Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Re: Help! - Детска фотография на закрито
Автор: tzl   
Дата:   12-08-14 16:49

Това, което се иска може да се направи с няколко репортерски светкавички, които да ги държат нейни приятели или да плати на хора, които да ги държат отстрани, което ще й е по-евтино отколкото да даде 10 бона за техника.

Шумът е най-малкият проблем в наши дни, защото софтуерът е достатъчно напред, за да чисти повечето от шума. Шум има основно ако се снима без осветление.

Тук говорим за снимки на детски партита, които са далече от това, което аз лично смятам за шедьоври. Това са снимки на красиви дечица в моменти, изпълнени с емоция, които са за радост на родителите, които не искат да платят хиляди, за да ги получат. Те искат ако е възможно *всички* снимки. А това "всички снимки" е шир потреба фотография, която цели количество без значение качеството. Количеството е главно защото хората смятат цифровата фотография за евтино откъм работа и консумативи и тъй като обичат децата си, искат повече техни снимки ако и да са подобни.

При малко светлина всеки съвременен фотоапарат ще се справи ако се снима на 1600-3200 исо с евтин обектив с фиксирано фокусно разстояние. А ако има толкова проблем, да си сложат светкавичка като фоторепортер отгоре и да снимат колкото само леко да осветят, без да доминира твърде много светкавицата, и да им помага за фокусирането.

Проблемът на любителите, които искат да правят нещо повече е главно, че искат да снимат при всякакви условия и все шедьоври да излизат. В реалния живот нещата не са така и това са фантазиите на любителите, които трябва да бъдат обуздани. Никой майстор няма да тръгне да снима навсякъде с това, което има като техника (било много или малко). Това, че любителите имат нереални "изисквания", че щели да снимат на тъмни места от челна стойка на тичащи с голяма скорост деца, изискващи снимка като от среден формат, осветени с "един тир осветление", не означава, че трябва да им се каже "ами купете си среден формат и един тир осветление".

Хората виждат 2 снимки от дадено събитие и те са 2 успешни снимки и те предполагат, че всички снимки на въпросния фотограф са такива, а може и да не е така. Примерно снимка, където на бавна скорост се следи движещ обект може да е 1 читава от серия такива и за нея не е нужно да има "един тир осветление", а добре уловен момент.

И пак не е нужно да се дават толкова много пари за техника, която не може да се изплати с фотосесии, които не са с висок бюджет, нито тази техника ще им даде кой знае какво предимство откъм светлина, защото има достатъчно добри кроп камери, които са в пъти по-евтини и се държат добре "на тъмно" (както е модерно да се казва в този форум).

Отново да повторя — нереалните изисквания на любителите не означава, че трябва да им се отговори според питането, а да им се помогне да си стъпят на краката и да не изпадат в дългове, защото някой ги е подвел, защото е лесно да "разполагаш" с чужда кесия.

Разбирам разликата между фул фрейм и по-нов кроп да е 8 стопа разлика, а то става въпрос за 1-2 стопа, които дори софтуерно могат да се пипнат (още повече говорим за фотожурналистика тип детски рожден ден). И това е крайно неоправдана инвестиция, тъй като има и евтини фиксирани обективи.

Отговори на това съобщение
 Re: Help! - Детска фотография на закрито
Автор: IDA   
Дата:   12-08-14 16:51

"Не, ползваме една светкавица, с която знаем как да си служим."

А ако снимаш в тъмна църква, музей, зала, мол или пък нощен митинг на открито и там ли ще ги плющиш със светкавицата? Ами ако е забранено ползването на светкавица? Големи светкавични експерти се извъдихте, брей ...



Публикацията е редактирана (12-08-14 16:53)

Отговори на това съобщение
 Re: Help! - Детска фотография на закрито
Автор: Tuborg   
Дата:   12-08-14 16:53

15 Истини за Фотографията
(според Питър Зак)

1. Всички компании правят страхотни апарати.
2. Всички компании правят скапани апарати.
3. Добрия фотограф ще прави добри снимки и със скапан апарат. Лошият фотограф няма да направи хубави снимки с какъвто и да е апарат.
4. Филма е също толкова добър, колкото и дигиталното. Също и толкова кофти.
5. Скъпите обективи не правят по-хубави снимки от евтините, те просто ти позволяват да правиш снимки при обстоятелства, в които с евтините не би могъл.
6. Повечето евтини обективи са по-добри, отколкото вие сте фотограф.
7. Не купувайте нов апарат докато не достигнете лимита на сегашния и не сте ограничен от това поне в продължение на 3 месеца. Спазвайте това правило и може би няма да има нужда да си купувате нов апарат въобще повече.
8. Тревата винаги е по-остра и и зелена от другата страна на оградата. (Означава: Снимките на другите винаги ще ви изглеждат по-добри от вашите и апаратите на другите винаги ще са по-добри от вашия)
9. Няма такова нещо, като необработена снимка.
10. Можете да прецените колко е добър един фотограф по големината на кошчето му(където си изхвърля снимките).
11. Повечето ви снимки не струват. Както и на всички други.
12. Ако някой ви каже, че апарата му е по-добър от вашия и всички снимки излизат чудесно - лъже. (виж Истина #11)
13. Когато "ъпгрейднете" вашия апарат и обективи с 500%, художествените качества на снимките ви се увеличава с 0%.
14. Колкото повече се оплаквате от апарата си, толкова по-лоши стават снимките ви.
15. Художествените и технически качества на вашите снимки са правопропорционални на броя на щракванията на затвора.


Отговори на това съобщение
 Re: Help! - Детска фотография на закрито
Автор: tzl   
Дата:   12-08-14 16:58

@IDA,

Ти май не внимаваш в това, което пиша вече няколко пъти. Детско парти не се прави в "тъмна църква", "музей" или нощен клуб или нощен митинг. Жената пита конкретно нещо. Пита конкретен въпрос и очаква да й се даде конкретен отговор.

Що за отговор е това да й се дава съвет за техника, с която да може да снимаш в тъмен музей, църква и други, където не трябва да се ползва светкавица?

Придържайте се към темата.

Говорим за деца, които са на място, което не изглежда като приглушен нощен клуб.

Ако бях фотожурналист, щях да инвестирам в това, което ми е нужно за работата и дори кроп фотоапарат щеше да ми свърши работа. Ако сравня това, с което са снимали фотожурналисти едно време, това 800ASA филм 35мм светъл обектив и скорост доколкото "им държат ръцете" е било всичко, с което са разполагали. И до днес тука охкат и ахкат хората на подобни фотографии. И това не е защото са снимали по 1000 снимки на събитие, а защото имат 5 добри снимки от 5 важни събития.

Това, което говоря е вярно и в общия случай. В музей може да се снима без светкавица и повечето нови модели DSLR-и (кропки) се справят чудесно с това.

А какво иска обикновено любителят? Да снима в най-тъмния ъгъл на музей, където няма пряка видимост до прозорец, лампите са изгорели и едвам може да си види пръстите на обувките. И вика "искам фотоапарат, който да прави това". И що ти е да изглежда като снимка посред бял ден?

Oбикновено в този форум се отговаря все едно питаш машина — каквото питаш, това ти отговарят. Ами къде е интелигентното отговаряне на въпроси, които не са зададени както трябва? Къде е разискването и "отрезняването" на любителя, който хвърчи в облаците?

В примера с музея по-горе тук се отговаря директно: Вземаш си обектив f0.9, RED dragon, снимаш на 4K поне и вземаш 1 кадър от видеото.

Ето на това приличат повечето "отговори" в този форум.



Публикацията е редактирана (12-08-14 17:07)

Отговори на това съобщение
 Re: Help! - Детска фотография на закрито
Автор: quazimodo   
Дата:   12-08-14 17:02

IDA, спри се бе човек! Имаме фиксирано местоположение, което не е нито църква, нито музей.

Отговори на това съобщение
 Re: Help! - Детска фотография на закрито
Автор: IDA   
Дата:   12-08-14 18:37

tzl,

Нещо не се разбираме, но май не съм аз този, който не чете. Затова уточнявам още веднъж:

1) За снимане на детски партита в клуб със светкавица, съм дал най-подробни препоръки на питащата още в първия си пост на първа страница. Моля те, прочети внимателно предишните ми постове.

2) "Техника за 10 бона" не беше мой израз, а на колегата xm-style. Аз го цитирах, именно защото исках да предпазя питащата от неразумни инвестиции. Затова, многократно и препоръчах да се опита да направи качествени снимки с техниката, която вече има. Твърдо съм убеден, че проблемът с фокуса и правилната експонация, а съответно и качеството на детските парти фотографии може да се реши с техниката, която тя има в момента, тъй като в миналото многократно съм снимал детски партита с аналогична техника. Казах и също така, че ако и тогава не е доволна от качеството, за по-добро ще и трябва многократно по-скъпа техника, знания и професионални умения. Никъде не съм дори и намеквал, че трябва да си купи такава. Не съм си го и помислял дори!

3) Написаното от мен за пълноформатните тела беше провокирано от конкретен въпрос на Sentel, касаещ снимането в мол, който е извън темата. Съжалявам за това. Като човек снимащ от дълги години както с кропфакторка, така и с пълноформатно тяло, оставам твърдо на позицията, че пълноформатните тела имат значителни преимущества пред кроп-телата при снимки в условия на малко светлина НАЙ-ОБЩО казано. Тези преимущества са общоизвестен факт и касаят както качеството и визията на изображението, така и броя изпуснати кадри. Затова впрочем и се произвеждат такива тела и те се радват на изключителна популярност не само сред професионалистите, но и сред взискателните към себе си любители. За да се аргументирам по-ясно, дадох примери за снимане в тъмни църкви, зали, музеи, нощни събития и пр., където тези преимущества се проявяват с пълна сила.

4) Накрая, за да не остане някой с впечатлението, че се опитвам да отричам кроп-телата в полза на пълноформатните, ще префразирам 5-та точка от поста на Tubor по-горе:

5. Пълноформатните тела не правят по-хубави снимки от кропнатите, те просто ти позволяват да правиш снимки при обстоятелства, в които с кропнатите не би могъл.

Същото важи и за евтините и скъпите апарати.

От тук нататък спорът е безсмислен, но поне се надявам да е бил полезен за питащата.


Отговори на това съобщение
 Re: Help! - Детска фотография на закрито
Автор: tzl   
Дата:   12-08-14 18:46

Така съм съгласен.

Отговори на това съобщение
 Re: Help! - Детска фотография на закрито
Автор: Sentel   
Дата:   12-08-14 19:37

@IDA

Питах снимките, които е постнала авторката, стават ли с кропка.
Например тази:



На което ти отговори:

Ами трябва. Ако искаш да правиш снимки, като тези на про фотографите, които тя е показала, ти трябва пълноформатен апарат. Да не говорим пък ако снимаш нашироко в мол, където светкавицата няма да ти върши почти никаква работа освен за подсветка на лицата. За там си трябва сензор с нисък шум на високо ИСО и бърза и прецизна АФ система, която работи безупречно и в условия на малко светлина. Иначе, ще ти трябва един тир с осветление.

Т.е. за да направиш тази и другите примерни снимки ни трябва фул фрейм или "един тир с осветление". Твои думи. То може и да е така, аз не знам и за това питах.

Отговори на това съобщение
 Re: Help! - Детска фотография на закрито
Автор: IDA   
Дата:   12-08-14 23:07

"Т.е. за да направиш тази и другите примерни снимки ни трябва фул фрейм ... "

Пак ме караш да се отклонявам от темата. Съдейки по начина, по който се откроява лицето на момченцето на близкия и силно претрупан фон, да, мисля, че тази снимка е правена с пълноформатен апарат. С кропфакторка, според мен, пак щеше да има дефокус в задния план, но същият кадър щеше да стои значително по-плоско, сякаш валяк е минал отгоре му.

От тук:

http://dox.bg/files/dw?a=b7bc83483c


можеш да си изтеглиш една моя фотопрезентация с портретни снимки на възрастен човек, снимани в много подобни условия - близък и силно претрупан заден план. Снимани са с класическото 5Д. Обърни внимание на отделянето на лицето на стареца от фона.

Това с тира с осветление го казах в контекста на въпроса ти за снимането с кропфакторка в мола или през нощта на площада. Писал съм предостатъчно по въпроса по-горе, ама кой да чете и кой да мисли? Къде по-лесно е да чешеш клавиатурата, задавайки тъпи въпроси и после да викаш "аз не знам и за това питах".


Отговори на това съобщение
 Re: Help! - Детска фотография на закрито
Автор: Sentel   
Дата:   12-08-14 23:18

Кое му е тъпото на въпроса? Дали даден кадър може да се направи само с фул фрейм, както твърдиш ти?
По-спокойно де. Нещо напрегнат ми се виждаш. Ако нямаш желание - никой не те кара насила да отговаряш нито на умни, нито на тъпи въпроси.
А за нощ на площада само ти си създаде тази постановка, незнайно защо, но както и да е.
Спокойна нощ ти желая. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Help! - Детска фотография на закрито
Автор: IDA   
Дата:   12-08-14 23:52

Лека нощ.

Отговори на това съобщение
 Re: Help! - Детска фотография на закрито
Автор: prisonbreak   
Дата:   13-08-14 09:11

Пробвала ли сте така? Централна точка. Преоритет на блендата.(A)
С 50мм на бленда 1.8. И коригираш само със Исото.
Другото което се сещам, е да боднеш светката на тялото в ТТЛ режим.Насочваш главата на горе и слагаш един рефлектор от този тип.

Мисля че ще получиш по добър резултат.


И другото което не е никак маложаважно. Дори да не можеш да си позволиш ФФ тяло, то си вземи по-горен клас тяло. Резултата ще е съвсем друг.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Help! - Детска фотография на закрито
Автор: quazimodo   
Дата:   13-08-14 11:25

Ако главата на светкавицата ще сочи нагоре, не е необходим рефлектор. Стига да извади визитката.


https://photo-forum.net/static/site_pics/105/1407918121_SS854816.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Help! - Детска фотография на закрито
Автор: FAQ   
Дата:   13-08-14 12:12

"Съдейки по начина, по който се откроява лицето на момченцето на близкия и силно претрупан фон, да, мисля, че тази снимка е правена с пълноформатен апарат. С кропфакторка, според мен, пак щеше да има дефокус в задния план, но същият кадър щеше да стои значително по-плоско, сякаш валяк е минал отгоре му. "

А не мислите ли, че детето се откроява така добре защото е с по-тъмен тен? Другото дете, което е в левия ъгъл на снимката, е с доста по-светла кожа и изглежда различно. Мисля, че дори да беше в центъра на кадъра, лицето му пак щеше да изглежда "по-плоско".

Отговори на това съобщение
 Re: Help! - Детска фотография на закрито
Автор: prisonbreak   
Дата:   13-08-14 13:06

Абе да издирим автора на снимката и да го питаме с какво снима и ще отговорим на всички въпроси.

Не съм съгласен че "визитката" и онзи даусър като чаша ще "хвърлят" светлината по един и същ начин.

Отговори на това съобщение
 Re: Help! - Детска фотография на закрито
Автор: satyno   
Дата:   13-08-14 13:27

Снимките са правени с "голям апарат", Jeny's photography. Вероятно същата визия би се постигнала с кропка и Sigma 18-35/1.8, но темата е как с наличната техника и малки допълнителни инвестиции да се постигнат по-добри резултати.


Отговори на това съобщение
 Re: Help! - Детска фотография на закрито
Автор: IDA   
Дата:   13-08-14 15:54

На всички, които се терзаят от въпроса, що е това "професионална фотография" и какво ще им струва и те да правят такава, предлагам да погледнат галерията със снимки на Jeny's photography:

https://www.facebook.com/pages/Jenys-photography/222476324488599?sk=photos_stream&ref=page_internal


Истинска наслада за душата, приподнесена от един изключително талантлив български фотограф. Направете си това удоволствие и ги разгледайте. Усещането е невероятно!


Отговори на това съобщение
 Re: Help! - Детска фотография на закрито
Автор: iasen2   
Дата:   13-08-14 16:15

Айде затворете темата и стига сте писали глупости , че се излагате.

Шапка свалям на tzl , че пише толкова добре, ама и няма кой да чете

Отговори на това съобщение
 Re: Help! - Детска фотография на закрито
Автор: IDA   
Дата:   13-08-14 16:34

"Вероятно същата визия би се постигнала с кропка и Sigma 18-35/1.8 ... "

Направо забрави! С редки изключения, почти всички портрети са снимани на фокусни разстояния над 85мм, с висококачествени светлосилни обективи. С техника на Канон такава визия се постига с:

1) Всички пълноформатни тела на марката, но фотографката най-вероятно снима с 5DMkIII или 1DX, за да има минимален брой изпуснати кадри при минимум шум;

2) Обективи:

EF 70-200/2,8L IS
EF 85/1,2L
EF 100/2
EF 135/2L

Редките изключения касаят широкоъгълните кадри, част от които най-вероятно са снимани с EF 35/1,4L, а останалите с EF 16-35/2,8L.

И като се добавят някои задължителни допълнителни аксесоари, като светкавици, тригери, стативи, софтбоксове, отражатели, компютри, обработващи програми и пр. и се тегли чертата, излиза, че въпросната дама ползва техника не просто за 10 бона, ами за няколко пъти по толкова. И в тази сметка въобще не влизат средствата, които е вложила в развитието на таланта си.

Надявам се, че г-жа Кунева, която се цели толкова високо, както и кропфакторските "експерти", първо ще прочетете този пост, а след това ще влезете в галерията на Jeny и внимателно ще разгледате снимките. Направите ли го, ще разберете, какво имам предвид, като казвам, че с трици маймуни не се ловят и че без знания, умения, талант и дългогодишен практически опит, красива и въздействаща фотография не се прави.



Публикацията е редактирана (13-08-14 22:34)

Отговори на това съобщение
 Re: Help! - Детска фотография на закрито
Автор: iasen2   
Дата:   14-08-14 14:14





Публикацията е редактирана (14-08-14 14:16)

Отговори на това съобщение
 Re: Help! - Детска фотография на закрито
Автор: iasen2   
Дата:   14-08-14 14:19





Публикацията е редактирана (14-08-14 14:20)

Отговори на това съобщение
 Re: Help! - Детска фотография на закрито
Автор: GOSPODIN   
Дата:   15-08-14 07:51

Ето деца на закрито без светки, а само прозорец. [smile]
http://lukas.exto.org/



Отговори на това съобщение
 Re: Help! - Детска фотография на закрито
Автор: EvelinaKuneva   
Дата:   16-08-14 00:42

Аз много добре прочетох всяко едно мнение,просто спрях да пиша след поста на xm_style .....

Защото това не е градивна критика,това беше злобно изказване,с една дума казано "Откажи се от фотографията,изобщо не ставаш"
И къде беше градивното в това,веднага да говорите за парите на родителите... Никъде не съм споменавала за печелене чрез фотография,споменах за по-добри снимки и честно казано,най-голямото ми желание и заради което си взех техниката е защото обожавам котките си , и още повече да ги снимам и от там се запалих исках да получа съвет,да снимам добре и децата в клубчето,защото и те са интересни за снимки,заради естественото им излъчване,усмивка,силни изразените им емоции на лицата,просто са интересни.... Разбира се щом съм се запалила,че искам да знам повече... Но да си изливат някой тука злобата,да се откажа.... ТА АЗ ДОРИ НЕ СЪМ ПОЧНАЛА,аз не съм хващала по добър апарат в ръката си,не съм минала на курс,в момента не мога да си го позволя,нито съм общувала с фотограф,който да ме хване да ми обясни някой основни работи,всичко което съм го направила,съм си го разучавала напълно сама,сама се научих да си работя с апарата и така,никой нищо не ми е казвал.... Глупава беше "градивната" критика... Изобщо нямаше общо с темата....
Благодаря на хората които ми отговориха наистина конкретно,когато имам малко повече време ще се поровя за тези неща,които са ме посъветвали да си взема и за някой настройки.

А едно уточнение... имам дифузер за светкавицата,аз не я използвам без него,но с дифузера няма как да извадя и визитката на цветкавицата.

И да снимките са на фотографката Жени,много ми харесват,а едната със скачащото дете от пързалката е на Симеон Салов.

Много точно си го каза @tzl напълно съм съгласна със всеки един негов пост.



Публикацията е редактирана (16-08-14 00:48)

Отговори на това съобщение
 Re: Help! - Детска фотография на закрито
Автор: bpavlov   
Дата:   16-08-14 02:10



Такаа, ако може и аз да се запиша в темата, като единствения от писалите до тук, който е снимал бързодвижещи се обекти на тъмно, при това за пари.

Теа "гурута", дето ви обясняват, как с евтин апарат, майсторчЕто пак ще направи шедьовърни снимки, ги оставете. Може да направи, ама на слънчице или от статив и ако модела не мърда.

TZL точно в този случай, въобще не прав, нито е в час.
Разликата между фулфрейм и кропка на ИЗО 1600-3200 се усеща зловещо. Нито пък "качеството" е нещо илюзорно и фантастично. Хората правят разлика, когато имат база за сравнение.

Допълнителното осветление от сорта на светкавици на стативи със синхронизатори е нещо смехотворно за конкретната цел, първо, защото ако трябва да се освети еднакво цялото помещение, трябват около поне 12 и второ, просто защото не се прави.

Фотографът в детски клуб влиза по чорапки и трябва да е гъвкав и незабележим. В случая, както и във всички други случаи, в които се снима на тъмно и движещи се обекти, техниката е от решаващо значение.

Първото основно правило, същото, както и снимането в църква, е, да се снима на високо изо и отворени бленди + светкавица, така че, светкавицата да доекспонира максимум 1 стоп. Тоест, разчита се на амбиентната светлина, за да не става черен фона.

Скоростта при снимане на деца е поне 1/250, което при повечето детски клубове, на бленда 2,8, прави ИЗО 3200. Това е с единия стоп недоекспониране, който се поема от светкавицата, насочена към тавана.

Така че, долната граница за успешен фотолов на деца, е Д700/5д мк2 + сб900/580ех + вариообектив на постоянна бленда 2.8, който дава отлични резултати на бленда 2.8, а не на 4.

Всякакви други под тези комбинации или съвети са бла-бла и от хора, които нямат и капка хабер от материята. Естествено, ако целта са снимки, различни от тези, които мога да направя и с айфоня

Отговори на това съобщение
 Re: Help! - Детска фотография на закрито
Автор: tzl   
Дата:   16-08-14 08:18

Имам чувството, че шедьоврите в "детската action фотография" (и изобщо шедьоврите във фотографията) са започнали да се снимат чак след излизането на фотоапарати, които могат да снимат нещо използваемо на ISO3200 (т.е. след 2005-та година).

Пък да не говорим за фотографите, снимали с голямоформатни фотоапарати, след това минаващи на цифрови кропки и после минали на цифров фулфрейм, които просто изхвърлят всичко, което е от кропката, защото са били "майсторчЕта, които не могат да направят шедьовър с кропка".

Снимането за пари не е снимане с техниката "най-най", а умение да се справиш успешно в ситуацията, която те постави клиента, защото някога клиентът иска много неща, които могат да се направят компромисно с по-малко техника (като например може да иска нещо с 20 лампи, но да може да си плати само за 5, но и за 5 цената си струва да се опита).

А изказването, че да се освети помещение, трябват поне 12 светкавици е смешно, защото не можеш да ми дадеш дефиниция на "освети помещение". Ако снимам дадена сцена в помещение може да ми трябват само 2, а може и 20 да са ми малко (имайки предвид, че може да имам 6 само върху 1 човек.

И отново да повторя, че надали някой може да разпознае в дадено портфолио кое е снимано с фул фрейм и кое с кропка, а снимки в професионално портфолио, снимани с различни фотоапарати има много.

Ако имам в ръцете си кропка, фул фрейм и среден формат кое бих избрал за задачата, за която ми се плаща? Повечето биха казали "среден формат". Да, но ако трябва да снимам по 5 кадъра в секунда, не мога да го направя със средния формат. Фул фрейм? Но ако кропката е с нов сензор, който се справя по-добре на високо ISO? Ами днешните малки безогледалки с големи сензори, които изяждат с парцалите много от старите фул фрейми на високо ISO? Или може би кропката ще ми даде по-висока синхронна скорост отколкото фул фрейма? Или може би безогледалката с leaf shutter ще ми свърши най-добра работа по отношение на висока синхронна скорост?

Изобщо това надпреварване на сензори няма нищо общо с уменията на фотографа, а с бюджета на клиента. Клиентът плаща за уменията на фотографа и за наема на техниката.

Когато говорим за шир потреба фотография като детски партита, там фотографът няма да стане много богат и ако разчита само на заплащането там, за да си плаща данъците и да си обновява техниката, ще кара с по-нисък клас техника.

Или тук говорим само за хора, които работят за друг човек и вземат от него висока заплата, с която да си купят най-новата техника и снимат, когато са почивните им дни?



Публикацията е редактирана (16-08-14 09:28)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »