Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 PEN E-PL7 новият боец на OLYMPUS
Автор: Emoxide   
Дата:   16-08-14 19:25

Задава се....

the new Olympus E-PL7!


https://photo-forum.net/static/forum/2014-08/ywnt7178.JPG


http://i1266.photobucket.com/albums/jj524/picrumors/picrumors001/oly_e-pl7_f001_zps2e46a51e.jpg




Както знаете този модел ще има същите технически характеристики като Olympus E-M10 , но без ел. визьор.

Отговори на това съобщение
 Re: PEN E-PL7 новият боец на OLYMPUS
Автор: pstoev   
Дата:   16-08-14 19:55

страхотна камера!

Отговори на това съобщение
 Re: PEN E-PL7 новият боец на OLYMPUS
Автор: sathv   
Дата:   16-08-14 23:15

E какво му е страхотното като няма визьор?

Отговори на това съобщение
 Re: PEN E-PL7 новият боец на OLYMPUS
Автор: RepoMan   
Дата:   16-08-14 23:59

Е какво му е страхотното на Олимпус с тази малка матрица изобщо ?

Отговори на това съобщение
 Re: PEN E-PL7 новият боец на OLYMPUS
Автор: hotsnail   
Дата:   17-08-14 00:08

А5100 ще има всичко от A6000 без визьор.....т.е. идват новите модели дето са около 1300 лева с китак.....

Малко намирисват Сони и Олимпус, че играят тандем. По едно време пускат моделите си, доста синхронизирано - M1, A7; после М10, А6000; а сега E-PL7, A5100....съвсем ни зашараниха. Хайде малко да имаше ранзоообразие - единия да пусне висок клас, а другия среден....

апаратите без визьор са по-евитни и компактни. Мисля, че целят друг тип клиенти т.е. хора дето сменят телефон или компактно апаратче с нещо по-така. Тия хора визьор не са виждлаи читав.



Публикацията е редактирана (17-08-14 00:11)

Отговори на това съобщение
 Re: PEN E-PL7 новият боец на OLYMPUS
Автор: serjy   
Дата:   17-08-14 08:38

предпочитам камерата ми да няма визьор. въобще не ползвам това нещо.

олимпус [smilie24] [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: PEN E-PL7 новият боец на OLYMPUS
Автор: pganev   
Дата:   17-08-14 08:53

И за мен визьорът е напълно излишен, само увеличава размера на фотоапарата (а в това е чарът на безогледалките) и "бърка в джоба"!


Отговори на това съобщение
 Re: PEN E-PL7 новият боец на OLYMPUS
Автор: sathv   
Дата:   17-08-14 09:56

Първо визьора не увеличава размера на фотоапарата. Има го даже в баш сапунерки като RX100. Чара на безогледалките се състои именно в това. Да имат всички екстри на огледално-рефлексните само, че събрани в малко тяло. И изобщо как снимате примерно на плажа без визьор? И ако що годе със засенчване на дипслея успеете да кадрирате в слънчев ден как ще кадрирате примерно при клип? За сериозен апарат визьора не е лукс а необходимост, а това колко бърка в джобазависи единствено от ценовата политика на фирмата производител на апарата, защото сам по себе си себестойността на визьора е няколко долара.

Отговори на това съобщение
 Re: PEN E-PL7 новият боец на OLYMPUS
Автор: mmjm   
Дата:   17-08-14 10:04

sathv [smilie24], и още нещо, визьорът дава още една опорна точка, което е важно при лоши светлинни условия.

Отговори на това съобщение
 Re: PEN E-PL7 новият боец на OLYMPUS
Автор: pganev   
Дата:   17-08-14 10:34

sathv, говориш глупости. Винаги размерите са по-големи, дори и последната версия на RX100 е с 3 мм по-дебела от предходната (имам първата версия и винаги ми е в джоба), въпреки че визьорът при Сони е иновативен и минимално се отразява на размера. Но дали ще издържи и 1000 изскачания или ще засече? Мисля, че вероятността за второто е реална. Освен това последната версия (с визьора) е с ~ 40% по-скъпа от предходната. Колкото до снимането на плажа - нямам сериозен проблем, зрението ми е добро.


Отговори на това съобщение
 Re: PEN E-PL7 новият боец на OLYMPUS
Автор: Penman   
Дата:   17-08-14 10:38

pganev[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: PEN E-PL7 новият боец на OLYMPUS
Автор: mmjm   
Дата:   17-08-14 11:36

Освен да цитирам част от предишно мнение, а именно "Тия хора визьор не са виждали читав."

Отговори на това съобщение
 Re: PEN E-PL7 новият боец на OLYMPUS
Автор: джъмбо   
Дата:   17-08-14 11:41

визьора си остава сериозно предимство за мен не зависимо, че не рядко снимам и през дисплея (когато ми е неудобна позата за визьор)

хубавото на олито е че може да му сложиш допълнителен визьор... или ако не ти трябва да си го ползваш както е компактен...

колкото до РХ100 3 то заради 3 те мм е повече от смешно да се говори, зер джоба ти е точно сметнат и няма да поеме с 3 мм по-дебело тяло??? и го слагаш в джоба без калъфка...

аз вече пробвах 3 ката и влиза перфектно моя кожен калъф дето го взех за двойката... надявам се до няколко седмици да съм си горд собственик на 3 ка... с визьор [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: PEN E-PL7 новият боец на OLYMPUS
Автор: mihajlov2   
Дата:   17-08-14 14:03

Не разбирам защо трябва да се пеят оди в чест на някаква камера, която не е нищо повече от окълцан и кастриран вариант на вече съществуваща камера... А за визьора - много ми е смешно, като чета доводите на яростните привърженици на камерите без визьор. Винаги е по-удобно камерата да има и визьор. А относно габаритите на камерите с визьор - това, че Олимпус не могат да вместят визьор в тялото, без да увеличават габаритите му, си е проблем на Олимпус.

Отговори на това съобщение
 Re: PEN E-PL7 новият боец на OLYMPUS
Автор: serjy   
Дата:   17-08-14 15:08

хаха баси глупостите, не можели да вмястят визьора...

бих казал, че олимпус много премерено са обмислили камерите си и сериите които пускат. харесвам всичките им камери без визьор щото такъв ползвам изключително рядко и ми стига възможността просто да го добавя когато ми е нужен. не разбирам за кво е това плюене и мрънкане? имат ли серии камери с визьор - имат! имат ли пазар на камерите без визьор - имат!

Отговори на това съобщение
 Re: PEN E-PL7 новият боец на OLYMPUS
Автор: ZENON   
Дата:   17-08-14 16:12

И тоя целия спор за техника със сапунерска матрица... [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: PEN E-PL7 новият боец на OLYMPUS
Автор: quazimodo   
Дата:   17-08-14 16:25

Кво да ги правиш - българи [smilie21] !


Отговори на това съобщение
 Re: PEN E-PL7 новият боец на OLYMPUS
Автор: Emoxide   
Дата:   17-08-14 16:25

4 са камерите с приличен вграден ел. визьор - FIJI X-T1; OLY OM-D E-М1 , SONY a7 и LUMIX GH4

всичко друго са хвалебствия и фанатизъм, според мен.

Хубо, че поне моя на NX30 се върти, та да го оправдая като гърбица към тялото

Отговори на това съобщение
 Re: PEN E-PL7 новият боец на OLYMPUS
Автор: iliyanb   
Дата:   17-08-14 16:27

Аз ще си изхвърля камерата ей сега - сапунерски сензор + визьорът не влеза в класацията от 4-те най-най.[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: PEN E-PL7 новият боец на OLYMPUS
Автор: Emoxide   
Дата:   17-08-14 16:30

исках да кажа, че визьорите не са най-важното, все още са доста посредствени, за да има задължителна нужда от тях, не са ключов фактор за снимането...

Отговори на това съобщение
 Re: PEN E-PL7 новият боец на OLYMPUS
Автор: RepoMan   
Дата:   17-08-14 16:36

днешните безогледални са страхотни машинки, дори най-ниските класове ни дават повече отколкото можем да оползотворим!

OLYMPUS правят превъзходно и способно малки камери, абсолютни заместители на компактните апарати. Например E-PL7 + 14-42 PZ спокойно ще се побира в по-голям джоб [smilie24]

Аз гледах наскоро Е-М10, еми точно гърбицата му отгоре ме отблъсна, хем уж е малка камера, хем е гърбав! Е-P5 ми хареса доста повече, но цената ме отказа. Ето го хубавеца, който би могъл да ми легне удобно в джоба!

Отговори на това съобщение
 Re: PEN E-PL7 новият боец на OLYMPUS
Автор: prisonbreak   
Дата:   17-08-14 17:25

[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: PEN E-PL7 новият боец на OLYMPUS
Автор: hotsnail   
Дата:   17-08-14 19:12

Нали има м10 с прекрасен визьор? Какво толкова се ръфате....

Новия апарат ще е по-евтин и компактен, определено има място за него.....

Отговори на това съобщение
 Re: PEN E-PL7 новият боец на OLYMPUS
Автор: pstoev   
Дата:   17-08-14 21:33

Emoxide : нещо такова ли [cool]

https://photo-forum.net/static/forum/2014-08/zygs3320.JPG


http://www.ephotozine.com/articles/panasonic-lumix-dmc-gx7-dslm-camera-announced-22580/images/highre



Отговори на това съобщение
 Re: PEN E-PL7 новият боец на OLYMPUS
Автор: marves   
Дата:   17-08-14 22:25

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: PEN E-PL7 новият боец на OLYMPUS
Автор: insofia.net   
Дата:   17-08-14 22:45

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: PEN E-PL7 новият боец на OLYMPUS
Автор: serjy   
Дата:   17-08-14 23:58

на панасоника добре е събран,НО пак не ме кефи! грозно седи и разваля дизайна на фотоапарата отзад... добре че в олимпус има мислещи проектанти и не залитат по безсмислени визьори [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: PEN E-PL7 новият боец на OLYMPUS
Автор: ivjordan   
Дата:   18-08-14 00:52

Абе, тъпо е апаратчето, но ако бутне цената на E-PL5 с 200 кинта надолу, ще се окаже чудесно [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: PEN E-PL7 новият боец на OLYMPUS
Автор: AseasRoa   
Дата:   18-08-14 02:02

Аз още съм с Olympus E-P1 - нито визьор, нито светкавица, нито бърз фокус, нито хубаво видео. Хубав корпус и прилични снимки за сметка на това... за времето си [thankyou]

Не ми липсва нищо чак толкова от нещата които няма, не ми е за визьор, не ми е за светкавица, не ми е за светкавичен фокус, не държа на тъчскрийн, не искам и по-хубав дисплей, а най-обичам хубави (и естествени) снимки :)

През последните години фотоапаратите много надобряха откъм видео, а смартфоните откъм снимки. Фотоапаратите откъм снимки обаче - нещо все ми липсва, не е както трябва.

Olympus E-PL7 изглежда хубава машинка, но не ме грабва. Това нещо е по-голямо и по-тежко от E-P1, който е първия PEN, ако не и първия mirrorless, и не беше Lite!

Какво като E-PL7 има други екстри. Наскоро си взех една модерна сапунерка Sony WX350 само за да задоволя жаждата си за зуум - има всички нови екстри и повече неща отколкото съм очаквал, обаче снимката... не е това което искам от една снимка :)

marves, планираш ли да се разделиш с този A7 скоро?

Отговори на това съобщение
 Re: PEN E-PL7 новият боец на OLYMPUS
Автор: marves   
Дата:   18-08-14 09:32

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: PEN E-PL7 новият боец на OLYMPUS
Автор: wall   
Дата:   18-08-14 09:47

marves, разпродажбата на E-PL5 е факт: в момента е на 850 лв с 2та китови обектива.
Е-PL7 сигурно ще стартира над 1000 лв


Отговори на това съобщение
 Re: PEN E-PL7 новият боец на OLYMPUS
Автор: serjy   
Дата:   18-08-14 16:02

вече се чудя какво ли ще пуснат в следващия флагмен на пеновете и кой номер ще е Е-Р6 или Е-Р7... само дано не му лепнат някой грозен визьор [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: PEN E-PL7 новият боец на OLYMPUS
Автор: pganev   
Дата:   18-08-14 16:25

Вероятно ще сложат матрицата от Е-М1, макар че е време най-големият акционер в Олимпус (Сони) да се погрижи за нова матрица. Добре би било и Олимпус да направят 2-3 твърди обектива за наследниците на Некс, че Сони нямат един читав обектив (имам опит с двата китака и 16мм палачинка), а изкарват хубави тела постоянно. Но за визьор мисля, че няма да сложат - на който толкова му трябва такъв - има си OM-D серията.


Отговори на това съобщение
 Re: PEN E-PL7 новият боец на OLYMPUS
Автор: marves   
Дата:   18-08-14 16:49

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: PEN E-PL7 новият боец на OLYMPUS
Автор: serjy   
Дата:   18-08-14 23:10

не знам, от 16мпикселната им матрица не мога да се оплача ама никак. новият им процесор е ем1 и ом10 си го бива, срашен джипег вади [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: PEN E-PL7 новият боец на OLYMPUS
Автор: hotsnail   
Дата:   18-08-14 23:12

serjy написа:

> вече се чудя какво ли ще пуснат в
> следващия флагмен на пеновете и
> кой номер ще е Е-Р6 или Е-Р7...

Хайде флагманите като М1 да ги пускат поне на 2 годинки, а по-добре 3 и млако да мислят какво вкарват вътре....много пари са за всяка година

Отговори на това съобщение
 Re: PEN E-PL7 новият боец на OLYMPUS
Автор: serjy   
Дата:   18-08-14 23:17

да, верно е, че се разглезихме с това всяка година да има някакво ново тяло... то време за снимане не остава...

Отговори на това съобщение
 Re: PEN E-PL7 новият боец на OLYMPUS
Автор: Emoxide   
Дата:   19-08-14 00:05

...според мен трябва да има и платени софтуерни разширения;
Примерно добавянето на супер-видео възможности, които се очакват с новия фърм за E-m1 можеше да е под формата на платено приложение. $200 и си в играта, ако видеото не ти е приоритет, си оставаш със стандартните серийни възможности. А всяка подобна добавка, да си има самостоятелно ъпдейтване, безплатно за в бъдеще.... В това отношение SONY са много далновидни, създадоха си апликейшъни, всеки с различна смисленост и приложимост, както и цена.

Отговори на това съобщение
 Re: PEN E-PL7 новият боец на OLYMPUS
Автор: GenaDP   
Дата:   19-08-14 00:46

Олимпусите нали обещаваха камера без визьор, която да е съвместима със старите обективи. Нещо по въпроса чува ли се?

Отговори на това съобщение
 Re: PEN E-PL7 новият боец на OLYMPUS
Автор: hotsnail   
Дата:   19-08-14 01:56

?? тоя E-P5 или каквото беше безогледалната версия на М1 не ти ли върши работа?

Отговори на това съобщение
 Re: PEN E-PL7 новият боец на OLYMPUS
Автор: serjy   
Дата:   19-08-14 13:11

може би това ще следващия флагман на пеновете Е-Р7, с хибриден автофокус, изцяло електронен затвор, 20мп без АА филтър и нов процесор [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: PEN E-PL7 новият боец на OLYMPUS
Автор: GenaDP   
Дата:   20-08-14 00:38

?? тоя E-P5 или каквото беше безогледалната версия на М1 не ти ли върши работа?

Ставаше дума за такъв, който приема обективи и на двата байонета (без да е нужен преходник), и фокусира и с двата вида обективи с нормална скорост.

Отговори на това съобщение
 Re: PEN E-PL7 новият боец на OLYMPUS
Автор: Emoxide   
Дата:   20-08-14 02:17

мечтайте си! Няма да има по-едрогабаритен модел от OM-D Е-М1

DSLR Е-серията, умря! Примирете се и гледайте напред [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: PEN E-PL7 новият боец на OLYMPUS
Автор: serjy   
Дата:   20-08-14 08:21

че какво му е лошото на преходника, ако автофокуса не отстъпва на този на Е-5 при сериина снимка? М1 мисля е точно в тази ниша и човек ползвал Е-5 може да го пробва и да сравни как фокусира със старите обективи. иначе чисто физически не знам как може да се направи фотоапарат да приема и двата вида обективи без преходник.

Отговори на това съобщение
 Re: PEN E-PL7 новият боец на OLYMPUS
Автор: hotsnail   
Дата:   20-08-14 09:29

Аз също не разбирам как ще стане без преходник. Байонетите м43 и 4/3 еднакви ли са като размери? Може ли да завиеш 4/3 обектив на м43 по грешка?

Имаше слухове за камери с подвижен сензор, за да променят работната отсечка. Ама това не ми е вижда добра идея. Много малки грешки в работната отсечка и подравняването на сензора имат огромни последици в-ху качеството на изображението. Това е проблема и на преходниците според мен - добавят малко неточност в системата. Обаче с преходник поне е контролируемо а с подвижен сензор......

ПП за Спни май нарочно Е байонета е с различно захващане от А байонета и няма как директно да сложа СЛР обектив на некс - "не влае", дето имаше един виц.

Отговори на това съобщение
 Re: PEN E-PL7 новият боец на OLYMPUS
Автор: valen_tin   
Дата:   20-08-14 09:59

не знам как се оправяте с ергономията (липса на таква) с тези безогледалки ...

Отговори на това съобщение
 Re: PEN E-PL7 новият боец на OLYMPUS
Автор: Emoxide   
Дата:   20-08-14 11:01

LUMIX GH3/GH4, OM-D E-M1 и Samsung NX30*, предполагам и SONY a7 нямат абсолютно никакви проблеми с ергономията, хеле пък ако им се закачи вертикален батериен грип.

p.s.
В това число и FUJIFILM X-T1, с добавени вертикален или допълнителен грип за захват.



*NX30 не поддържа батериен вертикален грип



Публикацията е редактирана (20-08-14 11:03)

Отговори на това съобщение
 Re: PEN E-PL7 новият боец на OLYMPUS
Автор: valen_tin   
Дата:   20-08-14 11:13

да, ама те са по-големи ... Пенчетата аз лично не мога да ги държа и да работя с тях ...

Отговори на това съобщение
 Re: PEN E-PL7 новият боец на OLYMPUS
Автор: wall   
Дата:   20-08-14 11:24

valen_tin,

ами може би точно това е идеята на Олимпус - да направят OM-D за мъжете, а PENовете - за дамите. Жените не се заплесват толкова в техничски характеристики, а искат да си снимат децата, цветята, кучето....Важно е апарата да е винаги с тях, дори и в дамската чанта. И ако вече ПЕН е на цена близка до сапунерка, защо не!
Според мен точно за дамите са и многото арт филтри и другите закачки като wifi, колаж в апарата и т.н

Отговори на това съобщение
 Re: PEN E-PL7 новият боец на OLYMPUS
Автор: AseasRoa   
Дата:   20-08-14 12:17

За дамите има предостатъчен избор от малки лъскави евтини сапунерки, а най-добре някой iPhone.
Наличието на обектив пред тялото на PEN-а го прави вече мъжки. Ако пък е с някоя палачинка и им кажат, че няма зуум... Всички знаем, че при дамите размерът и формата имат значение :)

Отговори на това съобщение
 Re: PEN E-PL7 новият боец на OLYMPUS
Автор: valen_tin   
Дата:   20-08-14 13:29

то ергономията не е само размера. И за дама с малка ръка, по-малките ДСЛР-и винаги ще са по-ергономични ... (или горе изброените безогледалки като Сони А7, ОМ-Д...) няма как малко, плоско тяло с копченца, които да ги натисне човек му трябва клечка за зъби да е ергономично...

а носенето на апарат винаги е въпрос на желание... не на размер

Отговори на това съобщение
 Re: PEN E-PL7 новият боец на OLYMPUS
Автор: rimohit   
Дата:   20-08-14 13:39

Въпреки , че баскетболна топка седмица я държа с длан и пръсти само , никога не ми е било удобен захват с грип ... А ползвам често ръчна 135/2,8 +преходник и понякога 2X пръстен ....[beer]
Така , че си е доста субективно.



Публикацията е редактирана (20-08-14 13:45)

Отговори на това съобщение
 Re: PEN E-PL7 новият боец на OLYMPUS
Автор: NORMAN-KUK   
Дата:   20-08-14 15:27

Винаги съм се чудил защо Олимпус записват видео само NTSC? Търся логика, умувам, и просто отговор не намирам [smilie11]



Публикацията е редактирана (20-08-14 15:28)

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »