Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Вместо "Представяне" ...
Автор: ceco   
Дата:   01-08-14 13:30

Вместо да роним сълзи по "Представяне", да помислим дали не е най добре да се направи следната реформа (виж прдложението в следващия пост), или нещо подобно. Мисля, че това ще намали чувствително притока на некачествени снимки в Избрано, без при това да се налагат ограничения на дадена група потребители, определена по формални критерии ...


Отговори на това съобщение
 Re: Вместо "Представяне" ...
Автор: ceco   
Дата:   01-08-14 13:30

1. Всички автори, гласуващи с рейтинг Б, получават в лентата си за гласуване под снимките още един бутон: "Под нивото за Избрано";

2. Ако го изберат - алерт за потвърждение: "Сигурни ли сте, че тази снимка е под нивото за Избрано?" - [Да] / [Не];

3. Този, по същество отрицателен вот, остава скрит за всички, но се акумулира в системата. (не се вижда, за да не се влияят гласуващите един от друг);

4. Когато една снимка събере 3 гласа "Под нивото за Избрано", тя автоматично и незабавно изчезва от Албум Избрано и избраната категория, както и от съответните рейтинги А и Б, независимо колко точки има. Остава си видима в профила на автора, но без "стрелкичката" (възможността да се качи отново в Избрано);
[Алтернатива:] Снимката отива в категория Личен албум, без възможност за преместване в друга категория. Вижда се и в рейтингите за Личен албум съобразно общите правила;

5. Ако в рамките на 30 дни един автор има свалени от Избрано 3 или повече снимки, автоматично получава 10-дневен "карантинен период", през който не може да качва снимки в Избрано, независимо от наличната квота. (Това - като дисциплинираща мярка към най-безкритичните към творчеството си автори.)
[Алтернатива:] Могат да качват единствено в категория Личен албум по време на "карантинния период".


Отговори на това съобщение
 Re: Вместо "Представяне" ...
Автор: serjy   
Дата:   01-08-14 13:42

добре звучи, но вече си мисля, че никакви механизми не могат да спрат пошлото гласуване, примерно една група Б-та искат да направят мръсно на друга група Б-та и ги порязват периодично чрез този инструмент. въобще, тук системата се отрови точно от няколко Б групи, които водиха битки за точки между себе си и съсвсем отебаха да гледат кой какво качва, важното беше да се нацъкат точки на нашите хора. ехото от тия игрички още се усеща.

Отговори на това съобщение
 Re: Вместо "Представяне" ...
Автор: Kalimas   
Дата:   01-08-14 13:58

Таз тема, кат' онази тема, ама що да не я дублираме [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Вместо "Представяне" ...
Автор: мара   
Дата:   01-08-14 16:16

не е кат оназ.
то то шампоин и шампоан също си мязат, ма не съвсем...

Отговори на това съобщение
 Re: Вместо "Представяне" ...
Автор: CDman   
Дата:   01-08-14 21:01

Какво е “шампоин” [smilie5]

Б-тата забравете да ги накарате да правят нещо.

Единствения начин по който биха били мотивирани да гледат и да гласуват за начинаещи автори е ( ако е възможно ) за всеки 10 точки дадени от тях на "А" автори системата да им начислява една точка рейтинг "Б" за последната им качена за оценяване снимка .[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Вместо "Представяне" ...
Автор: sherbit   
Дата:   01-08-14 21:05

Според мен процентно рейтинг Б са по-активни.

Отговори на това съобщение
 Re: Вместо
Автор: Цони   
Дата:   01-08-14 21:48

Че защо само авторите гласуващи с рейтинг Б да колят и да бесят?

Ние от простолюдието може и да не можем да снимаме, но също сме хора и имаме мнение което право можем да изразяваме.

: )



Публикацията е редактирана (01-08-14 21:54)

Отговори на това съобщение
 Re: Вместо "Представяне" ...
Автор: gogzy   
Дата:   01-08-14 21:58

Играл ли си някога на прее@и другарче?[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Вместо "Представяне" ...
Автор: geokar   
Дата:   02-08-14 10:53

Точно този експеримент се направи преди време в един паралелен фотосайт, където няма А и Б автори, но някои от потребителите бяха назначени за "модератори". Резултата беше катастрофален и, както разбрах, е бил прекратен от администраторите. Аз съм един от онези, които скъсаха окончателно със сайта точно поради създалата се по причина на реформата атмосфера, по мое мнение напускането беше масово, популярността на сайта спадна много под морското равнище, утвърдени автори спряха да качват там и т. н. и т. н. Дайте да не призоваваме към методи, които са доказали пагубността си другаде.


Отговори на това съобщение
 Re: Вместо "Представяне" ...
Автор: sherbit   
Дата:   02-08-14 10:57

Немога да разбера за какво е това мрънкане. За собствените си неуспехи неможе да се виният други хора.

Отговори на това съобщение
 Re: Вместо
Автор: Цони   
Дата:   02-08-14 13:59

Хора, моля Ви, пишете грамотно.

sherbit, кое за теб са неуспехи?
Да не би да казваш че това че някои автори считат снимките на други такива за по - некачествени и нисши от техните, и изобщо недостойни, трябва да означава че набедените фотографи трябва да приемат това като личен неуспех?
Пък и в случая никой не вини никого за каквото и да е. : )

Иначе напълно подкрепям geokar, защо просто не бъдат всички във форума с равни права, да няма А, Б и други азбучни букви, всеки да може да оценява с еднакви точки и всяка снимка да бъде просто само с един рейтинг.Не съм го казвал, но ще се повторя - всеки има право на мнение, независимо от това дали може да снима, да си оближе носа или да лети.
Добра идея ще е и, за да се елиминират пристрастията, името на автора също да не се показва първите 3 дни където и да е снимката, дори на първа страница, къде впрочем сега имената са написани, и снимката да не бъде видима от другите в профила му.Ще гласуваме просто за кадър, нищо повече.

Ето Ви честна и справедлива система.



Публикацията е редактирана (02-08-14 14:02)

Отговори на това съобщение
 Re: Вместо "Представяне" ...
Автор: iliyanb   
Дата:   02-08-14 14:11

Цони,

Искайки да няма разделение, ти лично наемаш ли се да ограничиш гласуването от фалшиви профили, защото май тази схема е пробвана преди години и доказано не работи?

Аз съм "за" да има разделение. Поне според твърденията на админите, хората с Б-права са проверени. Така и трябва да бъде[smilie24]. Единственият проблем, и то признат от собствениците, беше че в "Представяне" почти никой не поглеждаше. Надявам се да се намери работеща схема.

Отговори на това съобщение
 Re: Вместо
Автор: J0R0   
Дата:   02-08-14 14:39

Автор: Цони
всеки да може да оценява с еднакви точки и всяка снимка да бъде просто само с един рейтинг


Готово
Заповядай!
Сложи си го в букмаркс и си отваряй сайта по този начин.
Забрави за другите линкове.

Отговори на това съобщение
 Re: Вместо "Представяне" ...
Автор: philip   
Дата:   02-08-14 15:02

Автор: J0R0
"Готово
Заповядай! "

Може! [smile] За нас потребителите от А група след вход да отиваме директно на тази страница, Б група на тяхната... или най-добре кой как влиза да вижда първо своите снимки[smilie25]


Отговори на това съобщение
 Re: Вместо
Автор: sherbit   
Дата:   02-08-14 16:08

Ми какво колят и бесят?! В момента ти определят по колко снимки да качваш за гласуване на седмица. Не ми казвай, че имаш повече от 2 шедьовъра на седмица, които заслужават да се видят и ако ги качиш ще съберат някакви гласове да не те е срам да ги махнеш сам.



Публикацията е редактирана (02-08-14 16:47)

Отговори на това съобщение
 Re: Вместо "Представяне" ...
Автор: Цони   
Дата:   02-08-14 16:31

Joro не го разбрах какво искаше да ми каже, но явно и той не ме е разбрал - мисълта ми беше като отвориш снимката да не виждаш "рейтинг а - 40т./рейтинг б - 14т." а просто "рейтинг - n точки"

sherbit, кой говори за това по колко снимки може да се качват седмично?Говорим за оценяване на снимките.И пак да кажа - Народе, моля Ви, пишете грамотно.

ilianb, наистина, това с фалшивите профили ще е проблем, н предполагам може да се направи нещо като само една регистрация от едно ip или нещо такова, има хора които да го мислят.
Иначе наистина, представяне реално беше едно място където всеки нов автор или недооценен такъв да публикува снимките си без възможност за другояче.

Ето една схема - и без това всеки има право на 2 снимки за 5 дни, може например всеки член на форума да е длъжен когато отвори сайта да гласува за новопоявилите се снимки (които може преди това да бъдат погледнати от админа, за да се избегне качването на пълни безсмислици), разбира се без да вижда рейтинга и автора, и чак тогава да може да ползва сайта.Това не би трябвало да отнеме повече от минута при всяко влизане.
Така всички снимки ще бъдат оценени и всеки ще "поглежда в представяне".

Отговори на това съобщение
 Re: Вместо "Представяне" ...
Автор: ceco   
Дата:   02-08-14 16:45


Автор: geokar
Дата: 02-08-14 10:53
този експеримент се направи преди време в един паралелен фотосайт, където няма А и Б автори, но някои от потребителите бяха назначени за "модератори".


Та тук Б-тата отдавна са модератори, защо да си затваряме очите за това? Те определят с гласуването си кой колко снимки може да качва, кои снимки да излизат на 1-ва страница, а до скоро - и кой къде може да си качва снимките! Нима всичко това не е много повече в сравнение с това, което предлагам да се промени сега?

Ако на тези хора им е гласувано доверие да определят най-доброто от всички снимки, облика на 1-ва страница, квотата на останалите потребители, защо да се съмняваме, че ще могат правилно да отсеят най-лошото? Та тук става дума за най-елементарен входящ филтър, много едро сито за всичко, което тепърва ще се оценява. Мисля, че не само Б-тата, но и 99% от всички потребители биха били доволни от един такъв филтър. Не вярвам точно тук да се получат големи изкривявания или скандали, независимо че отделни групи Б-та си се боричкат помежду си.

На практика точно такъв филтър преди беше галерия "Представяне", откъдето се излизаше пак благодарение на Б-тата, но само при активно тяхно гласуване! В сравнение с тогава, предложеното тук не дава на Б-тата нищо повече като правомощия. Променя се само резултата "по премълчаване" - от "мълчаливо неодобрение" към "мълчаливо одобрение".
Кое смятате, че е по-справедливо?


1. Дали трябва да приемем по премълчаване, че всеки новодошъл е недостоен да се омеша с останалите? И да го пратим в "пета глуха" да чака достатъчен брой от тъй заетите със себе си Б-та да му обърнат внимание и евентулно да излезе от "Представяне". А след като е излязъл от там с три хубави снимки, дали това е гаранция, че не може вече никога да пусне някое "недоразумение"??

2. Или по премълчаване - да го пуснем да си качва в тематичните категории снимките, където да се омешат с останалите и там, на базата на равен старт, да види как се оценяват снимките му и да си направи съответните изводи. Пък ако нещо се е объркал - да получи урок от по-знаещите кое "става" за един фото-сайт и кое си е за личното му пространство?

Аз, естествено, съм за втория вариант!
И най-вече защото при него филтъра е конкретно върху снимките, а не върху хората (това са предимно още непознати хора, колебаещи се дали са намерили своето място тук), на базата на (с нищо необосновани) предположения дали и колко могат да снимат.


Отговори на това съобщение
 Re: Вместо "Представяне" ...
Автор: iliyanb   
Дата:   02-08-14 16:45

Цони,

Ето това не разбираш според мен:

Няма как всеки потребител да е длъжен да гласува за какъвто и да е брой снимки. Това е по желание. Сайтът е конструиран така, че всеки, на когото този рейтинг Б му бърка в очите, може да си подреди снимките по рейтинг А /който всъщност се образува от А+Б, а именно всеки гласувал с определни Б точки налива автоматично същия брой А/ - това което JORO искаше да ти каже и не си разбрал.
Няма как и някой админ да "чисти" снимки, за които преценява, че не са на някакво поне минимално ниво. Това е задача за всички потребители.

А наистина не можем да си кривим душата - в "Албум" в момента се появяват доста меко казано "странни" снимки, които, ако "Представяне" съществуваше, щяха да са си там.

Отговори на това съобщение
 Re: Вместо
Автор: sherbit   
Дата:   02-08-14 16:53

Цони вместо да се правиш на даскал спри да мрънкаш. "Представяне" би те амбицирало да се напънеш. А

Отговори на това съобщение
 Re: Вместо "Представяне" ...
Автор: geokar   
Дата:   02-08-14 18:34

Да не забравяме, че Админите бяха въвели и опцията с портфолията. Така истински добрите автори си излязоха от "Представяне", без да им се окаже височайщо внимание от страна на бетодавците. Тъй че начин имаше и той работеше добре - аз се радвах за няколко случая на такова излизане. А доколко гореспоменатите бетодавци са модератори, не, мисля, че не са - най-малкото нямат права да трият снимки, а това е правото, което би създало излишните напрежения. Едно е снимките ти да не се появяват на първа страница, или да са назад в класациите, съвсем друго е просто да изчезват от сайта поради неизбежно субективното журиране. Много пръти съм казвал - най-добрите ми работи са най-слабо оценени. Това е не толкова разлика в критериите, колкото донякъде случайност, донякъде недовиждане и т. н. Не се сърдя, защото докато са в профила ми, винаги има шанс човек със сходни на моите светоусещане и естетична нагласа да ги види (а аз мисля, че съм тук, за да споделям). Тук имаше изумителни автори, които по една или друга причина нямаха достатъчно Б точки, за да излязат от Представяне, има и такива, които просто пускат снимките си "без гласуване". Не бих искал да се лишавам от техните работи, само защото модераторите имат различно от моето виждане и не ти дават възможност нито да ги видиш, нито да се "поговорите" за тях.

Отговори на това съобщение
 Re: Вместо "Представяне" ...
Автор: Цони   
Дата:   02-08-14 20:01

sherbit, дай си малко почивка от постове за не се правя на даскал...ама как разбра че за теб говоря, хихи...

Напълно съм съгласен с Ceco!
Другия вариант е просто представяне наистина да накара всички нас от там да се напънем, което не оспорвам, но при условие че Б гласуват.
Ако се задължат поне те да гласуват за всичко и да кажем във форума има 50 Б автора, които дават оценка б от 2, 3 или 4 , тогава минималната оценка на снимката става 100, а максималната 200.Сложете една граница от 160 на поне 3 снимки, която да изкарва хората от представяне. : )

Реално тия работи дето си ги хортуваме тука как могат да стигнат до ушите на някой по - горе, който реално да може да ги отхвърли / одобри и да пусне гласуване за това или нещо такова?
Поздрави на всички!

Отговори на това съобщение
 Re: Вместо "Представяне" ...
Автор: sherbit   
Дата:   02-08-14 20:24

Цонито, щом казваш ще се променят нещата. Ще оправят кода според твоите предпочитания... да те оценят. Шедьоврите ти са разбрани от шепа познавачи.

Отговори на това съобщение
 Re: Вместо
Автор: Цони   
Дата:   02-08-14 21:08

sherbit, никъде не съм намесвал снимките си, говорех за честно оценяване.По мое мнение снимките ми са далеч от шедьоври, но щом настояваш...
Между другото си ми объркал името.
А и просто давах предложение за форума, за да направим заедно този форум едно по - добро място.И с тази цел ти предлагам като големи и разумни хора да прекратим малката си вражда в тази тема - ок?
Започваме начисто, все едно не сме чували един за друг, ако искаш : )



Публикацията е редактирана (02-08-14 21:15)

Отговори на това съобщение
 Re: Вместо "Представяне" ...
Автор: sherbit   
Дата:   02-08-14 21:13

Името ти не съм го объркал. Иизобщо не искам конфликти. Спорна вечер!

Отговори на това съобщение
 Re: Вместо
Автор: Цони   
Дата:   02-08-14 21:17

Хмм, все си мислех че аз си знам най - добре името, но хубаво.
Приятна вечер и на теб : )

Отговори на това съобщение
 Re: Вместо "Представяне" ...
Автор: sherbit   
Дата:   02-08-14 21:31

Цецито, Цонито, Жорето....Предаването "Език мой".

Отговори на това съобщение
 Re: Вместо "Представяне" ...
Автор: Цони   
Дата:   02-08-14 21:36

Хайде стига сме ръсили глупости, просто да спрем да пишем в темата.
Аз бях дотук.

Отговори на това съобщение
 Re: Вместо
Автор: CDman   
Дата:   04-08-14 09:04

Цони написа:

> Добра идея ще е и, за да се
> елиминират пристрастията, името
> на автора също да не се показва
> първите 3 дни където и да е
> снимката, дори на първа страница,
> къде впрочем сега имената са
> написани, и снимката да не бъде
> видима от другите в профила му.Ще
> гласуваме просто за кадър, нищо
> повече.
>
> Ето Ви честна и справедлива
> система.
>

Бях предложил почти същото преди време:


https://photo-forum.net/forum/read.php?f=1&t=1579698&i=1579698&offset=100


Автор: CDman
Дата: 30-10-13 15:31
Предложение:
Първите 48 часа след пускането на снимката за гласуване да не се вижда на кой е , да не се вижда какъв рейтинг е натрупала както и да не могат да се видят кометиралите вече автори както и коментарите им.
С две думи – виждаш снимка, гласуваш или не , пишеш коментар или не но не виждаш нито на кой е, нито кой какво е коментирал, нито какъв рейтинг има.
След 48 часа всичко да се визуализира – рейтинг, А и Б и коментари.


Файда йок [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Вместо "Представяне" ...
Автор: serjy   
Дата:   04-08-14 10:29

ако се гласува по съвест, само за снимки които наистина са ни каресали и най-простата система, без А и Б и т.н.т., ще работи отлично! когато се гласува за нашия човек и никой друг не ни интересува, каквито и системи да се вкарат ще е все тая, както се и вижда, че става на практика тук.

Отговори на това съобщение
 Re: Вместо "Представяне" ...
Автор: sherbit   
Дата:   04-08-14 10:42

Мисля си че с бутона за споделяне във ФБ е съвсем лесно за групичките.

Отговори на това съобщение
 Re: Вместо
Автор: nyamago   
Дата:   04-08-14 12:22

> "...Мисля си че с бутона за споделяне във ФБ е съвсем лесно за групичките..."

Отново се сетих: откакто съм в този форум непрекъснато слушам за тези групички. Те не са ли мит? Особено много се дискутираха в голямата дискусия преди няколко месеца, която доведе до промените в сайта. Сега още се говори за тях като за главно зло, което пречи на климата в общността и на общото ниво на видимата фотография.

Много ми е трудно да си представя порастнали, зрели хора да съзаклятничат по такъв начин с цел да 'надхитрят системата' и да мастурбират егото си с резултати, които сами знаят, че са фалшиви. Има нещо дълбоко перверзно в това... Наистина ли се случва?

Интересно е, че НИТО ЕДИН от стотиците постове за 'групички' нито веднъж не назова конкретен пример, снимка, имена. Говори се за 'рази хора', 'едни хора', 'онези хора' - дори 'знаем ги всички'. Като ги знаете, защо не ги назовете?!? Такива страшилища ли са и вие такива страхливци ли сте? Истинските мафии убиват хора и пак се намират достатъчно, които назовават кръстниците им по име. А тук всички са парализирани от страх (да не им пострадат точките ли?) и говорят в анонимно трето лице множествено число...

Няма да е лошо ДА СЕ ПРЕКРАТИ (дори забрани?) споменаването на това явление докато пишещият за него не е готов да се подкрепи с конкретен пример, факти и имена. Иначе се подхранва защитната позиция на обвинените, че това са 'измишльотини' писани от завист от 'хейтъри'.



Публикацията е редактирана (04-08-14 16:31)

Отговори на това съобщение
 Re: Вместо "Представяне" ...
Автор: panaiot   
Дата:   04-08-14 13:23

Само мога да кажа, че никога не гледам конкурсите тука, точно заради групичките "Б". Не гледам колко точки имам и не ме вълнува, но мога да кажа, че точно това с "Б" рейтинг прецаква целия форум. Ако е сайт за определена група от хора, то го направете частен, ако пък е форум то махнете реитинг "Б" изцяло. Все пак фотографията е субективно изкуство, на едни им харесва едно, на други същото не им харесва и т.н. Не е като 2+2=4. Може да се върне "представяне", но критерия за излизане от там да е примерно 3 фотографии с точки над 60 примерно. Тогава ще се постигне някъкво равенство, иначе ще си говорите, говорите и ще си е все тая.

Лека седмица от мен :)

Отговори на това съобщение
 Re: Вместо "Представяне" ...
Автор: CDman   
Дата:   05-08-14 08:43

Форума не се скапва заради рейтинг Б.

Нямам идея дали има друго подобно място където старите потребители всячески се мъчат да изгонят новите.

Лошо е човек да забрави откъде е тръгнал.

Лошо е да насаждаш комплекси у другите.

Още по-лошо обаче ще стане ако един ден А-джамиите спрат да качват снимки и оставят майсторите да се плацикат в собствените си шедьоври.

Знам, че сега някой ще дойде и ще каже, че ФФ е форум за стойностна фотография, а не фейсбук ама я питайте собствениците дали ако ФФ стане ФФейсбук, а те съответно милионери ще им е зле ? [smilie5]

Наздраве ! [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Вместо
Автор: geokar   
Дата:   05-08-14 09:16

Автор: CDman
Дата: 30-10-13 15:31
Предложение:
Първите 48 часа след пускането на снимката за гласуване да не се вижда на кой е , да не се вижда какъв рейтинг е натрупала както и да не могат да се видят кометиралите вече автори както и коментарите им.
С две думи – виждаш снимка, гласуваш или не , пишеш коментар или не но не виждаш нито на кой е, нито кой какво е коментирал, нито какъв рейтинг има.
След 48 часа всичко да се визуализира – рейтинг, А и Б и коментари.

Файда йок [smilie5]




Резултатът е обратен. Преди биеше на очи, когато някое творение обрасне с точки в секундата на качването си, сега няма как да видиш.
Искам да вметна и, че Б принадлежността няма нищо общо с това кой колко дълго е във форума. Има потребители от десет години, които са си А, други (утвърдени като фотографи и наистина майстори) станаха Б след третата си качена снимка. Тъй че не "старите" са срещу "младите". Не е рядко явление и новопоявил се да излезе на първа с една от трите си качени снимки. Явно качеството пробива. Въпроса опира до общия вид на албума, който често няма вид на такъв във фотосайт, поради либерализирането и премахването на първия праг. В този си вид той може да отблъсне творци, които са решили да се присъединят към сайта и да ни лиши от техните творби. Да не говорим, че многотията създава необходимост дълго да търсиш, докато намериш нещо хубаво. От друга страна имало е периоди, когато в един момент виждаш по-интересни неща в "Представяне", отколкото в албума...



Публикацията е редактирана (05-08-14 09:25)

Отговори на това съобщение
 Re: Вместо "Представяне" ...
Автор: serjy   
Дата:   05-08-14 09:31

за какво ни е представяне? в момента всяка по-добра снимка влиза в рейтингите, не знам какво искате вече? земете па снимайте и качвайте добри неща и ако не излизат напред тогава мрънкайте. сега, като гледам, съвсем изчезнаха теми от рода "незабелязани и неоценени снимки", кото означава, че системата работи, хубава фотография няма...

Отговори на това съобщение
 Re: Вместо "Представяне" ...
Автор: Kalimas   
Дата:   05-08-14 10:17

Виждам само 2 основни стъпки за подобряване на снимките и форума. Без тях няма да настъпи промяна.

1. Най-трудното - нова култура на А и Б. Едните да сме по-самокритични, а другите да пишат повече градивна критика и под по-слабите снимки. Защото ако се загледате, няма една нормална критика под повечето снимки ( освен ако не е изпросена ). А както казах в другата тема - със суха материя не става.

2. Повече теми с пинизи, така че да има човек какво да чете и от какво да се учи. Тук идва и работата на админите, да систематизират тези теми и да напълнят най-после "образователна".(Ако не, махнете я най-сетне, да не дразни погледа. ) Защото ти писва, половин час да се ровиш в търсачката, докато намериш това което ти трябва и да чакаш между търсенията.

Задължително гласуване - твърдо не! Нищо задължително не е довело до положителни резултати.

Отговори на това съобщение
 Re: Вместо "Представяне" ...
Автор: baba-peugeot   
Дата:   05-08-14 11:02

оффф,сигурно щото съм от Люлин,ама не мога да разбера тия точки пълнят ли хладилника по некъв начин,щото ако "да",имам некви мизерни точки на некои от снимките ми от семейния албум,ама в хладилника не се появи дори един поизгнил домат,за пържолка да не говорим,ако "не",тогава ква е изобщо далаверата с тия точки....тоест къв е зора.

Отговори на това съобщение
 Re: Вместо "Представяне" ...
Автор: Admin   
Дата:   05-08-14 11:24

Образователната секция я пълните вие, потребителите с ваши статии.
Ние сме създали възможността.
Пишете статии и предлагайте.
Досега само 4-5 човека са предложили статия.

Отговори на това съобщение
 Re: Вместо "Представяне" ...
Автор: Kalimas   
Дата:   06-08-14 09:45

Admin написа:

> Образователната секция я пълните
> вие, потребителите с ваши статии.
> Ние сме създали възможността.
> Пишете статии и предлагайте.
> Досега само 4-5 човека са
> предложили статия.

Ем значи знаещите и можещите трябва да ударят по едно рамо [beer] [cool]

@baba-peugeot, абе точките не са важни. Важна е липсата на критика и взаимопомощ. И от това нивото на снимките пада като цяло.

Отговори на това съобщение
 Re: Вместо "Представяне" ...
Автор: CDman   
Дата:   06-08-14 10:25

@baba-peugeot

Според мен ако си от топ авторите във ФФ е доста по-лесно да убедиш някой да те наеме за фотограф или 10-тина души да ти дадат по 200-300 лв за курс по фотография. [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Вместо "Представяне" ...
Автор: oswald   
Дата:   07-08-14 12:57

Текстът беше изтрит от администратора, защото съдържа СПАМ или противоречи на правилата на Фото Форум.

Отговори на това съобщение
 Re: Вместо "Представяне" ...
Автор: nyamago   
Дата:   07-08-14 13:16

Текстът беше изтрит от администратора, защото съдържа СПАМ или противоречи на правилата на Фото Форум.

Отговори на това съобщение
 Re: Вместо "Представяне" ...
Автор: Kalimas   
Дата:   07-08-14 15:20

Имам идея, понеже явно някой хора не желаят критика, а други я искаме. Сложете едно бутонче при качване на снимката "да бъде критикувана" и да могат да се подреждат в галерия и по този признак. Така ще може, ако някой има желание да дава съвети, да гледа снимките, само на тези, които искат да ги получават.

Отговори на това съобщение
 Re: Вместо "Представяне" ...
Автор: nyamago   
Дата:   07-08-14 15:29

Ми то такова бутонче май има във формуляра за качване на снимки?[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Вместо "Представяне" ...
Автор: ceco   
Дата:   07-08-14 20:21

@ nyamago
Ми ... няма такова бутонче, за съжаление (което да показва дали "авторът желае/или не желае/ критични коментари")!

Ако се окаже все пак, че има пък аз не съм го забелязал - моля за извинение!


Отговори на това съобщение
 Re: Вместо "Представяне" ...
Автор: fredito   
Дата:   09-08-14 22:02

Няма как нуждаем се от подкрепата на авторите -Б-
С уважение да ползват бутона за гласуване преди виж-автора!
Рейтинг -А- се откроява със значителна бързина...
Нека Авторите -Б- да вземат по-активно участие в ФФ .
Не-е нужно да гласувате,важен е вашият коментар...

Отговори на това съобщение
 Re: Вместо "Представяне" ...
Автор: geokar   
Дата:   09-08-14 23:05

@ nyamago
Ми ... няма такова бутонче, за съжаление (което да показва дали "авторът желае/или не желае/ критични коментари")!

Ако се окаже все пак, че има пък аз не съм го забелязал - моля за извинение!


За съжаление в момента ситуацията е такав, че повече са нужни бутончета с кръстчета, чудянки, възклицания, банални акламации и т. н. и т. н. (за да бъдат облекчени най-често "оценяващите" и да не се лутат из клавиатурата).

Отговори на това съобщение
 Re: Вместо "Представяне" ...
Автор: CDman   
Дата:   12-08-14 09:47

Автор: fredito
Дата: 09-08-14 22:02

Няма как нуждаем се от подкрепата на авторите -Б-


Б-тата също се нуждаят от нас Аджамиите. [smilie5]

Да не мислите, че тези които плащат за реклами разчитат на Автори ТОП100 да им станат клиенти ?[smilie11]

@geokar

Това:

http://www.prikachi.com/images/894/7532894v.jpg




са опциите, които ми излизат (поне на мен). [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Вместо "Представяне" ...
Автор: sherbit   
Дата:   12-08-14 11:05

и рейтинг Б коментират ++++

Отговори на това съобщение
 Re: Вместо "Представяне" ...
Автор: fraction   
Дата:   12-08-14 11:19

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Вместо "Представяне" ...
Автор: vicking   
Дата:   12-08-14 12:59

Следвайки логиката на поредната тема, предлагам всички А-профили да се затрият и да се оставят Б-та на взаимно саморазправяне! https://photo-forum.net/joro/emoticons/original/AvatarSmileyFencing.gif



Отговори на това съобщение
 Re: Вместо "Представяне" ...
Автор: ctpahho   
Дата:   12-08-14 14:06

fraction, и твоята идея я бива ама гледам, че повече би се котирала категория "Жена подпира главата си" или "Жена се опитва да си счупи врата" :D

Отговори на това съобщение
 Re: Вместо "Представяне" ...
Автор: тьма   
Дата:   12-08-14 16:39

Моля, върнете възможността да се кадрира[smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Вместо "Представяне" ...
Автор: bobipd1   
Дата:   14-08-14 13:25

Автор: тьма
Дата: 12-08-14 16:39

Моля, върнете възможността да се кадрира

Подкрепям [smilie24]

За да се стимулира гласуването може да махнете бутона 0Т.(ВИЖ АВТОРА) . който иска да види автора на снимката трябва да я оцени с 4т. 2т. или 1т. Ако снимката нестава , какво да го гледаме автора [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Вместо "Представяне" ...
Автор: nyamago   
Дата:   14-08-14 14:05

> "...за какво да гледаме автора?.."

От нездраво любопитство [smilie5] То си е масов факт, но защо системата да го подхранва, наистина/

Отговори на това съобщение
 Re: Вместо "Представяне" ...
Автор: CDman   
Дата:   14-08-14 14:08

> Ако снимката нестава ,
> какво да го гледаме автора [smile]
>

В една друга тема се оказа, че от автора зависи дали снимката става или не става [smilie5]

Наздраве ![beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Вместо
Автор: burningice   
Дата:   14-08-14 16:08

А представяте ли си един съвършен форум, в който няма представяне? [cool]

P.S. нещо пропадна този текст :(



Публикацията е редактирана (14-08-14 16:09)

Отговори на това съобщение
 Re: Вместо "Представяне" ...
Автор: musho   
Дата:   26-08-14 16:29

Всъщност, тук не е ли за хора, на които фотографията им носи удоволствие. Не е ли суета това с точки А и Б. Всъщност, на който фотографията му е професия едва ли му трябват А и Б. Според мен по важно за потребителите е в креативните коментари под снимките. От тях има полза, иначе А или Б - и какво от това?

Отговори на това съобщение
 Re: Вместо "Представяне" ...
Автор: Refa   
Дата:   26-08-14 21:14

Според мен цялата реорганизация бе извършена с цел хората, които изкарват парите си с фотография да могат да изпъкнат с рейтинг, не с градивна критика

Отговори на това съобщение
 Re: Вместо
Автор: nyamago   
Дата:   26-08-14 21:42

> Според мен цялата реорганизация бе извършена с цел хората, които
> изкарват парите си с фотография да могат да изпъкнат с рейтинг, не с градивна критика

??? [smilie11]

Така ли ставала работата? Май трябва да сменя занаята и да почна и аз така да изкарвам лесни пари...[smilie8] [smilie11]



Публикацията е редактирана (26-08-14 21:43)

Отговори на това съобщение
 Re: Вместо "Представяне" ...
Автор: Refa   
Дата:   26-08-14 21:48

nyamago - Не съм казвала, че са лесни пари.

Отговори на това съобщение
 Re: Вместо "Представяне" ...
Автор: musho   
Дата:   26-08-14 22:23

Според мен, хората, които изкарват пари от фотография в България отдавна не публикуват в този сайт. И въобще не може да става въпрос за някакъв рейтинг на сайта. Просто няма такъв, за съжаление.....

Отговори на това съобщение
 Re: Вместо "Представяне" ...
Автор: Admin   
Дата:   26-08-14 23:04

На сайта има много хора, които се занимават професионално с фотография и изкарват парите си със снимане.
Сватбени фотографи, оператори, ТВ оператори, студийни фотографи, фоторепортери във вестници и агенции, интериоирни, рекламни и детски фотографи, пейзажисти.
Лично познавам десетки такива.
На повечето от тях мотивът да качват снимки тук е да споделят това което правят.
Не да трупат рейтинг, защото истинският рейтинг са клиентите им.
Не да учат някого, защото за тази цел си има училища и преподаватели.
А да споделят.

А рейтингите в сайта не са самоцел.
Те са средство по-добрата фотография да е по-видима.
И тя е.
Може би системата не е идеална, идеална система така или иначе няма. Винаги ще има някоя надценена и някоя подценена снимка.
Но като цяло по-добрата фотография е по-напред, по-видима е.

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »