Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Nikon SB-900
Автор: goldstar   
Дата:   31-07-14 14:28

Четох някъде из нета че въпросния модел светкавица на никон загрявала? Нямам представа колко е вярно и понеже съм се ориентирал към покупка на светкавица та въпроса ми е да не би сценария да е както с апарата им Д600 , а при светкавиците изкара сб 910 , или отново е до бройка [smilie10] . Ще помоля активно ползващите този модел да споделят мнения.[smilie21] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon SB-900
Автор: estate   
Дата:   31-07-14 14:39

Всички светкавици загряват ,при SB-900 защитата против загряване е доста "капризна" ако може така да се нарече.Ползвал съм три SB-900 и не съм имал прблем със прегряването.Обикновенно ако се снима ръчно на пълна мощност след 15-20 кадър се вкючва защитата ,също так зависи и къде се снима ,и околната температура влияе.Забелязах че и при по-стари модели като SB-80 ,800 в упътването пише че ако се ползва на пълна мощност след 15-20 последователни кадъра трябва светкавицта да се остави 10 минути да се охлади за да не изгърми....



Публикацията е редактирана (31-07-14 14:43)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon SB-900
Автор: pmartinov   
Дата:   31-07-14 17:06

От както имам тази светкавица не съм имал проблем от подобно естество.

Направило ми е впечатление,че за този "проблем" пишат хората които я нямат но я търсят да купят ако може без пари.

Това ме навежда на мисълта,че гроздето е много кисело...



Това е първата прахоизолирана светкавица на Nikon.

Тя има термозащита която сработва ефективно когато се прекали с кадрите на пълна мощност.

Термозащитата може да се включва и изключва в зависимост от желанието-от менюто.

Всичко това е за да се предпази от прегряване на френеловата леща отпред.

Има една категория потребители която наричам картечари-като няма какво да правят започват да си играят -да святкат като за последно.

Виждал съм лично няколко SB 800 с разтопени рефлектори.

Като се има предвид-че тя не е прахозащитена тоест по-лесно се охлажда при интензивна работа си представям каква игра е падала...



Публикацията е редактирана (31-07-14 22:50)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon SB-900
Автор: stown   
Дата:   31-07-14 17:17

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon SB-900
Автор: deerstalker   
Дата:   31-07-14 17:19





Публикацията е редактирана (31-07-14 20:57)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon SB-900
Автор: pmartinov   
Дата:   31-07-14 17:22

Ако не може да работи с менюто на светкавицата едва ли Nikon e виновен :)

При SB 910 в повече e единствено светещи в пълна тъмнина полупрозрачни бутони...



Публикацията е редактирана (31-07-14 22:50)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon SB-900
Автор: deerstalker   
Дата:   31-07-14 17:29

Nissin MG8000 Extreme



Публикацията е редактирана (31-07-14 20:57)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon SB-900
Автор: stown   
Дата:   31-07-14 17:36

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon SB-900
Автор: goldstar   
Дата:   01-08-14 10:23

Точно заради този дефект се отказах от покупката.В базара има няколко на прилични цени. Друг вариант е Ниссин или Мец но втора ръка тук едвали ще паднат пък и сякаш са по добри :)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon SB-900
Автор: pmartinov   
Дата:   01-08-14 10:34

Само веднъж си взех една светкавица която по параметри беше най-добра :)

Но, не беше никонска...


Получих прекрасен урок!


Никога повече.


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon SB-900
Автор: goldstar   
Дата:   01-08-14 10:36

Би ли пояснил , че не ми падна " житона" [beer] [smilie18]

Имаше и едно СБ 700 ... при него как стоят нещата?[smilie21]



Публикацията е редактирана (01-08-14 10:48)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon SB-900
Автор: pmartinov   
Дата:   01-08-14 10:48

Една Sigma автофокусна


Или много или недостатъчно светлина но никога точно колкото е необходимо и въпреки,че си имаше ужким всичко по документация не се поддаваше на никакво опитомяване.

МЪКА !

Като влизах в студиото където копирах снимките от лентатата операторите получаваха нервни спазми защото знаеха какви мъки ги очакват за да изкопират нещо като за пред хората.

Тогава разбрах за първи път,че техническата спецификация и реалната експлоатация са две много различни неща :)))


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon SB-900
Автор: hose   
Дата:   01-08-14 11:21

[smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24]

напълно съвпада с моите наблюдения и опит - един приятел отдавна се мъчи с някаква китайска светкавица и ми праща снимки - точно това е - един кадър преекспониран, един недоекспониран… и после се почва мъката с ФШ… неуспешно го убеждавам да си вземе Никонска - аз с моята правя по-добри директни джепези от колкото той с обработките после…

на едно коледно прати също ме бяха викнали да снимам с чужда техника, предвидливо си взех никонската светка като разбрах че тяхната не е, направих 2-3 теста с китайската и сложих моята… разликата е огромна, между другото ми направи впечатление и че цвета е различен - леко разбира се, но има разлика

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon SB-900
Автор: compur   
Дата:   01-08-14 14:16

Дали да не продам моята SB-900 и да си взема нещо "по-евтинко"? [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon SB-900
Автор: goldstar   
Дата:   02-08-14 21:14

Като цяло се отказах от СБ900... или ще е СБ910 ако ми падне в базара или може би СБ700 ... За нея нещо да споделите евентуално ???

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon SB-900
Автор: Simbon4o   
Дата:   02-08-14 21:40

900 прегрява. Виждал съм такава с разтопено стъкло от серия [smilie5] зависи как се ползва.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon SB-900
Автор: rosku   
Дата:   02-08-14 22:29

900 прегрява точно толкова колкото 700 и 800 / 910 не съм ползвал/
При пълна мощност на 20-30 кадъра включва защитата и това е. Какво толкова?
Човека пита за никонска светкавица , а Вие се опитвате да му предлагате някакви други алтернативи ???

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon SB-900
Автор: hose   
Дата:   03-08-14 00:01

SB700 е супер [smilie24] аз лично съм впечатлен и нямам никакви забележки… много лесни контроли - всичко е изведено навън, не ровиш като идиот по менюто, сменяш режими за секунди, всичко работи много лесно и добре [cool] iTTL е много точен, и е доста силна по мое мнение, въпреки че не е от най-силните
има си и вграден отражател (600 нямаше), дифузери и филтри
Off camera също е страхотна - много често я ползвам така, отново много лесни контроли през вградената светкавица… абе с две думи само суперлативи от мен [smilie25]
не знам, ако някой има оплаквания да сподели...

по едно време разбрах че другите имат режим А (автоматичен) който 700 няма, но аз лично така и не разбрах какъв е точно смисъла на този автоматичен режим…

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon SB-900
Автор: compur   
Дата:   04-08-14 12:21

пере, глади, простира... ето това е режим А! на който не му трябва, той не го и ползва, а и не знае за него. [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon SB-900
Автор: goldstar   
Дата:   05-08-14 12:02

Ами освен да си следя базарчето за изгодни оферти [smilie5] [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon SB-900
Автор: compur   
Дата:   05-08-14 12:15

и какво търсиш все пак?

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon SB-900
Автор: cvetomir   
Дата:   06-08-14 00:58

SB-800, SB-900, SB-910 - която и от трите да си вземеш няма да сгрешиш. Правени са за професионална работа в различни периоди от време. Дори и да не си професионалист, то пак си струва да е някоя от трите, защото ще ти достави кеф, а и цените им в базара вече не са чак толкова високи /особено на СБ-800/.
За прегряването - има го при СБ-900, но не е чак толкова голям проблем. Може да се избегне като се снима на исо 400 и нагоре. Освен това термичната защита може да се изключи от менюто и светкавицата пак да си работи отлично. Случвало ми се е доста пъти да иска изключване, аз да не я изключвам и до сега не е имало проблем. СБ-800 също ми е загрявала много пъти, но няма термична защита и си работи. Нито веднъж не ми се е случвало СБ-910 да прегрее, макар да съм я използвал при адски жеги на открито за подсветка на лица и в горещи зали с много хора в тях.
Впечатленията ми са от десетки хиляди кадри с всяка от споменатите светкавици, а не от това, което съм чел в нета. Дано съм бил полезен колега goldstar. Успех в избора!

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon SB-900
Автор: goldstar   
Дата:   06-08-14 11:11

Благодарности cvetomir.Хора като теб са рядкост във форума , моите уважения [beer] .[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon SB-900
Автор: goldstar   
Дата:   06-08-14 13:28

Тъй като няма втора ръка сб 910 още , а пък и сб 900 ми е твърде тревожна покупка и остава сб 700 , поне за сега на този етап пък и не бързам.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon SB-900
Автор: compur   
Дата:   06-08-14 13:52

от темата има ефект защото вече, че си наясно с това какво търсиш. успех!

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon SB-900
Автор: wizarditaly   
Дата:   06-08-14 15:18

Имай в предвид че СБ 900 и 910 могат да командват други светкавици. Това също е причина да струват повече. Много зависи с какво тяло снимаш. Например Д800 има вграден модул за командване на други светкавици(безжично управление на няколко светкавици от тип SU-4). Зависи и за какво ще я ползваш. Разгледай характеристиките и прецени какво ще ти трябва.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon SB-900
Автор: goldstar   
Дата:   07-08-14 11:32

Варианта с Д800 още няма шанс да съществува [smitten] [smilie5] Още я карам на Кроп сензорче на никон. Това с управление на други светки определено ще ми е един голям плюс.Аз искам сб910 но чисто нов не искам да се изръся 3 мин. заплати (+-)и за това оглеждам втора ръка , но едва ли някой ще си продава хубавата светкавица. И пуснах темата за мога да се ориентирам към други модели в този клас светки , един вид да се ориентирам , пък и смятам темата за полезна за хора които търсят светкавици и нямат грам информация като "мен" [smilie5] .[thankyou] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon SB-900
Автор: goldstar   
Дата:   09-08-14 12:22

Никой не иска да си продава светката обаче , стисльовци [beer] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon SB-900
Автор: muzicantini   
Дата:   09-08-14 13:31

Светкавицата по-добре нова, защото не знаеш колко е ползвана и как, а тези неща с времето имат тенденция да се развалят и може да се наложи да сменяш лампата минимум.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon SB-900
Автор: iavorianev   
Дата:   09-08-14 16:27

Снимал съм с сб 900...вярно е бключва защитата при сватбарско снимане,но температурата беше 30 градуса и се вклщчваше само след много шотове (разбираи 50-60). Обаче ти можеш да се ориентираш защото има едно стълбче,което се покачва. После си взех сб910,коята също загрява при сериозно снимане,просто когато започне да загрява,разрежда времето на снимане и затова оставя впечатлението че загрява по бавно. При сб 900 трябва да се изчака да изстине 3-4 мин. Това което наи ме дразни и при двете е че нямат индикации за батериите. Която и от двете да си купиш няма да сгрешиш. Мисля че няма смисъл да се взема светкавица от друг производител. И къде е логиката да търсиш 2ра упортреба за 600,като за 860 ще си вземеш нова



Публикацията е редактирана (09-08-14 16:54)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon SB-900
Автор: compur   
Дата:   09-08-14 23:04

бе то, аз мислех да си продам мойта, но ти си се ориентирал към друг модел...[smile]

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »