Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Проблеми с фокуса на някои обективи
Автор: vasodscp   
Дата:   14-08-14 08:19

Здравейте колеги, може ли да помогнете малко, наскоро си взех канон 60Д, и обектив 135/f2, L серията, но има като че ли някакво неразборателство между тялото и обектива, нищо че пише че са съвместими.На 50 процента от снимките хваща фокуса някъде на заден план и това ме изнервя жестоко.На full frame телата има micro adjustments, но на този модел няма такава настройка, най вероятно има подобна която аз не намирам, ако някои знае как да се настрои, нека ми помогне:) мерси
 Re: Проблеми с фокуса на някои обективи
Автор: axlastro   
Дата:   14-08-14 08:39

На статив на централна точка само пробва ли го? Сложи три батерии под ъгъл 45 градуса спрямо фокусната равнина и снимай от статив или ако нямаш статив - сложи апарата на земята.
 Re: Проблеми с фокуса на някои обективи
Автор: victory13   
Дата:   14-08-14 08:42

Прецизирайте си въпроса!
Ако на 50% процента снимките не са на фокус, другите 50% какво - имат си фокус?
В такъв случай има грешка в начина ви на снимане, а не в техниката [shtrak]
 Re: Проблеми с фокуса на някои обективи
Автор: Slivenski   
Дата:   14-08-14 08:48

Хвърлих едно око на портфолиото на автора. Едва ли е грешка в начина на снимане. А пише и че е телевизионен оператор. По-скоро е технически проблем.

Ако може да се качат няколко примера на снимките без фокус, с описание на настройките или екзиф. Както и няколко "на фокус", за сравнение.

Добре е да се пробва и обектива на друго тяло, както и същото тяло с друг обектив, по възможност същия модел. Може би така ще се установи кое от двете прави проблем.

[beer] [beer]



Публикацията е редактирана (14-08-14 08:52)
 Re: Проблеми с фокуса на някои обективи
Автор: allyx   
Дата:   14-08-14 09:01

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Проблеми с фокуса на някои обективи
Автор: sirkhann   
Дата:   14-08-14 09:04

В този форум канонците винаги твърдят, че ако апаратът ти не фокусира, това е твоя грешка. Ама като смениш марката, понякога ставаш по-добър фотограф по тяхната логика...
 Re: Проблеми с фокуса на някои обективи
Автор: victory13   
Дата:   14-08-14 09:10

Никога не съм бил канонец [smilie25]
Но темата е зададена от страната на песимиста, половината чаша е празна... Обаче има и друга страна, на оптимиста [smilie18]
А точно такова е разпределението, ако се работи "на късмет" [cool]
 Re: Проблеми с фокуса на някои обективи
Автор: allyx   
Дата:   14-08-14 09:15

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Проблеми с фокуса на някои обективи
Автор: vasodscp   
Дата:   14-08-14 10:13

Ами незнам какво не става ясно от написаното от мен, вчера снимах портрети, на залез, на скорост 800, и снимките излизат все едно съм снимал в движение на бавна скорост, на тези на които уж има фокус, пак нещо не е наред.Имам достатъчно опит за да мога да преценя условията на снимане...исках просто някои с опит с този модел да си каже мнението, днес ще го пробвам на Марк 3 и се надявам всичко да е ок.
 Re: Проблеми с фокуса на някои обективи
Автор: allyx   
Дата:   14-08-14 10:17

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Проблеми с фокуса на някои обективи
Автор: vasodscp   
Дата:   14-08-14 14:12

Ще го тествам на марк 3 защото предполагам че проблема може да е от кроп фактора, и да на сингъл шот е...
 Re: Проблеми с фокуса на някои обективи
Автор: IDA   
Дата:   14-08-14 14:32

Поради плиткия фокус на отворени бленди, този обектив изисква изключително прецизна работа, за да има минимален брой кадри с изпуснат фокус. Задължително се работи на предварително избрана АФ точка и се кадрира така, че тя да съвпадне точно с мястото, където искате да имате фокус, например ириса на окото. От този момент нататък, внимателно натискате спусъка до долу и заснемате кадъра. Всяко прекадриране или дори и минимално отместване на апарата от желаното място на фокуса, след като той вече е постигнал фокус, води до загуба на фокуса, особено ако се снима в режим на следящ фокус. Силно препоръчвам на автора да снима с монопод и да притваря блендата до 2,2 или 2,5. Така значително ще намали броя на изпуснатите кадри.

Казаното по-горе, разбира се важи за напълно изправен апарат и обектив и изисква обективът да няма преден или заден фокус с тялото. Това много лесно се проверява по описаните в по-горните постове начини.

 Re: Проблеми с фокуса на някои обективи
Автор: Mogila   
Дата:   14-08-14 21:26

Сложи си Меджик Лантерн и ще имаш микро аджъстмент на фокуса
 Re: Проблеми с фокуса на някои обективи
Автор: aldygreen   
Дата:   14-08-14 21:36

Mogila написа:

> Сложи си Меджик Лантерн и ще имаш
> микро аджъстмент на фокуса

Съобщи го бързо на Alex, че той още не го знае. [smilie18]

 Re: Проблеми с фокуса на някои обективи
Автор: vasodscp   
Дата:   14-08-14 22:22

Благодаря на всички лектори тука, исках съвет вие ме изкарахте най големия некадърник, чак и някви лекции как се фокусирало, колко опит трябвало да има човек за да работи с този обектив, канонци неканонци...линкове на мири, пък той не бил имунизиран...слушайте са, никои от вас не се сети че е от ултравиолетовия филтър, които е менте...затова друг път някои като ви поиска съвет, гледайте да сте малко по добронамерени...Единствено съм благодарен на allyx.Исках да се уверя какви големци има тука:) айде и да четете повече книжки другия път
 Re: Проблеми с фокуса на някои обективи
Автор: jigsaw   
Дата:   14-08-14 22:39

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]
 Re: Проблеми с фокуса на някои обективи
Автор: metodiev_martin   
Дата:   14-08-14 22:46

vasodscp а ти някъде спомена ли, че на обективът има завъртян филтър????
 Re: Проблеми с фокуса на някои обективи
Автор: vasodscp   
Дата:   14-08-14 22:58

[shtrak]
 Re: Проблеми с фокуса на някои обективи
Автор: aldygreen   
Дата:   14-08-14 23:08

vasodscp написа:

> са, никои от вас не се сети че е от
> ултравиолетовия филтър, които е
> менте...затова друг път някои като
> ви поиска съвет, гледайте да сте
> малко по
> добронамерени...

Добронамерен, добронамерен, ама скъп е той, боба. На какво да ти гледа човек? Пък и откъде да знае, че си такъв скъперник, та имаш само един филтър и то "менте", и го разкарваш по обективите?
[smilie18]

 първа  назад  1     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.