Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Предлагам авторите на теми да не могат да спират хора да пишат в тях
Автор: Gravolez   
Дата:   23-08-14 03:29

Културното решение е потребителите да могат да блокират други потребители, така, че да не виждат техните коментари. Това се практикува във много форуми. Освен това най-популярните онлайн платформи (tweeter, facebook, etc) са базирани не на модериране на съдържанието, а на възможността да избират хората какво да виждат и какво не.

Ако аз повдигна една тема, тя не става автоматично "моя". Всеки трябва да е свободен да се изкаже по нея. Авторът не трябва да става автоматично цензор/модератор. Ако темата е интересна това може да принуди блокиран от една тема потребител да прави втора тема по същия въпрос, което е безсмислено.

Винаги ще има хора с различни гледни точки и с различно мислене и не би следвало авторът на дадена тема да има повече права от останалите потребители на форума в рамките на дискусията, само защото е повдигнал даден въпрос.

Отговори на това съобщение
 Re: Предлагам авторите на теми да не могат да спират хора да пишат в тях
Автор: quazimodo   
Дата:   23-08-14 07:52

Друже, това нЕма как да се случи. Прекалено много "възвишени" творци има тук и те не търпят инакомислещи и спамери/хейтъри/шегаджии в темите си.

Отговори на това съобщение
 Re: Предлагам авторите на теми да не могат да спират хора да пишат в тях
Автор: Pavlov   
Дата:   23-08-14 07:57

Цитат:
"Форумът не е място за въпроси към администраторите на сайта или каквато и да е комуникация с тях, както и за теми свързани с правилата на сайта, рейтинг системата и др. подобни . Всички подобни теми ще бъдат затваряни или изтривани без предупреждение."



Публикацията е редактирана (23-08-14 14:14)

Отговори на това съобщение
 Re: Предлагам авторите на теми да не могат да спират хора да пишат в тях
Автор: quazimodo   
Дата:   23-08-14 08:16

Pavlov, всяко такова действие намирисва на диктатура. Ако ти беше прав, журитата по конкурсите щяха да са едночленни[beer].


Отговори на това съобщение
 Re: Предлагам авторите на теми да не могат да спират хора да пишат в тях
Автор: Seifi   
Дата:   23-08-14 08:33

След като сайта се ползва от време на време и за политическа пропаганда със снимков материал е нормално да могат да се блокират тези с неправилно мение, също като американската демокрация но перфектна система няма [smile] [smile] [smile] .

Има хора които за една объркана буква ще те изядът с парцалите, но опцията за блокиране спестява работа на администратора, трудно е да се каже с блокиране или без.

Отговори на това съобщение
 Re: Предлагам авторите на теми да не могат да спират хора да пишат в тях
Автор: GOSPODIN   
Дата:   23-08-14 09:39

Блокирането на потребители, триенето на коментари под снимките и затварянето на теми от пусналите ги е голяма глупост, която няма нищо общо с демокрацията. Под уж благовиден предлог, че регулиращи инструменти са в ръцете на потребителите се получава така, че да няма реална възможност за критика под снимките или дебат в темите.
Админите трябва да се нагърбят изцяло с администрирането, защото останалото е анархия. В БГ форум не може да има правилно саморегулиране, защото сме, като от оня виц с българите в казана, дето никой не ги пази.

Отговори на това съобщение
 за правRe: Предлагам авторите на теми да не могат да спират хора да пишат в тях
Автор: AndreyIst   
Дата:   23-08-14 09:54

Аз съм твърдо за правота на авторите да блокират хора в темите си, да трият коментари под снимки и прочее. Това също е част от демокрацията, уважаеми. Не може да очаквате да сте добре дошли навсякъде, както не сте и в обществото. Много добре разбирате, че не става дума за различно мнение, а за откровено грубиянство, така характерно за анонимния критикар.
Когато човек започва даден разговор трябва да може да избира с кого го води.

Отговори на това съобщение
 Re: за правRe: Предлагам авторите на теми да не могат да спират хора да пишат в тях
Автор: quazimodo   
Дата:   23-08-14 10:12

AndreyIst написа:

> Аз съм твърдо за правота на
> авторите да блокират хора в темите
> си, да трият коментари под снимки и
> прочее. Това също е част от
> демокрацията, уважаеми. Не може да
> очаквате да сте добре дошли
> навсякъде, както не сте и в
> обществото. Много добре разбирате,
> че не става дума за различно
> мнение, а за откровено
> грубиянство, така характерно за
> анонимния критикар.
> Когато човек започва даден
> разговор трябва да може да избира
> с кого го води.



Като искаш да водиш разговори само с двама-трима тебеугодни членове на форума, има лични съобщения.



Публикацията е редактирана (23-08-14 10:38)

Отговори на това съобщение
 Re: Предлагам авторите на теми да не могат да спират хора да пишат в тях
Автор: AndreyIst   
Дата:   23-08-14 11:02

А не, не уважаеми. Не е така. Проблемата е, че има хора, които темите не ги касаят, но се чувстват длъжни да вземат участие. Ми не ги искам. Все едно аз да вляза във форуча на Фолксваген /няма начин да няма/ и да започна да им казвам, кви са идиоти, че си купуват такива коли. Ами не. Ти искаш мнение, но конструктивно, дебат, а не караница.
При рабарите и ловците е по-лесно - като ги изгонят жените им и те хващат гората. А при нас е пълно с недоволни хора, което вместо това хващат компютъра, за да си го изкарат на някого. Ми не ги искам тези хора.

Отговори на това съобщение
 Re: Предлагам авторите на теми да не могат да спират хора да пишат в тях
Автор: GOSPODIN   
Дата:   23-08-14 11:38

AndreyIst , не си ти човека, който да решава кой му е изгоден в темите или коментарите. Има си администратори, които да трият обидните и просташки коментари. Иначе излиза, че плебеите нямат място във възвишените теми.

Един въпрос. Ако при защита на доктората ти , непознат човек ти зададе неудобен въпрос свързан с темата на дисертацията, какво правиш? Гониш го от залата, за да не пострада еготото ти?

Отговори на това съобщение
 Re: Предлагам авторите на теми да не могат да спират хора да пишат в тях
Автор: Slivenski   
Дата:   23-08-14 11:39

Има хора, които нямат спирачка - във всякакъв смисъл. Те не водят диалог, не спорят по същество, не комуникират нормално.

Тяхното желание е само да се заяждат, обиждат, предизвикват, нагнетяват напрежение, подиграват и като цяло - да тролят, както беше отбелязано вече.

В един друг форум един такъв тип дори написа, че ако му изтрият профила заради грубо отношение, щял да си регистрира нови и нови и да "продължава да ни сере в темите". Сега той е един от най-котираните участници. Моето място, обаче, вече не е там.


Блокирането и триенете на коментари от разни хора, дето си нямат друга работа, освен да се заяждат по форумите, най-често анонимно, естествено, трябва да остане.

[beer] [beer]




П.П. И все пак мога да отговоря на автора на темата, който ме е блокирал да пиша в нея.

Авторе, аз не съм те обидил, не съм спамил в темата ти. Написах нещо, което е по същество.

Не става дума за блокиране на различно мислене и говорене, а за пресичане на зловреден спам или тотална простотия.

Това беше първото и последно мнение, което някога ще получиш от мен в този форум.

Бъди здрав! [beer] [beer]



Публикацията е редактирана (23-08-14 12:35)

Отговори на това съобщение
 Re: Предлагам авторите на теми да не могат да спират хора да пишат в тях
Автор: Gravolez   
Дата:   23-08-14 11:59

А сега нека тези, които не са съгласни с мен осъзнаят колко е тъпо, че дискускията в темата ще продължи, но без тях [smile]
Кой съм аз, че ще ви блокирам? Моето мнение по-тежко ли е от вашето? Не можете да отговорите?
Ами ако темата сега се напълни с коментари на хора, които са ЗА моето предложение няма ли да изглежда, че като цяло повечето хора са съгласни? Кой ще им противоречи?

Отговори на това съобщение
 Re: Предлагам авторите на теми да не могат да спират хора да пишат в тях
Автор: IDA   
Дата:   23-08-14 12:16

Абсолютно съм съгласен с Андрей и особено с твърдението, че ако човек желае да води диалог, той трябва да може да си подбере хората, с които да го води. С тролове и спамери диалог не се води.

Този форум изобилства с тролове, които са си измислили странен начин на забавление. Винаги, когато се пусне нова тема, те я налазват като хлебарки и започват да я засипват с абсолютно безсмислен и често пъти злонамерен спам, нямащ никакво отношение към темата. Целта на троловете е, темата да бъде оспамена и разводнена до неузнаваемост и накрая съсипана. По такъв начин, когато някой реши да пусне някой смислен и полезен коментар по същество, той моментално потъва в блатото от спам. На мен често ми се налага да преравям по 5-6 страници с безсмислени тролски излияния, докато намеря 5 смислени коментара по темата. Кому е нужно всичко това?

За да не съм голословен, ще дам и красноречив пример с темата за любителската фотография, която пуснах преди два дни. Още с пускането, троловете и злобеещите спамери моментално я налазиха и я заляха със спам и посредствена фото боза. Ако не се бях възползвал от възможността да ги блокирам един по един, щяха само за няколко часа да смажат темата и да я унищожат още в зародиш. Благодарение на възможността за блокиране обаче, темата не само че съществува и се развива успешно, но и добрата фотография в нея става все повече, както и нараства броят на онези добронамерени и интересуващи се автори, които желаят да я погледнат, да и се насладят и да я противопоставят на бездарните фотоизображения, с които троловете все пак успяха да я понапълнят.

Обръщам се към авторите на всички бъдещи теми. Преди да си пуснете темата, си отговорете недвусмислено на въпроса - чии интереси възнамерявате да отстоявате в темата си. Тези на троловете и спамерите или на онези сериозни и добронамерени участници, които реално могат да допринесат с личен принос за нейното развитие и за идеята, темата да бъде максимално информативна и полезна за всички интересуващи се. Ако е второто, не се колебайте да обявите безпощадна война на троловете и спамерите, независимо че ще надигнат вой до небето срещу вас. От това, че ги блокирате и елиминирате безсмисления им спам, не само че никой нищо няма да загуби, но и всички ще спечелим.


Отговори на това съобщение
 Re: Предлагам авторите на теми да не могат да спират хора да пишат в тях
Автор: ctpahho   
Дата:   23-08-14 12:18

Твърдо за блокиране на потребители и мнения. Често се намират индивидите с едничката идея да развалят настроение, да създават негативни емоции или просто да си излеят натрупания яд от деня.
Андрей по-назад в темата отлично формулира основната теза - човек има право да избира с кой да комуникира, съответно и кой да му отговаря.
[thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Предлагам авторите на теми да не могат да спират хора да пишат в тях
Автор: Gravolez   
Дата:   23-08-14 12:25

В сегашния случай авторът на темата е едиснтвеният, който може да докладва спам или да блокира хора, за да не пишат в темата му. Може преценката му да не е добра, може да е задник и да блокира хората просто защото не е съгласен с тях - не знаем. Не знаем също така и кога е блокирал някого.

Ще е по-добре ако обаче оставим репортването на мнения за спам и съдържание противоречащо на правилата в ръцете на всички.
И да се добави варианта като отворя някаква тема в нея да може да са писали всички, но аз да не виждам нещата, които не ме интересуват, т.е. потребители, които не ме кефят поради една или друга причина.
Пак казвам - авторът на темата не трябва да става автоматично модератор на собствената си тема само защото я е отворил.
Представяте ли си Emoxide да блокира разни хора дето правят супер яки снимки с безогледалки от темата за снимките с безогледалки само щото не го кефят снимките, които пускат там.
Няма никакъв смисъл да се дава такава власт в ръцете на автора на темата. Това, че някой е пуснал тема, не трябва да го прави автоматично специалист по темата и съдник, кой какъв е, както в момента правя аз в тази тема.

Отговори на това съобщение
 Re: Предлагам авторите на теми да не могат да спират хора да пишат в тях
Автор: pif   
Дата:   23-08-14 12:38

Тъй като чалга поколението смята, че всичко му е исконно право по рождение ще се опитам малко по-просто да обясня и другата гледна точка.
Като например - пресичането където ти падне, минаването на червено, спирането където ти падне и срането където ти падне не са правилни.

Аз искам да си общувам с хора на дадена тема. Затова отварям тема във форума и вътре започваме да си говорим на темата. Тъй като аз съм инициатора - аз определям с кой да си говоря. Появява се някой който иска да си говорим за друго или иска да ми продава килими. Ами тоя човек няма място в темата ми. Ако темата го касае - ще спазва моите правила. Ако не иска да ги спазва - отваря си тема и си говори с хората за това за което иска.

Аз ако на една полянка започна да си говоря с разни хора за нещо което ме интересува - може ли въпросния човек да дойде при нас и да започне да се кара или да приказва за нещо което го вълнува. Ами нали веднага ще бъде набит. После се оплаква - това е цензура, искам свобода на словото. Да, имаш свобода. Отиваш на 10 метра от нас на същата полянка и си говориш с който си искаш за каквото си искаш. Имаш пълното право да не ме допуснеш във ващия разговор.

След като аз съм отворил тема, независимо дали да питам нещо или да споделя опит - аз ще модерирам темата и ще определям съдържанието и. Не може 100 пъти на ден да звънят на администратора - тоя ме напсува, изтрий му мнението.

Свободата на словото се изразява в това, че можеш да кажеш каквото си поискаш. Свободата на словото не се изразява в това да накараш другите да те слушат когато те не искат.

Дали някой ще ми изтрие коментара или ще ме блокира - не ми пука. Не държа да участвам в разговори на хора, с които не би ми било интересно да си говоря. Свободна държава сме и всеки може да прави каквото си поиска стига да не пречи на другия. Подчертавам "пречи на другия". Тука дори и най-глупавите представители на чалга манталитета би трябвало да се усетят.

Отговори на това съобщение
 Re: Предлагам авторите на теми да не могат да спират хора да пишат в тях
Автор: GOSPODIN   
Дата:   23-08-14 12:39

Я, да попитам мераклиите да колят и бесят и да определят кой е по-по -най, във входовете, където живеете има и неприятни съседи, а по улиците и в градския транспорт има също неприятни, миризливи или говорещи високо, та какво правите? Убивате ги на място? Избивате им зъбите да не могат да говорят? Или просто, ако ви досаждат, пускат силна музика посреднощ или с нещо друго ви нарушават спокойствието звъните на 112 и толкоз. 112 във форума се нарича Админ към когото се обръщате, ако има проблем и той(те)взимат мерки.
Триенето на коментари под снимките е най - тоталния нонсенс, защото тогава коментарите стават излишни. Ако има обида по НК или явен спам, пак си има админ, но да пишеш на някой, че му е крив хоризонта или е прегоряла кожата на модела и да те трие ...

Отговори на това съобщение
 Re: Предлагам авторите на теми да не могат да спират хора да пишат в тях
Автор: Gravolez   
Дата:   23-08-14 12:45

Имало е случаи, където от теми са били блокирани хора не поради спам или offtopic, а поради несъгласие с автора след разразила се дискусия. Когато на автора му омръзне да му отговарят или да спори с някого - го блокира. И това дори не е против правилата.
Това е абсурдно и не трябва да е възможно.

Отговори на това съобщение
 Re: Предлагам авторите на теми да не могат да спират хора да пишат в тях
Автор: GOSPODIN   
Дата:   23-08-14 12:47

pif , следващия път , като отваряш тема ,моля да напишеш в първия пост никовете на хората, които могат да участват в темата, за да не стават недоразумения.[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Предлагам авторите на теми да не могат да спират хора да пишат в тях
Автор: M_D   
Дата:   23-08-14 12:48

Форумът е по дефиниция за обсъждания, а не за частни теми, в които стартиращият темата е господар. Стартиращият темата НЕ е собственик на написаното в темата, за разлика от снимките си. Смислените теми по правило се развиват, често извън намеренията на стартиращия темата. Апропо, това е хубаво, показва, че в темата е имало заряд и геймплей.

Също по дефиниция, модерирането се прави от модератор. Нищо случайно няма в това, че не всички са избрани или назначени за модератори. От всяко дърво модератор не става - трябва мяра, усет, търпение и здрав разум.



Публикацията е редактирана (23-08-14 12:50)

Отговори на това съобщение
 Re: Предлагам авторите на теми да не могат да спират хора да пишат в тях
Автор: aldygreen   
Дата:   23-08-14 12:53

Криворазбрана демокрация, липса на елементарно чувство за колегиалност и добро отношение, "болшевишка" напористост да се постави "опонентът" на заслуженото място, включително и с доста обидни думи, спамене и разводняване на чужди теми на "лоши автори". Това е съвсем накратко. Ясно разписаните правила на форума доста грубичко се нарушават от отделни участници, но модерация липсва. Дори бутонът за спам обикновено не работи. Чудно ли е, че форумът все повече "отънява", участниците намаляват, поставяните въпроси стават все по-елементарни и накрая ще се стигне до въпроси (по Илф и Петров) "Ще има ли масло в магазина" и "Вие евреин ли сте".
А може би "това е великата шаячена правда"... [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Предлагам авторите на теми да не могат да спират хора да пишат в тях
Автор: h_bio   
Дата:   23-08-14 12:54

НЕ смятам, че съм трол или пък още повече "чалга поколение", въпреки това бях лишен от правото си на отговор в темата на колегата IDA (можеби абревиатура на Изпълняващ Длъжността Администратор).

Проблема е, че се раздават оценки ангро спрямо критериите на няколко човека, чиято обективност е под съмнение.

IDA (и, да), фотографията която си показал е технически грамотно изпълнена, без дефекти и несъвършенства, но само толкова... Според моите критерии и система от ценностти не е стойностна. Снимане на посоки с фул фрейм тяло и светосилен телеобектив. Това е. Съжалявам.



Публикацията е редактирана (23-08-14 13:02)

Отговори на това съобщение
 Re: Предлагам авторите на теми да не могат да спират хора да пишат в тях
Автор: GOSPODIN   
Дата:   23-08-14 13:02

M_D [smilie24] чудесно формулирано!

Отговори на това съобщение
 Re: Предлагам авторите на теми да не могат да спират хора да пишат в тях
Автор: shamelessEyes   
Дата:   23-08-14 13:16

Мноо каратисти бе! герамбарай мавате.. друс-друс! [smilie5]

Ida, пак ми правиш лошо впе4атление. Ама явно толкова си и можеш, както и други артисти [smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re: Предлагам авторите на теми да не могат да спират хора да пишат в тях
Автор: shamelessEyes   
Дата:   23-08-14 13:24

съжалявам ако дразня! ..ама правя аналогия с природата. Без дразнене няма опрашване. [smilie5] А нии хората сме такива тюфлеци, че само на вятъра не може се разчита [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Предлагам авторите на теми да не могат да спират хора да пишат в тях
Автор: bo6o   
Дата:   23-08-14 13:39

h_bio - [cool]

Той затова търси "стойностна" фотография другаде :)

Отговори на това съобщение
 Re: Предлагам авторите на теми да не могат да спират хора да пишат в тях
Автор: Gravolez   
Дата:   23-08-14 14:00

И аз съм блокиран вече от темата на IDA въпреки, че пуснах снимка в нея и го разкритикувах, че не спазва собствените си критерии: снимки и/или критика и без спам. Освен това разговора между IDA и h-bio се пренася между различни теми и в крайна сметка IDA разблокира h-bio от неговата си тема, за да продължи дискусията. Плюс това сега вече няма кой да отговаря тука като съм блокирал всички несъгласни, които писаха и темата ще си замре естествено без дискусия.
Прекрасна илюстрация защо не трябва да е възможно да блокираш хора от темата си.

Отговори на това съобщение
 Re: Предлагам авторите на теми да не могат да спират хора да пишат в тях
Автор: shamelessEyes   
Дата:   23-08-14 14:05


https://photo-forum.net/static/site_pics/116/1407862252_DSC01377small.jpg


https://photo-forum.net/i/1853775


Въпрос към IDA:
как може ..тази пейзаж да има само 6 точки рейтинг б?

това е безобразие и аз не мога да попитам никой друг освен Вас.

пп. Извинявам се на bo6o, че му прилагам снимката, ама тя е толкова зле, че за кво друго става!?



Публикацията е редактирана (23-08-14 14:14)

Отговори на това съобщение
 Re: Предлагам авторите на теми да не могат да спират хора да пишат в тях
Автор: ejel   
Дата:   23-08-14 14:35

Има едни с крехки душевности и нисък праг на обидчивост, обикновено съчетани с неистова простащина и агресивност, които често стават за масово посмешище, но пък яко блокират [smilie3]

Забавно е обаче човек да ги гледа как разпалено се обясняват в чужди теми, а в собствените им цари единомислие с един-двама неблокирани клакьори... В тая тема видях двама такива.

Човещинка[beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Предлагам авторите на теми да не могат да спират хора да пишат в тях
Автор: nyamago   
Дата:   23-08-14 16:30

Хигиената (недопускането на хулиганизъм) е право и задължение на админите. Блокирането на мнения, различни от собственото (изказани без нецензурни думи и грубост) е само признак на слабост, неувереност в собствената позиция и импотентност тя да бъде наложена с цивилизованите методи на убеждението.

Способостта на такива хора да си живеят в илюзорен свят, където само им ръкопляскат, не бива да буди гняв и омраза - а симпатии и съболезнования.



Публикацията е редактирана (23-08-14 16:32)

Отговори на това съобщение
 Re: Предлагам авторите на теми да не могат да спират хора да пишат в тях
Автор: bo6o   
Дата:   23-08-14 16:59

Нещо не схващам иронията shamelesseyes...

Отговори на това съобщение
 Re: Предлагам авторите на теми да не могат да спират хора да пишат в тях
Автор: тьма   
Дата:   23-08-14 17:20

Той, shamelesseyes-а трудно се схваща, но в случая няма ирония към теб, bo6o [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Предлагам авторите на теми да не могат да спират хора да пишат в тях
Автор: тьма   
Дата:   23-08-14 17:29

Автор: тьма
Дата: 22-08-14 22:34

Винаги съм приемала блокирането на потребители като знак за слабост.

Авторе, сега може да блокирате и мен[smilie3]


е, IDA ми изпълнил желанието, как да му се сърдиш след това[smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Предлагам авторите на теми да не могат да спират хора да пишат в тях
Автор: bo6o   
Дата:   23-08-14 17:37

"Той, shamelesseyes-а трудно се схваща, но в случая няма ирония към теб, bo6o [smile]"


Така и предполагам. Затова и в една друга тема споменах за един парадокс - когато някоя нисша гнида, намери кусур в снимка/и на "велик майстор", първо се намират и коментират кусурите на снимките на гнидата, после критиката към възвишеното се отрича и трие, а гнидата се заклеймява. Обаче когато светийте коментират напъните на гнидите да излезат на бял свят - всяка изречена глупост се записва в Библията.

Примери много. Последния нямам как да го дам, защото снимката бе изтрита и качена на нова, но ето предпоследния...

"39. bo6o
(12.08.2014 20:04) Не мога да приема такава обработка на небето, от човек, който участва в изложбите на ФФ. Съжалявам...
40. Авторът
(12.08.2014 20:18) 39. bo6o: Не е задължително да се хареса на всички , не съжалявай ! Тук целта на затъмняването на небето е да подчертае по-светлият път към манастира ,който също осветлих , като символ на вяра , път към светлината , към надеждата за много хора . . . Прочети малко за мястото , ще разбереш ! Нищо не е самоцелно . . .
Е , видях и твоите небеса . . . : )
41. bo6o
(12.08.2014 20:31) Моите небеса не претендират за нищо, знам си кусурите. Забележката ми е към хоризонталните линии и загубата на детайл в облаците и затъмнените части в небето - прилича на кадър от ДУУМ от `95та - те това не мога да приема. Ако не беше това, нямаше да имам нищо против високото оценяване на къдара, включително и от мен - от хоризонта надолу е супер.
42. Авторът
(12.08.2014 20:59) 41. bo6o: Смисъла на кадъра тук е друг!Обясних по-горе.На моя монитор не се виждат линии,но имам чуството,че е за калибриране. При ресайза се полчава понякога."



Публикацията е редактирана (23-08-14 17:37)

Отговори на това съобщение
 Re: Предлагам авторите на теми да не могат да спират хора да пишат в тях
Автор: GOSPODIN   
Дата:   23-08-14 18:25

bo6o, тук уж всички сме на гости, но някои отдавна се чувстват домакини (нямам предвид собствениците) и не обичат разни досадни неклакьори да нарушават спокойствието им. Снимай си, коментирай и да не ти пука.[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Предлагам авторите на теми да не могат да спират хора да пишат в тях
Автор: shamelessEyes   
Дата:   23-08-14 18:30

Вижте, няма ирония!

Кадъра е зле и ви казвам защо (според мен):
поради 1 единствено нещо - композицията куца от към хоризонт. Ако се кропне отгоре, заспива!

И наистина си заслужава кадъра.

Задавам въпроса си към Ida, защото ми прави впечатление твърдата му позиция.

Обичам хора с твърди позиции и винаги ще ги предизвиквам [beer]



Публикацията е редактирана (23-08-14 19:09)

Отговори на това съобщение
 Re: Предлагам авторите на теми да не могат да спират хора да пишат в тях
Автор: bo6o   
Дата:   23-08-14 18:37

Според мен е зле, защото се вижда кривенето от фиша. Заради него е и с еднакво пространство горе и долу на хоризонта, ама как да е :)
Темата е за друго...

Отговори на това съобщение
 Re: Предлагам авторите на теми да не могат да спират хора да пишат в тях
Автор: shamelessEyes   
Дата:   23-08-14 19:20

Tьма, не знаех че не ме разбираш [smilie5] .. как е възможно, при положение, че аз те разбирам [smilie25]
това вече е ирония.

Nyamago, това последното което си написал е именно, което ме смущава. И как да не ме .., аз да не съм Тьма ( в превод: много )

Отговори на това съобщение
 Re: Предлагам авторите на теми да не могат да спират хора да пишат в тях
Автор: shamelessEyes   
Дата:   23-08-14 19:42

Във връзка с написаното от Nymago ...

"
Хигиената (недопускането на хулиганизъм) е право и задължение на админите. Блокирането на мнения, различни от собственото (изказани без нецензурни думи и грубост) е само признак на слабост, неувереност в собствената позиция и импотентност тя да бъде наложена с цивилизованите методи на убеждението.

Способостта на такива хора да си живеят в илюзорен свят, където само им ръкопляsкат, не бива да буди гняв и омраза - а симпатии и съболезнования.
"

.. би могло да е причина, примерно да не съумея да направя и да предоставя портфолио на администраторите в този сайт, което си е крачка в правилна посока, предполагам.



Публикацията е редактирана (23-08-14 19:43)

Отговори на това съобщение
 Re: Предлагам авторите на теми да не могат да спират хора да пишат в тях
Автор: тьма   
Дата:   23-08-14 20:50

Как да не те разбирам, shamelessEyes-че, виж, че съм обяснила много добре, че не е иронично твоето изказване

а че не си тьма .../в смисъл много.../ то е ясно[smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: Предлагам авторите на теми да не могат да спират хора да пишат в тях
Автор: geokar   
Дата:   23-08-14 21:30

Спомням си няколко интересни теми върху естетиката на фотоизкуството, с примери и цитати, които се следваха от всички участници с много голям интерес (като темата за провокацията в изкуството, например). Е, появиха се двама трима зевзеци, които буквално осраха тези теми до такава степен, че админиспраторите се принудиха да ги затворят (темите!) От това загуби цялото множество дискутиращи, за които разговора беше интересен и полезен. Е, вместо да страдат заинтересованите не е ли по-добре да се затворят устите на онези един двама, които съзнателно искат да разрушат създалото се общуване с простотиите си? Мисля, че е правилно. Вярно е, че има автори на теми, които гонят всеки втори участник, но пък в такива теми обикновено не си струва да се взема участие. И е вярно, че човек не си избира съседите и хората, които среща по улицата, но пък сам избира в коя кръчма да влезе и на коя маса да седне, нали така?

Хе, след това мое скромно мнение сътворителят на тази тема ме блокира за темите му, за коментари под снимките му и за лични съобщения.
Да живеят борците за демокрация и защитниците на правото на лично мнение! Слава!



Публикацията е редактирана (23-08-14 22:56)

Отговори на това съобщение
 Re: Предлагам авторите на теми да не могат да спират хора да пишат в тях
Автор: Gravolez   
Дата:   23-08-14 21:46

geokar, ако се налага намесата на администратори, значи не работи и бездруго схемата с модерирането от страна на авторите.

Отговори на това съобщение
 Re: Предлагам авторите на теми да не могат да спират хора да пишат в тях
Автор: batsali   
Дата:   24-08-14 00:36

Аз предлагам направо целия сайт да е недостъпен за хора, които не са минали проверка дали не са простаци или много им знае устата/пръстите. Нови потребители ще се приемат след покана от най-големите сноби и тогава работата заспива - само мили коментари и любезности. [cool]



Публикацията е редактирана (24-08-14 00:44)

Отговори на това съобщение
 Re: Предлагам авторите на теми да не могат да спират хора да пишат в тях
Автор: nyamago   
Дата:   24-08-14 02:49

Поласкан съм, че постът ми е бил цитиран изцяло - от начало до край. Сега като го гледам, не се отказвам от нито една дума. Чак ми иде да си го потретя - ама ще ме блокират [smilie8]

[beer]

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »