Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Без тояга не става ...
Автор: MarinY   
Дата:   16-08-14 02:14

Поредната тема за клоаката, в която се превръща форумът във Фото Форум.
Без да се впускам с примери, администрацията на сайта трябва да се вземе в ръце и да започне да изтрива, не временно " банване", всички позволили си да ползват обидни/ негативни определения, насочени ЛИЧНО към когото и да било.
Никакви свобода на словото и демокрация не извиняват липсата на елементарно възпитание и социална култура на общуване.
Когато родителите са отсъствали през първите седем години, нищо не може да помогне. "Моята прекрасна лейди" е оперета, а в живота, това не става.

Админите трябва да решат, и сега е моментът, масата на която седим във Фото-Форум, в бордей ли е или в Клуб на хора обичащи фотографията.
[shtrak] [beer]
 Re: Без тояга не става ...
Автор: Lycan   
Дата:   16-08-14 04:08

поименно колега
 Re: Без тояга не става ...
Автор: bairi100   
Дата:   16-08-14 06:53

Е от к'ъв зор в едно общуване,било то и виртуалистично трябва да очакваш само мерена реч и от всеки волно включил се от 22 етажното наежено гето или по-навик псуващия овчар с Обновения и допълнен Речник на ругатните в БГ под мишка,да се превъзнасят тук с литургийни благословии?Админите многократно се обясняват,че им е писнало да се правят на пъдари и бавачки.Аз лично не откривам никаква връзка между фотограф с умения да сътвори шедьовър на съвеменното изкуство и домашно предовъзпитан типаж,внимаващ да не засегне болезнено смучещия кръвта му комар,с намек дори[beer]
 Re: Без тояга не става ...
Автор: quazimodo   
Дата:   16-08-14 08:10

Марине, позволявам си да говоря винаги на ТИ в интернет-пространството. Прави ми впечатление, че само в славянската част на Интернет се държи на употребата на ВИЕ. Вервай ми, мога да говоря и на Вие, но не виждам смисъл това да се прави във кръжок по интереси, а всеки форум е точно това. Като допълнение искам да попитам дали е по-нормално да те псуват на майка чрез ЛС а във темата да се разменят изискани фрази от репертоара на английския кралски двор и модераторите да ти обясняват, че това си е твой проблем[smilie5]?
 Re: Без тояга не става ...
Автор: MarinY   
Дата:   16-08-14 08:43

И мерената реч и обръщението на вие са крайност, които нямат нищо общо с личностно насочената агресивност и чудесно го знаете. Не подменяте темата.
 Re: Без тояга не става ...
Автор: hebros   
Дата:   16-08-14 08:54

Mariny, а ти писа ли им кой те обижда и се държи агресивно или очакваш те да гледат под лупа всеки пост? Защото аз имам спомени, че и ти си се държал агресивно.
 Re: Без тояга не става ...
Автор: quazimodo   
Дата:   16-08-14 10:03

А бе, всеки има различно понятие за "агресивно поведение". И аз преди малко нарекох един колега по форум супергуру в кавички, като агресия ли трябва да се приеме[smilie8]?

 Re: Без тояга не става ...
Автор: vanquished   
Дата:   16-08-14 10:38

"Моята прекрасна лейди" е мюзикъл, не е оперета.
 Re: Без тояга не става ...
Автор: golded   
Дата:   16-08-14 12:55

vanquished едно уточнение:
да "Моята прекрасна лейди" е сценичен мюзикъл поставен на Бродуей
през 1956г.
Постановката "Моята прекрасна лейди" от началото на 70те г. на миналия век
в Държавния музикален театър 'Стефан Македонски" е афиширана като оперета,
с уяастието на Видин Даскалов и Лиляна Кисьова.

 Re: Без тояга не става ...
Автор: vanquished   
Дата:   16-08-14 13:28

Мюзикъл сигурно е било твърде капиталистическо, за това са го нарекли оперета. Това, как дадено произведение е афиширано в една социалистическа държава не променя същността му. Колкото и да са близки мюзикълът и оперетата не са едно и също.
 Re: Без тояга не става ...
Автор: тьма   
Дата:   16-08-14 13:34

Винаги съм се учудвала защо хората се изказват, заобикаляйки конкретиката.

Това е черта на добре възпитаната личност или пример за щраусово поведение?

 Re: Без тояга не става ...
Автор: geokar   
Дата:   16-08-14 14:13

Струва ми се, че това вече се случва. Преди малко видях деактивирани изказвания (заедно с профила му) на един потребител, за който се намекваше, че е доста известен и интересен фотограф, чиито снимки лично аз високо ценях, но който се изтри и, под нов ник, започна да се изказва не съвсем цензурно във форума. Преди време това се случи и с друг, известен в Европа наш съфорумник. Когато запитах на лични Админите защо профила му е деактивиран, отговорът беше от рода на: "Това, че е известен и добър във фотографията не му дава право да ругае безобразно другите съфорумци, беше предупреден и, след като не промени поведението си, деактивиран." Така, че тези мерки съществуват и те не правят изключение и за "големите". Особено ако тези големи вече са сметнали под достойнството си да ни ощастливяват с фототворчеството си и са тук единствено да ни шашкат със словоизлияния.
Искате конкретика: става въпрос за alanpoe. В предния случай мисля, че ставаше въпрос за Борисов, фотограф, за който съм гледал представяне по телевизията и който е известен в Италия майстор на модната фотография. Но може и да бъркам, беше преди години.



Публикацията е редактирана (16-08-14 14:23)
 Re: Без тояга не става ...
Автор: oswald   
Дата:   16-08-14 14:19

http://www.vivianmaier.com/gallery/street-3/#slide-17
 Re: Без тояга не става ...
Автор: тьма   
Дата:   16-08-14 14:35

geokar [smilie24]

 Re: Без тояга не става ...
Автор: GOSPODIN   
Дата:   16-08-14 16:12

Тоягата никога няма да допринесе за повишаване на качеството на снимките, които се качват тук! Текстовите писания не може да се отъждествяват с реалното творчество на фотографа. Като бяха деактивирани профилите на Кристал, Борисов, Xizor, Мътно , какво спечели форума? Няма вече кой да обижда "гениите" и те безбрежно и красиво се носят по повърхността на безидейното и подлизукковско блато в , което се превърна творческата страна(снимките) на форума.

Ще припомня, че световноизвестни творци, като Ван Гог, Дали,Мунк, Русо(и Жан Жак),Лотрек и много други в личния си живот и отношенията в обществото са били странници, луди, наркомани,пияници или извратени, но все пак остава творчеството им, което е признато и струва милиони.
Останалото е суета на суетите. Ялова със спирала.[smile]
 Re: Без тояга не става ...
Автор: тьма   
Дата:   16-08-14 16:17

Тези споменатите гении не са били участници във форуми[smilie3]

 Re: Без тояга не става ...
Автор: vanquished   
Дата:   16-08-14 16:22

GOSPODIN, в личния си живот да бъдат, каквито искат, във виртуалното пространство въпреки всичко са в някаква степен анонимни, защитени и т.н. Защото може да си голям творец, ама 1.65 и няма да се правиш на много отворен и да обиждаш двуметров кикбоксьор(примерно)наживо, а във форума всеки льольо се прави на бог. Пък точно Кристал беше безобразно арогантен, въпреки, че е цар на 150+ леъра на кадър във шопа, все тая, не можеш да го сравняваш с Ван Гог. Като стане класик и започнат да му продават творенията високо оценени, тогава ще се казва, че е бил велик. Сега е просто поредният арогантен български Ганьо.
Във форумите трябва да се спазва приличен тон, ако някой е много отворен и велик, и си позволява да обижда - бан. Ако е истински отворен да се среща и с тези, които е обидил на живо...може пък да не е чак толкова отворен.
 Re: Без тояга не става ...
Автор: GOSPODIN   
Дата:   16-08-14 16:25

Тогава форумите са били кръчмите, публичните домове, ателиетата и улицата. Говорили са си, яли са и пили, биели са се, друсали са се и са ТВОРИЛИ , а не са си чесали езиците във фотографски форум скрити зад паравана на анонимността.
 Re: Без тояга не става ...
Автор: iliyanb   
Дата:   16-08-14 16:27

vanquished [smilie24] [smilie24] [smilie24]
 Re: Без тояга не става ...
Автор: тьма   
Дата:   16-08-14 16:28

Именно, тази разлика вече бе пояснена - на живо са се биели, не зад паравана[smilie3]

 Re: Без тояга не става ...
Автор: demiman   
Дата:   16-08-14 17:01

Finding Vivian Maier [shtrak]
 Re: Без тояга не става ...
Автор: MarinY   
Дата:   16-08-14 17:05

Да потретя: темата не е за качествената фотография. Тя е такава, каквато можем. Говоря за качествените ни взаимоотношения и елементарното уважение към всеки влизащ в този форум на Фотографи.

П.П. А аз не съм обиден. Темата не е на лична основа. Понякога съм агресивен,да, но не към конкретен човек, а към начин на поведение.

Повече от десет години имам възможността, странично да наблюдавам "промените" в манталитета и взаимоотношенията в България. Живеещите в страната не ги отчитат ясно, защото са постепенни и стават норма на поведение, но те са страшни и наистина пагубни за нашата страна. Ще използвам всяка възможност да повдигам този проблем и да, агресивно да се опитвам да го преодолеем.
[thankyou]
 Re: Без тояга не става ...
Автор: тьма   
Дата:   16-08-14 17:12

demiman , струва ми се, че на тази тема повече й върви


Това!

 Re: Без тояга не става ...
Автор: MarinY   
Дата:   16-08-14 17:22

Тъма, защо не? Нещата, които споделям са с надежда, не с омраза.
 Re: Без тояга не става ...
Автор: geokar   
Дата:   16-08-14 17:32

GOSPODIN, повечето от цитираните добри фотографи, чиито работи и аз харесвах и исках да гледам, си ги изтриха и останаха с празни профили, преди да бъдат деактивирани (по дпруги причини). Тук сме за да гледаме творчеството на "гениите", не за да слушаме псувните им. Да, мнозина гении са били нетърпими в личния си живот, но ние не ги уважаваме заради това, а заради нещо друго.
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

 Тази тема е затворена