Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Черно бял диапозитив на среден формат.
Автор: batsali   
Дата:   09-09-14 07:33

ссср си знае защо иска тия позитиви. Аз бих препоръчал първо да се прочете малко как работи фотографския процес и какво точно се случва в различните стъпки при различните процеси преди де се почват шантави експерименти, но пък и чрез проба и грешка пак се научава много. В интерес на истината първия ми лично проявен филм беше цветен негатив къпан в Родинал. Наскоро четох, че някои са пробвали проявяване на ЧБ филм в цветен проявител като другите стъпки от цветния процес се пропускат и само се фиксира. Получава се нещо, може да има приложение в някои случаи. И така ----

Отговори на това съобщение
 Re: Черно бял диапозитив на среден формат.
Автор: hose   
Дата:   09-09-14 10:32

uri64 - точно с тези размисли и аз се отказах :) след като нещо е направено за негативно проявяване не виждам как ще даде по-добър резултат при обръщане - не може да няма някакво изкривяване
цветните диапозитиви като цяло превъзхождат цветните негативи, и оттам желанието ми през годините да пробвам ЧБ диапозитив - само че при ЧБ всъщност е обратното… и вече всичко е ужасно скъпо за да си правиш просто експерименти според мен
единствената полза е ако ти трябва прожекция, което днес не е много фактор след като всичко минава през дигитализация
фомата пишеше че е за кино - там задължително обръщаш в позитив за игрално копие
а скан-а се съмнявам да става по-добре…
чудя се всъщност в днешно време кой ЧБ филм е най-подходящ за скан

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »