Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Re: Canon пуснаха брояча. We See Impossible
Автор: mihail_radkov   
Дата:   10-10-14 17:29

Къде се продава, че да има цена, Мартинка?

Отговори на това съобщение
 Re: Canon пуснаха брояча. We See Impossible
Автор: hotsnail   
Дата:   11-10-14 13:48

Голям резил стана тоя път. Едно дето тоя брояч нищо не броеше ми и рекламата на лрая се оказва, че разказва история на оператор дето снимал със Сони......


Просто Канон си го набиха толкоз четвъртит...да им се чудиш.

Ако бях шефче в Канон, щяха да летят глави.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon пуснаха брояча. We See Impossible
Автор: chefo1979   
Дата:   11-10-14 16:18

Точно, абсолютно безсмислено надъхване на аудиторията и накрая какво - тотална тъпня.
Хората от колко време ги хранят да се опомнят малко, да пуснат ново поколение сензори, ама тия са толкова безобразно алчни, че няма накъде - пълен абсурд ми се струва Канон да нямат финансова възможност да си подобрят фабриките и да оставят в миналото прословутият 500нм технологичен процес и да преместят ADC в самия сензор, както направиха Сони, Тошиба, Самсунг, Панасоник и който се сетите още.
Ама те не, ще доим до последно.
Едно време като са били догонваща компания са пускали подобрения и смели решения във всеки свой продукт, а сега - не само спят, ами и похъркват.
Трябва, просто трябва да ги ошамарят малко, че дано се събудят.
Наистина стискам палци Сони или Никон да ги изместят от първото място, че Канонерите се оляха.

Щели да пускат многослоен сензор - ай да видим, мен ми се вижда пълен абсурд да се решат на нещо толкова революционно.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon пуснаха брояча. We See Impossible
Автор: kvakioh   
Дата:   11-10-14 16:28

Що плюете и храчите, сонибойз, не ви ли стига радостта от възхода на идолизираната фирма? Не са ли достатъчни цифрите 100 000 000 и 85 000 000, от които повечето са L и премиум обективи за ФФ тела? А защо ли има адаптори за Сонита с ЕОС или Никон байонети, може би едва 2-3 обектива за по 1500-2000 долара стават като хората за едва трите камерки, пуснати на пазара преди едва година?
Всяка фирма може да си пуска каквито си иска сайтове, броячи и т.н. Как радва "акуратния, велик, дълбок, проникновен" анализ на фирмата Канон и нейните постижения...Направо да почнат да превеждат фотофорум на японски и да пращат "бисери, мъдрости и напътствия" към производителите...
Смачканярщината няма да спре явно.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon пуснаха брояча. We See Impossible
Автор: hotsnail   
Дата:   11-10-14 16:41

Квакчо пак неадекватно.....

Отговори на това съобщение
 Re: Canon пуснаха брояча. We See Impossible
Автор: kvakioh   
Дата:   11-10-14 16:53

Ами не съм тоя, дето се изцепва мощно: "Сонито със 135мм обектива за хилядата пари е единствената причина да си купи човек..." или"Ние сме техномастурбатори и прочие, сърби ни за още и още..."
И дотука, после само хули срещу другите...
ДА, Канон ( Никон) виждат невъзможността в близките няколко десетилетия някой да може да продаде и 10% от обективите, които те са продали. ТРудно се гради имидж, след като се гласят апаратите дори според телевизорите, телефоните и др., които биват пускани на пазара от някои големи марки. Всичко това води до голямо разглезване и изчанчване на желанията на портебителите. Един вид, размива се и се изтегля настрани идеята за самото снимане с това например камерата ти да има повече екстри, дизайн и т.н. А при двете по-масови марки нещата са по-ясни, по-фокусирани и да, наистина по-бавни.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon пуснаха брояча. We See Impossible
Автор: chefo1979   
Дата:   11-10-14 19:08

Аве кваки, аз съм канонер, имам л-ки и 1д-та.
Мога ли да плюя Канон сега?

допълнение: аз редя Канон че от сметкаджийство пробутват една и съща претоплена 18МП манджа няколко години подред. Яд ме е че другите фирми наливат пари в развойна дейност и постоянно въвеждат подобрения, а Канон с потресаващо самодоволство твърдят, че сензорите им са върха. Питат ги за мирърлес и ония викат - ми ние сме страшно сериозни, за 3 години две тела и три обектива...



Публикацията е редактирана (11-10-14 19:19)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon пуснаха брояча. We See Impossible
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   11-10-14 19:21

И аз съм канонец,бе. Имам техен принтер

Отговори на това съобщение
 Re: Canon пуснаха брояча. We See Impossible
Автор: pmartinov   
Дата:   11-10-14 19:30

Зa мен товa толковa голямa фирмa дa проси внимaние по толковa елементaрен нaчин ознaчaвa,че кризaтa зaпочвa дa се чувствa и при тях.

Aко тaзи простотия се повтори още няколко пъти нaкрaя нямa дa им обръщaт внимaние дори когaто си зaслужaвa.

Този тип промоции трябвa дa се употребявaт рядко и сaмо при върхови продукти.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon пуснаха брояча. We See Impossible
Автор: hotsnail   
Дата:   11-10-14 20:17

Кваки само тъпотии сипеш в нормален форум за последнот би трябвало едно банче да има. Горе просто писах какво излиза по сайтовете. Страхотен PR гаф според мен си е.

Сони имаха подобни при излизането на А900, бяха правили рекламните снимки с Канон, ама иди сега търси EXIF с Канон на сайта им да видиш дали има. Някой си е търсил работа след тая глупост....[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon пуснаха брояча. We See Impossible
Автор: kvakioh   
Дата:   11-10-14 20:28

hotsnail, това че ти цитирам бисерите, искрените признания ли да има бан? Или че яростно 2-3 човека настояват, че Сони са най-великата фирма?Или че не ползвам фрази като "Канон си наби четвъртит"...? Самата тема е предопределена за тип спам, но не и за такива възвишени коментари.
Канон се бавят, но пускат в момента само стъкла, попълват липсите. И тела ще дойдат скоро, тогава пак ще има храна за масите. ЗА разговори.
И аз не съм фен на нищо като марка. Искам си Лайка М9 с три обектива и това е. А това да съм срещу някой тук- изобщо не.



Публикацията е редактирана (11-10-14 20:35)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon пуснаха брояча. We See Impossible
Автор: hotsnail   
Дата:   11-10-14 20:46

пий една ракия и се успокой.....явно не си добре.

Никой не се заяжда с Канон, ти си психично зле човек.

Това дето пишеш глупости по мой адрес си е за бан, без нито теб нито някой друг да съм нападнал. Пък и не се спираш, еми за бан е да. Пробвай се да пуснеш подобен бисер в офроуд българия и ще те изтрият преди да си разбрал какво става.

Повече няма да пиша в темата, явно имаш проблем някакъв психически ...тука няма как да ти помогнем. Най-много да те упътим към професионалист.



Публикацията е редактирана (11-10-14 20:49)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon пуснаха брояча. We See Impossible
Автор: kvakioh   
Дата:   11-10-14 20:55

Аз съм в Сони форума, там не ме трият, ти се засягаш тука. Форуми за коли и т.н. са на друго ниво от това на фотофорума.
Тук ми е едно от най-любимите места за посещение и уча, но все по-рядко се случва някой да каже нещо истински полезно, само коментари кое е по-добро и защо, все едно всяка година си купуваме по 2-3 камери и 10 обектива...Още по-малко пък някой ще си купи апарат, защото бил по-ергономичен от друг.
Това,че цитирам, не значи нападане, още повече, че не давам определения като "психично зле", което мисля е доста повече, силно и обидно от това просто да цитираш какво някой е изказал. Аз ползвам факти основно, милионите обективи продадени са точно това.
Само чичото chrisnoch малко го подяждах преди, но той изчезна, явно видеото му е по-важно.
А тия анализи коя фирма къде е, все едно да чоплим световната конспирация кой командва.



Публикацията е редактирана (11-10-14 21:18)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon пуснаха брояча. We See Impossible
Автор: vgramatikov   
Дата:   11-10-14 22:04

Канон и Никон имат едн общ проблем и той е ,че губят или загубиха сериозни позиции в ниския и средния клас. Тази тенденция ще продължава. Аз ако изпадна в средния и ниския клас в следващите години ще си взема техника от трети производител. В момента ми е добре и продуктите които има на пазара ме удволетворяват.

Но щом се двуомя и чудя и чета всичко ,което се случва означава ,че вече виждам реалната конкуренция да настъпва. Сони, Фуджи, Олимпус, Панасоник и Самсунг вече взимат своя дан и изцяло превземат пазара в ниския и среден клас. Във високия клас все още остават доминиращи ДСЛР-и от Канон и Никон който изискват техните системи и нямат еквивалент. Но това все повече се променя. До 2-3 години може би ще имаме еквивалентна система от Сони простираща се от най-ниския до най-високия клас. Хоп 3-ти производител на небосклона. Останалите за сега се боряд за ниския и средния клас като не прадлагат ФФ камери.

Разбира се и Никон и Канон ще махнат огледалото скоро....но колко скоро и колко ще са добри в това никой незнае. И Канон и Никон се нуждаят от безогледални системи в поне ниския и средния клас ,а там такива няма. ЕОС М и Никон 1 са нищожни като пазарен дял.
Репликата на Сони рх100 на Канон закъсня ,а Никон дори нямат еквивалент.

Скоро никой няма да снима с Никон и Канон освен с 5д и 1д камерите и еквивалентите на Никон. [smilie21]

Впрочем Сони нямат никакъв проблем да пуснат ФФ камера за 1500лв ако искат.[smilie21] Просто изчакват удобният момент.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon пуснаха брояча. We See Impossible
Автор: chefo1979   
Дата:   12-10-14 00:27

THIS MESSAGE IS CREATED OUT OF FEAR, DOUBT, AND FALLING SALES.

You want a camera system which keeps up with the latest technology. You want us to innovate, take risks, add features that are standard for other manufacturers, and you tell us this is possible.

You want us to invest in advanced sensors which excel in low light, color reproduction and dynamic range, you want 4K video, an EVF and high frame rates in a reasonably priced camera.

You say, “It can be done.”

To all of you, we apologize.

Because we don’t see what you see. We see an expensive line of cinema cameras we must protect, and a road map of painfully slow iterations so there’s always a reason for you to spend more money. You love what Sony, Panasonic and even Samsung are doing, and you see opportunity, you see ingenuity, you see POSSIBLE.

AT CANON, WE SEE IMPOSSIBLE.

http://www.canonwatch.com/little-bit-canon-see-impossible-humor/

[smilie18] [smilie18] [smilie18]



Публикацията е редактирана (12-10-14 00:28)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon пуснаха брояча. We See Impossible
Автор: metodiev_martin   
Дата:   12-10-14 01:10

: chefo1979
Дата: 11-10-14 19:08



допълнение: аз редя Канон че от сметкаджийство пробутват една и съща претоплена 18МП манджа няколко години подред


Да се неначуди човек, колко прозорливи потребители има. Сега, за да ти затворят устата канон, че им издаде тайната, ще ти пратят 18 мегапикселово 1D с X накрая [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon пуснаха брояча. We See Impossible
Автор: chefo1979   
Дата:   12-10-14 09:41

А, ей това ако направят - по 24/7 ще пиша из форумите че са най-големите, че 550Д превъзхожда Д810 и Д4с взети заедно, че 1000Д е по-добър от Алфа 99 и всякакви други произволни неща! [smilie18] [smilie18]

Айде, от твоята уста, в ушите на Канон СЕО-то [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon пуснаха брояча. We See Impossible
Автор: gchokov   
Дата:   13-10-14 11:34

Само че, Canon CEO-то толкова се е самозабравил че изобщо не знае къде се намира[smilie18]
Мега злета.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »