Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Беглика фест
Автор: vga   
Дата:   25-08-14 15:12

Според мен е добре да се приема по-спокойно и чуждото светоусещане, а не задължително да търсиш своите възгледи и качества в околните. Аз лично не одобрявам изрази като - "индийски секти, които се представят за "еко", "био" и т.н. алабалистики."; "сборище на ексхибиционисти и напушени боб марлита"; "очаквате гостоприемство от вегани и йоги ли?", защото ги смятам за тесногръди и дори нелепи. Хора всякакви - защо съдите? Провокацията ми с алкохола беше само за да покажа, че има и други гледни точки - всеки знае, че алкохолът убива, прави те тъп, кара те да пиеш повече и по-твърд и т.н. [smile] Звучи ли познато, Алсанд? Впрочем, споделям последното ти мнение с изключение на оная част за преминаването и отликите от пиенето на бира [smilie18]
 Re: Беглика фест
Автор: georgivelev   
Дата:   25-08-14 15:25

Ми не съм длъжен да приемам чуждото светоусещане. Отвори още веднъж сайта на феста, няма начин да разбереш от написаното, че на това място се събират надрусаните боб марлита. Вероятно под това ти разбираш "да се живее в хармония с природата". За ексхибиционизма може би си прав. Аз не бих имал проблем да ходя гол по време на феста, ако го поставите за изискване.

Бил съм тесногръд? Ми нека съм тесногръд, харесва ми. Харесва ми също, че защитаваш боб марлитата, тревопушещите и ексхибиционистите - право на избор е. Право на мой избор е да не ги харесвам и да не възприемам тяхната гледна точка, както и че като ида някъде с децата си/племениците си, не искам да стават свидетели на това падение.

Георгивелев, на мен пък ми направи лошо впечатление, че на София Рокс се пие много алкохол! Стадионът миришеше на бира, а косите на хората... бляк.

Ми и на мен това не ми харесва, и затова не ходя. Интересно каква позиция защитаваш с този офтопик, темата е за Беглика и хипер-натурализма на 50% от посетителите му.
 Re: Беглика фест
Автор: vga   
Дата:   25-08-14 15:33

Да, прав си. В "идеалния свят" не би трябвало да е проблем да се опише в предварителната информация, че на този фестивал се събират еди какви си хора, с еди какви си виждания, за да може всеки да прецени дали там ще се чувства комфортно. Разбирам напълно какво казваш, но не е ОК да сочиш с пръст, сякаш това са кофти работи дето се случват там, само защото на теб не ти допадат. Някои се чувстват добре в падението, което ти описваш, по някаква си тяхна причина. Пропагандирам единствено за толерантност, нищо повече. А, и за това да не се изтъква една чума - алкохол - пред друга, защото ми се струва като сравнение между Хитлер и Сталин [smile]
 Re: Беглика фест
Автор: fraction   
Дата:   25-08-14 15:38

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Беглика фест
Автор: Alsand   
Дата:   25-08-14 15:42

vga,

"Разбирам напълно какво казваш, но не е ОК да сочиш с пръст, сякаш това са кофти работи дето се случват там, само защото на теб не ти допадат."

Тотално ти е объркана логиката. Нещата, които се случват там са кофти, не защото на нас не ни допадат, а не ни допадат, защото са кофти. А ги преценяваме, че са кофти, защото аз и колегата очевидно имаме сходна или еднаква ценностна система, която обаче е ясна и борави точни понятия за Добро и Зло. Разни относителности, че всичко било въпрос на гледна точка са абсурдни и античовешки. Подобен начин на мислене, превръща човека в безкритична твар, която няма мнение и няма понятие за редно и нередно. Ако децата ти решат да се дрогират с хероин, ти ще приемеш ли, че това е тяхно право и тяхна гледна точка, която просто е различна от твоята?

п/п
И стига с тази измислена "толерантност". Изобщо не разбирате, какво означава тази дума. Толерантност не значи да приемаш всеки с всичките му особености, странности, психарии и идиотски приумици. Толерантността в извратения съвременен смисъл представлява пълен отказ от критична мисъл и цели да превръща хората в блеещо стадо, което е готово да приема и най-голямата простотия за нормална.



Публикацията е редактирана (25-08-14 15:45)
 Re: Беглика фест
Автор: fraction   
Дата:   25-08-14 15:46

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Беглика фест
Автор: chukov   
Дата:   25-08-14 16:58

Alsand

все едно го казах аз

Последният ти абзац е перфектен, но го разбират хората, които имат глави на раменте си, които имат усещане за отговорност пред децата си и бществото и които могат да видят маааалко по-напред във времето докъде би довела слободията, удобно "наметната" с термина "толерантност"

Има една чудна статийка по тоя въпрос
Който се интересува е достатъчно да напише в гугъл "прозорец на Овертон"

и да отдели 10-на минутки няма да за пропилее ценно време


А за да не съм офтопик, имаше интересна стаийка за злоупотребата с парите на феста и свързаността му с едно НПО
 Re: Беглика фест
Автор: chukov   
Дата:   25-08-14 16:59

http://ovarna.bg/ot-upor/izmamata-beglika-fest-socialen-proekt-realizirasht-ogromna-pechalba/
 Re: Беглика фест
Автор: nimi   
Дата:   25-08-14 17:23

Бре колко народ бил там [beer]
Това за 40-те лева не го знаех но след като разгледах предния ден какафонията реших да подмина феста.

Няколко кадъра от деня преди откриването.



Публикацията е редактирана (25-08-14 17:59)
 Re: Беглика фест
Автор: georgivelev   
Дата:   25-08-14 17:27

Тъй, ако един данъчен отдели малко време и отиде на феста, може да намери куп причини да го затвори завинаги, а организаторите да влязат на топло за дълго:

1. никъде не се издаваха касови бележки, дори и на входа, където събраха парите ми за билет.
2. Лодките - транспорт (където също не издаваха касови бележки) не бяха оборудвани със спасителни жилетки.

Това дори колегата с различната гледна точка няма как да го пренебрегне.

Има огромна разлика между трева и хероин и почти никаква между хероин и алкохолизъм в тежка форма.

за мен няма никаква разлика, всичките са форми на зависимости. Това ли искаш да покажеш на децата си - че хората, които живеят в синхрон с природата, се друсат, пушат коз, държат се неадекватно, и са вегани, тоест, не получават качествена храна.
 Re: Беглика фест
Автор: vga   
Дата:   25-08-14 17:28

Ама ти сериозно ли с тая статия... [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Ако държите да спрем с толерантността и да говорим направо, да си го кажем - на всеки фестивал се набират ДОБРОВОЛЦИ (нещо да ви говори тая дума), които биха искали да получат достъп до събитието срещу безвъзмездния си труд. На Гластънбъри са хиляди, на Беглика са десетки. На всеки фестивал в последните 4000 години се пуши трева, пие се алкохол и се слуша музика. Понякога се прави и секс. Всеки фестивал има входна такса, защото музикантите не се трудят безплатно, а за да има атмосфера се строят неща. На всеки фестивал има възможност да продаваш храната, която произвеждаш. Организаторите се грижат за разнообразието й. И понеже сме сложили точка на толератността - към вас трябва да се прояви, безобразни, нагли мрънкала. Чичаци, като не ви харесват хората и идеите да бяхте отишли на язовира предишната седмица. Няма кой да ви слуша простотиите против тревата, защото нищо не разбирате. Ако си мислите, че пийвайки всяка вечер 6 бири сте много отговорни към децата ви ви съжалявам и презирам. Алкохолът предизвиква агресия, тревата не е причинила никому нищо лошо. Ето ви сега липса на толератност - вие сте коне с капаци и са ви казали, че нещо е лошо, затова и го вярвате.

Не звучи добре и ме е срам, че ви говоря така. Мисля, че беше по-добре да сме толерантни.
 Re: Беглика фест
Автор: localhost   
Дата:   25-08-14 17:32

vga: а да и на всеки фестивал от изброените от теб издават касови бележки [smilie5]
 Re: Беглика фест
Автор: shamelessEyes   
Дата:   25-08-14 17:36

Докато живеем в тази комерсиална шитня, така ще е!
Аз бях 2009-та година и ми хареса.

Направи ми впе4атление колко много малки деца има. Явно са били напушени ..да стоят на този студ цели 6 дни.

Доколкот ми е известно в началото е имало и доста приятна инициатива с почистване на цялата местност. Нищо чудно да се окаже накрая и някъв частен имот ..или гори.

Кажете кой е по добрия фест, щом този е лошия?

Понятията за добро и зло оставям на специалистите, дано не им натежи отговорността, защото тук кра4ката назад е голямо падение [smilie3]
 Re: Беглика фест
Автор: realnoncho   
Дата:   25-08-14 17:37

Има много истина в пуснатото от Чуков, защото доста от труда е доброволен, а нещата на феста съвсем не са на народни цени. А организация разчитаща най-вече на доброволци е нормално да не е на добро ниво. Но имаше и хубави неща и приятни хора, да не сме чак толкова черногледи :)

nimi - не се виждат, ако нямаш шитбук.
 Re: Беглика фест
Автор: hotsnail   
Дата:   25-08-14 17:42

само жоро и ними ли могат да снимат във Фото Форума?
 Re: Беглика фест
Автор: Alsand   
Дата:   25-08-14 17:45

chukov [smilie24]

Личи си, кой мисли и се интересува от реалния живот и това, което се случва. Точно си мислех да пусна линк за Прозореца на Овертън и канибализма, но ме отнесоха задачите. Но нищо, ето го тук:


http://motivatori.net/index.php?topic=1404.0
 Re: Беглика фест
Автор: shamelessEyes   
Дата:   25-08-14 17:58

Аз не разбирам обаче ..какво общо има тази статия с този фест?
По скоро тва се отнася за масовите събития организирани по големите градове, зали и площади.

..., Alsand?
 Re: Беглика фест
Автор: nimi   
Дата:   25-08-14 18:02

@realnoncho [cool]
Коригирах линка [beer]
 Re: Беглика фест
Автор: realnoncho   
Дата:   25-08-14 18:03

vga,

Чак ме радва какъв си нахъсан, най-накрая някой да ми каже чичак [smilie18]

За твое сведение съм ходил и ходя (миналата седмица последно в чужбина) на много фестивали тук и навън, такава потресаваща организация не съм виждал и на безплатни фестивали.

А това, че започна някакви странни сравнения с други фестивали просто показва, че няма по какъв начин да си защитиш тезата за чичаците и конете с капаци [smilie25]
 Re: Беглика фест
Автор: hose   
Дата:   25-08-14 18:12

това са новите поколение - свиквайте
както някога не почваше купона без алкохол, така и сега не почва без да врътнат трева
пушат практически всички, една част трайно пристрастени и увредени от ежедневна употреба

всеки момент ще почнат да ви убеждават че е дори полезна тревата - полудявам всеки път като почнат в ФБ да се въртят едни титанични глупости, явна пропаганда, която няма нищо общо с реалността… а реалността често пъти се оказва тъжна - неотдавна при баща ми едва спасиха момче което си "лекувало" астмата с трева…
 Re: Беглика фест
Автор: Alsand   
Дата:   25-08-14 18:14

shamelessEyes, има много общо. Тази статия показва, че съществува технология, чрез която и най-абсурдното нещо може да се наложи на обществото. А фестивали, като Беглика пропагандират ценности, превръщащи Човека в безкритично безволево животно, което ще приема всичко.
 Re: Беглика фест
Автор: J0R0   
Дата:   25-08-14 18:20

Ще си затварям темата защото тръгна в кофти посока.
Нещата не са черно-бели.
Във феста имаше и хубаво и лошо.
Като цяло атмосферата беше доста добра.
На "патриотичния" събор на Петрова нива неадекватните хора са в пъти повече, по-агресивни и с по-тежка неадекватност.
Говоря от личен опит.
На всеки селски събор също положението е по-тежко.
На големите футболни мачове - също.

Към ВГА
Всеки фестивал има входна такса, защото музикантите не се трудят безплатно, а за да има атмосфера се строят неща - точно с това не съм съгласен.
На Джулая няма входна такса.
На Цвете за Гошо няма входна такса.
На концертите в парка Заимов, лятната естрада в Борисовата, Маймунарника, Южния парк - няма входна такса.
На Блусфест Бургас - няма входна таска. Надсвирването в Гела - няма.
Мога да цитирам още десетки подобни събития без входна такса.
Повечето събития на открито от този тип са именно без входна такса.

Към Алсанд и Чуков -
"Прозореца на Овертон" е много хубава статия, само че примерите в нея са тенденциозни.
Тоя прозорец се използва по същия начин и от другата страна, дори по-активно.
Първо плащат на един клоун - Волен да говори колко е яко да си вън от ЕС и да се присламчишш към СССР. После тия неща почват да ги пишат и в едни уж по-сериозни вестници, после едни другари горят знамето на ЕС в центъра на София, после едни министри подписват едни договори... и обществото неусетно е обърнало резбата, тотално зомбирано.
Утре му раздават пушки и почва да трепе братята си по кръв и вяра, както правят руснаците с украинците.
Това е то прозорецът на Овертон.
И не ми казвай какви (фашисти) са украинците, защото каквито и да са те не навлизат с оръжие в руските територии, а става точно обратното.
И да смяташ че навлизането със сила в чужда държава е "защита на държавния интерес" е също плод на промит мозък по схемата на Овертон.
Германските войски като нахлуват в Полша и Франция през 2-та световна, също смятат че защитават германските национални интереси.
То и да известна степен е така, но над тия национални интереси стоят общочовешките.
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

 Тази тема е затворена