Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Canon 6d или Sony a 7r ???
Автор: exobexo   
Дата:   09-08-14 22:00

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6d или Sony a 7r ???
Автор: mugen   
Дата:   09-08-14 22:13

Помисли какви обективи ще ползваш.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6d или Sony a 7r ???
Автор: ss_sgp   
Дата:   09-08-14 22:31

ако ще е пейзажна фотография с превюта по 1-2MP какво значение има дали са 20-30 или 40MP в тялото?

Обективи мисля, че на Sony с преходник всякакви може да се сложат, автофокусът в случая не е задължителен. Аз мисля, че дори със Sony NEX биха се получили отлични кадри :)

Аз лично никога не бих инвестирал 3000-4000лв в неналожила се система. В случая 100% Canon.



Публикацията е редактирана (09-08-14 22:32)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6d или Sony a 7r ???
Автор: exobexo   
Дата:   09-08-14 22:42

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6d или Sony a 7r ???
Автор: exobexo   
Дата:   09-08-14 22:45

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6d или Sony a 7r ???
Автор: kvakioh   
Дата:   09-08-14 22:57

ЗАради по-евтиното качване на обективи всякакъв почти вид на Сонито, заради всичко останало - Канон.
Заради може би нито един собственик тук [smilie10], и тези които ще преФалят Сонито, заради многото повече потребители - Канон.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6d или Sony a 7r ???
Автор: vgramatikov   
Дата:   09-08-14 23:51

Аз лично никога не бих инвестирал 3000-4000лв в неналожила се система. В случая 100% Canon.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6d или Sony a 7r ???
Автор: allyx   
Дата:   10-08-14 00:23

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6d или Sony a 7r ???
Автор: hotsnail   
Дата:   10-08-14 01:27

Може би да ти кажа всички кофти неща на А7r-ите пък ти си прецени. Kартинката за сега няма как да я докараш с Канон по нито един показател.

1. Затвора на А7r е изцяло механичен т.е. винаги има малко вибрация. (а7 има полу електронен като Канон а А7s изцяло електронен)

2. Със 50/1.8 и 35/2.8 които са покъртително добри обективи за почти всичко има малко странни флеъри между сензора и обектива при наличие на много силни точкови източници. Когато снимаш срещу слънцето също се получава понякога. Мисля, че с други обективи не се получава...

3. Синхро скоорстта на А7р е 1/160 и лови до към 1/200. А7 е разчетен на 1/250, но често се налага да смъкнеш до 1/200 с по-стари или китайски светки.

4. Фокуса на слаба светлина не е много бърз и понякога трудно заключва при нисък контраст на слаба светлина.

5. АФ май подобно на Канон изисква първо да боднеш едно копченце и после си сменяш точката....старите Сонита и Никоните направо местят точката.

6. Серийната снимка не е никак бърза. От моя опит с А7 по гот е на ръка да кликаш от колкто на серйна снимка, имаш повечко контрол.

7. Широките телеметрични обективи ( <24мм ) не се предсавят много добре на А7r, А7 е по-добре, А7s е перфектен.

8. Затвора издава по-груб звук от Канон. А7 е по-тих, А7s не издава никакви звуци въобще.

От тука нататък са хубави нещата. Не знам какво искаш да знаеш но апаратите са доста добре направени - ергономия, грипове, адаптери, усещане. Поне на мен А7 си ми харесва много повече от Никон Д600 и неизмеримо повече от Д700.

Със А7r може да си използваш всичките Канонски обективи без проблеми т.е. със контрол на бленда и стабилизация и дори някакъв супер бавен фокус. Може да използваш и всички Сони А обективи със всичките им мурафети пак с адаптер. Така де до тука имаш най-голямата и 3-тат апо големина ДСЛР система и още 5-6 обектива за Е байонет.

Ръчни обективи се ползват доста лесно т.е Цайсове, Лайки и други качествени ръчни обективи са доста добре (освен забележката за широките телеметрични лупи)

Има много екстри дето с ДСЛР не идват много лесно освен във лайфвю и само на екрана.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6d или Sony a 7r ???
Автор: exobexo   
Дата:   10-08-14 07:43

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6d или Sony a 7r ???
Автор: Simbon4o   
Дата:   10-08-14 10:44

Затвора на А7р не мажеше ли снимките около 1/100 скорост? Имаше нещо... не знам оправиха ли го.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6d или Sony a 7r ???
Автор: localhost   
Дата:   10-08-14 11:03

Виж обективите. Canon изкараха скоро 16-35 Ф4 който е трепач за пейзажи. И ще можеш и филтри (Lee, Cokin) да му слагаш.
Въпреки, че можеш да ползваш много обективи с преходници на SONY програмите за обработка няма как да хванат обектива и да коригират. Всичко ще ти е на магия.

И двата ще са добре за пейзажи - виж обективите [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6d или Sony a 7r ???
Автор: hotsnail   
Дата:   10-08-14 11:14

Симо вибрация има и при снимки със средно телефото на тия скорости 1/100 или 1/200 става мазаляк. Лошото предполагам е, че малкия апарат няма как да седи на статив добре с по тежък телефото зум и от там идва притеснението и слгат някви системи дето хем обектива, Хем апарата да е на статив......

основата на а7 е по-добре от некс5 много, ама пак сравнено с 4х4 санта основа при ДСЛР......



Публикацията е редактирана (10-08-14 11:15)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6d или Sony a 7r ???
Автор: victory13   
Дата:   10-08-14 12:07

Това се коригира с една макро шейна... държи и апарата, и обектива [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6d или Sony a 7r ???
Автор: insofia.net   
Дата:   10-08-14 12:28

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6d или Sony a 7r ???
Автор: sirkhann   
Дата:   10-08-14 12:48

Аз преди имах подобна дилема и разучавах нещата в тази посока. Флеърите при Sony ме отказаха за пейзажна фотография. Не съм и фен на Canon, особено за трудни сцени около изгрев/залез. Вариант 1 е Nikon D810/D610. Вариант 2 e Sigma DP1M, докато я има все още. Вярно е, че сигмата не е универсална и трудните сцени също не са й плюс, но е 850 лв и е по-евтина и по-лека от пейзажен буркан. Качеството на изображението е един път- можеш да преброиш листата по дърветата и тревичките в ливадата.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6d или Sony a 7r ???
Автор: nyamago   
Дата:   10-08-14 13:31

Пейзажи? Ей тоя приятел (познавам го лично) снима с A7R откакто излезе (даже с два еднакви), заменяйки много големи и скъпи Никони. Не съм чул да се оплаче от флеъри, а снима доста СРЕЩУ светлината. В редките случаи, когато са му се появили, ги третира като художествен ефект и им се радва. (Виж му и ревюто за A7R. Вярно, доста обработва, но пост-процесът му е за светлина и контрасти (HDR и подобни техники) никога за ретуш на флеъри.

(И ако не ти харесва стилът му, същият апарат не значи същия стил: можеш да си снимаш и обработваш в твой стил като имаш пълен с детайл и качествен изходен материал).



Публикацията е редактирана (10-08-14 13:32)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6d или Sony a 7r ???
Автор: burningice   
Дата:   10-08-14 17:01

Canon 6d .

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6d или Sony a 7r ???
Автор: Делян   
Дата:   10-08-14 20:08

a7r няма АА филтър на сензора и показва отвратително много детайл.

Само 4те врътки и чупещия дисплей, са ти достатъчни да се прежалиш, ако си от тия хора дето слагат кефа (user experience) в сметката.

Най-тъпото на 6д че изглежда като 5д1, после обеснявай на жена си защо си дал 4к.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6d или Sony a 7r ???
Автор: gchokov   
Дата:   10-08-14 20:22

Особено при такъв тип фотография.. изобщо няма какво да се чудиш а7р. Ще ходиш много, ще оцениш и това че е по-малък :)

kvakioh Заради може би нито един собственик тук [smilie10], и тези които ще преФалят Сонито, заради многото повече потребители - Канон.

- Ти сериозен ли си? [smilie5] Заради многото повече потребители.. Идва ми да ти разкажа вица за бентлито и човека с голфу, дето спира и пита, дали това нещо има радио.. гледал че не си го купуват много [smilie5] Влез в съответните теми и ще видиш дали няма собственици. И то не само в този форум.. [smilie7]



Публикацията е редактирана (10-08-14 20:24)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6d или Sony a 7r ???
Автор: allyx   
Дата:   10-08-14 20:31

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6d или Sony a 7r ???
Автор: muzicantini   
Дата:   10-08-14 20:36

Абе всяка система си има плюсовете и минусите. Аз лично тествах едно А7 в магазин на Сони и останах доста разочарован от начинът, по който стои в ръката. Едно малко, леко, с нагъчкани контроли. Но това съм си аз, всеки човек има различни представи за удобство, ергономия.

Иначе за пейзажите е важно да се помисли за обективите, да не кажа, най-важно. Защото хубаво 36мегапикселов сензор с много висок динамичен обхват, обаче ако не му се завърти свястно стъкло отпред, каква файда.

А не виждам какво лошо има, че 6Д-то изглеждало като 5д1.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6d или Sony a 7r ???
Автор: Simbon4o   
Дата:   10-08-14 20:37

Киро проблема беше само за А7р конкретно, А7 нямаше такъв проблем. Имаше нещо, явно не са измислили механиката много добре или не знам. Бях чел преди време за проблема, имаше и снимки.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6d или Sony a 7r ???
Автор: Делян   
Дата:   10-08-14 20:50

[shtrak]



Публикацията е редактирана (10-08-14 21:00)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6d или Sony a 7r ???
Автор: aldygreen   
Дата:   10-08-14 22:06

След като прегледах някои достъпни ревюта и най-вече се задълбочих в сравненията на различните камери, които предлага dpreview, и като имам спастрен някой и друг читав обектив, бих избрал без големи колебания
Canon EOS 6D.
[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6d или Sony a 7r ???
Автор: metodiev_martin   
Дата:   10-08-14 23:17

<<<Автор: Делян
Дата: 10-08-14 20:08
(user experience) в сметката.

Най-тъпото на 6д че изглежда като 5д1, после обеснявай на жена си защо си дал 4к. >>>

.......................
От написаното става ясно, че досега и 6д и 5д1 си ги виждал на картинка. И на картинка да е, погледни цената отдолу под картинката за да не се излагаш допълнително.
По темата, този път даже няма и да се включвам, че като гледам още не сте си изчешели езиците

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6d или Sony a 7r ???
Автор: marves   
Дата:   10-08-14 23:32

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6d или Sony a 7r ???
Автор: M_D   
Дата:   10-08-14 23:36

Няколко уточнения за А7S, че охлювът го изкара едва ли не второто пришествие :)

1. Затвора на А7r е изцяло механичен т.е. винаги има малко вибрация. (а7 има полу електронен като Канон а А7s изцяло електронен)

А7S има електронен затвор опционално. Той обаче не е безплатен обяд. Сдава се качество на картинката, за да получиш тишина и липса на вибрации.


5. АФ май подобно на Канон изисква първо да боднеш едно копченце и после си сменяш точката....старите Сонита и Никоните направо местят точката.

На А7S май можеш да настроиш колелото на джойстика да избира точка, без да се налага да натискаш копчета. Не знам дали а7р споделя тая опция.


7. Широките телеметрични обективи ( <24мм ) не се предсавят много добре на А7r, А7 е по-добре, А7s е перфектен.

Това за перфектния А7S с широки телеметрични стъкла просто не е вярно. Нито един от телеметричните ми обективи под 35мм не е дори поносим на а7s. Ъглите не са виолетови като на другите от серията (има лек цианов винет обаче), за сметка на това ъглите и ръбовете са няма такава мазня дори на ф11. Та всичко си зависи изключително много от конкретния оптичен дизайн, както е и на а7r и а7. Има няколко широки телеметрични обектива, които са прилични на а7s като се позатворят, огромното мнозинство обаче просто не стават, ако човек има и минимални желания да фокусира безкрайност.


8. Затвора издава по-груб звук от Канон. А7 е по-тих, А7s не издава никакви звуци въобще.


Виж 1). А7с си издава звук, когато не е в режим "електронен затвор". Има сравнително мек затвор.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6d или Sony a 7r ???
Автор: hotsnail   
Дата:   11-08-14 01:06

Може ли малко уточнения?

M_D написа:
> 1. Затвора на А7r е изцяло
> механичен т.е. винаги има малко
> вибрация. (а7 има полу електронен
> като Канон а А7s изцяло електронен)
>

> А7S има електронен затвор
> опционално. Той обаче не е
> безплатен обяд. Сдава се качество
> на картинката, за да получиш
> тишина и липса на вибрации.

В какъв смисъл сдава качество? Аз ползвам електронен визьор вече 3-та година и не съм видял подобен кахър на НЕКС-7, А7, некс-5р и А6000. Иам някакви митове за бокето..ми не съм ги видял на практика.
>
>
> 5. АФ май подобно на Канон изисква
> първо да боднеш едно копченце и
> после си сменяш точката....старите
> Сонита и Никоните направо местят
> точката.
>

> На А7S май можеш да настроиш
> колелото на джойстика да избира
> точка, без да се налага да натискаш
> копчета. Не знам дали а7р споделя
> тая опция.

На А7 със сигурност няма подобен чалъм. А7r е със същото упътване и меню май

>
>
> 7. Широките телеметрични обективи (
> <24мм ) не се предсавят много добре
> на А7r, А7 е по-добре, А7s е перфектен.
>

> Това за перфектния А7S с широки
> телеметрични стъкла просто не е
> вярно. Нито един от телеметричните
> ми обективи под 35мм не е дори
> поносим на а7s. Ъглите не са
> виолетови като на другите от
> серията (има лек цианов винет
> обаче), за сметка на това ъглите и
> ръбовете са няма такава мазня дори
> на ф11. Та всичко си зависи
> изключително много от конкретния
> оптичен дизайн, както е и на а7r и а7.

Гледах разни ревюта по мрежата дето хората бяха доста доволни. Не съм снимал с А7s. Сигурно си прав. Интересно защо се различава от другите впечатления. С кои обективи го тестваш?

The Sony A7s: A New Camera for Leica M lenses

Quick Test: Sony A7s and the Voigtlander 15 Heliar!

То и на некс-6 и 5r беше подобно поведението - нямаше много лилавеене, но губеха детайл.

А7 тогава остава най-приемлив за тия дейности явно. Flat Field си го знаем хората с безогледални.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6d или Sony a 7r ???
Автор: M_D   
Дата:   11-08-14 13:13

В какъв смисъл сдава качество? Аз ползвам електронен визьор вече 3-та година и не съм видял подобен кахър на НЕКС-7, А7, некс-5р и А6000. Иам някакви митове за бокето..ми не съм ги видял на практика.

Няма връзка с визьора. В режим на електронен затвор младшите битове от АЦП-то изобщо не се четат, за да се пести време. По същия начин работи камерата във видео режим. Ако сравниш една и съща картинка, направена със и без електронен затвор, тази с електронния има забележимо по-малко мегдан за вдигане на сенките. Отделно желето е повече в електронен режим, щото няма перде, което да ограничава времето за експониране, докато се изчитат редовете.

Въпреки това опцията е супер за разни неща - таймлапси и тихи снимки.

Гледах разни ревюта по мрежата дето хората бяха доста доволни. Не съм снимал с А7s. Сигурно си прав. Интересно защо се различава от другите впечатления. С кои обективи го тестваш?

Да, и аз гледах на Стив Хъф нещата, но той е последният човек, на който може да се разчита за техническа достоверност.

Биогони, скопари и сходни симетрични дизайни са си все така зле на А7с, може би с една идея по-малко мазни от А7, но пак зле. Цветното винетиране е доста по-слабо, но то е по-малкият кахър. За стрийт и други изпълнения със сравнително близко разстояние на фокусиране и маловажен детайл във фона мазнята не е особен проблем. За пейзажи или архитектура обаче са си неизползваеми, според мен, ако човек има малко от малко намерения за качество.

Широките с асферичен елемент отзад са принципно малко по-добре, щото като цяло поизправят ъгъла на падане на лъчите (15мм Хелиарът е такъв). Извивката на задното стъкло е сравнително добра ненаучна евристика за това ще го бъде ли обективът качен на А7 серията, или не. Иначе, формално, exit pupil позицията определя ъгъла на падане. За някои стъкла може да се види каква е в документацията.
"По-добре" е относително обаче. Сравнения с широки СЛР обективи не издържат.

Аз пробвах 25 Колор-Скопар и 28 G Biogon. И двата са зле - скопарът повече. Определено са много по-зле в ъглите отколкото върху кропка (Некс-6). Може да кача картинки, ако остане ред.

Междувременно, тук се сравнява широка телеметрична стъклария, качена на А7 и А7С. Интересно е:
http://dc.watch.impress.co.jp/docs/review/special/20140718_658298.html




Публикацията е редактирана (11-08-14 13:16)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6d или Sony a 7r ???
Автор: Japan   
Дата:   11-08-14 13:27

M_D тези обективи които си изредил, на кои апарати са добре? За да стесним кръга на половина ще конкретизирам - На кои цветни апарати са добре?

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6d или Sony a 7r ???
Автор: M_D   
Дата:   11-08-14 14:34

M_D тези обективи които си изредил, на кои апарати са добре? За да стесним кръга на половина ще конкретизирам - На кои цветни апарати са добре?

На всякакви филмови тела са екстра. :)
На цифрови Лайка М9 и М240 тела са добре.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6d или Sony a 7r ???
Автор: prisonbreak   
Дата:   11-08-14 14:48

Мисля че ако отделиш един следобед, да погледаш туб-канала, сам ще си отговориш на всички въпроси.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6d или Sony a 7r ???
Автор: Japan   
Дата:   11-08-14 14:49

Tюх... трябваше да кажа "дигитални цветни". [beer] [smilie18]

Все пак много добър пример, за това как нещо за някой е маловажно, за друг е решаващ фактор.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6d или Sony a 7r ???
Автор: kvakioh   
Дата:   13-08-14 20:35

6D.

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »