Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Canon 6d или Sony a 7r ???
Автор: metodiev_martin   
Дата:   10-08-14 23:17

<<<Автор: Делян
Дата: 10-08-14 20:08
(user experience) в сметката.

Най-тъпото на 6д че изглежда като 5д1, после обеснявай на жена си защо си дал 4к. >>>

.......................
От написаното става ясно, че досега и 6д и 5д1 си ги виждал на картинка. И на картинка да е, погледни цената отдолу под картинката за да не се излагаш допълнително.
По темата, този път даже няма и да се включвам, че като гледам още не сте си изчешели езиците

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6d или Sony a 7r ???
Автор: marves   
Дата:   10-08-14 23:32

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6d или Sony a 7r ???
Автор: M_D   
Дата:   10-08-14 23:36

Няколко уточнения за А7S, че охлювът го изкара едва ли не второто пришествие :)

1. Затвора на А7r е изцяло механичен т.е. винаги има малко вибрация. (а7 има полу електронен като Канон а А7s изцяло електронен)

А7S има електронен затвор опционално. Той обаче не е безплатен обяд. Сдава се качество на картинката, за да получиш тишина и липса на вибрации.


5. АФ май подобно на Канон изисква първо да боднеш едно копченце и после си сменяш точката....старите Сонита и Никоните направо местят точката.

На А7S май можеш да настроиш колелото на джойстика да избира точка, без да се налага да натискаш копчета. Не знам дали а7р споделя тая опция.


7. Широките телеметрични обективи ( <24мм ) не се предсавят много добре на А7r, А7 е по-добре, А7s е перфектен.

Това за перфектния А7S с широки телеметрични стъкла просто не е вярно. Нито един от телеметричните ми обективи под 35мм не е дори поносим на а7s. Ъглите не са виолетови като на другите от серията (има лек цианов винет обаче), за сметка на това ъглите и ръбовете са няма такава мазня дори на ф11. Та всичко си зависи изключително много от конкретния оптичен дизайн, както е и на а7r и а7. Има няколко широки телеметрични обектива, които са прилични на а7s като се позатворят, огромното мнозинство обаче просто не стават, ако човек има и минимални желания да фокусира безкрайност.


8. Затвора издава по-груб звук от Канон. А7 е по-тих, А7s не издава никакви звуци въобще.


Виж 1). А7с си издава звук, когато не е в режим "електронен затвор". Има сравнително мек затвор.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6d или Sony a 7r ???
Автор: hotsnail   
Дата:   11-08-14 01:06

Може ли малко уточнения?

M_D написа:
> 1. Затвора на А7r е изцяло
> механичен т.е. винаги има малко
> вибрация. (а7 има полу електронен
> като Канон а А7s изцяло електронен)
>

> А7S има електронен затвор
> опционално. Той обаче не е
> безплатен обяд. Сдава се качество
> на картинката, за да получиш
> тишина и липса на вибрации.

В какъв смисъл сдава качество? Аз ползвам електронен визьор вече 3-та година и не съм видял подобен кахър на НЕКС-7, А7, некс-5р и А6000. Иам някакви митове за бокето..ми не съм ги видял на практика.
>
>
> 5. АФ май подобно на Канон изисква
> първо да боднеш едно копченце и
> после си сменяш точката....старите
> Сонита и Никоните направо местят
> точката.
>

> На А7S май можеш да настроиш
> колелото на джойстика да избира
> точка, без да се налага да натискаш
> копчета. Не знам дали а7р споделя
> тая опция.

На А7 със сигурност няма подобен чалъм. А7r е със същото упътване и меню май

>
>
> 7. Широките телеметрични обективи (
> <24мм ) не се предсавят много добре
> на А7r, А7 е по-добре, А7s е перфектен.
>

> Това за перфектния А7S с широки
> телеметрични стъкла просто не е
> вярно. Нито един от телеметричните
> ми обективи под 35мм не е дори
> поносим на а7s. Ъглите не са
> виолетови като на другите от
> серията (има лек цианов винет
> обаче), за сметка на това ъглите и
> ръбовете са няма такава мазня дори
> на ф11. Та всичко си зависи
> изключително много от конкретния
> оптичен дизайн, както е и на а7r и а7.

Гледах разни ревюта по мрежата дето хората бяха доста доволни. Не съм снимал с А7s. Сигурно си прав. Интересно защо се различава от другите впечатления. С кои обективи го тестваш?

The Sony A7s: A New Camera for Leica M lenses

Quick Test: Sony A7s and the Voigtlander 15 Heliar!

То и на некс-6 и 5r беше подобно поведението - нямаше много лилавеене, но губеха детайл.

А7 тогава остава най-приемлив за тия дейности явно. Flat Field си го знаем хората с безогледални.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6d или Sony a 7r ???
Автор: M_D   
Дата:   11-08-14 13:13

В какъв смисъл сдава качество? Аз ползвам електронен визьор вече 3-та година и не съм видял подобен кахър на НЕКС-7, А7, некс-5р и А6000. Иам някакви митове за бокето..ми не съм ги видял на практика.

Няма връзка с визьора. В режим на електронен затвор младшите битове от АЦП-то изобщо не се четат, за да се пести време. По същия начин работи камерата във видео режим. Ако сравниш една и съща картинка, направена със и без електронен затвор, тази с електронния има забележимо по-малко мегдан за вдигане на сенките. Отделно желето е повече в електронен режим, щото няма перде, което да ограничава времето за експониране, докато се изчитат редовете.

Въпреки това опцията е супер за разни неща - таймлапси и тихи снимки.

Гледах разни ревюта по мрежата дето хората бяха доста доволни. Не съм снимал с А7s. Сигурно си прав. Интересно защо се различава от другите впечатления. С кои обективи го тестваш?

Да, и аз гледах на Стив Хъф нещата, но той е последният човек, на който може да се разчита за техническа достоверност.

Биогони, скопари и сходни симетрични дизайни са си все така зле на А7с, може би с една идея по-малко мазни от А7, но пак зле. Цветното винетиране е доста по-слабо, но то е по-малкият кахър. За стрийт и други изпълнения със сравнително близко разстояние на фокусиране и маловажен детайл във фона мазнята не е особен проблем. За пейзажи или архитектура обаче са си неизползваеми, според мен, ако човек има малко от малко намерения за качество.

Широките с асферичен елемент отзад са принципно малко по-добре, щото като цяло поизправят ъгъла на падане на лъчите (15мм Хелиарът е такъв). Извивката на задното стъкло е сравнително добра ненаучна евристика за това ще го бъде ли обективът качен на А7 серията, или не. Иначе, формално, exit pupil позицията определя ъгъла на падане. За някои стъкла може да се види каква е в документацията.
"По-добре" е относително обаче. Сравнения с широки СЛР обективи не издържат.

Аз пробвах 25 Колор-Скопар и 28 G Biogon. И двата са зле - скопарът повече. Определено са много по-зле в ъглите отколкото върху кропка (Некс-6). Може да кача картинки, ако остане ред.

Междувременно, тук се сравнява широка телеметрична стъклария, качена на А7 и А7С. Интересно е:
http://dc.watch.impress.co.jp/docs/review/special/20140718_658298.html




Публикацията е редактирана (11-08-14 13:16)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6d или Sony a 7r ???
Автор: Japan   
Дата:   11-08-14 13:27

M_D тези обективи които си изредил, на кои апарати са добре? За да стесним кръга на половина ще конкретизирам - На кои цветни апарати са добре?

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6d или Sony a 7r ???
Автор: M_D   
Дата:   11-08-14 14:34

M_D тези обективи които си изредил, на кои апарати са добре? За да стесним кръга на половина ще конкретизирам - На кои цветни апарати са добре?

На всякакви филмови тела са екстра. :)
На цифрови Лайка М9 и М240 тела са добре.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6d или Sony a 7r ???
Автор: prisonbreak   
Дата:   11-08-14 14:48

Мисля че ако отделиш един следобед, да погледаш туб-канала, сам ще си отговориш на всички въпроси.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6d или Sony a 7r ???
Автор: Japan   
Дата:   11-08-14 14:49

Tюх... трябваше да кажа "дигитални цветни". [beer] [smilie18]

Все пак много добър пример, за това как нещо за някой е маловажно, за друг е решаващ фактор.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6d или Sony a 7r ???
Автор: kvakioh   
Дата:   13-08-14 20:35

6D.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »