Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Не ми се отварят снимките от картата памет
Автор: neliml   
Дата:   20-08-14 23:36

Здравейте, Притеснявам ви с молба ако можете да ми помогнете с професионално мнение по един мой проблем. Преди няколко месеца си взех от един китайски сайт (вече много съжалявам) карта памет 32гб за фотоапарата. Още при слагането ни даде някакво съобщение невалиден формат или нещо такова, но след като я форматирахме се оправи и правехме снимки и те си излизаха. До онзи ден На 15.08 малката имаше имен ден и имаше много снимки разбира се, а на следващия ден бяхме на рожден ден на едни приятели и съпругът ми забеляза по едно време, че като снима се вижда снимката, но после като искаш да видиш предходните снимки, те не се виждат. До средата на първото парти на 15.08 ги има всички снимки, а след това но без да променяме нищо по режими или прехвърляне на фотото, спират да се виждат. От рождения ден също, много ме е яд Като тръгна да отварям снимката ми пише No preview available или , This is ot valid file, or this format is not currently supported. използвах прогврамата за възстановяване, защото преди ми е вършила работа с изтритите, Recovery my photo, но не се получи нищо, те не са и изтрити де, но просто пробвах. Когато ги копирам на Рс големината им е нормална з аснимки 5-6 МВ. Четох по какви ли не български и "не български" форуми но нищо конкретно не намерих. Вие сте ми надеждата, ако сте имали такъв проблем или знаете как да си отворя тези снимки, ще съм ви сърдечно благодарна.

Поздрави,


Отговори на това съобщение
 Re: Не ми се отварят снимките от картата памет
Автор: realnoncho   
Дата:   20-08-14 23:53

Вероятно е карта с много по-малко памет, която е направена да се вижда като 32ГБ и като стигне до реалния обем започва да презаписва. Ако е така трудно може да направиш нещо.

Отговори на това съобщение
 Re: Не ми се отварят снимките от картата памет
Автор: mihajlov2   
Дата:   21-08-14 08:56

Преди време един колега ме помоли да му помогна да възстанови снимки от карта памет на която след неговите снимки дъщеря му е трила, снимала и записвала нещо. Използвах програмката, която върви с картите SanDisk на диск към картата - SanDisk RescuePRO. Тази програмка възстанови всички изтрити снимки, като дори възстанови и някакви снимки, които колегата е записвал върху тази карта преди година и после отгоре е записвал отново и отново /без да форматира картата разбира се/.
Така че - потърси тази програма и пробвай с нея - може и да възстанови нещо - SanDisk RescuePRO.

Отговори на това съобщение
 Re: Не ми се отварят снимките от картата памет
Автор: GOSPODIN   
Дата:   21-08-14 10:43

Има и други програмки за възстановяване - BadCopy Pro и Recuva.
НЕ снимай повече на картата преди възстановяването! След като свалиш , каквото може я изхвърли и си купи оригинален СанДиск за да нямащ повече проблем.
Винаги съм се чудил, че се дават по няколко бона за техника и после се пестят 50лв. за най-важното - картата памет.[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Не ми се отварят снимките от картата памет
Автор: realnoncho   
Дата:   21-08-14 10:48

Въпроса е откъде ще се купи тоя "оригинален Сандиск". И по-евтините карти вършат работа, просто не си ги купувайте от незнайни китайски онлайн търговци.

Отговори на това съобщение
 Re: Не ми се отварят снимките от картата памет
Автор: mihajlov2   
Дата:   21-08-14 10:58

Според мен най-добре е картите памет да се купуват от там, откъдето трябва да се купуват и фотокамерите - Синтезиса и Павилиона. Вярно, че и картите от други марки вършат работа - например Lexar или дори и Samsung /рискувах и с една такава и работи безпроблемно/, но кой знае защо, предпочитам Сандиск... Досега проблем ми е правила само една Сони, която вървеше като подарък към камера, и то проблемът беше чисто механичен - по незнайни причини се отчупи едно парченце пластмаса от картата, тя се разду и естествено вече не влизаше в слота на камерата или на четеца.

Отговори на това съобщение
 Re: Не ми се отварят снимките от картата памет
Автор: GOSPODIN   
Дата:   21-08-14 11:02

От Павилиона или Синтезиса се купуват с гаранция. Не бих си правил никакви експерименти с нещо различно от СанДиск или Лексар.

Отговори на това съобщение
 Re: Не ми се отварят снимките от картата памет
Автор: neliml   
Дата:   21-08-14 11:35

Благодаря Ви много за споделените мнения. Смятам да отида и до Кодак фото, че от Синтезис ми казаха, че не предлагат такива услуги та да видя какво ще направят и те. Иначе относно картата и аз смятам да я унищожа и изхвърля. А тези който дават гаранций на картите дали в случая пак ще ми възтановят снимките?- Едва ли. Наистина не бих взела отново евтина карта, защото рискувам отново да си загубя ценни снимки, но и това според мен е въпрос на късмет на какво ще попаднеш. Благодаря отново и ще опитам с SanDisk RescuePRO.

Отговори на това съобщение
 Re: Не ми се отварят снимките от картата памет
Автор: nevermess   
Дата:   21-08-14 11:54

Интересно за каква карта/пари говорим.
При условие, че в плесио SanDisk Ultra SDHC Class 10 (16GB) е 25 лева, а SanDisk Ultra SDHC Class 10 (8GB) е 18 лв. трябва да е била голяма далаверата с тази китайска карта.

Отговори на това съобщение
 Re: Не ми се отварят снимките от картата памет
Автор: neliml   
Дата:   21-08-14 13:51

Еми 32GB за около 15лв, но въпросът е, че я поръчах без да проверя колко струват другите, тука. Разбира се, че не е въпроса за 20 или 30лв. Просто вече ще си имам обица но ухото. Нали човек се учи от грешките си, дано тази да не е "не поправима" [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Не ми се отварят снимките от картата памет
Автор: mihajlov2   
Дата:   21-08-14 14:23

Какъв тип карта SanDisk да си избереш естествено зависи от възможностите / и потребностите / на камерата, плюс това дали снимаш последователни кадри сравнително бързо един след друг или серии от кадри в RAW например, или пък дали камерата позволява запис на видео с висока резолюция. Но все пак ми се струва, че не трябва да се купува нещо по-слабо от SanDisk Ultra най-малко. А по-добре - SanDisk Еxtreme. А още по-добре - SanDisk Еxtreme Pro.[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Не ми се отварят снимките от картата памет
Автор: nevermess   
Дата:   21-08-14 15:12

Аз купувах винаги SanDisk Еxtreme class 10 45 MB/s read, но последната карта която взех SanDisk Ultra class 10 30 MB/s ми позволи да тествам и поне според мен не си струва почти двойната разлика в цената.
Read speed е доста по-добър при Extreme, но не е от такова значение (поне на мен write speed ми е по-важен.
Write speed при тестовете ми дава 13-14 MB/s за SanDisk Еxtreme и 11-12 MB/s за SanDisk Ultra.

Отговори на това съобщение
 Re: Не ми се отварят снимките от картата памет
Автор: mihajlov2   
Дата:   21-08-14 15:32

Извинявам се офтопика, но ми стана интересно и ще попитам:
nevermess, с камерата ли тестваш картите?
Ако не е тайна, каква е камерата?
Каква методика за тестване ползваш - в какъв режим е камерата - RAW или JPEG, единична или серийна снимка, как измерваш времето за запис на картата?
Интересно ми е конкретно как определяш скоростта на запис върху картата, когато е в камерата. Иначе скоростта на запис, когато е в четец, се определя / и вижда/ много лесно разбира се, но това не е толкова интересно.



Публикацията е редактирана (21-08-14 15:34)

Отговори на това съобщение
 Re: Не ми се отварят снимките от картата памет
Автор: rapesco   
Дата:   21-08-14 15:36

Пробвайте с RECUVA.
При инсталация на Уин 7 събрах два дяла на харда, след което ги разцепих наново и форматирах двата дяла. След като приключих с инсталацията се сетих за един файл, и въпреки промените на дисковото устройство, RECUVA ми откри и възстанови всички незасегнати файлове по време на инсталацията.

Отговори на това съобщение
 Re: Не ми се отварят снимките от картата памет
Автор: GOSPODIN   
Дата:   21-08-14 15:54

mihajlov2 , аз ползвам един приблизителен, но показателен метод- слагаш настройките на RAW + JPEG и на серия и започваш да снимаш без да пускаш спусъка . Обикновено добрата карта ти позволява да направиш над 10 кадъра без видимо забавяне, а разните не особено фирмени се задъхват след 5 кадър , а на 10-я направо спират да си почиват за запис.[smile] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Не ми се отварят снимките от картата памет
Автор: nevermess   
Дата:   21-08-14 16:31

mihajlov2 не съм споменавал тестове с камера, а тестове на SD карти. Картите са тествани на card reader на лаптопа ми веднъж и на десктоп с card reader USB 3.0 вързан към USB 3.0 порт съответно. Казано накратко се тестват картите и очаквам подобна разлика в производителноста им при работа с която и да е камера.
Ползванта програмка е HD Tune.
Тоест за мен интересно беше дали си струва почти двойната цена м/у картите.
ПРи условие че разликата в производителноста с цард реадер м/у двете карти е под 10% очаквам същата разлика и в камерата.



Публикацията е редактирана (21-08-14 16:36)

Отговори на това съобщение
 Re: Не ми се отварят снимките от картата памет
Автор: mihajlov2   
Дата:   21-08-14 16:48

На мен ми се струва, че снимането в серия в RAW + JPEG без отпускане на спусъка до забавяне ще се лимитира на първо място от буфера на камерата, а след това вече ще си проличи евентуално скоростта на запис на картата. Примерно Никон D7100 - серийна снимка при 6 кад./сек. и буфер за 5-6 кадъра... Или Сони А77 - серийна снимка при 12 кад./сек. и буфер за 12 кадъра... И това при запис само на RAW. А при RAW + JPEG бройката бързи кадри ще се редуцира допълнително... И двете камери ще избълват по горепосочените бройки кадри за 1 секунда и после забележимо ще забавят скоростта на снимане, вече лимитирани от скоростта на запис на картата съобразно и скоростта на трансфер на данни на камерата. При големина на файловете /само RAW около 25-30 MB, а при RAW + JPEG Fine още плюс 5-6-10 МВ/ камерите ще пощракат още някоя и друга секунда с 1-2 кадъра в секунда, и ще поспрат да си починат...[smilie5]
Разбира се, при по-професионални камери с големи буфери положението ще е доста по-различно



Публикацията е редактирана (21-08-14 16:53)

Отговори на това съобщение
 Re: Не ми се отварят снимките от картата памет
Автор: neliml   
Дата:   21-08-14 16:57

Здравейте отново,
Виждам че сте много напред със знанията си относно всичко с камерите и картите, дали ще е удобно по някакъв начин да изпратя на някой от вас един от моите файлове, който не мога да ги отворя от картата, за да погледнете дали според вас може да се оправи проблема ми или да трия всичко и да изхвърлям картата
Благодаря Предварително!

Отговори на това съобщение
 Re: Не ми се отварят снимките от картата памет
Автор: mihajlov2   
Дата:   21-08-14 17:03

Идеята на програмките за спасяване на кадри е те да се опитат да "отворят" и спасят кадрите от Вашата карта памет. Т.е. най-добре е да си дръпнете някоя от горепосочените програмки, да я инсталирате на Вашия компютър, да включите Вашата карта с повредените снимки към компютъра и да я посочите на програмата. При това тя ще се опита да оправи не само повредените файлове, а и такива, които вече са изтрити, но "духовете" им още витаят из картата...[smilie5]
Т.е. пробвайте Вие с Вашата карта. Това е смисълът от тази гимнастика.



Публикацията е редактирана (21-08-14 17:03)

Отговори на това съобщение
 Re: Не ми се отварят снимките от картата памет
Автор: neliml   
Дата:   26-08-14 09:26

Здравейте отново на Всички,
Вчера инсталирах програмката SanDisk Rescue и опитах с нея да възстановя снимките. Възстанови ми всички снимки без развалените файлове. Всички стари снимки до последната снимка, която се вижда на картата и от компютъра. Имате ли други идеи за оправяне на тези снимки или да се примиря, че няма да ги видя[smilie2]
Благодаря,

Отговори на това съобщение
 Re: Не ми се отварят снимките от картата памет
Автор: mihajlov2   
Дата:   26-08-14 09:46

Както беше написано по-нагоре в темата, нищо не пречи да се пробва за всеки случай и с други програмки - Recuva и BadCopy Pro. Може би пък някоя от тях да успее да се пребори с развалените файлове...

Отговори на това съобщение
 Re: Не ми се отварят снимките от картата памет
Автор: neliml   
Дата:   26-08-14 09:56

Заемам се да търся нова карта, тъй като имам още една която ползвам от 8гб, но и тя не е "маркова" и се притеснявам вече дали и с нея няма да се случи нещо (Макар че я ползвам от 2год и досега не съм имала такива проблеми с нея) От написаното по-горе разбирам, че SanDisk са най-добрите, като ги гледам те са различни класове. Тези който ги цитирате по-горе, ми се струват много скъпи. Бих дала около 50-60лв, за корта около 8-16гб, дали може да се намери такава, защото намирам или много евтини, или много скъпи. Важно ли е да гледам непременно да е клас 10 и този клас за какво спомага?
Карта памет SanDisk Micro-SDHC Ultra Android 8GB, Class 10 + Адаптор 20лв
Карта памет SanDisk Micro-SDHC Extreme Pro, 8GB, Class 10 - 50лв

Каква е разликата м/у двете карти и според вас, коя трябва да предпочета?
Виждам, че скоростта на трансфер е доста различна, но това важно ли е за непрофесионалист като мене [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Не ми се отварят снимките от картата памет
Автор: mihajlov2   
Дата:   26-08-14 10:25

За какъв фотоапарат става дума? Лично аз подсъзнателно нямам доверие на микро карти, които се използват чрез адаптер във фотоапарат. Веднъж се оказа, че съм тръгнал с фотокамера... без карта и спешно купих някаква микро карта с адаптер /Трансценд ли беше, А Дата ли, не си спомням/ уж клас 10 - записът на всяка снимка върху картата беше дълъг и тъжен. А камерата беше бърза, ама с големички файлове - Сони А77...
Затова - най-добре "чиста" SDHC карта, а не микро.
А за камерата питам, защото ползата от моделите Extreme и Extreme Pro на СанДиск си проличава при бързи последователни снимки или серии от снимки със съвременни камери, или запис на видео с висока резолюция. Пълните възможности на Extreme Pro се разкриват, ако камерата е съвместима с UHS-I карти.
В повечето случаи е достатъчна и СанДиск Ultra.
На въпроса за картите - SanDisk SDHC Ultra позволява скорост на запис върху картата до 30 MB/sec., ако камерата може да го осъществи, SanDisk Еxtreme позволява скорост на запис върху картата до 45 MB/sec, a SanDisk Еxtreme Pro позволява скорост на запис върху картата до 90 MB/sec.


Отговори на това съобщение
 Re: Не ми се отварят снимките от картата памет
Автор: nevermess   
Дата:   26-08-14 11:19

Нели аз бих ти предложил това:

Sandisk 16 GB Ultra .

Най-добрия баланс цена производителност според мен и доживотна гаранция [smile] (според Плесио).

Отговори на това съобщение
 Re: Не ми се отварят снимките от картата памет
Автор: imitev   
Дата:   26-08-14 11:54


Добре е да се уточни с търговеца какво точно се има предвид под "доживотна гаранция". Че е малко рекламен трик...

Примерно след 5 години ако се скапе ще ти я сменят ли, или вече ще и е изтекъл животът...

Отговори на това съобщение
 Re: Не ми се отварят снимките от картата памет
Автор: neliml   
Дата:   26-08-14 12:25

Камерата е Panasonic Lumix G2. Но си нямам представа за скоростта на записа [smile]
Все още не съм толкова напред със знанията си, но знам че снима full HD и има със сигурност режим за последователни снимки, но не мога да се сетя точно колко кадъра бяха.

Отговори на това съобщение
 Re: Не ми се отварят снимките от картата памет
Автор: realnoncho   
Дата:   26-08-14 17:50

Значи Sandisk Ultra 16GB за 25лв и не го мислиш повече.

Отговори на това съобщение
 Re: Не ми се отварят снимките от картата памет
Автор: neliml   
Дата:   27-08-14 22:36

Картата е купена и форматирана!
Снимките още не са възстановени, пожелайте ми успех [smile]

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »