Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Sony купува Nikon
Автор: stoikovv666   
Дата:   26-08-14 19:15

Това не мога да го повярвам и не ми се вярва да стане... [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony купува Nikon
Автор: danielp   
Дата:   26-08-14 19:18

неееее[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony купува Nikon
Автор: Gravolez   
Дата:   26-08-14 19:30

Не виждам в интернет да има такива новини.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony купува Nikon
Автор: sathv   
Дата:   26-08-14 19:47

От какъв зор да купуват Никон? Те хората са казали: На потъващ кораб капитан не се става.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony купува Nikon
Автор: Simbon4o   
Дата:   26-08-14 20:03

Вторника започва да се усеща като петък май :)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony купува Nikon
Автор: mihail_radkov   
Дата:   26-08-14 20:31

Simbon4o, тук отдавна всеки ден е петък [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony купува Nikon
Автор: красис   
Дата:   26-08-14 20:57

A пък PENTAX...CANON

Отговори на това съобщение
 Re: Sony купува Nikon
Автор: boni   
Дата:   26-08-14 21:00

Между другото едно време, когато Сони купиха Минолта, за малко да не е Минолта, а Никон:) Знам го от сигурен източник и двете фирми им дължаха доста пари.
Имайте предвид, че Никон отдавна е собственост на Мицубиши...

Отговори на това съобщение
 Re: Sony купува Nikon
Автор: petrov88   
Дата:   26-08-14 21:04

И накрая Google или Facebook ще ги вземат, 'щото виж им скимнало [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony купува Nikon
Автор: baron_barbaron   
Дата:   26-08-14 21:05

Ми те Никон и Сони са част от MITSUBISHI GROUP, който е от най големите икономически гиганти.. Няма какво да си се купуват помежду си [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony купува Nikon
Автор: pmartinov   
Дата:   26-08-14 21:09

В кайрецу „Мицубиши Груп“ влизат следните компании (оценка на списание „Форбс“ за 2005):
Сградата на финансовата компания „Митцубиши Токио Файнешънъл Груп“

Асахи Глас
Банк ъф Токио-Мицубиши ЮФДжи
Kirin Brewery Company
Мейджи Ясуда Лайф Иншуранс Къмпани
Мицубиши Агрикултурал Машинери
Мицубиши Алуминиум Ко.
Мицубиши Кейбъл Индъстрийс
Мицубиши Кемикъл Корпорейшън (част от Мицубиши Кемикъл Холдингс Корпорейшън)
Корпорация „Мицубиши“ – търговска компания
Мицубиши Електрик
Мицубиши Естейт Ко.
Мицубиши ФУЗО Трак енд Бус Корпорейшън (Камиони и автобуси)
Мицубиши Газ Кемикъл Къмпани
Мицубиши Хеви Индъстрийс
Мицубиши Какоки Кайша
Мицубиши Лоджистик Корпорейшън
Мицубиши Материълс Корпорейшън
Мицубиши Мотърс (Производство на автомобили и търговия)
Мицубиши Пейпър Милс
Мицубиши Пластикс
Мицубиши Район Ко.
Мицубиши Рисърч Институт
Мицубиши Шиндон Ко.
Мицубиши Стийл Манифактуринг. Co.
Мицубиши ЮФДжи-Тръст енд Банкинг (част от Мицубиши ЮФДжи Файненшъл Груп)
Корпорация „Никон“
Нипон Ойл Корпорейшън
НЙК Лайн
П.С. Мицубиши Канстръкшън Ко.
Токио Марийн & Ничидо Файър Иншуранс

Оборотът на всички компании от групата съставлява 10% от Брутния вътрешен продукт на Япония.


Отговори на това съобщение
 Re: Sony купува Nikon
Автор: pmartinov   
Дата:   26-08-14 21:11

Кайрецу
от Уикипедия, свободната енциклопедия

Кайрецу (на англ.: keiretsu, буквално група или второстепен, дъщерен - в зависимост от контекста) са крупни корпоративни конгломерати и холдинги в Япония, наследници на най-старите форми на корпоративна структура, оставащи фундаментално свързани едни с други.

По правило „кайрецу“ се групира около банка или група силни банки, които финансират компаниите и фактически не позволяват поглъщането им от чужди фирми.

Типични примери са Мицубиши Груп, Мицуи, Сумитомо, Фуйо и други.



Отговори на това съобщение
 Re: Sony купува Nikon
Автор: Simbon4o   
Дата:   26-08-14 21:12

Бони добре, че навремето са купили минолта, а не никон [smile]!
Ако навремето американския собственик на пентакс не беше осъдил така лошо всички японски компании да им дават пари всичко щеше да е друго сега, но... гадните американи...

Отговори на това съобщение
 Re: Sony купува Nikon
Автор: nyamago   
Дата:   26-08-14 22:08

baron_barbaron написа:

> Ми те Никон и Сони са част от MITSUBISHI GROUP, който е от най големите
> икономически гиганти.. Няма какво да си се купуват помежду си...

Както и pmartinov изброи, Сони НЕ СА и никога не са били собственост на Мицубиши. Двете корпорации са конкуренти и никоя не е купувала другата. Засега [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony купува Nikon
Автор: didesignbg   
Дата:   26-08-14 22:15

Колелото се завъртя, Никон се пазеха от Канон и не видяха откъде дойде четвъртития.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony купува Nikon
Автор: hotsnail   
Дата:   26-08-14 22:21

На дали. Няма причина да ги купуват. Сони има по-добра система и по-голям пазар. Ако купят Никон ще е за да ги елиминират. Ама май японците не правят така



Публикацията е редактирана (26-08-14 22:25)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony купува Nikon
Автор: muzicantini   
Дата:   26-08-14 22:24

В какъв смисъл Сони има по-добра система? По-добра в какво, за какви цели?

Отговори на това съобщение
 Re: Sony купува Nikon
Автор: hotsnail   
Дата:   26-08-14 22:25

За правене на снимки

Отговори на това съобщение
 Re: Sony купува Nikon
Автор: pmartinov   
Дата:   26-08-14 22:30

https://photo-forum.net/joro/emoticons/original/EmoticonROFL2.gif
















[thankyou]


Отговори на това съобщение
 Re: Sony купува Nikon
Автор: hotsnail   
Дата:   26-08-14 22:37

Мартинка знаеш какво имам предвид. След някоя друга година пазара на Никон ще е една ниша около едноцифрената линия Д4.

Фирмите с безогледалните им хапнаха баницата с кропките и дори фул фреймките от типа на Д800 са пътници. А7R му трябва малко по-добър фокус, дори не на нивото на А6000, за да изяде цялата баница Никонска. А фуджи до година и те ще са с безогледален фул фрейм.

Е Никон има шанс да се включат в играта и вероятно Сони дори биха им дали технологиите с които разполагат. А никон правят добра оптика...ама с Никон Df ясно видяхме накъде са тръгнали...

ПП И виждаш сам темповете им на развитие на системата един 70-200/4 и 4 твърди за последните 5 години....135-ца от колко десетки години чакаме?



Публикацията е редактирана (26-08-14 22:46)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony купува Nikon
Автор: jivkojj   
Дата:   26-08-14 22:45

Че на а6000 фокуса не е дори на нивото на д40, това поне съм го установил от собствен опит. Да не говорим за по-новите апарати на никон. Това дето сони го правят е маркетинг и пожелатлно мислене. А6000 е напълно аматьорска сапунерка. Просто е дребна и удобна за разнасяне, не може и дума да става за сравнение с дслр, не е като да я нямам вече половин година.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony купува Nikon
Автор: hotsnail   
Дата:   26-08-14 22:48

Може би следящия не е Живко. Ама на много от хората просто им трябва 100% точен фокус (такъв имат всички безогледални ако знаеш как да ги ползваш и нито един Никон или друг ДСЛР) и да работи прилично дори на леко по-слаба светлина (не говоря за А7s дето фокусира на светлина, която очите ти не работят). Без всичките гениални екстри на А6000 за познаване на лица, очи, уши и други простотии. Изибраш си ръчно зона и фокуса спира точно там толкоз. Ок е избрха добър пример с А6000, въпреки. че мен ме кефи, как се справя дори на леко по-слаба светлина, А7s е примера. Това е достатъчно Никон да затоворят кепенци освен за един нишов пазар. Тука говорим за професионални фотографи дори не за любителския клас.


ПП С А6000 вероятно си забелязаъл по-богатия избор на зони?

ППП Спокойно може да не ми вярвате просто гледайте шоуто

ПППП Всъшност това деот им липсва на Сони са повече обективи ама предивд арсенала им за А байонет и партньорствата .....въпрос на време.



Публикацията е редактирана (26-08-14 22:57)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony купува Nikon
Автор: muzicantini   
Дата:   26-08-14 22:56

То не е въпроса за вяра или не, това не е религия. Просто мисля, че ти гледаш от твоята камбанария и смяташ, че малък, компактен апарат е светая светих. Out there, все още има хора, които не са никак малко, които искат голям черен апарат, с голям дебел удобен грип, с множество бутони по корпуса, с ОПТИЧЕН визьор, с бърз фазов АФ. А Сони в момента за мен сериозно изостават от към обективи - да оставим настрана Цайсовете - добри са, ама ръчно фокусни. Говорим за обективи с тих бърз автофокус, както вариота, така и твърди, с разумна светлосила, издържливи, остри, с добър контраст, боке и тн. Гъзарийка си е безогледалката с Цайс 135 1.8, ама има хора, които искат АФ все пак.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony купува Nikon
Автор: jivkojj   
Дата:   26-08-14 22:56

Следящия фокус е важен. Не може апарат с претенции като вземе да се мърда обекта и да приключи. Сега докато си играх със светкавицата пак се учудих колко е зле именно следящия фокус.
Отделно много недомислици от типа на нестандартната обувка, не може да вържеш фокус-точката с меренето, кекавия визьор, бавната реакция... Все неща дето за в къщи да си щракаш децата не е проблем, ама не и да разчиташ за сериозни неща.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony купува Nikon
Автор: Muzka   
Дата:   26-08-14 22:58

Абе хора - вие изтрещяхте тотално да коментирате глупости. Излезте навън и снимайте [smile] . Не виждате ли че Никон имат най-доброто задапаратно устройство, и няма кой да ги бутне во веки веков [cool] [cool] [cool]


Отговори на това съобщение
 Re: Sony купува Nikon
Автор: muzicantini   
Дата:   26-08-14 22:59

Може би след години безогледалната технология ще надделее, но мисля, че годините са двуцифрено число.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony купува Nikon
Автор: hotsnail   
Дата:   26-08-14 23:02

Еми да живко 90% от апаратите са да си щракаш в къщи. 5% са сток и мода и остава една огромна нища от 5% за Никон и Канон. Да им е честито и да и се радват че имат най-добрия следящ фокус.

ПП Знаеш че не съм съгласен с теб за следящия фокус. Ама аз не ползвам тоя от сензора а LA-ЕА4 и мога да ти кажа, че Д600 със сигурност е по-зле от А6000 на следящ фокус по избрана от мен зона. Сравнявам с два странни обектива 85/1.8G на никон при доста статични обекти (скачащи деца - от пейки и подобни) с беленда 5.6 и 70-210/4 Минолта на 30 години върху търчащи коне и бленда 5.6 пак. Да не ти казвам че дори А7 на бленда 1.8/135 пак ми дава прилични резултати със следенето.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony купува Nikon
Автор: hotsnail   
Дата:   26-08-14 23:03

muzicantini двуцифрено число? Я си спомни преди 2-цифрено число години къде бяха цифровите апарати въобще....

Преди 30 години започва историята на автофокусните филмови СЛР-и.

Преди 15-тина години започна по сериозно цифровата фотография.

Достъпните ДСЛР-и на Канон 300Д бяха преди по-малко от 10 години!

А да е ти казвам че фотографията въобще е по-популярна от малко над 2-цифрено число години.



Публикацията е редактирана (26-08-14 23:07)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony купува Nikon
Автор: jivkojj   
Дата:   26-08-14 23:08

За 90% не знам. Знам само, че тук в тоя форум изключително старателно се избягва жанра, който е най-разпространен принципно. Никой не споделя с каква техника се снима и как се подготвят "моделите". [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Sony купува Nikon
Автор: hotsnail   
Дата:   26-08-14 23:16

Кой жанр? Портрет? Голо Тяло? (вррно ли чак толкоз е разпространено?)

Имаше писания преди за бебешки масла, глицерин и прочие вещи от занаята.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony купува Nikon
Автор: didesignbg   
Дата:   26-08-14 23:17

Съжалявам го тоя брат никонец, дето ще мине на Сони.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony купува Nikon
Автор: myphotos   
Дата:   26-08-14 23:20

Пак войната Никон Канон и от време на време Сони. Важно е задапаратното устройство и щракането не висенето по форумите [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony купува Nikon
Автор: don_kolev   
Дата:   26-08-14 23:58

Аз съм си доволен от следящия фокус на А6000. Верно не снимам спортисти и формула 1. Но за бягащи и танцуващи деца е добър.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony купува Nikon
Автор: piknik   
Дата:   27-08-14 00:00

"Автор: stoikovv666
Дата: 26-08-14 19:15
Това не мога да го повярвам и не ми се вярва да стане... [smilie10]"

А пък аз го вярвам - така Сони ще спестят от "надписа - брандиране - (Nikon-Sony) " и ше са на печалба...[smilie5]
Не знам с "hasselblad" как ще се оправят, но и на тях ще им видят цаката... [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony купува Nikon
Автор: hotsnail   
Дата:   27-08-14 00:04

Добре де, има ли най-малко доказателство че предстои подобно събитие?

Аз не намерих такова с гугъл. [smile]

ПП Пък и Сони не са баш във състояние да купуват компании от рода на Никон. Вярно май отлепят от дъното ама...

Отговори на това съобщение
 Re: Sony купува Nikon
Автор: bpavlov   
Дата:   27-08-14 00:25



Само македонска корпорация може да купи Никон

Отговори на това съобщение
 Re: Sony купува Nikon
Автор: muzicantini   
Дата:   27-08-14 00:29

И аз не намерих такава новина. И все пак hotsnail, не можеш а си кривиш душа, че има хора, немалко, които предпочитам голям апарат с добър грип, който да опрат и на окото, отколкот малък, нексообразен. Пипах Некс (5r), предпочитам си стария турбосапонер Lumix от към ергономия.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony купува Nikon
Автор: hotsnail   
Дата:   27-08-14 00:42

Добре ок. Това си е твое мнение, мойто е по-различно.


не е нужно да мислим еднакво.

Ако ще те успокои, то ако нямаше А7 на Сони, щях да снимам с Д610. Просто А7 повече ми допада - по-малък, повече глупости мога да правя с него и има 135мм обектив.

ПП А7 има визьор подобен на Д610 като размер, но електронен...кое е по-добро мисля че пак ще е субективно и пак няма да се съгласим [smilie18] Инак съм 100% за визьорите! Имам и некс-5 от най-първия модел ама не снимам с него просто се оказа супер яка камера и разни познати я ползват. Не знам дали има как, да му преброя кадрите, но може да са и сериозно над 100К - примерно към 200К



Публикацията е редактирана (27-08-14 00:45)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony купува Nikon
Автор: muzicantini   
Дата:   27-08-14 01:12

Е Никон нали имат 135 2 DC? Верно не е Цайс 135 1.8, ама все пак :D

Отговори на това съобщение
 Re: Sony купува Nikon
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   27-08-14 01:42

Къв никон?Вчера взех д5100 един колега си взел.Викам "Дай едно кръгче".Леле като го взех след некс 6,какво дърво ми се видя тоя никон!!!Визьорчето неква шпионка,не мога да разбера,къде свети аф зоната,китът бавен-бавен,абсолютна мъка.Къв никон,бе братче,то живо наказание!

Отговори на това съобщение
 Re: Sony купува Nikon
Автор: IDA   
Дата:   27-08-14 01:45

" ... как се справя дори на леко по-слаба светлина, А7s е примера. Това е достатъчно Никон да затоворят кепенци освен за един нишов пазар. Тука говорим за професионални фотографи дори не за любителския клас."

Hotsnail,

Ама ти сериозно ли говориш за професионално снимане с А7 или си правиш майтап с нас? Ето ти цитат от едно много добро сравнение между Sony A7 и 5Д3 взето от тук:

Exmor vs. Dual ISO

"As an aside, I like the A7 a bit more than I had expected but good lord are the ergonomics horrible. This is literally the least comfortable camera I've ever held. ... for me it's like Sony put an absolutely wonderful sensor inside of a torture device for my right hand."

Ти си сериозен мъж, но марката СОНИ до такава степен те е заслепила и обсебила, че си загубил всякакво чувство за реалност. В света със сигурност има няколко десетки милиона професионални фотографи. Колко от тях, според теб, снимат с безогледалка, освен в изключително редки случай, като да речем за второ тяло? Аз искам да го видя онзи професионален фотограф, който ще си зареже професионалната DSLR система и ще тръгне да се бъзика с някаква си безогледалка, пък била тя и А7s с най-добрия пълноформатен сензор в света. В този ред на мисли, да се говори, че Никон били "нишов пазар" е направо смехотворно.

=============================================================

Гледам тук, как някои хора с нескрито злорадство говорят, че щели да купуват Никон. Ако е истина, това е изключително лоша новина, от която ще пострадат не само притежателите на скъпа никонска техника. Ще пострадат и канонци, защото Канон ще получи абсолютен монопол над DSLR сектора. От там нататък ще надуват цените и ще се гаврят с хората както си искат, без копче да можеш да им кажеш. Никак не е добре това!


Отговори на това съобщение
 Re: Sony купува Nikon
Автор: Gravolez   
Дата:   27-08-14 01:55

IDA каза: "Аз искам да го видя онзи професионален фотограф, който ще си зареже професионалната DSLR система и ще тръгне да се бъзика с някаква си безогледалка, пък била тя и А7s с най-добрия пълноформатен сензор в света. "
Познавам такъв. Снима с безогледалки олимпус.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony купува Nikon
Автор: localhost   
Дата:   27-08-14 03:17

Как не ви писна не знам. Охлюва и той се беше кротнал и сега гледам пак започнал с глупостите - виждате ли той снима еди какво си и това означава, че друг вид фотография няма. Край. Точка.

[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony купува Nikon
Автор: hotsnail   
Дата:   27-08-14 07:37

Освен заглавието на темата не видях друго доказателство за закупуването.

Иначе Ида хора разни. Мога да те уверя, че не всички са щастливи да мъкнат 20кг раници. А за доста хора това е безсмислено упражнение. Факта дори че четеш в закостенелия си ДСЛР форум или автор подобни мнения значи че до година или две ще обърне байонета. Ергономията е субективна и както знаеш дори между ДСЛР-ите има разлики. Смея да твърдя, че точно А7 е с много добра ергономия (изключвайки от твърдението си бутона за увеличение при преглед на снимки)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony купува Nikon
Автор: Simbon4o   
Дата:   27-08-14 07:50

Автор: fast_eyebrow
Дата: 27-08-14 01:42

Къв никон?Вчера взех д5100 един колега си взел.Викам "Дай едно кръгче".Леле като го взех след некс 6,какво дърво ми се видя тоя никон!!!Визьорчето неква шпионка,не мога да разбера,къде свети аф зоната,китът бавен-бавен,абсолютна мъка.Къв никон,бе братче,то живо наказание!


Ааа нещо е бил повреден :) давай да борим некс 6цата със д5000 на тема автофокус [smilie5] да видиш ти антиката ко прай.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony купува Nikon
Автор: nevermess   
Дата:   27-08-14 09:37

Имах Некс 6 и съм съгласен, че изглежда доста по-качествен от 5100 то, но и ценовата му категория беше съвсем друга. Като излезе беше 1800+ лева. Има няма разлика от 400-500 лева, а това си е ссериозна разлика. По отношение на автофокуса Симо е прав. Некса бавно, но сигурно Никона много по-бързо, но не толкова надеждно. На тъмно никона фокусира много след като некса се е отказал.....

Отговори на това съобщение
 Re: Sony купува Nikon
Автор: Тед   
Дата:   27-08-14 09:53


Ето ви нещо, което не е слух и е по-интересно и актуално:

вторник, 26 август 2014
Готви се мега-сделка в банановия бизнес
Две бразилски компании са отправили съвместна оферта за придобиването на американския производител и разпространител на банани Chiquita на стойност 611 млн. долара. Производителят на натурални сокове Cutrale и конгломератът Safra предлагат по 13 цента на акция от Chiquita, което е с 29% повече от цената на акциите на компанията при търговията им на борсата. Цената на акциите на Chiquita скочи с 31% след обявяването на предложението. Предложението има за цел да отблъсне офертата на ирландския производител на плодове Fyffes, който предложи сливане на Chiquita. Според двете бразилски компании тяхното предложение „очевидно е по-изгодно за акционерите на Chiquita, отколкото предложението за сливане с Fyffes”.
Ако сделката стане факт тя ще създаде най-голямата компания за производство и разпространение на банани в света на стойност 1 млрд. долара. В момента световният пазар на банани е контролиран от четири фирми: Chiquita, Dole Food Company, Fresh Del Monte и Fyffes, по данни на ООН. Семейната компания Cutrale е гигант в търговията с портокалов сок, доминирайки пазара в Бразилия, която е и най-големият производител на напитката. Safra е сред осемте най-големи бразилски банки по отношение на активите и също е семеен бизнес. Предложението към Chiquita предполага, че Cutrale търси начини да диверсифицира бизнеса си в условията на намаляващи глобални продажби на портокалов сок и разпростряла се болест по цитрусовите плодове, която доведе до спад на производството им в САЩ, посочват анализатори.
"
На фона на патентните крамоли между Самсунг и Ябълката в САЩ, и листването на интернет Китайския динозавър Алибаба на Уолстрийт за скромните активи от 133 млрд.долара. Така че не се изненадвайте, ако някой производител на лаптопи и тв /Сони/не му хрумне да си купи фотоапарати.....

Отговори на това съобщение
 Re: Sony купува Nikon
Автор: realnoncho   
Дата:   27-08-14 10:02

Това с 20-те кг раници е смешно. 70-200 2.8 за фулфрейм безогледално сони ще тежи толкова колкото и канонския за ДСЛР. Евентуално широките обективи може да са малко по-леки и малки. Това, че тялото е по-малко и леко е и плюс и минус, зависи от ситуацията. Не е случайно, че от олимпус след малките апарати, започнаха да пускат по-големи докато се стигне до М1.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony купува Nikon
Автор: Тед   
Дата:   27-08-14 10:34

Не сте ли усетили, че ако снимате комерс или сте сред повече хора, кибритената кутийка не прави впечатление. Всеки се впечатлява от тухли.
Пък ти им обяснявай пърформънса,детайл и картинка и това,че си ходил по чукарите с 300 грама в ръка, а лудите са с по 5-6 кг на гърба[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony купува Nikon
Автор: IDA   
Дата:   27-08-14 10:35

"Познавам такъв. Снима с безогледалки олимпус.

И аз го познавам този фотограф, даже си имаме приказка с него. Да снима с безогледалки е въпрос на негов личен избор, който аз уважавам, особено предвид факта, че той е изключително талантлив и с огромен практически опит. В конкректния жанр, в който снима с тези безогледалки (сватбена фотография), е намерил начин дори и с тях да се справя изключително добре. Този фотограф обаче е един единствен! Аз не знам друг такъв.

Що се отнася до 20-килограмовата раница, Hotsnail, тя се пълни и тежи от обективите. Тялото е само едно. И ако то е безогледалка, а фотографът поне малко иска да се доближи до възможностите на една професионална ДСЛР система, можеш да си сигурен, че раницата в никакъв случай няма да е по-лека.

На всички, които с такова усърдие се опитват да погребват "закостенелия" DSLR ще кажа, че тази система съществува от близо половин век и продължава да се усъвършенства и до ден днешен. За професионално и сериозно любителско снимане, по-добра от тази система още не е измислена. Всички сериозни фотографи ще го потвърдят. Ще минат дълги години, преди безогледалките да се доближат по възможности, ефективност, удобство на работа, както и краен резултат (процент на брак) до професионалните ДСЛР системи. А предвид ограниченията, наложени от законите на физиката, това може и никога да не се случи. Така че, непрекъснатото залитане по последните писъци на технологиите може да се окаже твърде лош съветник. Далеч по-добре би било, човек да мисли трезво с главата си, преди да реши, в каква система да инвестира парите си.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony купува Nikon
Автор: marrio31   
Дата:   27-08-14 11:18

stoikovv666 ,дай линкове да прочетем за продажбата на никон,или няма?

Отговори на това съобщение
 Re: Sony купува Nikon
Автор: ivjordan   
Дата:   27-08-14 11:24

Всички справки за производство и продажби за последните 2 години недвусмислено сочат, че на фона на общия спад в производство на камери, най-голямо е намалението при сапунерките, след това при безогледалните и най-малко при ДСЛР. Тази тенденция, въпреки мечтите и едва ли не "мокрите сънища" на феновете на безогледалните системи, недвусмислено доказва, че ако някой ще умира на фото-пазара, това ще са на първо място сапунерките, които успешно са заместени от телефоните, след това безогледалните, които са безсмислени по начало, защото са ни рак, ни риба и последни - тежките и грозни кютуци, които въпреки всичките си недостатъци, дават най-добри резултати към настоящия етап на развитие на техниката.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony купува Nikon
Автор: hotsnail   
Дата:   27-08-14 11:44

IvJordan грешно ти е информация. За 2014 има срив голям при дслр и лек ръст в безогледалните. Сони отчитат рекордни печалби от фотобизнеса си. Виж им финансовите отчети. Никон отчитат сериозен спад и драстично намаляващи печалби.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony купува Nikon
Автор: marrio31   
Дата:   27-08-14 11:47

Абе закъсали са го яко Никон[smilie18] Сега пък и ще ги купуват,автора на темата да даде източника на този слух,или да промени заглавието на темата.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony купува Nikon
Автор: ivjordan   
Дата:   27-08-14 11:49

2014 още не е свършила, а за 2012 и 2013 г. данните са по-различни. Сони дръпнаха тази година с фул-фрейма, но това е първоначален ентусиазъм, който скоро ще затихне. А финансовите отчети на която и да е компания са най-безсмисленото четиво, защото винаги могат да се докарат да изглеждат както си поискат от компанията. Единственият реален критерий може да бъде "брой продадени стоки". А точно по този критерий, най-малък е спадът при ДСЛР, най-голям при сапунерите. Безогледалките са по средата.



Публикацията е редактирана (27-08-14 11:52)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony купува Nikon
Автор: jigsaw   
Дата:   27-08-14 11:53

Ако Канон и Никон се обединят в една фирма, която вземе обективите на Канон и сензорите на Никон, ще се получи СУПЕР апаратчето [cool], но е твърде хубаво за да стане [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony купува Nikon
Автор: sathv   
Дата:   27-08-14 12:05

И кои са тези хубави сензори на Никон, че не се сещам? Никон никога не са били на ти с електрониката. Те и процесорите не са техни. Ползват готови АРМ умело прикрити под гръмкото име Expreed. Те затова нямат и безогледалки, защото не могат да ги съберат в малкия корпус. Пълни нещастници.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony купува Nikon
Автор: marrio31   
Дата:   27-08-14 12:12

Абе остави ти безогледалките,те даже и един телефон не са направили още[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony купува Nikon
Автор: marves   
Дата:   27-08-14 12:17

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony купува Nikon
Автор: kvakioh   
Дата:   27-08-14 12:29

Хубави пълнозърнести трошици са пуснати с/в темичката...да клюцкат врабцИте.[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony купува Nikon
Автор: красис   
Дата:   27-08-14 12:39

Темата е пълна БОЗА неподплатена с нищо,само си чешете езиците и кълвете по клавиатурата.[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony купува Nikon
Автор: marves   
Дата:   27-08-14 12:53

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony купува Nikon
Автор: nyamago   
Дата:   27-08-14 14:13

> Официално е от средата на месеца, че Nikon са във финансов срив.
> Освен телефони, нямат и уокмени.

Така се пише в тема: само с железни факти, а не с непроверени клюки и субективни лични мнения. Някой да оспори нещо от горното?
[smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony купува Nikon
Автор: Peter_Angeliev   
Дата:   27-08-14 15:15

Представям си колко яко ще изглежда безогледалка закачена на 600 f4, ще е като капачка. [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony купува Nikon
Автор: marves   
Дата:   27-08-14 15:30

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony купува Nikon
Автор: sauron69   
Дата:   27-08-14 17:38

Автор: sathv
Дата: 27-08-14 12:05
Пълни нещастници.


Мдаам, а гроздето е кисело.
[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony купува Nikon
Автор: BOZO   
Дата:   27-08-14 17:52

В бгмама какво казват по темата?
Много експерт, много нещо. Глобални пазари, стратези, финансисти...

Отговори на това съобщение
 Re: Sony купува Nikon
Автор: ararat   
Дата:   27-08-14 18:24

Остави го сатхв - той говори с явна непиязън че Никон не разбират от електроника, пък Интел им дават награда за доставчик на оборудване за поредна година.
Nikon Corporation Received Intel's Preferred Quality Supplier Award за доставка на нещица като ей това .

А ARM процесори използват всички, и е добре като се споменават "готови АРМ" в контекста на това, че видите ли, те са нещо лошо и са зле прикрити, да се кажат и няколко думи повече за АРМ архитектурата и кой друг я ползва, например тези "пълни нещастници" , щото и те я ползват.


Отговори на това съобщение
 Re: Sony купува Nikon
Автор: BOZO   
Дата:   27-08-14 19:40

Достъпа до форума трябва да се направи платен, за да може такива индустриални гиганти като Мицубиши, LG, Samsung, Sony, Nikon, Canon и прочее да черпят експертни и стратегически съвети от извора.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony купува Nikon
Автор: Slivenski   
Дата:   27-08-14 19:45

Автор: BOZO
Дата: 27-08-14 19:40

Достъпа до форума трябва да се направи платен, за да може такива индустриални гиганти като Мицубиши, LG, Samsung, Sony, Nikon, Canon и прочее да черпят експертни и стратегически съвети от извора.

-------------------------------------------------



[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]


[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony купува Nikon
Автор: jigsaw   
Дата:   27-08-14 20:17


Автор: BOZO
Дата: 27-08-14 19:40

Достъпа до форума трябва да се направи платен, за да може такива индустриални гиганти като Мицубиши, LG, Samsung, Sony, Nikon, Canon и прочее да черпят експертни и стратегически съвети от извора.


Баш! [beer]


[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony купува Nikon
Автор: marrio31   
Дата:   27-08-14 20:21

Е как още не е изтрита тая смешна тема[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony купува Nikon
Автор: aleksander   
Дата:   27-08-14 21:30

Абе казаха ви го, тея са пълни нещасници, и грейт уол не иска да ги купи, не ставали за камера за задна.....

Отговори на това съобщение
 Re: Sony купува Nikon
Автор: hotsnail   
Дата:   27-08-14 22:14

ivjordan написа:

> финансовите отчети на която и да е
> компания са най-безсмисленото
> четиво, защото винаги могат да се
> докарат да изглеждат както си
> поискат от компанията.

Това да не е кафене "Коко и син" бе човек? Говорим за публично дружество в Япония. За неточност в отчетите се носи наказателна отговорност и то много много тежка (пример американските банки пишат колко пъти са ги хакнали и как всяко тримесечие в отчетите си). Това е защото на много хора пенсиите и спестяванията отиват в подобни фирми (влогове, акции, облигации и т.н.) и ако има издънка много хора отиват в затвора за много много дълго време (справка Олимпус!) а още повече хора остават без пенсии и спестявания.

Във финансовите отчети също така пише какво са продали по сегменти....В отчета на никон например обикновено има данни за продажбите на камери - компактни и ДСЛР-и. Освен това пише и прогноза за продажбите през идните мсеци

Хайде малко чети преди да пишеш.

http://www.nikon.com/about/ir/ir_library/result/pdf/2015/15first_2_e.pdf


In the Imaging Products Business, the market conditions for the Digital camera—Interchangeable Lens Type were sluggish, and the compact digital camera market shrank as well.

Накратко: продажбите на камери със сменяеми обективи бяха слаби, а на компактните апарати също се свиха.

Още

In the Imaging Products Business, sales volume decreased both for Digital camera―Interchangeable Lens Type,
which saw worsening conditions mainly in the European market, and for compact digital camera which was affected by
the shrinking market. As a result, the business recorded a decrease in revenue and profit despite efforts to improve
profitability through cost reductions and other measures

Още

Although conditions continue to be severe in the Digital camera―Interchangeable Lens Type market, a moderate recovery is forecasted mainly in the USA and some other areas in the latter half of the fiscal year.

Още

Sales plan is revised as European markets are expected to be severer than assumed. The revision pushes down both sales and operating income by 6% and 12%, respectively, from the previous forecast.

и т.н. и т.н. ако искаш чети...ако искаш пиши глупости....нормално е в България всички предпочитат да пишат тъпотии вместо да прекарат 5 минути да прочетат кое как е.....

При Сони въобще не си запознат за какво иде реч та по-добре въобще да не отваряме темата. Само да ти кажа 2013-а Сони съкратиха 15-тина хиляди служители! Продадоха някои супер готини сгради в Япония и САЩ и т.н. и т.н. Обърнаха бизнеса си нагоре с краката за да излязат на печалба. Хубавото е, че се оправиха и тази година имат сравнително добри резултати. То и по продуктите се вижда. Както сам отбеляза фул фрейм безогледланите станаха хит, PS4 отвя буквално XBox, телефоните потръгнаха добре - Z2 e един много приличен телефон, Z1 compact е супер готин. Орязаха яко бизнеса с телевизори и лаптопи - явно нямаше как да го изправят на крака. Смениха си продуктовата стратегия в почти всеки сегмент. Сега имат малко и добре дефинирани модели - нещо което им беше огромен проблем в миналото. Например в момента предлагат - 6 модела радиа за коли в Европа общо - 3 малки и 3 големи (2DIN) и да ти кажа след внимателно проучване тия дни си взех тяхно радио - то е доста странно, но аз точно това търсех и мисля други хора също. Ама звука му е хубав.

А специално бизнеса на Сони с фотоапарати е бил на печалба последните 7-8 години непрекъснато. Това е общо взето рядко - Никон Канони Сони са в това положение. Олимпус една година са добре и после 3 години загуби. Панасоник е подобно. Самсунг не ги следя.


вече 2 черни точки....

Тука и според мен сегашния въпрос за Никон не е нито дали някой да ги купи или да затварят. Случва се на всяка фирма да има слаби периоди. Въпроса е какво ще направят. Вероятно ще трябва да направят някаква промяна. Бях пуснал тема за това. Защото ми е интеренсо как потребителите на никон виждат нещата и какво ще ги изкефи. Излишно е да ти пиша че купчина тролове изписаха маса простотии.....нормално. Както казахме в България сме - страната на неограничената простотия.



Публикацията е редактирана (27-08-14 22:23)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony купува Nikon
Автор: marrio31   
Дата:   27-08-14 22:22

Абе охлюф,я прочети тъпото заглавие на темата и пиши по него,какво ръсиш мозък кой,колко е зле,аман от финансови експерти.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony купува Nikon
Автор: kvakioh   
Дата:   27-08-14 22:27

От трохите от типовия хляб в цялата темичка, hotsnail направо с пълнозърнестия цели самуни се опита да нахрани множеството...

Отговори на това съобщение
 Re: Sony купува Nikon
Автор: hotsnail   
Дата:   27-08-14 22:27

@marrio31 не съм финансист просто мога да чета. Явно ако можеш да четеш ставаш експерт....добре. Изяснява ми се нивото на някои хора

Според мен темата е пълна глупост. Може да се остави като клуба да пишем простотии ама.....

Никон никой няма да ги купува или продава скоро ...поне така си мисля.



Публикацията е редактирана (27-08-14 22:28)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony купува Nikon
Автор: marrio31   
Дата:   27-08-14 22:30

Много ясно,че темата е пълна глупост,трябва да се изтрие,а човека дето я е пуснал да получи бан.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony купува Nikon
Автор: ivjordan   
Дата:   27-08-14 22:34

Към hotsnail

Много се запали нещо, ама няма значение.
Аз в постнатите от теб четива числа не видях, само ала-бала, ама ти им вярвай, не е проблем. Между другото, сам посочваш, че Сони са на печалба, защото са продали сгради. А аз си мислех, че говорим за продажби на камери.
Няма да обсъждам повече. Всеки е свободен да чете и вярва на каквото си пожелае.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony купува Nikon
Автор: vladis   
Дата:   27-08-14 22:38

И ако наистина ги купи - на кой от този форум ще се отрази това по някакъв начин? Предполага се тук е пълно с инвеститори, които имат вложени по няколко милиона в двете фирми...

Бугати и Бентли са собственост на Фолксваген - за толкова години поне по една табелка Голф да им бяха сложили да си личи...

Отговори на това съобщение
 Re: Sony купува Nikon
Автор: hotsnail   
Дата:   27-08-14 22:41

ivjordan Последните 6 месеца нито са уволнявали нито продавали сгради. Просто бизнеса им е на печалба. Пак в отчета пише продажби. Сони дори имаха данни за бройки камери по сегмент в един от отчетите дето четох.

Миналата година беше голямото рязане.



Публикацията е редактирана (27-08-14 22:43)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony купува Nikon
Автор: hotsnail   
Дата:   27-08-14 22:42

vladis имам познати дето си купуват акции със спестяванията си. Българи са.

Аз не съм се престрашил и изпуснах големия кяр от 2008-а насам. Сега освен да чакам следващата криза...

Отговори на това съобщение
 Re: Sony купува Nikon
Автор: pmartinov   
Дата:   27-08-14 22:47

Не се притеснявайте японският кораб ще потъва бавно и неусетно,едно десетилетие само му остана.

Вода ще има достатъчно,за всички...


Отговори на това съобщение
 Re: Sony купува Nikon
Автор: ivjordan   
Дата:   27-08-14 23:06

Явно не се разбираме.
Аз говоря за спад в продажбите на камери като бройка спрямо предходна година, а ти говориш за нетна печалба.
Двете неща нямат много общо, когато става въпрос за такива гиганти с толкова диверсифицирани производства.
Вероятно и двамата сме прави, ти за печалбата, аз за бройките.
Предполагам, можем да обявим за безспорно, че продажбите на камери в световен мащаб са спаднали драстично в рамките само на две години.
Различните източници сочат между 42 и 49% От тези, повече от половината са за сметка на сапунерките, което е обяснимо. Телефоните ги обезсмислиха. Около 25% спад при безогледалните и около 20% при ДСЛР. Тези числа ги има на хиляди места, могат да се видят, могат да се намерят и разбивки по континенти и марки.
Очевидно, най-малък е спадът при ДСЛР, а най-голям - при сапунерките, което пък значи, че ДСЛР пазарът, макар и да се свива, го прави сравнително бавно, защото продуктът е котсервативен и устойчив. Анализът на тенденциите не мисля че е по силите на който и да било в този фарум.
От тук нататък, няма пречка компаниите пак да са си на печалба. Влагат по-малко труд и материали, произвеждат по-малко и продават по-малко, но на печалба. Е, по-малка печалба от миналогодишната, но все пак, печалба.
Таквиз работи.
И повече наистина няма да пиша в тази тема, тя поначало си беше тъпа.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony купува Nikon
Автор: BOZO   
Дата:   27-08-14 23:06

vladis,
Бугати и Бентли също ще фалират, като гледам не ги карат много... [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony купува Nikon
Автор: vgramatikov   
Дата:   27-08-14 23:44

Японския да потъне за сметка на Китайския???
На мен не ми е все тая дали ще ми продават за 3000$ Японско или за 3000$ Китайско. В втория случай некой хора ще станат още по-богати...[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony купува Nikon
Автор: stoikovv666   
Дата:   27-08-14 23:54

Ами не мога да кажа източника на слуха, за да не му навредя. И аз силно се надявам да не стигнат изобщо до споразумение... Както съм писал в началото на темата, не го вярвам и не искам да го повярвам и дано си остане само слух. [smile]

Не ги следя Никон, но предполагам имат с какво да се похвалят на фотокина 2014. И ай да не взимаме на сериозно слухове все пак [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony купува Nikon
Автор: hotsnail   
Дата:   28-08-14 00:01

Е това е интересното - какво интересно ще предложат Никон в идващите месеци и години. [cool] [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony купува Nikon
Автор: marrio31   
Дата:   28-08-14 00:09

Ще предложат това което не могат да предложат сони и мони,стабилна система,с години напред и традиции,обективи..цялостна система,нещо което сони и мони могат да предложат след около20 години,ако са още на пазара за фото техника,което е доста спорно.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony купува Nikon
Автор: pmartinov   
Дата:   28-08-14 00:20

D750



Публикацията е редактирана (28-08-14 12:06)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony купува Nikon
Автор: stoikovv666   
Дата:   28-08-14 13:26

И какво е интересното на D750? Ще ги изкара ли от кризата за идеи на развитие? Или ще им дигни драстично печалбите от загуби? [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony купува Nikon
Автор: serjy   
Дата:   28-08-14 13:32

новото Д750 ще има 75мл. резервоар за масло и ще му се сменя маслото на всеки 10000 сработвания на затвора.
за повече информация: www.motorni-masla.com [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony купува Nikon
Автор: hotsnail   
Дата:   28-08-14 13:34

стига де не вярвам повече на никон някога да има петна от масло. Напариха се яко.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony купува Nikon
Автор: jigsaw   
Дата:   28-08-14 13:48

Интересното е, че както винаги, ще предложат повече фунционалност за по-малко пари и качество НЕ по-лошо от Канон. А Канон както винаги ще замажат очите на хората с някоя друга глезотиика на висока цена, както винаги са правили. Не знам Никон дали нямат идеи за развитие, но Канон със сигурност не са мръднали в нищо, освен в цените нагоре. 600/610 го доказаха спрямо 6д, както и 800/800Е спрямо 5д3. Но това твърдия електорат на Канон, никога не признава. И всеки път когато Канон скубят електората си, той обяснява, че всичко е в реда на нещата и така било нормално...Все пак нали сме с Канон! Изобщо Никон от излизането на 600 до 810 добре натриха високо вирнатия нос на Канон. А сега със затаен дъх ще чакаме ъпгрейднатото 70д(7д2) за 3500лв! И ще викаме БРАВО! ВЕЛИКО! БЕСТ ОФ ДЪ БЕСТ! [thankyou] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony купува Nikon
Автор: marves   
Дата:   28-08-14 13:56

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony купува Nikon
Автор: muzicantini   
Дата:   28-08-14 14:05

Тия спорове XXX vs XXX са доста излишни в повечето случаи. Но е факт, че в момента Никон има по-добър сензор, по-добър АФ (не говорим за 1дх), а Канон имат по-добрите стъкла (без да броим 14-24 2.8, разбира се). От там нататък всичко е въпрос на вкус и умения.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony купува Nikon
Автор: jigsaw   
Дата:   28-08-14 14:06

@marves

Няма лошо! Да са живи и здрави Sony. Но в крайна сметка крайния продукт е важен. В света много търговски марки предлагат крайни продукти направени с основни компоненти произведени от други фирми. Но хората купуват, използват и помнят името на крайния продукт.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony купува Nikon
Автор: jigsaw   
Дата:   28-08-14 14:15

@muzicantini

И аз изобщо не засягам телата 1-ва серия и 4-та на Канон/Никон. Аз говоря за телата, които са достъпни като цени за 99.9% от хората. А иначе личното ми мнение относно Канон/Никон в този клас е, че няма разлика. Избора на едното или другото, ще е резултата единствено на база субективни причини. Тоест по цвят и вкус, но качестовото е едно и също, убеден съм в това.

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »