Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: Мнения за безогледалните, предпочитания към марка?
Автор: pmartinov   
Дата:   27-08-14 18:48

При Фуджи видеото не става...


Остава Оли.


Погледай кадри не бързай с избора да няма после изненади:)


Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за безогледалните, предпочитания към марка?
Автор: Don_Diego   
Дата:   27-08-14 19:00

При фуджито видеото не става
При Олито матрицата е малка

Сони има хубаво видео, Сони има ФФ безогледалка... и що не са в категорията ти за избор?

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за безогледалните, предпочитания към марка?
Автор: serjy   
Дата:   27-08-14 20:16

според мен, набележи си кое ти харесва и го взимаш от базара, един олимпус е-м1, един панасоник, едно сони и едно фуджи, снимаш с всичките и накрая оставяш това, което ти допада най-много, другите ги пускаш отново в базара. не вярвам да загубиш много, общо взето все едно си наел техниката за месец. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за безогледалните, предпочитания към марка?
Автор: Simbon4o   
Дата:   27-08-14 20:22

Понеже стана дума за видео. Всички отпадат без сони и панасоник [smilie5]. Като детайл и използваемост за постобработка панасоник водят с доста на сони. Сони имат по-големи матрици и малко по-малко шум. Фуджи имат най-скапаното видео от съвременна дигитална камера. Самсунг стават, но малко лошо шарпят. Оли са зле, можеби на кантар със самсунг. Сони дори в последните безогледалки не са на нивото на панасоник, но стават.

Ако ще е за видео това е положението.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за безогледалните, предпочитания към марка?
Автор: pmartinov   
Дата:   27-08-14 21:20

От всички безогледални само седмиците на Сони са фулфрейм!

Човек веднъж като свикне с визията на фулфрейма малко му е трудно да възприеме кропките...


Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за безогледалните, предпочитания към марка?
Автор: marves   
Дата:   27-08-14 21:35

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за безогледалните, предпочитания към марка?
Автор: pmartinov   
Дата:   27-08-14 22:00

. А идеята на безогледалните е компактност и лекота.


Тази идея е само за тези който не могат ,не искат или двете да направят разлика във ВИЗИЯТА на различните формати.


Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за безогледалните, предпочитания към марка?
Автор: marves   
Дата:   27-08-14 22:17

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за безогледалните, предпочитания към марка?
Автор: pmartinov   
Дата:   27-08-14 22:20

Идеята на безогледалните е да се премахне огледалото и допълнителните лещи на обектива които освен негативно влияние върху качеството на изображение оскъпяват производството. Да направят камерата по-лесна и технологична за изработка .Влагат се по-малко операции в монтажа .Така пада себестойността на камерата и се увеличава печалбата като се намалява технологичното монтажно време .


Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за безогледалните, предпочитания към марка?
Автор: serjy   
Дата:   27-08-14 22:44

"визията" е определяща при определен тип снимки със силно размазан заден план. по-големия снзор позволява по-големи разпечатки. като динамика не мисля че има съществена разлика. от тук натам е важно кой какво предпочита. за мен е важно да ми е по-малка и лека техниката и да има добро качество. за сега при олимпус ми е добре [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за безогледалните, предпочитания към марка?
Автор: pmartinov   
Дата:   27-08-14 22:54

Когато филма 24х36 беше масов стандарт размерите на камерите се диктуваха от филма.

Днес има много по-голям избор от размери на камери и сензори.


Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за безогледалните, предпочитания към марка?
Автор: BotsRevenge   
Дата:   28-08-14 12:50

Имам колеги, които снимат видео с Panasonic GH3 и такива с 5D mk III. GH3ката казват, че е брутална и мачка всичките им други видео камери. Дофът е достатъчно плитък. Ако е още по-плитък, започва едно яко търсене на фокус на ръка, което като го видя в някой клип с 5D-то, направо лудвам. Някои добре платени сватбени клипове с 5Д толкова много дишат с това търсене на фокус, че аз не бих платил за тях, ако аз съм клиентът. Намирам ги за негледаеми.

Едно GH4 с 12-35 ф2.8, 35-100 ф2.8, 42.5мм ф1.2 и примерно 7-14 ф4 заспива. Всичко без 7-14 е с добра стабилизация, обективите са много остри, контрастни и фокусират бързо. Аз това бих избрал. В случая аз съм на GX7, защото предпочитам формата, а и видеото не ми е толкова важно. В моя случай, ако трябва да снимам видео и не ми изискват 4к резолюция, просто ще взема едно външно звукозаписно устройство. Машината е отлична.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за безогледалните, предпочитания към марка?
Автор: fraction   
Дата:   28-08-14 12:53

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за безогледалните, предпочитания към марка?
Автор: fozi   
Дата:   29-08-14 13:14

Да това е добра конфигурация но 7-14 скоро ще излезе и на Олимпус на 2.8 бих изчакал него

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »