Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Съвети
Автор: whateverx   
Дата:   09-08-14 10:48

Здравейте.Предполагам,че повечето от вас ще бъдат напълно отегчени,когато разберат за какво става въпрос,но се надявам да бъдете снизходителни и да дадете своите съвети.От скоро се интересувам от фотография.Искам да си купя DSLR апарат,но нямам идея какъв точно.Ще снимам портрети,забележителности,като цяло неща от всекидневието.Няма да го използвам професионално.По-скоро ми трябва за лични снимки.Е какво ще ми пропоръчате?Цената може да е до 900 лева,а и по-малко ще е добре,не е проблем да е и някой апарат,който се продава в този сайт.Също така ще съм благодарна,ако ми препоръчате и обектив към дадения апарат.Като цяло искам обектива да може да замъглява фона при портрети.Мисля тези дни да го купя,затова ще бъда щастлива,ако отговорите по-бързо.Безкрайно благодаря.

(Прочетох всички теми,написани със същата цел,но не успях да намеря конкретен отговор на въпроса си.)


Отговори на това съобщение
 Re: Спешно
Автор: bairi100   
Дата:   09-08-14 11:02

Първи съвет-задължително не нови,а от Базара тук.Ще спестиш бая пара с този съвет.Колегите ще ти напълнят главата с вариянти за твоя случай след малко[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Спешно
Автор: deerstalker   
Дата:   09-08-14 11:05

А да има wi-fi не искаш ли?
Успех с намирането [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Спешно
Автор: vkk1   
Дата:   09-08-14 11:12

whateverx: Прочетох всички теми,написани със същата цел,но не успях да намеря конкретен отговор на въпроса си.

Е това вече е абсолютна подигравка!
Аз няма да ти отговоря именно заради това изречение.

Отговори на това съобщение
 Re: Спешно
Автор: shubo.   
Дата:   09-08-14 11:33

много докачливи сте станали, професионалните потребители на този форум.

Nikon D3200 + Nikkor 18 - 105mm > 999 лв.

бира, секс и рокендрол това е шифърът на хубавите снимки, ама шшштт да не чуят другите.

Отговори на това съобщение
 Re: Спешно
Автор: quazimodo   
Дата:   09-08-14 11:47

Ако безцелно плодящите такива теми трябваше да "почерпят" с бира, секс и рокендрол, наистина щяха да изчитат всичко преди да пуснат поредната изсмукана от палеца тема/пета за три дни/[smilie5][smilie5][smilie5]!


Отговори на това съобщение
 Re: Спешно
Автор: goldstar   
Дата:   09-08-14 12:12

А днес сме събота [smilie18] [smilie5] [smilie5] [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Спешно
Автор: rafata   
Дата:   09-08-14 12:49

аслъ, то бива важност, бива.. детинщини.

и аз ще дам един глас за d3200 + nikkor 18+105.

то с тоя бюджет няма много варианти, ако се търси нов апарат.

в базара гледам има доста оферти за d90 + обектив пак за токова пари. това си заслужава да се огледа, т.к d90 e страшно добро тяло.

успех!

ето d90-тата в базара:

http://bit.ly/1B2Lav7

Отговори на това съобщение
 Re: Спешно
Автор: vkk1   
Дата:   09-08-14 12:56

Да, с 18-105 ще стане чудно "замъглява фона при портрети"!

Отговори на това съобщение
 Re: Спешно
Автор: marves   
Дата:   09-08-14 13:20

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Спешно
Автор: rafata   
Дата:   09-08-14 13:25

в интерес на истината при старание може да замъгли донякъде; разбира се не е нещо кой знае какво.

18-105 е чудесен стартов обектив, с помощта на който човек може да си намери фокусното разстояние, така да се каже. а пък като си го намери, ще си го набави с много-яко-размазващ-фона обектив, щом иска.

понеже тук има съображение 'бюджет', не знам как иначе може да стане.

ето - котка за настроение. 18-105 на 100 (май).

https://scontent-b-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-xfa1/t1.0-9/421499_10151282643830866_1384999729_n.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Спешно
Автор: whateverx   
Дата:   09-08-14 19:15

Първо адски благодаря на всички,които се отзоваха.Ще прикача няколко снимки и бих искала да попитам дали е възможно да се направят подобни с Nikon D90?Знам,че снимките са направени от истински професионалист,но питам дали самите му данни са достатъчни за снимки като тези?Благодаря отново.[smile]

https://photo-forum.net/static/forum/2014-08/phrp8673.JPG


http://prikachi.com/images.php?images/641/7527641r.jpg




https://photo-forum.net/static/forum/2014-08/bilh3193.JPG


http://prikachi.com/images.php?images/644/7527644w.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Спешно
Автор: whateverx   
Дата:   09-08-14 19:16

Първо адски ви благодаря,че се отзовахте.Ще прикача няколко снимки и бих искала да попитам дали е възможно да се направят подобни с Nikon D90?Знам,че снимките са направени от истински професионалист,но питам дали самите му данни са достатъчни за снимки като тези?Благодаря отново.

http://prikachi.com/images.php?images/641/7527641r.jpg




http://prikachi.com/images.php?images/644/7527644w.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Спешно
Автор: whateverx   
Дата:   09-08-14 19:16

Хаха,благодаря ви наистина.Ще прикача няколко снимки и бих искала да попитам дали е възможно да се направят подобни с Nikon D90?Знам,че снимките са направени от истински професионалист,но питам дали самите му данни са достатъчни за снимки като тези?Благодаря отново.

http://prikachi.com/images.php?images/641/7527641r.jpg




http://prikachi.com/images.php?images/644/7527644w.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Спешно
Автор: whateverx   
Дата:   09-08-14 19:17

Първо адски ви благодаря.Ще прикача няколко снимки и бих искала да попитам дали е възможно да се направят подобни с Nikon D90?Знам,че снимките са направени от истински професионалист,но питам дали самите му данни са достатъчни за снимки като тези?Благодаря отново.

http://prikachi.com/images.php?images/641/7527641r.jpg




http://prikachi.com/images.php?images/644/7527644w.jpg

Отговори на това съобщение
 Re: Спешно
Автор: realnoncho   
Дата:   09-08-14 19:29

Време е да осъзнаеш, че дефокуса зависи от обектива който е закачен на фотоапарата [smilie25]

П.П. Крайно време да е да разкараш това Спешно, никой не е преритал за това, че смята да си купи фотоапарат.



Публикацията е редактирана (09-08-14 19:30)

Отговори на това съобщение
 Re: Спешно
Автор: Sokola   
Дата:   09-08-14 19:42

[smilie25] За да се направят снимки освен техника трябва и ЗАУ

Отговори на това съобщение
 Re: Спешно
Автор: mmjm   
Дата:   09-08-14 19:46

Да с D90 могат да се правят подобни снимки. Спешно ти препоръчвам това и това .
Рокът е от мен, за останалото ще си изчакам реда.


Отговори на това съобщение
 Re: Спешно
Автор: Pavlov   
Дата:   09-08-14 21:09

whateverx,
За да постигнеш размазване (дефокус) на фона, са ти нужни 5 неща:
1) Тяло с голяма матрица. Ама не с много мегапиксели, говорим за физически размери.
2) Светлосилен обектив - тоест, с голям отвор на блендата.
3) Голямо фокусно разстояние.
4) и 5) Да снимаш така, че обектът да е по-близо до фотоапарата, и по-далече от фона.
Колкото повече са изпълнени тези неща, толкова по-силен ще е ефектът.
На практика, за да се съберем в бюджета, ти предлагам:
1) Обективът с най-добро съотношение качества/цена при автофокусните - Nikkor AF 50/1.8D.
2) Тяло с мотор за автофокус - например D90 втора ръка, или в краен случай D80.
3) Още един обектив тип "китов" - в случая 18-55 VR, или още по-добре 18-105 VR.
Или идеалното за теб е комплектът от тази обява , разбира се, ако нещата са читави, което може да се прецени само чрез тест от някой компетентен.

Отговори на това съобщение
 Re: Спешно
Автор: whateverx   
Дата:   09-08-14 21:10

Ех думи нямам да ти благодаря,както и на всички останали,разбира се.Не очаквах някой дори да се занимава да ми отговаря.Купя ли апарата и направя ли снимки,задължително ще пиша![cool]


Отговори на това съобщение
 Re: Спешно
Автор: whateverx   
Дата:   09-08-14 21:15

Благодаря!!!!
Безкрайно са ми полезни съветите ви и съм наистина щастлива,че някой отдели от времето си,за да ми отговори.Ще се опитам да спазя съветите ви,след като купя апарат и започна да снимам.Мисля,че ще се съобразя със съветите ви и ще заложа на
Nikon D90.Много благодарности и усмивки от мен.[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвети
Автор: vkk1   
Дата:   09-08-14 21:53

Само внимавай това Д90 да не е на 50к и повече кадри, че тогава ахам да се научиш, и ще сдаде затвора. Следва - апарата в боклука.
Виж, купи си ... каквото тяло там си наумиш, Д3200 например /НОВ/ с китовия обектив 18-55, поснимай, след което ако все още имаш желание да правиш портрети с дефокус, събери още някоя стотинка и си вземи 85 1.8г.
Тези двата оебктива вярвам ще покрият 99% от изискванията ти.
М.д. - на снимките, които са посочени по-горе - повече е постобработка, по-малко майсторство с апарата.



Публикацията е редактирана (09-08-14 21:54)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвети
Автор: quazimodo   
Дата:   09-08-14 22:39

Ми то и добрата постобработка е част от майсторството и щом си я хванал значи не е добра[smilie5].


Отговори на това съобщение
 Re: Съвети
Автор: whateverx   
Дата:   09-08-14 22:57

Благодаря.Мисля да послушам съвета ти и да започна със Nikon D3200 с 18-55 VR.[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвети
Автор: petrov88   
Дата:   10-08-14 03:11

С риск да ме разкъсат чакалите тук - Sony a58... Не, не съм фен на марката, но за тези пари това клони към оптималното според мен. И аз бях на същия топ преди месец и нещо, и точно като реших да взема д3200 взех сонито.
Плюсове и минуси:
- Ако се съди по тея сайтове за сравнение, никона дава малко по- добро качество на изображението
- Електронният визьор
- Определено скъпата наистина качествена оптика
- Пластмасовият байонет( резба, която в крайна сметка излезе, че все пак е подплатена с метал отвътре, и не говоря за лесно забележимия метален пръстен вътре, а точно за подплата под самата резба, която е малко трудно да се снима, но се вижда)
- полупрозрачното огледало, което все пак спира някакво минимално количество светлина, но това няма как да го усетиш току- така


+ Може да си пазаруваш евтини автофокусни обективи на минолта на килограм. Евтин + авто фокусен за 3/5xxx сериите на никон са думи, които няма да намериш в едно изречение (про положение, че говорим за по- ограничен любителски бюджет)
+ Доста добър китов обектив
+ Доста добре се справя при снимане с по- високо ISO
+ полупрозрачното огледало. Да, и в двете категории е това и тук може да се говори дълго.
+ Много издържлива батерия
+ Електронният визьор.. Да и той е при минусите и тук определено има какво да се каже.
+ Eвтина и в същото време добра оптика

Сравненение на портретни обективи( които ти правят замазанко отзад)
50мм 1.8 nikon- е около 250-260лв втора ръка
50mm 1.8 Sony - до края на месеца е 219лв чисто нов
50mm 1.7 Мinolta (която се закача и на сони) - 150-160лв втора ръка

Отговори на това съобщение
 Re: Съвети
Автор: vkk1   
Дата:   10-08-14 09:12

Значи, и аз харесвам Сони, обаче за да бъде коректно сравнението на обективите, защо освен цената, не споменеш и за качеството на картинката, бързина, точност на автофокуса, и при трите?

Отговори на това съобщение
 Re: Съвети
Автор: whateverx   
Дата:   10-08-14 09:57

Ех съвсем се разколебах .. Едни ми казаха,че ако купя апарат от сайта,скоро ще издаде багажа.Според други пък би било добре апарата да е от тук,за да се вмъкна в бюджета. . От друга страна sony a58,nikon d3200 или nikon d90.Труден избор предстои и не знам как ще взема решение.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвети
Автор: petrov88   
Дата:   10-08-14 10:32

Vkk1, 50ка ми предстои да си взимам тези дни и не мога да кажа, но при китовия автофокусът е, и бърз, и точен. За качеството на картината какво да ти кажа, ами екстра си е.. Иначе и аз бих предпочел д90 от изброените, но не бих предпочел да е втора ръка.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвети
Автор: Pavlov   
Дата:   10-08-14 11:52

Когато човек избира за първи път DSLR, няма опит, и разчита само на чужди мнения - тоталното объркване в един момент е неизбежно [smile] .

Отговори на това съобщение
 Re: Съвети
Автор: vkk1   
Дата:   10-08-14 13:03

Не и ако знае какво иска и има желание да попрочете.
Ако просто си купува голям и черен апарат, защото комшията му има - да, така става.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвети
Автор: whateverx   
Дата:   10-08-14 18:27

За това какво мислите https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=BAZAR&request=view&id=26247



Отговори на това съобщение
 Re: Съвети
Автор: whateverx   
Дата:   10-08-14 18:48

Мисля,че се спрях на nikon d90.Ако имате мнения по тази обява моля споделете ги.
https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=BAZAR&request=view&id=40466



Отговори на това съобщение
 Re: Съвети
Автор: realnoncho   
Дата:   10-08-14 19:13

Лошото е, че Д90 е със слаба матрица за съвременните схващания. Другото е ОК.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвети
Автор: whateverx   
Дата:   11-08-14 08:32

Явно апарата ще е нов nikon d3200.Смятам първо да поснимам с китовия обектив,а след това да закупя и друг.Въпроса ми е Nikkor 18-105mm или Nikon 50/1.8G.Знаете трябва ми за замъгляване на фон,потртрети,пейзажи ..

Отговори на това съобщение
 Re: Съвети
Автор: Pavlov   
Дата:   11-08-14 08:58

Автор: whateverx
Дата: 11-08-14 08:32
"Въпроса ми е Nikkor 18-105mm или Nikon 50/1.8G.Знаете трябва ми за замъгляване на фон,портрети,пейзажи ..."

Хубаво е да имаш и двата обектива.

Обаче все пак ти препоръчвам D90. Не съм съгласен с твърдението на realnoncho, матрицата на D90 си е достатъчно добра. Според тестовете показателите ѝ са по-добри дори от тази на неговия последен модел Canon:


https://photo-forum.net/static/site_pics/198/1407736402_2014-08-11_085213.jpg



Но ако все пак се спреш на D3200 - поне го потърси втора ръка. Така, като се разочароваш от него и тръгнеш на свой ред да го продаваш [smilie5] , няма да си на голяма загуба.


Отговори на това съобщение
 Re: Съвети
Автор: whateverx   
Дата:   11-08-14 11:56

Притеснявам се да купя апарат втора употреба .. затова и мислех да си взема d3200,тъй като нов е по-евтин от d90.Все си мисля,че ще се развали.Някой,който е закупил апарат втора ръка на много кадри какво мисли?

Отговори на това съобщение
 Re: Съвети
Автор: mihajlov2   
Дата:   11-08-14 12:34

Тяло секънд хенд съм си купувал веднъж, но не беше от базара, а от Павилиона. И не беше на много кадри - някъде между 3000 и 4000. Всъщност го бяха върнали, защото бяха успели да му изпържат вградената светкавица. А аз светкавица почти не ползвам, вградена пък - никога. Заради този кусур цената му беше паднала със 60 процента.Още си работи без никакви други проблеми.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвети
Автор: Sentel   
Дата:   11-08-14 12:37





Публикацията е редактирана (11-08-14 12:39)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвети
Автор: Sentel   
Дата:   11-08-14 12:46

То това със затвора никак не е маловажно и броя на кадрите. Аз на моя за две седмици му нащраках 1000 кадъра. То от тях 200 да съм запазил, но проба-грешка, триене... А ако правиш time-lapse с няколко хиляди кадъра...
Именно затова, а и по принцип не обичам техника втора ръка, си взех от магазина камерата. То половиният кеф е аз да го изкарам за сефте от кутията. [smilie5]



Публикацията е редактирана (11-08-14 12:48)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвети
Автор: quazimodo   
Дата:   11-08-14 12:49

Моят Канон 40Д е купен от базара на почти 40 000 щракания. Понеже по това време спусковия бутон си показва рогата, се наложи малко след закупуването едно бързо почистване без разглобяване. Вече няколко хиляди кадъра си щрака безгрижно.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвети
Автор: Sentel   
Дата:   11-08-14 13:02

Е те май до към 100 000 издържали в общия случай. А после смяната евентуално скъпа ли е, че гледам някой говореше за хвърляне на камерата след това?

Отговори на това съобщение
 Re: Съвети
Автор: petrov88   
Дата:   11-08-14 13:06

Относно втора ръка, нова ръка, качество на изображението и прочее... Дали ще е д3200, дали ще е д90 или някое Сони или Канон, в крайна сметка ако до сега си снимала само с телефони и джобни апаратчета то, който, и от изброените горе да хванеш разлика веднага ще усетиш, и то голяма. Та дори и да е някой Canon 1100d. Още помня първия път, когато снимах с нещо различно от сапунерка.. Въпреки, че беше един по- стар Pentax то разликата беше осезаема. Ако се направи един експеримент с хора, които до сега не са имали подобна техника, не са толкова технически навътре, и не ги интересуват толкова няколко точки разлика в сравненията, и им се поръчат едновременно д3200, д90 и нещо друго от сорта например, то съм почти сигурен, че ще изберат този, който пристигне при тях първи, защото няма как да не усетят разликата. Дълбочина, цветове, острота, всички е на по- различно ниво.

Относно обективите. Размазан фон може спокойно да си извадиш и от 18-105, та дори и с 18-55. Но 50ката си е с още няколко идеи по- добра за портретна фотография + светлосилата й. 18-105 + 50, което вече са ти предложили е наистина добър вариант, но ако бюджета е по- кът спокойно може да минеш и с 18-55 + 50 в началото

Отговори на това съобщение
 Re: Съвети
Автор: pmartinov   
Дата:   11-08-14 13:16

Апарат на много кадри втора ръка е най-голямото набутване...

Ниските цени винаги са капан за хората без опит.


Отговори на това съобщение
 Re: Съвети
Автор: marves   
Дата:   11-08-14 13:19

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвети
Автор: ivjordan   
Дата:   11-08-14 13:47

Д90 се намира за около 650 лв. тяло на по-малко от 10К кадъра, което си е направо ново. И на 15-20 К да е, това е нищо за този апарат. Но, най-важното при закупуване на техника втора употреба е да се чака изгодната оферта. От днес за днес не става или има голям шанс за грешка. Ако бързаш с покупката, вземи нещо от магазина. Ако ти се чака за базара, чакай Д90 на малко кадри с 18-105 ВР и евентуално, 35 или 50/1,8. Това е чудесет стартов комплект.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвети
Автор: whateverx   
Дата:   11-08-14 15:21

https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=BAZAR&request=view&id=40324

Като цяло от d90 в базара тук ми се струва,че това е най-доброто.Кадрите отново ми се струват твърде много,но пише,че е в отлично състояние.Моля по-опитните да споделят какво мислят за обявата,както и за този обективhttps://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=BAZAR&request=view&id=39704



Отговори на това съобщение
 Re: Съвети
Автор: ivjordan   
Дата:   11-08-14 16:01

16К не са много за Д 90. На снимката си пише, че това са 16% от предполагаемия ресурс. Т.е., имаш едни 84К да му правиш тепърва, а повечето издържат повече от 100К. Е, може и утре да даде фира, но същото може да се случи и с тяло от магазина.
Иначе, състоянието на конкретно тяло по обява може да се прецени само при директен оглед и тест.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвети
Автор: vkk1   
Дата:   11-08-14 16:07

Ама ти верно накрая ще си купиш Д90 за има-няма 700 стотака. [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвети
Автор: whateverx   
Дата:   11-08-14 16:53

Ех наистина не знам какво да правя.Всички твърдят,че d90 е наистина добро тяло,а ти не си окей с матрицата..не знам.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвети
Автор: pmartinov   
Дата:   11-08-14 17:08

Отнасяй D90 и обектива!

Горе Павлов ти е показал защо не трябва да се замисляш !

[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Съвети
Автор: Sentel   
Дата:   11-08-14 17:08

написа:

> Ама ти верно накрая ще си купиш Д90
> за има-няма 700 стотака. [smilie10]

Еее, за 7 стотака ще го вземе, не за 700. [smilie5]
Взимай едно D5100 чисто ново за 900 лв., с гаранация от магазина, има много добра матрица като на D7000. Или D3300. Можеш и по-евтино да го намериш, но внимавай с гаранацията. В официалния сервиз приемат само тела, купени от техните дистрибутори.



Публикацията е редактирана (11-08-14 17:08)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвети
Автор: vkk1   
Дата:   11-08-14 19:07

Ех наистина не знам какво да правя.Всички твърдят,че d90 е наистина добро тяло,а ти не си окей с матрицата..не знам.

Ами то човек когато е убеден, че трябва да се набута с тяло от 2008, щото всички така казвали, няма какво много да се направи. Решението е твое. Писах ти и на лс и ти обясних защо да не купуваш това тяло.
Изборът и парите са си твои, аз повече нямам намерение да пише по темата ти.
Пък и какъв фотограф съм аз, виж какви капацитети са ти писали.

Еее, за 7 стотака ще го вземе, не за 700
Хах, верно, объркал съм, сори :)



Публикацията е редактирана (11-08-14 19:08)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвети
Автор: vkk1   
Дата:   11-08-14 19:16

И като ще се уповаваш на "сравнения" - ми ето ти:

http://snapsort.com/compare/Nikon-D3200-vs-Nikon_D90

http://snapsort.com/compare/Nikon-D5100-vs-Nikon_D90

Отговори на това съобщение
 Re: Съвети
Автор: whateverx   
Дата:   11-08-14 22:48

Отново разколебана.[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвети
Автор: Hman   
Дата:   12-08-14 00:34

От мен Никон 5100 нов и един 35мм втора ръка от базара, излизат редовно и с гаранция понякога.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвети
Автор: IDA   
Дата:   12-08-14 07:49

D3200, но задължително РОЗОВ! Така всеки ще те вижда отдалеч, каква готина фотографка си и ще вика - еййййййй, розов апарат. Супер якоооо! А после си го окачваш на врата, щракваш си едно селфче с телефона, качваш го във фейса и поне 1000 лайка за един час са ти в кърпа вързани.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвети
Автор: marves   
Дата:   12-08-14 07:51

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвети
Автор: whateverx   
Дата:   12-08-14 08:16

Изглежда не това е целта ми.:)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвети
Автор: whateverx   
Дата:   12-08-14 08:31

Ех уморих ви вече,извинявайте.Последния ми въпрос е този.
Nikon d5100 или d90?Обектива ще е 18-105.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвети
Автор: whateverx   
Дата:   12-08-14 08:35

Апарата явно ще е нов,а д90 е твърде скъп .. може би ще е 5100.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвети
Автор: Pavlov   
Дата:   12-08-14 09:29

Избра си правилния обектив, а D5100 е много добро тяло - като за първо, и не само. Преди повече от две години го предпочетох пред D90, и не съжалявам за това. Въпреки, че моторът в тялото при D90 е хубава екстра, по-големият и по-светъл визьор също. Но пък с D5100 имаш по-ново поколение матрица, въртящ се дисплей, бутоните са изнесени вдясно и по-лесно се управляват с една ръка, тялото е по-леко и компактно.



Публикацията е редактирана (12-08-14 09:56)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвети
Автор: IDA   
Дата:   12-08-14 11:58

Whateverex,

Тази тема вече достигна 60 поста, много хора ти препоръчваха най-различни модели според личните си пристрастия и накрая резултатът е нулев, както при ХИЛЯДИТЕ такива теми с аналогично съдържание. Кога най-сетне ще разбереш, че без елементарни познания по фотография, какъвто и апарат да си купиш, ще ти подхожда точно толкова, колкото на свинче звънче? Ще си хвърлиш парите на вятъра, а после изобщо няма да знаеш, как да боравиш с лъскавата си играчка. Нито ще можеш да разбереш и изучиш 200 страници упътване, нито ще знаеш, какво означават надписите във всеки един ред от менютата, нито ще си наясно, кой бутон за какво е и какво прави, а още по-малко, за какво служи тази и онази или трета, пета и десета настройка. За фотографската страна на нещата, пък въобще да не говорим. Ще щракаш наляво и надясно, каквото ти падне в автоматичен режим, а резултатът ще е плачевен. Ако това искаш, избирай си какво да е и скачай смело. Ако не, пътят е един и той се нарича курс по фотография.


Отговори на това съобщение
 Re: Съвети
Автор: Sentel   
Дата:   12-08-14 12:40

Тя жената не е казала, че няма да учи или да ходи на курс. Тук пита какво тяло да си вземе и да се учи с него.
Но наистина темата се изчерпа, не малко мнения се изписаха и всичко се каза. Трябва да има един последен пост - да се похвали какво си е купила.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвети
Автор: ivjordan   
Дата:   12-08-14 13:19

В Плесио има промоция на Д3100 с китов 18-55ВР за 600 кинта. Мисля, че офертата е повече от добра.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвети
Автор: whateverx   
Дата:   12-08-14 13:34

Благодаря на всички.Когато написах темата не мислех,че някой ще отговори.Страшно ми помогнахте с мненията си.Благодаря отново.Апарата ще е Nikon D5100,а обектива 18-105.Предстоят ми доста уроци и книги.Щом направя снимки и навляза поне малко в това изкуство ще се похваля! [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвети
Автор: fraction   
Дата:   12-08-14 13:40

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »