Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: в туби ор нот в туби? Никон?
Автор: ivjordan   
Дата:   18-08-14 01:11

Аз си мисля, че двете големи компании нямат никакъв проблем от техническа страна още утре да пуснат ултимативната камера, но маркетингът ги притиска да се въздържат от такива ходове.
Сони, от друга страна, нямат какво да губят. Те отдавна са зле във фотографския бизнес, така че могат свободно да експериментират. Което по никакъв начин не погребва големите. Те спокойно ще си продават ДСЛР-и докато могат, а в момента в който не могат, ще пуснат нещо ново. Но този момент още не е дошъл.
П.П. Което пък не пречи, да слушаме още двайсетина години, как ДСЛР е мъртва технология и колко са готини тамагочитата без обективи за тях.
 Re: в туби ор нот в туби? Никон?
Автор: marrio31   
Дата:   18-08-14 01:17

Цялата тема е жалък опит да се изкара сони напред,тъжно е..не е лошо да се модерира тоя форум .
 Re: в туби ор нот в туби? Никон?
Автор: stoikovv666   
Дата:   18-08-14 01:34

В най лошия случай ще си смени ръководството.
Малко остана до photokina, дори мисля да разгледам от близо тази година [cool]
 Re: в туби ор нот в туби? Никон?
Автор: hotsnail   
Дата:   18-08-14 01:38

Simbon4o написа:
> Перфектната камера, което може да
> изкарат никон за мен е
> безогледалка поне 1.5х кроп с нов
> байонет - от сорта на Е байонета -
> къса работна отсечка. Бърз
> контрастен или
> фазов(междупикселов) фокус, въртящ
> дисплей, преходник без огледало за
> Ф байонета и пиикинг. Тогава ще
> остана само на никон :). Мисля, че се
> наиграха достатъчно с 1чките, там
> фокуса е бърз, кадри в сек всичко е
> бързо... да се мятат да правят нещо
> с по-голяма матрица и стига
> огледала. Ел визьор, въртящ
> дисплей, ...

Това и мен би ме зарадвало. Супер би било да вземат Е или Х байонет. Много добре би било да има един по-популярен байонет за големи сензори.

Такава камера ще е много модулна. Кеф ти с Ф обективи за по-специални задачки, кеф ти с някое компактно обективче без преходник. С голям кеф бих си взел подобен апарат и 85/1.8, дори бих се метнал на 1.4 [smilie5]

Съгласен съм че СЛТ е неприятен компромис и трябва да се измисли нещо по-добро. Обаче трябва да работят пулноценно старите обективи т.е. тия с отверки и тия със ултразвуковите мотори.

За екрана не знам, аз мнoго се дразня на екран като Панасоник или Д5100. Стърчи настрани и ми пречи. Системата на А99 е интересна и функционална, обаче ми се струва чуплива. Нещо по-добро трябва. Може би с по-малко ход но да е прибрана отзад като на безогледланите (Олимпус, Самсунг използват същата система като Сони безогледалните дори преди Сони)

ПП Интересна идея е, да пуснат фул фрейм без визьор. Само с екран. Ако АФ-а работи добре, това може и да стане популярно апаратче. Може да има визьор като сегашните им дребосъци.



Публикацията е редактирана (18-08-14 01:42)
 Re: в туби ор нот в туби? Никон?
Автор: marrio31   
Дата:   18-08-14 01:42

Новите телефони идват,ще оправят тия нередности,спи спокойно[cool]
 Re: в туби ор нот в туби? Никон?
Автор: hotsnail   
Дата:   18-08-14 01:45

Човек говорим за апарат с повече творчески възможности. Това е ползата от големия сензор. Портрети, пейзажи и т.н. Тия неща не стават с малък снезор.


ПП Ще те блокирам до утре вечер, защото не мисля, че допринасяш към интересна дискусия. Явно си афектиран от нещо [smilie24]



Публикацията е редактирана (18-08-14 01:47)
 Re: в туби ор нот в туби? Никон?
Автор: bpavlov   
Дата:   18-08-14 02:03



Голям черен ДСЛР дори да е с ретро конторли или да са разменили сензора му или бутоните с модел от друг сегмент...ми скука. Хората в магазина искат нещо компактно, искат модулна система която подлежи на развитие, искат напълно нов тип функции дето ДСЛР-а просто никога не може да има

Тва го искат само гейовете и кифлите, иначе не отричам, че изпедерастяването е всеобщ синдром напоследък.

 Re: в туби ор нот в туби? Никон?
Автор: Gravolez   
Дата:   18-08-14 04:10

Автор: bpavlov
Дата: 18-08-14 02:03

>>Голям черен ДСЛР дори да е с ретро конторли или да са разменили
>>сензора му или бутоните с модел от друг сегмент...ми скука.
>>Хората в магазина искат нещо компактно, искат модулна система
>>която подлежи на развитие, искат напълно нов тип функции дето
>>ДСЛР-а просто никога не може да има

>Тва го искат само гейовете и кифлите, иначе не отричам, че
>изпедерастяването е всеобщ синдром напоследък.

Специално проверих в правилата на форума дали няма нещо за обиждане на хора, език на омраза, хомофобски изказвания и някви подобни, но не намерих. Няма и бутон за репортване на коментари. Значи всичко е наред.



Публикацията е редактирана (18-08-14 04:11)
 Re: в туби ор нот в туби? Никон?
Автор: kirilius   
Дата:   18-08-14 06:40

Аз сега гей ли съм или кифла [smilie8] [smilie5]
 Re: в туби ор нот в туби? Никон?
Автор: Pavlov   
Дата:   18-08-14 08:29

"Хората в магазина искат нещо компактно, искат модулна система която подлежи на развитие, искат напълно нов тип функции дето ДСЛР-а просто никога не може да има, искат да могат да ползват всякакви обевктиви а не само тези от Никон и т.н. и т.н. Това са предимствата на безогледалните. Може би има и други. Факта е, че продажбите на безогледални вървят нагоре а последните месеци тези на ДСЛР не нарастват, дори може да се каже тръгват надолу."

Нямаш си идея колко си далеч от истината ... [smilie18] Поне за разлика от теб работя в магазин.
Фактът е - безогледалките умряха. Никой не иска PEN или NEX, дори и за 500 и 600 лв съответно. Тук-там някой, заблуден от форумите и ниската цена, се хвърля на A3000. Докато основните продажби са на "умиращата" фирма Nikon - D3300, D3200, D5100, D5200.
Така че не ги мислете японците. Те просто си преразпределят пазара ... помежду си [smile] .
 Re: в туби ор нот в туби? Никон?
Автор: hotsnail   
Дата:   18-08-14 09:13

-3

Нормално е в железарията на село Голямо Тъпово колелата за каруци да се продават по-добре от автомобилните гуми и така ще си остане. Това не показва някакви световни тенденции....
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.