Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Re: Help! - Детска фотография на закрито
Автор: quazimodo   
Дата:   16-08-14 08:22

На мене, понеже ми е писнАло от изказвания на "супергурута", ми се иска да попитам ти кога и колко снимки направИ във въпросното помещение и колко от тях са с техниката, притежавана от тупикстартера, та разбра, че нищо не става с наличностите. Точно на Джени снимките верно са с по един вагон осветление, пък нищо, че ФФ е най-великото човешко изобретение.



Публикацията е редактирана (16-08-14 08:30)

Отговори на това съобщение
 Re: Help! - Детска фотография на закрито
Автор: IDA   
Дата:   16-08-14 10:53

bpavlov [smilie24] [smilie24] [smilie24] Единственият човек в тази тема, който знае, за какво става въпрос. [beer]

Г-жо Кунева,

Никой в тази тема не е целял да Ви отказва от фотографията. Ако си бяхте направили труда да прочетете внимателно написаното, щяхте да разберете, че е точно обратното. Изписаха се цели фермани с най-подробни инструкции и технически подробности, целящи най-добронамерено да Ви помогнат да погледнете реалистично и обективно на нещата, да осъзнаете проблемите при този вид фотография, да прецените внимателно възможностите на наличната си техника и да предприемете необходимото, за да си решите проблема, без да влизате в допълнителни неразумни разходи. Вашата мнителност обаче, Ви играе изключително лоша шега, карайки например лично мен да съжалявам, че употребих толкова време и енергия да пиша в темата, опитвайки се да Ви помогна.


Отговори на това съобщение
 Re: Help! - Детска фотография на закрито
Автор: EvelinaKuneva   
Дата:   16-08-14 11:09

и с какво ми помага това мнение "evelinakuneva "хубавите" ви снимките са ужасни. Това че вие имате лош вкус и ниска художествена култура не е проблем. Проблем е че не го осъзнаване и налагате послощта на други невежи хора." ??? И какво и къде налагам?? Не мисля,че мнението е с цел да ми се помогне...
А писането съм го чела много внимателно,всяко едно

Отговори на това съобщение
 Re: Help! - Детска фотография на закрито
Автор: IDA   
Дата:   16-08-14 12:39

А вие не се ли замислихте поне за миг, че колегата може и да е прав и че може би "хубавите" Ви снимки наистина са ужасни? И не си ли давате сметка, че развявайки ги за щяло и за не щяло по темите, Вие създавате у хиляди други форумци с вашето ниво и естетически възприятия впечатлението, че това е фотография и че те също трябва да се стремят да правят снимки, "хубави" като Вашите? Не, това не е фотография, драга Евелина, колегата Ви е казал, какво е. Ако искате да разберете, какво е фотография, влезте например в рейтингите на категория "Портрет", разгледайте внимателно снимките там, сравнете ги с Вашите на детенцето и се опитайте да откриете 10-те разлики. Тогава може би ще осъзнаете, че фотографията е нещо много повече от това да щракнеш миловидната физиономия на едно дете.

За Ваше сведение, когато аз прохождах във фотографията, най-много са ми помагали именно остри критични мнения, като това на колегата, което толкова Ви възмущава. Те ме караха да се замисля сериозно, какво точно правя, как го правя и какви грешки допускам. После се опитвах всячески да избягвам тези грешки, да опитвам нови и различни неща, да усъвършенствам техниките, които даваха добър резултат и най-вече да ставам все по-критичен към самия себе си. Така, с времето ставах все по-добър и хората оценяваха това.

От Вашите постове в тази тема оставам с впечатлението, че Вие всъщност не търсите помощ. Вие търсите удобрение на това, което правите. Само че не го търсите от знаещите, можещите, обективните и критичните - техните мнения считате за обидни, а го търсите от хората на Вашето ниво, които също търсят такова. Вие, ако действително искахте да Ви се помогне, вместо да се правите на ощипана госпожица, щяхте да се вслушате в това, което Ви се препоръчва, щяхте да изпробвате някоя от посочените рецепти и сега вече щяхте да качвате тук кадри, значително по-добри от онези, които показахте в началото на темата. Все още не е късно да го направите.

Пожелавам Ви успех!


Отговори на това съобщение
 Re: Help! - Детска фотография на закрито
Автор: Sentel   
Дата:   16-08-14 14:23

Хм, в другата тема правим забележка за пълния член, тук пишем "удобрение"...

Отговори на това съобщение
 Re: Help! - Детска фотография на закрито
Автор: EvelinaKuneva   
Дата:   16-08-14 16:32

Боже.... няма да коментирам повече.

Отговори на това съобщение
 Re: Help! - Детска фотография на закрито
Автор: mmjm   
Дата:   16-08-14 21:33

Автор: IDA
Дата: 06-08-14 11:37

Поставяш светкавицата на апарата и насочваш главата и към тавана. Поставяш апарата в режим на единичен фокус и централна АФ точка. Кадрираш така, че да поставиш централната точка там, където искаш фокус, например на главата на детето. Като натиснеш спусъка до половината, за да фокусираш, спомагателната лампа присветва за малко, прожектирайки контрастна червена мрежа върху обекта точно в желаното от теб място на фокуса. Дори и в пълна тъмница, фокусирането става много бързо и е много прецизно, независимо с кой от твоите обективи снимаш. Остава само да натиснеш спусъка докрай в подходящия момент, светкавицата блясва и кадърът ти е готов и перфектно експониран. Ако таванът не е бял, е добре, преди да започнеш да снимаш, да си направиш потребителски бял баланс. Снимаш задължително в RAW!


Това ако не е конкретен отговор на конкретния въпрос, не виждам какво е.

IDA е прав, че ако действително искахте да Ви се помогне, вместо да се правите на ощипана госпожица, щяхте да се вслушате в това, което Ви се препоръчва, щяхте да изпробвате някоя от посочените рецепти и сега вече щяхте да качвате тук кадри, значително по-добри от онези, които показахте в началото на темата. Все още не е късно да го направите.

Успех

Отговори на това съобщение
 Re: Help! - Детска фотография на закрито
Автор: niki777   
Дата:   16-08-14 22:11

tzl [smilie24] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »