Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Re: Sony купува Nikon
Автор: muzicantini   
Дата:   26-08-14 22:59

Може би след години безогледалната технология ще надделее, но мисля, че годините са двуцифрено число.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony купува Nikon
Автор: hotsnail   
Дата:   26-08-14 23:02

Еми да живко 90% от апаратите са да си щракаш в къщи. 5% са сток и мода и остава една огромна нища от 5% за Никон и Канон. Да им е честито и да и се радват че имат най-добрия следящ фокус.

ПП Знаеш че не съм съгласен с теб за следящия фокус. Ама аз не ползвам тоя от сензора а LA-ЕА4 и мога да ти кажа, че Д600 със сигурност е по-зле от А6000 на следящ фокус по избрана от мен зона. Сравнявам с два странни обектива 85/1.8G на никон при доста статични обекти (скачащи деца - от пейки и подобни) с беленда 5.6 и 70-210/4 Минолта на 30 години върху търчащи коне и бленда 5.6 пак. Да не ти казвам че дори А7 на бленда 1.8/135 пак ми дава прилични резултати със следенето.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony купува Nikon
Автор: hotsnail   
Дата:   26-08-14 23:03

muzicantini двуцифрено число? Я си спомни преди 2-цифрено число години къде бяха цифровите апарати въобще....

Преди 30 години започва историята на автофокусните филмови СЛР-и.

Преди 15-тина години започна по сериозно цифровата фотография.

Достъпните ДСЛР-и на Канон 300Д бяха преди по-малко от 10 години!

А да е ти казвам че фотографията въобще е по-популярна от малко над 2-цифрено число години.



Публикацията е редактирана (26-08-14 23:07)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony купува Nikon
Автор: jivkojj   
Дата:   26-08-14 23:08

За 90% не знам. Знам само, че тук в тоя форум изключително старателно се избягва жанра, който е най-разпространен принципно. Никой не споделя с каква техника се снима и как се подготвят "моделите". [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Sony купува Nikon
Автор: hotsnail   
Дата:   26-08-14 23:16

Кой жанр? Портрет? Голо Тяло? (вррно ли чак толкоз е разпространено?)

Имаше писания преди за бебешки масла, глицерин и прочие вещи от занаята.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony купува Nikon
Автор: didesignbg   
Дата:   26-08-14 23:17

Съжалявам го тоя брат никонец, дето ще мине на Сони.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony купува Nikon
Автор: myphotos   
Дата:   26-08-14 23:20

Пак войната Никон Канон и от време на време Сони. Важно е задапаратното устройство и щракането не висенето по форумите [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony купува Nikon
Автор: don_kolev   
Дата:   26-08-14 23:58

Аз съм си доволен от следящия фокус на А6000. Верно не снимам спортисти и формула 1. Но за бягащи и танцуващи деца е добър.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony купува Nikon
Автор: piknik   
Дата:   27-08-14 00:00

"Автор: stoikovv666
Дата: 26-08-14 19:15
Това не мога да го повярвам и не ми се вярва да стане... [smilie10]"

А пък аз го вярвам - така Сони ще спестят от "надписа - брандиране - (Nikon-Sony) " и ше са на печалба...[smilie5]
Не знам с "hasselblad" как ще се оправят, но и на тях ще им видят цаката... [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony купува Nikon
Автор: hotsnail   
Дата:   27-08-14 00:04

Добре де, има ли най-малко доказателство че предстои подобно събитие?

Аз не намерих такова с гугъл. [smile]

ПП Пък и Сони не са баш във състояние да купуват компании от рода на Никон. Вярно май отлепят от дъното ама...

Отговори на това съобщение
 Re: Sony купува Nikon
Автор: bpavlov   
Дата:   27-08-14 00:25



Само македонска корпорация може да купи Никон

Отговори на това съобщение
 Re: Sony купува Nikon
Автор: muzicantini   
Дата:   27-08-14 00:29

И аз не намерих такава новина. И все пак hotsnail, не можеш а си кривиш душа, че има хора, немалко, които предпочитам голям апарат с добър грип, който да опрат и на окото, отколкот малък, нексообразен. Пипах Некс (5r), предпочитам си стария турбосапонер Lumix от към ергономия.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony купува Nikon
Автор: hotsnail   
Дата:   27-08-14 00:42

Добре ок. Това си е твое мнение, мойто е по-различно.


не е нужно да мислим еднакво.

Ако ще те успокои, то ако нямаше А7 на Сони, щях да снимам с Д610. Просто А7 повече ми допада - по-малък, повече глупости мога да правя с него и има 135мм обектив.

ПП А7 има визьор подобен на Д610 като размер, но електронен...кое е по-добро мисля че пак ще е субективно и пак няма да се съгласим [smilie18] Инак съм 100% за визьорите! Имам и некс-5 от най-първия модел ама не снимам с него просто се оказа супер яка камера и разни познати я ползват. Не знам дали има как, да му преброя кадрите, но може да са и сериозно над 100К - примерно към 200К



Публикацията е редактирана (27-08-14 00:45)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony купува Nikon
Автор: muzicantini   
Дата:   27-08-14 01:12

Е Никон нали имат 135 2 DC? Верно не е Цайс 135 1.8, ама все пак :D

Отговори на това съобщение
 Re: Sony купува Nikon
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   27-08-14 01:42

Къв никон?Вчера взех д5100 един колега си взел.Викам "Дай едно кръгче".Леле като го взех след некс 6,какво дърво ми се видя тоя никон!!!Визьорчето неква шпионка,не мога да разбера,къде свети аф зоната,китът бавен-бавен,абсолютна мъка.Къв никон,бе братче,то живо наказание!

Отговори на това съобщение
 Re: Sony купува Nikon
Автор: IDA   
Дата:   27-08-14 01:45

" ... как се справя дори на леко по-слаба светлина, А7s е примера. Това е достатъчно Никон да затоворят кепенци освен за един нишов пазар. Тука говорим за професионални фотографи дори не за любителския клас."

Hotsnail,

Ама ти сериозно ли говориш за професионално снимане с А7 или си правиш майтап с нас? Ето ти цитат от едно много добро сравнение между Sony A7 и 5Д3 взето от тук:

Exmor vs. Dual ISO

"As an aside, I like the A7 a bit more than I had expected but good lord are the ergonomics horrible. This is literally the least comfortable camera I've ever held. ... for me it's like Sony put an absolutely wonderful sensor inside of a torture device for my right hand."

Ти си сериозен мъж, но марката СОНИ до такава степен те е заслепила и обсебила, че си загубил всякакво чувство за реалност. В света със сигурност има няколко десетки милиона професионални фотографи. Колко от тях, според теб, снимат с безогледалка, освен в изключително редки случай, като да речем за второ тяло? Аз искам да го видя онзи професионален фотограф, който ще си зареже професионалната DSLR система и ще тръгне да се бъзика с някаква си безогледалка, пък била тя и А7s с най-добрия пълноформатен сензор в света. В този ред на мисли, да се говори, че Никон били "нишов пазар" е направо смехотворно.

=============================================================

Гледам тук, как някои хора с нескрито злорадство говорят, че щели да купуват Никон. Ако е истина, това е изключително лоша новина, от която ще пострадат не само притежателите на скъпа никонска техника. Ще пострадат и канонци, защото Канон ще получи абсолютен монопол над DSLR сектора. От там нататък ще надуват цените и ще се гаврят с хората както си искат, без копче да можеш да им кажеш. Никак не е добре това!


Отговори на това съобщение
 Re: Sony купува Nikon
Автор: Gravolez   
Дата:   27-08-14 01:55

IDA каза: "Аз искам да го видя онзи професионален фотограф, който ще си зареже професионалната DSLR система и ще тръгне да се бъзика с някаква си безогледалка, пък била тя и А7s с най-добрия пълноформатен сензор в света. "
Познавам такъв. Снима с безогледалки олимпус.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony купува Nikon
Автор: localhost   
Дата:   27-08-14 03:17

Как не ви писна не знам. Охлюва и той се беше кротнал и сега гледам пак започнал с глупостите - виждате ли той снима еди какво си и това означава, че друг вид фотография няма. Край. Точка.

[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony купува Nikon
Автор: hotsnail   
Дата:   27-08-14 07:37

Освен заглавието на темата не видях друго доказателство за закупуването.

Иначе Ида хора разни. Мога да те уверя, че не всички са щастливи да мъкнат 20кг раници. А за доста хора това е безсмислено упражнение. Факта дори че четеш в закостенелия си ДСЛР форум или автор подобни мнения значи че до година или две ще обърне байонета. Ергономията е субективна и както знаеш дори между ДСЛР-ите има разлики. Смея да твърдя, че точно А7 е с много добра ергономия (изключвайки от твърдението си бутона за увеличение при преглед на снимки)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony купува Nikon
Автор: Simbon4o   
Дата:   27-08-14 07:50

Автор: fast_eyebrow
Дата: 27-08-14 01:42

Къв никон?Вчера взех д5100 един колега си взел.Викам "Дай едно кръгче".Леле като го взех след некс 6,какво дърво ми се видя тоя никон!!!Визьорчето неква шпионка,не мога да разбера,къде свети аф зоната,китът бавен-бавен,абсолютна мъка.Къв никон,бе братче,то живо наказание!


Ааа нещо е бил повреден :) давай да борим некс 6цата със д5000 на тема автофокус [smilie5] да видиш ти антиката ко прай.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony купува Nikon
Автор: nevermess   
Дата:   27-08-14 09:37

Имах Некс 6 и съм съгласен, че изглежда доста по-качествен от 5100 то, но и ценовата му категория беше съвсем друга. Като излезе беше 1800+ лева. Има няма разлика от 400-500 лева, а това си е ссериозна разлика. По отношение на автофокуса Симо е прав. Некса бавно, но сигурно Никона много по-бързо, но не толкова надеждно. На тъмно никона фокусира много след като некса се е отказал.....

Отговори на това съобщение
 Re: Sony купува Nikon
Автор: Тед   
Дата:   27-08-14 09:53


Ето ви нещо, което не е слух и е по-интересно и актуално:

вторник, 26 август 2014
Готви се мега-сделка в банановия бизнес
Две бразилски компании са отправили съвместна оферта за придобиването на американския производител и разпространител на банани Chiquita на стойност 611 млн. долара. Производителят на натурални сокове Cutrale и конгломератът Safra предлагат по 13 цента на акция от Chiquita, което е с 29% повече от цената на акциите на компанията при търговията им на борсата. Цената на акциите на Chiquita скочи с 31% след обявяването на предложението. Предложението има за цел да отблъсне офертата на ирландския производител на плодове Fyffes, който предложи сливане на Chiquita. Според двете бразилски компании тяхното предложение „очевидно е по-изгодно за акционерите на Chiquita, отколкото предложението за сливане с Fyffes”.
Ако сделката стане факт тя ще създаде най-голямата компания за производство и разпространение на банани в света на стойност 1 млрд. долара. В момента световният пазар на банани е контролиран от четири фирми: Chiquita, Dole Food Company, Fresh Del Monte и Fyffes, по данни на ООН. Семейната компания Cutrale е гигант в търговията с портокалов сок, доминирайки пазара в Бразилия, която е и най-големият производител на напитката. Safra е сред осемте най-големи бразилски банки по отношение на активите и също е семеен бизнес. Предложението към Chiquita предполага, че Cutrale търси начини да диверсифицира бизнеса си в условията на намаляващи глобални продажби на портокалов сок и разпростряла се болест по цитрусовите плодове, която доведе до спад на производството им в САЩ, посочват анализатори.
"
На фона на патентните крамоли между Самсунг и Ябълката в САЩ, и листването на интернет Китайския динозавър Алибаба на Уолстрийт за скромните активи от 133 млрд.долара. Така че не се изненадвайте, ако някой производител на лаптопи и тв /Сони/не му хрумне да си купи фотоапарати.....

Отговори на това съобщение
 Re: Sony купува Nikon
Автор: realnoncho   
Дата:   27-08-14 10:02

Това с 20-те кг раници е смешно. 70-200 2.8 за фулфрейм безогледално сони ще тежи толкова колкото и канонския за ДСЛР. Евентуално широките обективи може да са малко по-леки и малки. Това, че тялото е по-малко и леко е и плюс и минус, зависи от ситуацията. Не е случайно, че от олимпус след малките апарати, започнаха да пускат по-големи докато се стигне до М1.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony купува Nikon
Автор: Тед   
Дата:   27-08-14 10:34

Не сте ли усетили, че ако снимате комерс или сте сред повече хора, кибритената кутийка не прави впечатление. Всеки се впечатлява от тухли.
Пък ти им обяснявай пърформънса,детайл и картинка и това,че си ходил по чукарите с 300 грама в ръка, а лудите са с по 5-6 кг на гърба[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony купува Nikon
Автор: IDA   
Дата:   27-08-14 10:35

"Познавам такъв. Снима с безогледалки олимпус.

И аз го познавам този фотограф, даже си имаме приказка с него. Да снима с безогледалки е въпрос на негов личен избор, който аз уважавам, особено предвид факта, че той е изключително талантлив и с огромен практически опит. В конкректния жанр, в който снима с тези безогледалки (сватбена фотография), е намерил начин дори и с тях да се справя изключително добре. Този фотограф обаче е един единствен! Аз не знам друг такъв.

Що се отнася до 20-килограмовата раница, Hotsnail, тя се пълни и тежи от обективите. Тялото е само едно. И ако то е безогледалка, а фотографът поне малко иска да се доближи до възможностите на една професионална ДСЛР система, можеш да си сигурен, че раницата в никакъв случай няма да е по-лека.

На всички, които с такова усърдие се опитват да погребват "закостенелия" DSLR ще кажа, че тази система съществува от близо половин век и продължава да се усъвършенства и до ден днешен. За професионално и сериозно любителско снимане, по-добра от тази система още не е измислена. Всички сериозни фотографи ще го потвърдят. Ще минат дълги години, преди безогледалките да се доближат по възможности, ефективност, удобство на работа, както и краен резултат (процент на брак) до професионалните ДСЛР системи. А предвид ограниченията, наложени от законите на физиката, това може и никога да не се случи. Така че, непрекъснатото залитане по последните писъци на технологиите може да се окаже твърде лош съветник. Далеч по-добре би било, човек да мисли трезво с главата си, преди да реши, в каква система да инвестира парите си.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »