Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 в туби ор нот в туби? Никон?
Автор: hotsnail   
Дата:   17-08-14 00:21

Бъдещето на Nikon е сериозно под въпрос. Закъсали са го с парите и ще продължават да затъват по-бързо отколкто и песимистите са очаквали.....какво предстои?

Ще има ли никон в средносрочен план? Ще опитат ли нещо ново? Евтини фул фрейми? смислена безогледалка?

Ето тука двама канадски дървени философа на по бира.

https://www.youtube.com/watch?v=ncfmin-hrCs


ПП Тема да си чешем езиците. Сони го бяха закъсали здраво и продадоха туй онуй, уволниха 15-тина хиляди човека (уау!). Фокусираха се в-ху безогледланите апарати. Резнаха разни губещи бизнеси. Сега PS4 отвя всички конзоли. Майкрософт може и да напуснат пазара. Апаратите им се продават добре.
 Re: в туби ор нот в туби? Никон?
Автор: Valentin4000   
Дата:   17-08-14 09:04

Пълни глупости, честно казано.
Дори да се случи подобно нещо, това няма да иманикакво значение за продуктовата линия или бъдещето на компанията, поради естеството на пазарите в световен мащаб.А именно - просто ще бъдат купени от някоя от големите компании я Сони я някой друг.Няма кой да остави Никон или Канон да затворят врати.Компании с подобно име са винаги гарантирани заради самото си име.Да не говорим, че е оправдан бизнес ход само по себе си.Дори сега някой да поиска да ги изкупи ще е на далавера.
Открай време големи компании изкупуват малки, но със силно име фирми , които се намират във финансово затруднение.Нищо ново и нищо стряскащо :)
 Re: в туби ор нот в туби? Никон?
Автор: marves   
Дата:   17-08-14 09:16

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: в туби ор нот в туби? Никон?
Автор: Simbon4o   
Дата:   17-08-14 09:21

Пентакс си го подхвърляха напред назад и накрая всичко приключи. Ако японците не бяха такива идиоти щяха да го оставят на самсунг - тогава щеше да има един друг пентакс. Фирма като самсунг има нужда само от едно - марка, надпис който да сложи на продуктите си и ще се продават. От както са стартирали това е единствената им пречка.

Ако никон го закъсат има два варианта - или ще попаднат на някой, който да ги избута и да направят бум или ще стане като с пентакс - бавна смърт.

Силно се надявам нещата да не се забатачат. Това Д600 и глупавите безогледалки май са ги завлачили.
 Re: в туби ор нот в туби? Никон?
Автор: fotorafi   
Дата:   17-08-14 09:22

Брат ми е 20 години в САЩ. Преди това в България беше техник по ремонтите на фотоапарати в сервиза Цайс заедно с Наско, Гаро, Иван. Беше специализирал по ремонтите на руските телеметрови, Лайки,Практиките на ГДР.В Ню Йорк го викат и му дават да ремонтира филмови Лайки. В течение е на тенденциите на пазара там. А в бизнеса с фотографска техника са изключително само евреи. Забелязва, че масово големите вериги магазини изкупуват филмови апарати от определени марки и модели:SLR Канон, Никон, Олимпус, Лайка. До 2012 г.годишно са се продавали около 250-300 мил. цифрови сапунерки. Сега броя на продаваните е драстично намалял, защото все повече на пазара се изместват от телефоните с камери. Намалели са и продажбите на DSLR,изместени от качествени безогледалки. Цените им падат, продажбите се увеличават. Но съществува и известна паника от новите телефони и таблети, които се ползват и за снимане. Ще продължават тенденциите на разделение на хората, купуващи фотографска техника. Никон, Канон и още 2-3 големи фирми пускат все нови и нови модели, но явно пазара е наситен. Какво ще стане, ще доживеем да видим
 Re: в туби ор нот в туби? Никон?
Автор: georgivelev   
Дата:   17-08-14 11:04

Като за първо време Никон удрят балтията на DX-a. Щяли сега да пускат още един фулфрейм, вече не ги следя и не знам кой фулфрейм за какво служи.

Безогледалките им (J4 и V3) не са всъщност толкова лоши, колкото ги изкарвате. Един V3 с грип и окуляр, групиран с новия 70-300CX дава наистина не лоши резултати, за 810мм еквивалент на част от цената на D-бем ти какво + 800мм обектив. Компромис е, но добър компромис, за да не мъкнеш огромния кюнец на гърба си.

Интересно, нуждите на хората толкова бързо ли се менят, че е необходимо непрекъснато фотографите да си ъпдейтват камерите. Като развитие се променят само следните параметри - мегапиксели, максимално ИСО (нерелевантно за снимки през деня), и кадри-в-секунда. Пък снимките - все същите. Нови обективи - слагат флуоритно стъкло - маркетинг - оп, цената с $3к нагоре.

Нали уж Сони имат фотоапарат с бем-ти-баси-исото 400к, кадри-в секунда и мегапиксели, 4к видео (интересно на какво устройство го гледате това видео) що не продават фотоапаратите с тонове? Цайс-Майс?

Всичко е маркетинг и реклама, и се опитват да ни убедят, че имаме голяма нужда да си купим последната новост на техниката. 4к, след 2-3 години ще има 8к и така нататък. Маркетингът на Никон определено им куца, и това ще ги затрие.
 Re: в туби ор нот в туби? Никон?
Автор: hotsnail   
Дата:   17-08-14 11:31

Аз по скоро се чудих, дали няма да направят нещо по-различно Никон. Все пак не са гаражна фирма и сигурно ще могат да си позволят някоя и друга година да правят опити да си стъпят на краката.

Та се чудя дали няма най-сетне да пуснат хубави безогледални. Реално ако вземат Е байонета на Сони или Х на Фуджи (и с двете фирми явно имат партньорства от доста време) или дори м43 и само направят качествен адаптер, ще продадат ужасно доста обективи от съществуващите модели. Не знам дали си струва да се прави нов байонет вече...м43 може би е малко ограничаващ за Никон, та затуй си мисля някой байонет дето има шанс и за фул фрейм. С фуджи могат дори заедно да изкарат фул фрейм плюс комплект обективи.

Сигурно и други неща има дето за сега не ги пускат от някакви притеснения. Кризата ще ги накара малко да се размърдат според мен.

Ако ще Д600 с хубавия им Аф сензор...то хубав вече на 7-8 години стана...
 Re: в туби ор нот в туби? Никон?
Автор: Lightning_Mcqueen   
Дата:   17-08-14 11:39

А може и някой от големите да им е хвърлил око и момента да ги обезценяват както стана с Нокия
 Re: в туби ор нот в туби? Никон?
Автор: джъмбо   
Дата:   17-08-14 11:43

ако снимаш видео може и да може да сравниш никонска безогледалка с приравнен обектив към кютук с гаубица 800

ама ако си сериозен птичар... айде моля ти се

и сони и самсунг изкараха по-добри камери с едноинчова матрица
 Re: в туби ор нот в туби? Никон?
Автор: Simbon4o   
Дата:   17-08-14 12:01

Тъпото в ситуацията е, че никон е една от фирмите които могат да правят оптика и ако се затрият ще е голяма загуба.
 Re: в туби ор нот в туби? Никон?
Автор: hose   
Дата:   17-08-14 12:02

от всичките общи приказки по картинка не разрах само защо големите вериги изкупували лентови апрати?!
 Re: в туби ор нот в туби? Никон?
Автор: marrio31   
Дата:   17-08-14 12:16

What Should Canon and Nikon Do? И за двете фирми се говори[smile]
И двете фирми имат изградени системи,тела, ОБЕКТИВИ светкавици...и всякакви аксесоари,трудно сериозно занимаващ се фотограф би избрал друга фирма.
"Бъдещето на Nikon е сериозно под въпрос. Закъсали са го с парите и ще продължават да затъват по-бързо отколкто и песимистите са очаквали.....какво предстои?"
много ми е интересно от къде разполагаш с такава информация[smile]



Публикацията е редактирана (17-08-14 12:17)
 Re: в туби ор нот в туби? Никон?
Автор: hotsnail   
Дата:   17-08-14 14:37

От финансовия отчет. Те са акционерно дружество и публикуват отчет и прогнози всяко тримесечие.
 Re: в туби ор нот в туби? Никон?
Автор: shubo.   
Дата:   17-08-14 14:48

тук освен професионални фотографи, голям процент са и маркетингови специалисти.
в този форум за последните няколко години фалирахте никон/канон n-брой пъти.
кучетата си лаят, керванът си върви.
 Re: в туби ор нот в туби? Никон?
Автор: pmartinov   
Дата:   17-08-14 23:45

24MP full frame sensor
Tilting LCD screen
Wi-Fi support
Expeed 4 imaging processor
Very light body (probably similar to the D610 and Df, maybe even lighter)
Priced around $2,500

 Re: в туби ор нот в туби? Никон?
Автор: marrio31   
Дата:   17-08-14 23:53

И какво е това??
Най-вероятно някакво сони,напиши какви обективи се предлагат за системата.
 Re: в туби ор нот в туби? Никон?
Автор: hotsnail   
Дата:   17-08-14 23:59

Интересно започва, но най-интересното не е в тия спецификации.

Какво друго освен подвижния дисплей е инновативно?

Както и да опаковат Д600, дори без дефекти, дори и с 51 токова Аф система....с какво това би ме привлекло пред Сони А7 с какъвто смених фул фрейм никоня.
 Re: в туби ор нот в туби? Никон?
Автор: marrio31   
Дата:   18-08-14 00:05

Както и по-горе писах,това не е сапунерка,за обекитви говорим,не знам дали им пука на никон и канон какво теб би те привлекло,за фотографите е ясно,доста време трябва да мине за да изградят система с обективи и аксесори сони,до тогава може и да се откажат[smile] виждали сме го вече[smile]



Публикацията е редактирана (18-08-14 00:08)
 Re: в туби ор нот в туби? Никон?
Автор: Simbon4o   
Дата:   18-08-14 00:15

Мен д610 с въртящ дисплей като на 5ххх серията би ме привлякъл двойно повече от А7 [smilie5] просто защото предпочитам никонски обективи и АФ.
 Re: в туби ор нот в туби? Никон?
Автор: hotsnail   
Дата:   18-08-14 00:19

марио защо набутваш зорлем Сони в тема за Никон?

Темата е какво ново можем да очакваме от Никон ако не си разбрал.

На теб може би и сегашните им ДСЛР-ки ти харесват. Проблема на Никон е, че не могат да продадат достатъчно от тях. Аз мисля, че като една от най-добрите фото фирми ще изкарат нов и и интересни неща.

Ако имаш идея какви пиши.

Голям черен ДСЛР дори да е с ретро конторли или да са разменили сензора му или бутоните с модел от друг сегмент...ми скука. Хората в магазина искат нещо компактно, искат модулна система която подлежи на развитие, искат напълно нов тип функции дето ДСЛР-а просто никога не може да има, искат да могат да ползват всякакви обевктиви а не само тези от Никон и т.н. и т.н. Това са предимствата на безогледалните. Може би има и други. Факта е, че продажбите на безогледални вървят нагоре а последните месеци тези на ДСЛР не нарастват, дори може да се каже тръгват надолу.

Та какви инновации според теб можем да очакваме от Никон? Какво ще те накефи супер мнго ако се смени в ДСЛР-а ти? Може да е нещо тотално невероятно...тематъа е да си лафим за неща дето не са обявени...
 Re: в туби ор нот в туби? Никон?
Автор: hotsnail   
Дата:   18-08-14 00:23

Simbon4o написа:

> Мен д610 с въртящ дисплей като на
> 5ххх серията би ме привлякъл
> двойно повече от А7 [smilie5] просто
> защото предпочитам никонски
> обективи и АФ.


фокус във лайвВю на никон пробвал ли си скоро? Не бях очарован от Д600. Дали са напреднали в този сегмент?

Може би нова фокусна система?

СЛТ дето се губи около стоп светлина?

или фазови датчици по сензора като 70Д?



Публикацията е редактирана (18-08-14 00:24)
 Re: в туби ор нот в туби? Никон?
Автор: marrio31   
Дата:   18-08-14 00:26

ами аз мисля,че не е дошло времето да се простим с dslr,и няма да дойде скоро,никон и канон държат професионалната ниша и оставят лешоядите да се радват,но ако утре изкарат телефони с 30 мегапиксела ..тия с безогледалките ще мигрират на там,това е като ...вица за бентлито:)
 Re: в туби ор нот в туби? Никон?
Автор: ivjordan   
Дата:   18-08-14 00:49

Само едно не можех да вденем от тая тема... що е за Никон, като във видеото в началото повече се плюва по Канон?
Иначе, ДСЛР и двете фирми ги погребваме от четири години, а те си продават, кво друго да правят, това им е работата...
 Re: в туби ор нот в туби? Никон?
Автор: marrio31   
Дата:   18-08-14 00:56

хах,нали,а дали са чували за сони,щото в тоя форум са много актуални,не знам защо!
 Re: в туби ор нот в туби? Никон?
Автор: Simbon4o   
Дата:   18-08-14 00:56

Марио има логика :) в момента масово безогледалки се купуват от любители, но рано или късно тези маси ще се ориентират към гсм или сапунерки. Просто го виждам като неизбежно нещо... модни тенденции... Пари от напреднали ентусиасти, които си купуват безогледалка и и бучат стари ръчни обективи не се вадят понеже те рядко купуват обективите за безогледалките. Сони можеби са си направили сметката по този въпрос затова техните обективи за безогледалките повечето са или евтинджос на макс с лоши оптични качества или нещо, което ще се ползва на видеокамерите им. На първите себестойноста им е вероятно толкова малка, че сони не ги бърка колко ще продадат от тях.

И ако все пак, някой иска да си върши работа с камерата не мисля, че би избрал безогледалка или поне масово няма как да стане на този или близък етап. Винаги се намират ентусиасти, но процента ще е мизерен. А това са клиенти, които не се влияят от модни тенденции и т.н. те са един вид постоянни клиенти. До някъде и технически грамотни и следящи какво се предлага като технология, но не масово(малко са тези дето гледат в съседните канчета), такива които сменят системи са рядкост като цяло. Повечето си почват с канон примерно и цял живот само с това снимат...

Относно лайфвю фокуса на д600... не съм пробвал, но на д7000 или д5100 не беше плачевно положението, би трябвало с новите процесори да са се подобрили нещата, а вероятно скоро ще подгонят и канон с подобна технология. Факт е обаче, че въртящия дисплей е страхотна екстра и от годините в които бях с турбосапунерка си мечтая за ДСЛРи с такъв. Но не като на сони тилтващ, а истински въртящ! Тилтващия е поредния начин за сваляне на производствени разходи и всеки път като снимам вертикален кадър с некса си припомням защо не го харесвам. В актуалните модели на никон с такъв не харесвам липсата на фокус аджъстмент(5200, 5300). Ако има 7200 или 620 с такъв дисплей ще е доста примамливо за мен лично.

СЛТ - това си е грешка на сони, която се надявам да отмине скоро. Изначало си беше тъпа идея, сони имат технологиите с които могат да я премахнат нуждата от огледало от много време, но ни цедят пари до последно за тъпото СЛТ. Силно се надявам никон да не се хвърли на СЛТ технологията понеже това вече ще ги закопае.
Варианта, който канон направиха е идеален - огледало, но с читав фокус и без него. Така никон ще запазят чудния фокус с 51 точки и ще имат и добро лайфвю. Видео режима им се подобрява доста с всеки нов модел, надявам се скоро да има и пиикинг.

Перфектната камера, което може да изкарат никон за мен е безогледалка поне 1.5х кроп с нов байонет - от сорта на Е байонета - къса работна отсечка. Бърз контрастен или фазов(междупикселов) фокус, въртящ дисплей, преходник без огледало за Ф байонета и пиикинг. Тогава ще остана само на никон :). Мисля, че се наиграха достатъчно с 1чките, там фокуса е бърз, кадри в сек всичко е бързо... да се мятат да правят нещо с по-голяма матрица и стига огледала. Ел визьор, въртящ дисплей, ...


ПС погребваме никон дслр-ите, но моите наблюдения са че туристите са с повече никони с 4 цифри модели по вратовете от канони, други марки и безогледалки взети заедно изобщо. Не знам дали е заради мястото от където внасяме туристи или какво но... българските любители също масово са с черните ДСЛРчета с жълти надписчета по каишите.
Миналата и по-миналата година не беше така. Първите години като пуснаха първите нексове имаше много нексове, пенове, самсунги дори... мисля, че никой не може нищо да предвиди. Ще почакаме и ще видим. Това, което никон трябва да направи за мен е да скъса тотално със сони, да поръчва на тошиба матрици и малко повече конкуренция да влезе на пазара.



Публикацията е редактирана (18-08-14 01:02)
 Re: в туби ор нот в туби? Никон?
Автор: ivjordan   
Дата:   18-08-14 01:11

Аз си мисля, че двете големи компании нямат никакъв проблем от техническа страна още утре да пуснат ултимативната камера, но маркетингът ги притиска да се въздържат от такива ходове.
Сони, от друга страна, нямат какво да губят. Те отдавна са зле във фотографския бизнес, така че могат свободно да експериментират. Което по никакъв начин не погребва големите. Те спокойно ще си продават ДСЛР-и докато могат, а в момента в който не могат, ще пуснат нещо ново. Но този момент още не е дошъл.
П.П. Което пък не пречи, да слушаме още двайсетина години, как ДСЛР е мъртва технология и колко са готини тамагочитата без обективи за тях.
 Re: в туби ор нот в туби? Никон?
Автор: marrio31   
Дата:   18-08-14 01:17

Цялата тема е жалък опит да се изкара сони напред,тъжно е..не е лошо да се модерира тоя форум .
 Re: в туби ор нот в туби? Никон?
Автор: stoikovv666   
Дата:   18-08-14 01:34

В най лошия случай ще си смени ръководството.
Малко остана до photokina, дори мисля да разгледам от близо тази година [cool]
 Re: в туби ор нот в туби? Никон?
Автор: hotsnail   
Дата:   18-08-14 01:38

Simbon4o написа:
> Перфектната камера, което може да
> изкарат никон за мен е
> безогледалка поне 1.5х кроп с нов
> байонет - от сорта на Е байонета -
> къса работна отсечка. Бърз
> контрастен или
> фазов(междупикселов) фокус, въртящ
> дисплей, преходник без огледало за
> Ф байонета и пиикинг. Тогава ще
> остана само на никон :). Мисля, че се
> наиграха достатъчно с 1чките, там
> фокуса е бърз, кадри в сек всичко е
> бързо... да се мятат да правят нещо
> с по-голяма матрица и стига
> огледала. Ел визьор, въртящ
> дисплей, ...

Това и мен би ме зарадвало. Супер би било да вземат Е или Х байонет. Много добре би било да има един по-популярен байонет за големи сензори.

Такава камера ще е много модулна. Кеф ти с Ф обективи за по-специални задачки, кеф ти с някое компактно обективче без преходник. С голям кеф бих си взел подобен апарат и 85/1.8, дори бих се метнал на 1.4 [smilie5]

Съгласен съм че СЛТ е неприятен компромис и трябва да се измисли нещо по-добро. Обаче трябва да работят пулноценно старите обективи т.е. тия с отверки и тия със ултразвуковите мотори.

За екрана не знам, аз мнoго се дразня на екран като Панасоник или Д5100. Стърчи настрани и ми пречи. Системата на А99 е интересна и функционална, обаче ми се струва чуплива. Нещо по-добро трябва. Може би с по-малко ход но да е прибрана отзад като на безогледланите (Олимпус, Самсунг използват същата система като Сони безогледалните дори преди Сони)

ПП Интересна идея е, да пуснат фул фрейм без визьор. Само с екран. Ако АФ-а работи добре, това може и да стане популярно апаратче. Може да има визьор като сегашните им дребосъци.



Публикацията е редактирана (18-08-14 01:42)
 Re: в туби ор нот в туби? Никон?
Автор: marrio31   
Дата:   18-08-14 01:42

Новите телефони идват,ще оправят тия нередности,спи спокойно[cool]
 Re: в туби ор нот в туби? Никон?
Автор: hotsnail   
Дата:   18-08-14 01:45

Човек говорим за апарат с повече творчески възможности. Това е ползата от големия сензор. Портрети, пейзажи и т.н. Тия неща не стават с малък снезор.


ПП Ще те блокирам до утре вечер, защото не мисля, че допринасяш към интересна дискусия. Явно си афектиран от нещо [smilie24]



Публикацията е редактирана (18-08-14 01:47)
 Re: в туби ор нот в туби? Никон?
Автор: bpavlov   
Дата:   18-08-14 02:03



Голям черен ДСЛР дори да е с ретро конторли или да са разменили сензора му или бутоните с модел от друг сегмент...ми скука. Хората в магазина искат нещо компактно, искат модулна система която подлежи на развитие, искат напълно нов тип функции дето ДСЛР-а просто никога не може да има

Тва го искат само гейовете и кифлите, иначе не отричам, че изпедерастяването е всеобщ синдром напоследък.

 Re: в туби ор нот в туби? Никон?
Автор: Gravolez   
Дата:   18-08-14 04:10

Автор: bpavlov
Дата: 18-08-14 02:03

>>Голям черен ДСЛР дори да е с ретро конторли или да са разменили
>>сензора му или бутоните с модел от друг сегмент...ми скука.
>>Хората в магазина искат нещо компактно, искат модулна система
>>която подлежи на развитие, искат напълно нов тип функции дето
>>ДСЛР-а просто никога не може да има

>Тва го искат само гейовете и кифлите, иначе не отричам, че
>изпедерастяването е всеобщ синдром напоследък.

Специално проверих в правилата на форума дали няма нещо за обиждане на хора, език на омраза, хомофобски изказвания и някви подобни, но не намерих. Няма и бутон за репортване на коментари. Значи всичко е наред.



Публикацията е редактирана (18-08-14 04:11)
 Re: в туби ор нот в туби? Никон?
Автор: kirilius   
Дата:   18-08-14 06:40

Аз сега гей ли съм или кифла [smilie8] [smilie5]
 Re: в туби ор нот в туби? Никон?
Автор: Pavlov   
Дата:   18-08-14 08:29

"Хората в магазина искат нещо компактно, искат модулна система която подлежи на развитие, искат напълно нов тип функции дето ДСЛР-а просто никога не може да има, искат да могат да ползват всякакви обевктиви а не само тези от Никон и т.н. и т.н. Това са предимствата на безогледалните. Може би има и други. Факта е, че продажбите на безогледални вървят нагоре а последните месеци тези на ДСЛР не нарастват, дори може да се каже тръгват надолу."

Нямаш си идея колко си далеч от истината ... [smilie18] Поне за разлика от теб работя в магазин.
Фактът е - безогледалките умряха. Никой не иска PEN или NEX, дори и за 500 и 600 лв съответно. Тук-там някой, заблуден от форумите и ниската цена, се хвърля на A3000. Докато основните продажби са на "умиращата" фирма Nikon - D3300, D3200, D5100, D5200.
Така че не ги мислете японците. Те просто си преразпределят пазара ... помежду си [smile] .
 Re: в туби ор нот в туби? Никон?
Автор: hotsnail   
Дата:   18-08-14 09:13

-3

Нормално е в железарията на село Голямо Тъпово колелата за каруци да се продават по-добре от автомобилните гуми и така ще си остане. Това не показва някакви световни тенденции....
 

 Авторът е затворил собствената си тема.