Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Epson stylus PHOTO R3000 мастила и хартия
Автор: SSheykarov   
Дата:   01-10-14 11:16

Скоро се сдобих с горепосочения принтер и в момента главата ми е пълна с въпроси - каква система за продължително пълнене да му монтирам(и да му монтирам ли въобще), какви мастила да използвам(цена\качество) и каква хартия.
Всичко това с цел високо качество при добра цена на копието.

Отговори на това съобщение
 Re: Epson stylus PHOTO R3000 мастила и хартия
Автор: Peter_Angeliev   
Дата:   01-10-14 11:24

И аз съм се навил за този принтер, но не ми се рискува с други системи и мастила, според мен ако се търси 100% от възможностите му си трябват оригиналните мастила. За ниска цена по добре епсон Л1800.

Отговори на това съобщение
 Re: Epson stylus PHOTO R3000 мастила и хартия
Автор: SSheykarov   
Дата:   01-10-14 12:43

Колега съгласен съм с теб но, в моя случай принтера вече е купен[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Epson stylus PHOTO R3000 мастила и хартия
Автор: BOZO   
Дата:   01-10-14 13:38

Ами монтираш му СНПМ с ауторесет чипове. Наливни мастила има на InkTec с поносимо качество по 1литър, хартия бюджетна Katana. Зависи какво и колко печаташ.

Отговори на това съобщение
 Re: Epson stylus PHOTO R3000 мастила и хартия
Автор: DonBasilio   
Дата:   01-10-14 13:55

Монтираш някаква подходяща система и си купуваш оригиналните мастила за Л800 или Л1800 и работата заспива.



Публикацията е редактирана (01-10-14 13:56)

Отговори на това съобщение
 Re: Epson stylus PHOTO R3000 мастила и хартия
Автор: BOZO   
Дата:   01-10-14 14:08

DonBasilio,
R3000 има маааалко повечко цветни глави от L800/L1800 :D
R3000 e с пигменти мастила, L800/L1800 са с Dye мастила.

Отговори на това съобщение
 Re: Epson stylus PHOTO R3000 мастила и хартия
Автор: mihajlov2   
Дата:   01-10-14 15:02

По руските форуми съм срещал подобен въпрос. Препоръката беше да се използват оригинални пигментни мастила за широкоформатните професионални принтери на Епсън. / т.е. тези, дето ги продават в касети по 220 милилитра/ Цената на мастилото излизала 3-4 пъти по-ниска отколкото на оригиналните касети с пигментно мастило за R3000.Обаче аз не съм запознат как може и дали може да се изтегли мастилото от големите касети, ако и тяхната конструкция е нарочно усложнена с разни лабиринти и капилярчета като на касетите за R3000. Освен това от препоръките не ставаше ясно как да се използва това оригинално мастило - със СНПМ или с презареждаеми касети с чипове например.

Отговори на това съобщение
 Re: Epson stylus PHOTO R3000 мастила и хартия
Автор: sathv   
Дата:   01-10-14 15:15

Тия касети никакви лабиринти нямат. Вътре мастилото е в една найлонова торбичка. Същите като при кръводаряване. Имал съм B300/B500. С ментаци не се занимавайте. Утре образа буквално го няма.
PS: Няма никакъв проблем да наливаш водоразтворимо мастило вместо пигметно от L800. Не знам как ще оправиш цветовете. И дано го ползваш принтера само за тебе, а не да продаваш снимките, щото ми е писнало от селски хитреци.



Публикацията е редактирана (01-10-14 15:21)

Отговори на това съобщение
 Re: Epson stylus PHOTO R3000 мастила и хартия
Автор: da.fo   
Дата:   02-10-14 10:26

Вчера взех моя R 3000 на който му монтираха в Proqart СНПМ. Още обаче не съм я пробвал. След поне месец ще имам резултат. Имам и R 2400 със СНПМ - много добре се държи !!!


Отговори на това съобщение
 Re: Epson stylus PHOTO R3000 мастила и хартия
Автор: factor.bg   
Дата:   02-10-14 11:04

Ей, хора, защо похабявате тези прекрасни принтери... Как така ще сложиш dye мастило в R3000? Не, че ще се запуши, ама никога няма да получиш качествен печат, НИКОГА!
Защо не си купихте L1800 или някой StylusPro, ако се гони перфектен печат и прилична цена на мастилата? Защо ще скапете този фантастичен R3000?

Да, има вариант да се ползват оригинални мастила от Epson, от големите принтери, серия х880, при тях цената е по-ниска, мастилото се намира в пластмасов плик и може да се извади, но няма никаква гаранция как ще работи рефилната система - има достъп на въздух, разлика в налягането според нивото, хидродинамично съпротивление при движението на главата...

Ако има нещо, за което съжалявам, това е, че направих тази промоция със специалните цени за Epson R3000.
Аз се надявах хора, които се занимават сериозно с фотография и им е писнало от фотостудия с китайски ментаци, да могат да си позволят да си купят R3000 като домашен принтер, за да си печатат фотографиите такива, каквито трябва да са, без да зависят от, както много точно се изрази sathv "селски хитреци", които ти продават пълен боклук с уверението, че това е разпечатка от принтер EPSON.

Наистина ли вярвате, че можете да "хакнете" живота? Че като печатате с китайски мастила, ще създадете сериозен бизнес, а не огромен списък от хора, които са дошли веднъж и са останали разочаровани - ако не веднага, то със сигурност след няколко месеца? Ако имате толкова свободно време, че можете да се занимавате с тези глупости, не мислите ли, че бизнеса вече е твърде закъсал, и дори не мастило, а вода да наливате и да печатате, пак нещата ще вървят на зле?

А най-много ме впечатляват хардкор профитата - тези, които печатат снимки на плажа или в заведение за по 5-7 лева на снимка и слагат китайски боклуци в принтерите си. Както и тези, които печатат сватбени албуми по същия начин, без, разбира се, да обясняват този дребен детайл на клиента...

"Всичко това с цел високо качество при добра цена на копието." - ама колеги, наистина, нима изобщо ви пука за качеството? Нима ви пука, че слагате името си на всяка снимка, която продавате? Та нали важното е, че ще можете да бутнете цената на снимката с 5 стотинки и ще привлечете най-лошия тип клиенти - тези, които идват не заради вас, не заради името ви, не заради майсторството ви, а за 5-те стотинки! Да са ви честити, те ще са ваши, докато следващия като вас свали с още 5 стотинки (естествено, говорим само за най-високо качество, много ясно)!

Желая ви успех в състезанието надолу!

Отговори на това съобщение
 Re: Epson stylus PHOTO R3000 мастила и хартия
Автор: SSheykarov   
Дата:   02-10-14 11:59

Уважавам вашето мнение както и това на всички останали които пишат тук но, моля четете въпроса ми внимателно.
Към момента принтера е с оригиналните си мастилници и вероятността да остане с тях и със същите за напред е реална.
Във всяко нещо което прявя търся първо качеството, цената все пак не е без значение и за това задавам въпроси тук.

Отговори на това съобщение
 Re: Epson stylus PHOTO R3000 мастила и хартия
Автор: SSheykarov   
Дата:   02-10-14 12:12

Относно мастилата единия вариант е този:
http://www.marruttusa.com/index.php

Отговори на това съобщение
 Re: Epson stylus PHOTO R3000 мастила и хартия
Автор: victory13   
Дата:   02-10-14 14:52

Рискувате да си навлечете нова порция гняв от Представителя!
След уточнението ви е логичен въпросът с какво мастилата заместители от английски производител са по-добри, ако изобщо са по-добри, от мастилата заместители на някой друг?
И дали мастилата на английския производител нямат същия произход като мастилата на този друг?

Може би сделаното в Съсекс, с тежеста на 50-годишна история, дава някакво доверие, но наистина ми е интересно, сравнено с глобалния свят, дали е гарант за абсолютно качество като оригинала? [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Epson stylus PHOTO R3000 мастила и хартия
Автор: factor.bg   
Дата:   02-10-14 15:58

SSheykarov
Позволете ми да не се съглася, че цената има значение.
Ако за Вас мастилата на Epson StylusPhoto R3000, с които гарантирано постигате перфектен резултат, независимо дали печатате цветно или черно-бяло, са Ви скъпи, значи сте си купили грешния принтер.

Ако Ви трябва принтер за професионална работа - има професионални модели, при които цената на мастилото е много по-ниска.
Ако Ви трябва принтер с евтини мастила - има и такива, с гаранция.

В крайна сметка, какъв ще е този толкова важен и печеливш бизнес, дето не може да спечели достатъчно пари, че да Ви позволи да експлоатирате безпроблемно принтера си с оригиналните мастила?

Има един принцип - грешката не се поправя с друга грешка.
Използването на рефилни мастила е донякъде оправдано, когато се печата в големи серии, с ниско качество - например афиши. При всички други случаи Вие ще загубите, в крайна сметка. Ще спестите пари от мастилото, но ще загубите качеството, ще загубите стабилността, ще изхвърляте много мастило за почиствания, ще сменяте абсорбери много по-често, а в даден момент - по-рано или по-късно, главата ще се запуши и ще платите сериозна сума за ремонт, съизмерима с цената на нов принтер. Никога, повтарям, никога няма да получите прецизни цветове и стабилност, както с оригиналните мастила.

Разбира се, аз съм пристрастен. Но това е, защото съм виждал много пъти това, което предстои да се случи с Вас и Вашия принтер.

Вие няма да ми повярвате сега, каквото и да напиша, защото изкушението е голямо и всички доставчици Ви предлагат идеалните мастила, на най-ниската цена. Но ще дойде време, когато, ако наистина сте човек, който има критерии за качество и който няма време за губене, а иска да работи, ще си спомните какво съм написал.

Партито свършва, когато дойдат проблемите - тогава започва едно самотно пътуване към осъзнаването, че всяко нещо в този живот си има цена и тази цена човек винаги си я плаща, по един или друг начин.


Отговори на това съобщение
 Re: Epson stylus PHOTO R3000 мастила и хартия
Автор: da.fo   
Дата:   02-10-14 20:06

Днес пробвах моя R 3000 със СНПМ - идеални копия. От тук нататък - който какво иска да си пише и говори. Някои хора са пристрастни , защото трябва да продават оригинални патрончета - другите пък се съобразяваме с бедния български народ(не визирам София - там са сериозни заплатите)и гледаме да оцеляваме !!! Колкото и да ми говорят , че бизнеса ми трябвало да бъде достаътчно сериозен и да мога да си позволя оригинални мастила - Аз виждам един беден и тъжен народ. Каквато държавата - такива и мастилата [smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Epson stylus PHOTO R3000 мастила и хартия
Автор: BOZO   
Дата:   02-10-14 21:15

da.fo,
Закачи едно копие, направено с рефилни мастила на витрината, нека поседи месец така и пак пиши.

Отговори на това съобщение
 Re: Epson stylus PHOTO R3000 мастила и хартия
Автор: victory13   
Дата:   02-10-14 21:29

BOZO, да взема да закача едно от моите с рефилния пигмент, но ако не претърпи промяна за посоченото време, какво ще правим с компетентното ти мнение [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Epson stylus PHOTO R3000 мастила и хартия
Автор: BOZO   
Дата:   02-10-14 21:32

victory13,
Принтирай две копия на еднаква хартия, две идентични копия - едното сложи между страниците на книга, другото закачи на прозореца за един месец. После сравнявай.

Отговори на това съобщение
 Re: Epson stylus PHOTO R3000 мастила и хартия
Автор: victory13   
Дата:   02-10-14 21:49

Е защо така. Дай да изтъкнем чистото предимство на чистите мастила [cool]

Принтираме и двамата, и оставяме по едно на слънце, и после сравняваме... и двата отпечатъка.
Като цяло ми е странно да си изнасям всеки ден албумите да ми ги грее слънце, та наистина целите на теста са ми неясни.

Интересното до момента във всички теми за принтери е, че никой от поддръжниците на "чистата кръв" не отваря и дума за директно сравнение на снимки, отпечатани с рефил и оригинал. Слушам само за "какви точни цветове" се получавали, и нямало място за сравнение. Чудя се дали някой ще отиде на повече от 60 % познаваемост от да кажем по 5 снимки [smilie8] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Epson stylus PHOTO R3000 мастила и хартия
Автор: BOZO   
Дата:   02-10-14 21:58

Има малка, но забележима разлика. Принтирано на хубава хартия в албум няма да има бързи и драстични изменения, но на открито след месец разликата е на лице. А под директно слънце - за около седмица.

Отговори на това съобщение
 Re: Epson stylus PHOTO R3000 мастила и хартия
Автор: ecobo   
Дата:   02-10-14 22:05

Ако някой ми продаде снимка, печатана с гаражни мастила, ще бере големи ядове после [smilie5] В къщи да си печата колкото си иска с всякакви боклуци, но да ми пробутва на мен, клиента, боклук - това си е измама.

Аз имам читав Епсън, още като го купих малко след нова година, сложих един тест-принт зад задното стъкло на колата - там го пече нон-стоп пряко слънце, а температурата сигурно надвишава 80-90 градуса понякога. Не е мръднал ни цвят, ни хартия. Мега-доволен съм! [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Epson stylus PHOTO R3000 мастила и хартия
Автор: da.fo   
Дата:   03-10-14 00:16

BOZO, слагал съм на витрината и с рефилни мастила и с оригинални - все тая-избеляват. Единствено от минилаба държат 4/5 пъти повече като време. Имам и 2 снимки които сменям на починалите си родители. След 6 месеца(няма никой) от какъвто и да е принтер и с оригинални мастила също. Срещу 100% слънчевото греене не издържат, докато от минилаба изкарват по година/година и половина.
А пък принтери са минали много през ръцете ми:
1. Canon 8500(8 цветен)- А4( с рефилни мастила издържа над 30 000 копия)
2. Canon 9500(8 цветен)- А3(също с рефилни мастила издържа над 5000 копия)
3. Epson R 285(6 цветен)А4 работещ в момента с мастила на водна основа от Proqart на над 35 000 копия.
4. Epson R 2400(8 цветен)А3 работещ в момента на над 1000 копия с пигментни мастила от Proqart.
5. Epson R 3000(8+1 цвят)А3 работещ в момента с току сложена СНПМ с пигментни мастила от Proqart.

Само да не си мисли , някой , че това е на 100% снимки. Много често идват за разпечатване на различни документи във фотото и зависи от поръчката ползвам съответния принтер. Понякога ако клиента бърза за някаква снимка а машината още не е загряла - я пускам на принтер.


Отговори на това съобщение
 Re: Epson stylus PHOTO R3000 мастила и хартия
Автор: BOZO   
Дата:   03-10-14 00:39

За документи и офис разпечатки няма проблем. Принтове от епсън и канон с оригинални мастила на оригинална фото гланц хартия не са мръднали вече 10 години наплякани на хладилник с магнитчета. Скоро намерих една папка с "мостри", на 5-6 години - разпечатките от епсън не са мръднали, а снимките от минилаба са преминали в странна зеленикава гама...

Отговори на това съобщение
 Re: Epson stylus PHOTO R3000 мастила и хартия
Автор: da.fo   
Дата:   03-10-14 01:09

Имам снимки от рефилните мастила на 10 години също не са мръднали - щом си стоят в албумче [smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Epson stylus PHOTO R3000 мастила и хартия
Автор: factor.bg   
Дата:   03-10-14 09:37

da.fo
Ако не си бяхте развалили принтера с китайските боклуци, а си бяхте оставили оригиналните мастила Epson UltraChrome K3 Vivid Magenta, щяхте да можете да направите разликата след 6 месеца или година.

Преди да почнем да работим с Epson, ние сме си подготвили домашната работа. Много често чета предизвикателни изказвания тук, основно от едни и същи "сърдити млади мъже", че ние сме търговци, че искаме да продаваме мастила, защото печелим от тях много и т.н., че подвеждаме хората да си купуват скъпи мастила, които са едва ли не същите, като китайския боклук, който продават рефилърите. Ще кажа само едно нещо за печалбите - ако ние успеем да направим 10-15% марж (изобщо не говоря за чиста печалба), за нас това е чудо, супер! Докато за китайските мастила нормалният начин за ценообразуване към вас, уважаеми колеги, е следния - доставната цена по 3 минимум! Нали схващате колко по-лесно и изгодно би ни било да продаваме китайски боклуци? Тънка цена, трибъл на разходите... Единственият проблем е, че са боклуци! Но явно, не за всеки качеството е проблем!

FACTOR.BG не е търговска фирма, поне не по произход и по манталитет. Да, ние станахме и добри търговци, поне по отношение на обемите на продажби, но не защото лъжем или мамим, а точно обратното - защото проверяваме продуктите, преди да почнем да ги предлагаме и предлагаме само тези, които си струват купуването.

Произхода ни е от печатния и рекламния бранш. Ние бяхме също толкова деформирани като мислене, както и повечето рефил-хардлайнери тук. Смятахме, че ако цената на мастилото ти е ниска, значи можеш да правиш ниски цени, значи всичко е супер - биеш конкуренцията и си номер едно!
С течение на времето, ние също изминахме пътя, който описах по-горе, при това неведнъж, не с една машина, не дори с една технология или звено във фирмата ни.

Няма нужда да пълня страницата с проникновения и откровения, който смята, че му е интересно, може да ме добави като приятел във Фейсбук, да ми пише на george.chakarov@factor.bg или да ми се обади на 0899 878319. А най-добре да дойде в демо центъра ни, за да види с очите си. Готов съм да обясня, как една (много обичам да го казвам) малка, селска фирма - ние сме от Асеновград - успя да направи в България марката Epson синоним на истинския фотографски печат и успя да прати най-големите конкуренти (да не им казвам имената, да не се сърдят, но едните правят освен принтери и хубави фотокамери, а другите освен принтери, правят и компютри) на резервната скамейка.

Най-големите фото и принт студия работят вече с принтери Epson StylusPro - около 200 е техният брой. А по отношение на малките снимки - до момента 564 фотографи са си купили принтери Epson L800 от нас.

Мислите ли, че това може да се случи, ако не сме абсолютно честни с клиентите си? Ако си позволим да мамим или премълчаваме дори за някой дребен детайл?

Всичко, което казвам, съм готов да докажа - Виктори и дафо, пратете ми файлчета, ще ви ги напечатам и пратя безплатно, сложете си ги на витрините и ако видите разлика не след 6 месеца, а след година или година и половина, тогава можете да пишете колкото си искате. Преди това просто лъжете и подвеждате хората, като единственото ви извинение е, че го правите от некомпетентност или защото нямате критерии за качество. Направете си сега по едно селфи с вашия спектрофотометър или с каквото там мерите цвета и го качете в темата. Ако нямате уред за измерване и ми говорите празни приказки, базирани на компетентното ви лично мнение, моля, замълчете или поне преди всяко изказване слагайте едно "моето лично мнение е, че" или "окомерната ми преценка за качеството е..."
А междувременно спрете да рекламирате великите продавачи на китайски боклуци или поне извадете данни за консистентността на доставките - или не е приятно да кажете, че ако един клиент ви донесе един и същ файл днес и след година, НИКОГА няма да можете да му извадите идентични разпечатки.

Всеки, който изпитва нужда да провери думите ми лично, каня с най-голямо удоволствие да прати файл за тестов печат, ще му направим 2 броя, да си закачи единия на прозореца, другия в албум и да сравнява резултатите всеки месец. Не ми вярвайте - проверете ме!



Публикацията е редактирана (03-10-14 10:22)

Отговори на това съобщение
 Re: Epson stylus PHOTO R3000 мастила и хартия
Автор: Блясък   
Дата:   03-10-14 09:51

Истина е, че мастилата които продават Прокарт са на много ниско ниво. Избеляват след не много време, ако не се държат в албум.
Останалата част от истината е, че оригиналните мастила за Епсън ни идват скъпи. Преди време (години) Прокарт имаше мастила на друг производител, които бяха по-качествени. Сега ги няма. И няма нищо средно между двата продукта. А явно има необходимост от продукт на по-добро ниво от 'разпечатки за домашни нужди'.
Да дойдат да го прочетат това търговците...

Отговори на това съобщение
 Re: Epson stylus PHOTO R3000 мастила и хартия
Автор: fove   
Дата:   03-10-14 09:59

factor.bg [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Epson stylus PHOTO R3000 мастила и хартия
Автор: NE   
Дата:   03-10-14 10:02

Искам много да благодаря за темата. Разбрах, че всичко които си купуват оригинални части (мастила или др.) , както и оригинални устройства (а не реплики) са адски заблудени и са се объркали генерално... Благодаря, че ми "спестихте" много пари занапред и аз почват с репликите.... Почти същите са... Няма разлика... Явно само ние виждаме "разлика".... Пак благодаря... И вече търся реплика на Канон 1Дх, някой да продава?

Отговори на това съобщение
 Re: Epson stylus PHOTO R3000 мастила и хартия
Автор: factor.bg   
Дата:   03-10-14 10:18

Нашият сервизен мениджър Емил Падалов, но по-важното са трите спектрофотометъра, с които оценяваме качеството - един i1 Pro2, един SpectroProofer 17", предназначен за Epson SP4900 и един SpectroProofer 24", монтиран на Epson SP7900. Емил има едно важно правило при работата - нулев толеранс към егото и празните приказки.


https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xfp1/t31.0-8/1052316_393510754131707_1511417851464



Отговори на това съобщение
 Re: Epson stylus PHOTO R3000 мастила и хартия
Автор: ecobo   
Дата:   03-10-14 11:28

Енчо, Жоро [smilie24]

[beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Epson stylus PHOTO R3000 мастила и хартия
Автор: Dora93   
Дата:   03-10-14 11:41

R3000 или L1800 дава по-добро качество?

Отговори на това съобщение
 Re: Epson stylus PHOTO R3000 мастила и хартия
Автор: ecobo   
Дата:   03-10-14 11:51

Нека всеки, който си мисли, че гаражните му мастила са супер, да направи следния тест: принтвате 2 копия, едното слагате в шкафа, другото - някъде в колата, но на пряко слънце, примерно, в ъгъла до предното стъкла. И макар, че сезона не е от най-екстремните за подобен експеримент, мисля, че много скоро ще разберете какво продавате на клиентите си.
При мен такъв тест се провежда и в момента, след почти 9 месеца издевателства на слънце и жега, разпечатката в колата не е мръднала. И аз смело си лепя на гърба на снимките това, което пише на сайта на Епсън: трайност - минимум 100 години за цветните и 180 години за черно-белите разпечатки.

Отговори на това съобщение
 Re: Epson stylus PHOTO R3000 мастила и хартия
Автор: da.fo   
Дата:   03-10-14 12:15

Четете мажду редовете май [smilie8]
Никъде не съм казал, че китайските рефили са по добри и не ги рекламирам а :
..."слагал съм на витрината и с рефилни мастила и с оригинални - все тая-избеляват. Единствено от минилаба държат 4/5 пъти повече като време."

Казвам , че снимка направена по класическия(мокър- проявител, избелтел, фиксаж) метод издържа много повече от мастилено струйните плювалки. Но и тя е безсилна пред слънцето - няма фотоснимка правена досега , която да издържа пред преките слънчеви лъчи !!!


Отговори на това съобщение
 Re: Epson stylus PHOTO R3000 мастила и хартия
Автор: ecobo   
Дата:   03-10-14 12:39

Данчо, няма ЦВЕТНА снимка, правена по мокър начин, която да издържа повече от КАЧЕСТВЕНИ пигментни мастила.
Аз не съм пробвал пигментните мастила на Прокарт, но като знам с какво качество са им другите, сещам се какви са им и пигментите. Вече прецаках един Канон с наливни мастила и повече такива не купувам. Но тоя канон съм го ползвал само за печатане на документи, а децата си печатаха на него разни картинки за кеф. И през ум не ми е минавало дори да подарявам разпечатка с тези мастила, камоли да продавам.
Ако някой иска принтер с наливни мастила - кеф му Л800, кеф му Л1800 - със сигурност мастилата са им по-добри от всяка китайска алтернатива.

Отговори на това съобщение
 Re: Epson stylus PHOTO R3000 мастила и хартия
Автор: ecobo   
Дата:   03-10-14 12:45

Нещо повече - разпечатка от Канон 4200 с оригинални мастила издържа много повече от мокро копирана снимак и това го твърдя от личен опит. И двата вида снимки се съхраняват на едно място, в едно и също чекмедже. Мокрите (Коника, копирани на прехвалената Р2) са вече за изхвърляне, само някакви си 6-7 (по памет) години след копирането. Принтените на Канон-а не са мръднали.
Тук е мястото да кажем, че особено когато става дума за обикновени мастила, голямо значение за трайността има и хартията. [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Epson stylus PHOTO R3000 мастила и хартия
Автор: SSheykarov   
Дата:   03-10-14 13:44

Колеги голяма дискусия падна ,ама никой нищо не споменава за хартия.
Какво предлагате да се ползва(като производител) с каква плътност и какво покритие?[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Epson stylus PHOTO R3000 мастила и хартия
Автор: factor.bg   
Дата:   03-10-14 13:45

Dora93
Качеството на печат на Epson StylusPhoto R3000 е много по-добро от това на Epson L800/L1800, особено по отношение на черно-бялото. Да не коментираме възможностите за печат върху арт медии, дълготрайните пигментни мастила, матово и фото черно, три плътности черно и т.н.

Основното достойнство на Epson L800/L1800 е хубавият цветен печат на изключително ниска цена - това е и причината фотографите да ги купуват, за да печатат на тях ежедневните поръчки за снимки.

Ако ще печатате артистична фотография - само R3000.
Ако ще печатате хубави и евтини цветни снимки - само L800/L1800.
[smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Epson stylus PHOTO R3000 мастила и хартия
Автор: to6e   
Дата:   03-10-14 13:58

От м.май 2004г. съм окачил в кухнята снимка разпечатана на Canon i560, хартия Canon HR и оргинални мастила, почти никакво избледняване няма. Поради липса на контролен отпечатък съхраняван на тъмно нямам база за сравнение колко силни са измененията.
Проби съм правил с наливни и оргинални мастила, но и в двата случая след изготвяне на профил. Видима разлика в крайния резултат няма. Дори след 3-4 години на тъмно.
Може да е от марката на наливните мастила. Имам и съсипани принтери от подобни.
Така, че всеки си шета на това, което му е между ушите. И си носи отговорностите. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Epson stylus PHOTO R3000 мастила и хартия
Автор: mihajlov2   
Дата:   03-10-14 15:53

Една поучителна статия на тема ценова политика на Епсън - разлики в цените на принтери и на касети с мастило за тях на пазара в САЩ, а от друга страна - в Азия и Източна Европа, обусловени от липсата или наличието на съответния пазар на китайски мастила, СНПМ и т.н./статията е на руски/:
цък

Отговори на това съобщение
 Re: Epson stylus PHOTO R3000 мастила и хартия
Автор: factor.bg   
Дата:   03-10-14 16:15

mihajlov2
Нелепо е даже да се коментират "прозренията" на поредния руски тарикат, продаващ китайски боклуци, за лошия Епсън и за добрите китайци... Не разбирам какво искате да докажете и каква е връзката с темата, та публикувате това интелектуално недоразумение, от така авторитетния руски сайт http://habrahabr.ru/.
Руската информация е най-голямата информация в света, нали?!

Ще се радвам, ако изразите личното си мнение и опит, подкрепени с аргументи от реалния живот.
Всъщност, следите ли развитието на дискусията?



Публикацията е редактирана (03-10-14 16:16)

Отговори на това съобщение
 Re: Epson stylus PHOTO R3000 мастила и хартия
Автор: mihajlov2   
Дата:   03-10-14 16:43

Постът ми няма абсолютно никаква връзка с уважаемия factor.bg, не разбирам за какво се палите толкова...
Просто исках да обърна внимание на ценовата политика на Епсън в непрофесионалния клас многоцветни мастиленоструйни пигментни принтери по отношение на цени на принтери и касети с мастило за тях.
Елементарен пример - проверете да кажем в B&H каква е цената на R3000 и каква е цената на комплект касети с мастило за него. Елементарна сметка показва, че за цената на три комплекта касети по 26 милилитра си купувате нов принтер...
И възниква следният въпрос, на който не чакам отговор - принтерът ли е много евтин, или консумативите му са много надценени?



Публикацията е редактирана (03-10-14 16:50)

Отговори на това съобщение
 Re: Epson stylus PHOTO R3000 мастила и хартия
Автор: victory13   
Дата:   03-10-14 16:45

Преди точно 2 седмици се случи да посетя може би най-голямото изложение за резервни части и консумативи, оборудване за сервизи и автомивки, за автомобили, във франкфурт. Естествено, големите местни производители на автомобили присъстваха със свои щандове.
Точно срещу почти 1/3 палатовия щанд на БМВ се бяха разположили 6 малки щанда за резервни части за БМВ на независими производители, от които 2 /о, ужас [smilie10] / китайски производителя! Естествено из другите палати имаше още такива щандове.
За мое най-голямо учудване, нямаше представител на БМВ, който да налага с ключ 32 /тоя за виското/ позволилите си да продават неоригинални части, напротив, водеха се съвсем културни дискусии и от двете страни на пътеката. Учудващо също така доста повече хора се трупаха при независимите производители. На щанда на БМВ също имаше посетители разбира се, и те бяха лесно различими - или носеха малък електронен микроскоп, или електронен шублер, макар че на самия щанд удобно бяха разположени подобни уреди [smilie18] [beer] .

Фактор.бг, както и преди Ви казах, пожелавам Ви всичко най-добро, и успешен бизнес !

пп: екобо, тази тема ще се прочете може би от 50-на търговци, и от няколко пъти по толкова хора, дето няма да продадат и една отпечатана снимка, като мен... [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Epson stylus PHOTO R3000 мастила и хартия
Автор: factor.bg   
Дата:   03-10-14 22:59

victory13 - Вие обобщихте нещата прецизно и аналогията Ви беше съвсем уместна, както обикновено... Съвсем по темата, право в целта, с точни факти!

Предлагам да сложим край, поне аз ще направя така...


Отговори на това съобщение
 Re: Epson stylus PHOTO R3000 мастила и хартия
Автор: uri64   
Дата:   04-10-14 12:02

Все едно да си вземеш порше/ламборджини/мазерати и да се мъчиш да му боднеш газова уредба [smilie18]
Андрешковщината никога няма да умре по нашите ширини.
da.fo министър -председател! [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Epson stylus PHOTO R3000 мастила и хартия
Автор: da.fo   
Дата:   04-10-14 15:48

uri64 - най тъпото изказване успя да направиш в цялата тема [smilie23]. Мислех , че си мааааалко по интелигентен [smilie23]


Отговори на това съобщение
 Re: Epson stylus PHOTO R3000 мастила и хартия
Автор: uri64   
Дата:   04-10-14 17:10

@da.fo - каквото повикало - токова се обадило, но Вашият титанизъм трудно може да се достигне [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Epson stylus PHOTO R3000 мастила и хартия
Автор: hotsnail   
Дата:   04-10-14 17:23

по-точно от Юри не мога да обобщя дискусията - газова уредба за Ламборгини. Зимни Барумки 13-ки дали мога да турна на Ферарито?

темата е мнго показателна! Ако искате хубава разпечатка по-добре домашно Канонче с ултра скъпи мастилца, отколкото в фотостудио дето са налели от "правилните" мастилца, щото една снимка 10/15 да им излезе под 1 стотинка, пък да Ви я шитнат за 30. [smilie23] [smilie23] еманация на андрешковщината.

да.фо и компания правите много лоша услуга на всички български фотографи и фотографски студия.

а за автора на темата по добре продай R3000 преди да си го скапал окончателно и си купи принтер дето е подходящ за нуждите ти. Въпреки че аз не бих купил твоя след тази тема.



Публикацията е редактирана (04-10-14 17:26)

Отговори на това съобщение
 Re: Epson stylus PHOTO R3000 мастила и хартия
Автор: DonBasilio   
Дата:   04-10-14 17:30

Преди 15 тина години, като рових из mobile.de на едно място продават Ламборджини само за 8000 марки!!!
А на снимката изглеждаше много добре. Като се зачетох в инфото се оказа, че Ламбото е с двигател от......Ауди!!

За всеки влак си има пътници.

Преди година ми донесоха сувенир от Ню Йорк малка чаша за кафе с картинки. - Това ти е американски сувенир.
Викам си американска стока. Обръщам чашата и "Made in Cina" !!

Отговори на това съобщение
 Re: Epson stylus PHOTO R3000 мастила и хартия
Автор: nikidinov   
Дата:   05-10-14 00:31

Хората са го доказали и сертифицирали:
http://www.hahnemuehle.com/en/digital-fineart/longevity.html

Пък който не вярва може да пробва.
[shtrak]


Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »