен Рокуел беше, който каза, че само аматьорите се интересуват от остротата на обективите.

85/1.4д струва 1300лв втора ръка, което го прави невероятно изгодна покупка пред 85/1.4г, за човек, който не е наясно какво и как иска да снима. Няма риск да изгубите парите си, купувате, и ако не харесате, продавате БЕЗ загуба. Обективът е търсен, от опит мога да ви разкажа защо.

Отговори на това съобщение
 Re: AF-S NIKKOR 85mm f/1.4G на DX тяло
Автор: Simbon4o   
Дата:   12-10-14 11:05

Аз пък не мога да си обясня защо може да се цени глоу/хало/мек ефект в обектив, това са оптически слабости. Да не говорим, колко лесно се постигат с постпроцесинг. Предпочитам остър обектив без мекото, но с меко боке при всякакви ситуации, с леко врътната форма по крайщата. Останалото и сам мога да си го направя, което е по-важното - когато си искам а не да се чудя как да чистя аберации и хало. Пък Кен Рокуел е най-големия портретист...[smilie5]

ПС остротата се цени понеже мегапикселите растат в камерите. Това няма да спре скоро вероятно.



Публикацията е редактирана (12-10-14 12:10)

Отговори на това съобщение
 Re: AF-S NIKKOR 85mm f/1.4G на DX тяло
Автор: boni   
Дата:   12-10-14 14:30

Матричната стабилизация е върха с портретни обективи и много много намалява брака, особено при нощни портрети и ниски скорости от ръка. Изснимал съм стотици такива. Също така не разваля оптичните характеристики на обектива, защото не се налага вкарване на стабилизираща оптична група.Също така го няма и досадното застиване и притрепване на образа, което понякога пречи.
С две думи - стабилизацията си е супер готино нещо...

Отговори на това съобщение
 Re: AF-S NIKKOR 85mm f/1.4G на DX тяло
Автор: Simbon4o   
Дата:   12-10-14 14:49

Да на по-къси обективи като портретните е готино, но често ми се размазват портретираните хора понеже са мръднали. Затова сигурно не ми липсва. За по-дългобойни стъкла определено предпочитам оптична стабилизация!
Обаче както казах по-назад, по-спокойна ми е ръката и с малко недишане не ми е проблем с 50ка на кропка да удържам кадри на 1/20 скорост примерно. Така, че зависи и от човека.

Отговори на това съобщение
 Re: AF-S NIKKOR 85mm f/1.4G на DX тяло
Автор: boni   
Дата:   12-10-14 14:53

Еми да ама аз удържам със 135-ца на 1/20-1/30...И като снимаш портрет в такива условия, може да кажеш на човека да не мърда.

Ето ти А900, 135/1,8 на 1/25сек и 3200 исо


https://scontent-b-ams.xx.fbcdn.net/hphotos-xfp1/l/t31.0-8/10339476_10202207607133581_24393474369791



Отговори на това съобщение
 Re: AF-S NIKKOR 85mm f/1.4G на DX тяло
Автор: IsoIv   
Дата:   12-10-14 14:54

Абе щом има пари човека да си го купува.85/1.4 си е 85/1.4-страхотен обектив,независимо на кропка или не.

Отговори на това съобщение
 Re: AF-S NIKKOR 85mm f/1.4G на DX тяло
Автор: Simbon4o   
Дата:   12-10-14 16:12


https://farm4.staticflickr.com/3929/15511405441_e87536785e_b.jpg

DSC09845-Edit by simbon4o, on Flickr

1/40 с 85 1.4 самянг леко тилтнат на некс 5р от ръка(само с две ръце се държи понеже няма визьор, т.е. по-трудно ще е само с една ръка). От два кадъра единия беше без омазване от моушън блър. Исото е 3200 :) и се борех и със вятъра и студа... мисля, че е ок като за от ръка. Сега с некс 6 ще ми е по-лесно и на по-ниски скорости понеже го опирам на главата си гледайки през визьора.



Публикацията е редактирана (12-10-14 16:14)

Отговори на това съобщение
 Re: AF-S NIKKOR 85mm f/1.4G на DX тяло
Автор: stefancho   
Дата:   12-10-14 17:16

bpavlov:
"Никога не си включвам стабилизацията на 70-200, много повече пречи, отколкото помага..."


bpavlov, би ли обяснил защо ти пречи стабилизацията?


Отговори на това съобщение
 Re: AF-S NIKKOR 85mm f/1.4G на DX тяло
Автор: bpavlov   
Дата:   13-10-14 04:50


Защото има едно "залюляване" при включване и изключване. Като снимаш половин час така, ти се завива свят. Също така, това "залюляване", трае близо половин секунда, което скапва тотално кадри, които трябва да се направят мигновено, за части от секундата, в което време трябва и да кадрираш.
Пак казвам, грамотен фотограф снима на 200 мм и ФФ без стабилизация, а за дълги експонации по принцип се ползва статив

Отговори на това съобщение
 Re: AF-S NIKKOR 85mm f/1.4G на DX тяло
Автор: Simbon4o   
Дата:   13-10-14 07:22

Никакъв проблем съм нямал от стабилизацията(оптична), особено на по-дългофокусни обективи. Там помага и за фокуса много!

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »