Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Fujifilm лъжат с 2/3 стоп разлика в ISO-то - сравнителни снимки!
Автор: marves   
Дата:   26-07-14 13:32

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm лъжат с цял стоп разлика в ISO-то - сравнителни снимки!
Автор: Simbon4o   
Дата:   26-07-14 13:39

пробвай с еднакъв обектив! [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm лъжат с цял стоп разлика в ISO-то - сравнителни снимки!
Автор: iasen2   
Дата:   26-07-14 13:41

Знаеш ли на колко много апарати не отговарят данните от исото :)
Няма как да резбереш кой греши - сонито и или фуджито , трябва да провериш с флашметър :)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm лъжат с цял стоп разлика в ISO-то - сравнителни снимки!
Автор: iliyanb   
Дата:   26-07-14 13:43

И с еднакъв и с не еднакъв - все тая. И аз съм сравнявал Fuji с Olympus - същия резултат като на marves. И да има разлика някаква в обективите, отклонението не може да е толкова фрапиращо.

Което не пречи картинката от Fuji да е почти винаги по-приятна.



Публикацията е редактирана (26-07-14 13:46)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm лъжат с цял стоп разлика в ISO-то - сравнителни снимки!
Автор: Emoxide   
Дата:   26-07-14 13:45

marves, според мен има резон в думите ти, но има значение и светлопропускливостта на обектива.
Има ли как с един и същи ръчен обектив, закачен чрез адаптери на всяко от апаратчетата, както и абсолютно еднакви настройки в Manual режим да направиш същия тест ?

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm лъжат с цял стоп разлика в ISO-то - сравнителни снимки!
Автор: Emoxide   
Дата:   26-07-14 13:47

аз имам и друго наблюдение, RAW от SONY NEX-5R излиза малко по-светъл от този на Samsung NX30. Като сенките на 5R са по-светли.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm лъжат с цял стоп разлика в ISO-то - сравнителни снимки!
Автор: iasen2   
Дата:   26-07-14 13:54

На мен флашметъра ми е с корекция -2/3 заради грешката в исо100 на апарата ми - и той Фуджи . Единствения апарат , за който знам че дава точно стойности на исо е никон д2 .

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm лъжат с цял стоп разлика в ISO-то - сравнителни снимки!
Автор: Simbon4o   
Дата:   26-07-14 14:03

Това за сенките - зависи кой как записва кривите в роу. Но като цяло може от обектив да дойде и цял стоп разлика. И най-добре да се тества на още по-гранична стойност - 6400исо да кажем, задължително с еднакъв обектив.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm лъжат с цял стоп разлика в ISO-то - сравнителни снимки!
Автор: iasen2   
Дата:   26-07-14 14:10

по принцип при твърдите има по малки загуби на светлина , ама чак толкова едва ли :)
Пробвай на исо 100 и кажи как е :)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm лъжат с цял стоп разлика в ISO-то - сравнителни снимки!
Автор: Emoxide   
Дата:   26-07-14 14:48

FUJIFILM нямат нативно ISO100, освен при малките 2/3" матрички

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm лъжат с цял стоп разлика в ISO-то - сравнителни снимки!
Автор: Simbon4o   
Дата:   26-07-14 14:55

нямат 100исо при роу понеже правят хватка за повече динамика [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm лъжат с цял стоп разлика в ISO-то - сравнителни снимки!
Автор: iasen2   
Дата:   26-07-14 14:59

100 , 200 все тая , базовото исо имам предвид

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm лъжат с цял стоп разлика в ISO-то - сравнителни снимки!
Автор: Emoxide   
Дата:   26-07-14 15:23

FUJIFILM имаха само една матрица с хубав DR, тази във FINEPIX S5Pro, според мен.



Публикацията е редактирана (26-07-14 15:24)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm лъжат с цял стоп разлика в ISO-то - сравнителни снимки!
Автор: dreamer   
Дата:   26-07-14 17:33

Теста не е особено обективен, да не кажа че въобще не е...

Повтори теста с един обектив и на двете камери. В момента нищо не показваш.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm лъжат с цял стоп разлика в ISO-то - сравнителни снимки!
Автор: vgramatikov   
Дата:   26-07-14 18:36

Лъжата е всеизвестна.

Според Dpreview:

Fuji XTI iso 100 1/60
iso 400 1/125
iso 800 1/250
iso 1600 1/500
iso 3200 1/1000

Canon d70/Nikon d7100

iso 100 1/100 & 1/50 (Странно за Никона)
iso 400 1/200
iso 800 1/400
iso 1600 1/800
iso 3200 1/1600

Преценете сами :) Почти стоп лъжа.

Въпреки това обожавам фуджи. Просто като се сравняват е добре да се има в предвид ,че имат 2/3 по-ниска светлочувствителност от това ,което обявяват. Което автоматично им премахва всякакво предимство във светлочувствителноста и шум / сигнал представянето. Особено в предвид и по-ниската резолюция. Интересно как ще интерпретират 24 мегапикселовта матрица на сони с тоя Х-транс.

Фуджи за уникални! [beer]



Публикацията е редактирана (26-07-14 18:38)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm лъжат с цял стоп разлика в ISO-то - сравнителни снимки!
Автор: marves   
Дата:   26-07-14 19:10

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm лъжат с 2/3 стоп разлика в ISO-то - сравнителни снимки!
Автор: vgramatikov   
Дата:   26-07-14 20:10

добре представено.[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm лъжат с 2/3 стоп разлика в ISO-то - сравнителни снимки!
Автор: pmartinov   
Дата:   26-07-14 20:24

$$$$$


Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm лъжат с 2/3 стоп разлика в ISO-то - сравнителни снимки!
Автор: serjy   
Дата:   26-07-14 22:06

пробвай при същите настройки и снимай преекспонирано да се види кой кога почва да гори. да не се окаже че фуджито е най добре [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm лъжат с 2/3 стоп разлика в ISO-то - сравнителни снимки!
Автор: Simbon4o   
Дата:   26-07-14 22:41

Чакам си големите файлове [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm лъжат с 2/3 стоп разлика в ISO-то - сравнителни снимки!
Автор: marves   
Дата:   26-07-14 23:11

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm лъжат с 2/3 стоп разлика в ISO-то - сравнителни снимки!
Автор: serjy   
Дата:   26-07-14 23:24

ако фуджито гори най трудно това означава че от фуджи са избрали по ниско нулевата точка на експозицията с което си осигуряват по голям запас от прегаряне за сметка на малко повече шум.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm лъжат с 2/3 стоп разлика в ISO-то - сравнителни снимки!
Автор: Lycan   
Дата:   27-07-14 03:55

Marves, ако можеш зареди съответните профили на двете камери и покажи хистограмите че ми стана интересно. Is Adobe standard the Standard?
Или пробвай друго - канонски роу без профил в дисироу при отваряне изглежда недоекспониран и иска пушване...
Или друго - сравни два камера жпег. Ако излезе че фуджито е правилно експониран и едновременно по-добър от конкурента?

Ще излезе да е май аршина крив, или бъркам?

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm лъжат с 2/3 стоп разлика в ISO-то - сравнителни снимки!
Автор: Simbon4o   
Дата:   27-07-14 09:28

За мен е без значение кой е недоекспониран, въпроса е като ги изравниш в конвертора какво се получава като резултат понеже това е най-важното - крайния резултат. Какво може да се изцеди от двете камери, да мерим профили и кой как показвал това и онова е като да сравняваме ауто белия баланс...

Имам малко забележки по теста :). Понеже сравняваме исо снимането на 1.4 бленда е грешка. За мен теста трябва да се проведе на статив с еднакво кадриране, при не много дълга експонация(това е за отделен тест) и да се снима така, че да има всичко на добър фокус примерно бленда 5.6 или 8.0 където ще е най-остро изображението. Така ще се види кой пази най-добре детайла на високо исо.

Сравняването на джепеци и т.н. за мен е безполезно, най-много винаги се вади от роу файловете, затова мисля че в роу трябва да се сравнението. Ако едното недоекспонира - няма значение, пушваш и се вижда пак каквото би се получило в реална ситуация. Слага се една бленда, една скорост и исо... това е, после сравнение. Днес по-късно ще разцъкам файловете да видя какво и що :)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm лъжат с 2/3 стоп разлика в ISO-то - сравнителни снимки!
Автор: hotsnail   
Дата:   27-07-14 10:21

Аршина не е крив. Всяко професионално ревю на фуджи установява същото от няколко години насам.

Това не влияе на крайния резултат т.е. от фуджи апарат снимките са си все томкоз хубави, обективите все толкоз остри, дизайна все толкоз ретро. Просто фуджи са излъгали малко в маркетинга и пишман експертите им надуват гайдата как апс-ц апарат мачка фул фрейми.

Марвес адмирации за положения труд. Доста професионално свършена рабога.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm лъжат с 2/3 стоп разлика в ISO-то - сравнителни снимки!
Автор: marves   
Дата:   27-07-14 11:10

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm лъжат с 2/3 стоп разлика в ISO-то - сравнителни снимки!
Автор: didesignbg   
Дата:   27-07-14 11:33

Нещо не ти схващам логиката, сравняваш два еднакви сензора в различни опаковки и очакваш да видиш някаква разлика?
Иначе фуджи лъжат е едно смело твърдение, най-малкото че методите за измерване на исо са не един и два, а конкретно тези апарати ползват различни Standard Output Sensitivity и Recomended Exposure Index. И двата са не малко субективни.
Най-добрият съвет е познавай фотоапарата си, знай до какво исо си склонен да вдигнеш и действай. Сравненията са за чесане на езици.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm лъжат с 2/3 стоп разлика в ISO-то - сравнителни снимки!
Автор: marves   
Дата:   27-07-14 11:45

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm лъжат с 2/3 стоп разлика в ISO-то - сравнителни снимки!
Автор: serjy   
Дата:   27-07-14 11:46

и според мен няма лъжа! мерите краставици с чушки това е!

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm лъжат с 2/3 стоп разлика в ISO-то - сравнителни снимки!
Автор: sky-fan   
Дата:   27-07-14 16:08

М1 и А1 нямат една и съща матрица. Е1 и М1 имат същата матрица.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm лъжат с 2/3 стоп разлика в ISO-то - сравнителни снимки!
Автор: marves   
Дата:   27-07-14 16:21

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm лъжат с 2/3 стоп разлика в ISO-то - сравнителни снимки!
Автор: ludiakolio   
Дата:   27-07-14 17:19

Исото се е мерило през годините по една камари начини.Нито на сонито е вярно,нито на фуджито.Относителна стойност за попаднала светлина,която позволява при смяната и и процесора да си менка и бленди и скорост.Нищо чудно с тези преходници да се получават такива неща,тъй като на времето камерите са ползвали различни стандарти.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm лъжат с 2/3 стоп разлика в ISO-то - сравнителни снимки!
Автор: Emoxide   
Дата:   27-07-14 19:21

излиза, че всичко е относително, като EXIF данните са нещо само приблизително ориентировъчно за личен коректив, в търсене на определен резултат с една и съща фотокамера. Така или инак, още в конвертора ако вдигнеш сенките, а те са >50% от него, се нарушава цялостната експонация, а записаната в EXIF стойност за компенсацията, е неактуална.

Някакъв относителен ориентир е може би хистограмата, но тя доколкото знам се формира, на база JPEG, което не е задоволително...[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm лъжат с 2/3 стоп разлика в ISO-то - сравнителни снимки!
Автор: hotsnail   
Дата:   28-07-14 00:13

Абе нищо ново няма на теста на ДхО първа страница показва реална срещу обявена чувствителност и всички последващи измервания са нанесени с реална чувствителност. Така се сравнява горе долу каквото трябва.

ПП ДхО изтриха тестовете на Фуджи тела ...

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm лъжат с 2/3 стоп разлика в ISO-то - сравнителни снимки!
Автор: vgramatikov   
Дата:   28-07-14 00:38

Защо ли :)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm лъжат с 2/3 стоп разлика в ISO-то - сравнителни снимки!
Автор: hotsnail   
Дата:   28-07-14 00:59

Официално писаха,че нямат ресурс да разработят тестове, които правилно да отразят качествата на ХТранса.

Според мен им е писнало от тролове. Резултата сигурно е бил че х-е1 е 10-20% по добре от некс-6 точно като никон д7000 и е имало рев до небесата, че нищо не разбират



Публикацията е редактирана (28-07-14 01:04)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm лъжат с 2/3 стоп разлика в ISO-то - сравнителни снимки!
Автор: EmoXide   
Дата:   28-07-14 01:49

...аз мисля, че просто от FUJIFILM знаят на кой да се продават.
Не са лъжица за всяка уста. Гонят престиж, цени и класа, които в последните няколко години, допреди да излезе X-system, бяха загубили.
DxO са малка софтуерна компания, която не може както някои други да си плати добре, за да получи алгоритмите за конвертиране на извращението X-trans.
Phase-One, Adobe и още 2-3 други имаха възможността да си партнират с FUJIFILM.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm лъжат с 2/3 стоп разлика в ISO-то - сравнителни снимки!
Автор: Lycan   
Дата:   28-07-14 03:36

EmoXide, объркал си се, точно обратното - който не е поискал на него не са му дали X-trans алгоритми. Много по-дребнички от ДхО ги исползват успешно. "Едноличен" девелопер пусна конвертор за айпад една година преди адобе или епъл да се размърдат :) после пусна AccuRaw - първия конвертор с отлична хрома/лума резолюция. PictureCode дори пуснаха в последната си версия advanced highlight recovery работещо само за X-trans. Изобщо не става въпрос за някакво партньорство. Имаше много писано по въпроса защото файловете не се отваряха с популярен софтуер. В мак вече има поддръжка на X-trans на ниво ос.
Колкото до ДхО шаблона им май работи само за байер демозайк. Дори и АА филтър ги обърква :)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm лъжат с 2/3 стоп разлика в ISO-то - сравнителни снимки!
Автор: vgramatikov   
Дата:   28-07-14 17:51

Темата се разводни.
Защо всички отхвърлят факта ,че Фуджи за с 2/3 назад от всички останали производители?

Ма тоо ма исо-то ама нямало 1 мярка...как да няма 200 тела с/у 1 на фуджи..тва не е ли достатъчна мярка???

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm лъжат с 2/3 стоп разлика в ISO-то - сравнителни снимки!
Автор: serjy   
Дата:   28-07-14 18:13

ми не е..

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm лъжат с 2/3 стоп разлика в ISO-то - сравнителни снимки!
Автор: vgramatikov   
Дата:   28-07-14 21:50

хахааха еми добре! [beer] Световен МИР!!!

Утре някой ще каже глей тва фуджи братле на 3200 няма шум....а то 1600..ти да видиш....[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm лъжат с 2/3 стоп разлика в ISO-то - сравнителни снимки!
Автор: victory13   
Дата:   28-07-14 22:46

темата все още пасе около десерта [cool]


https://photo-forum.net/static/site_pics/116/1406576482_DSCF7902r.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm лъжат с 2/3 стоп разлика в ISO-то - сравнителни снимки!
Автор: hotsnail   
Дата:   28-07-14 23:24

ПД това е единствената последица от невинната Фуджи лъжа - по-негарамотните им фенове пишат глупости .........ми какво от това след като са неграмотни? Иначе снимите са си хубави от апарата, дето писа - щом снимките те кефят какво занчение има тая глупост.

Иначе нрмланото е отиваш и четеш някой добър Фъджи форум или ревю направено от читав фотограф, като марвес и там си пише 2/3 до 1 стоп грешка при ИСО стойностите. Като си мериш светлината с външен светломер, трябва да го имаш в предвид.

То си е така, ако разчиташ във фоото форум на профи информация, сам си си виновен.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm лъжат с 2/3 стоп разлика в ISO-то - сравнителни снимки!
Автор: hotsnail   
Дата:   28-07-14 23:46

относно мярката ми има си стандарт и трябва да се следва. От модерните апарати май само 5д мк3 са калибрирани по стандарта. Другите всичките лъжат като цигани. Ама някои каот Сони, Никон и повечето Канони и дори Олимпус лъжат с мярка - 1/3 стоп в повечето случаи.

Фуджи както виждаме 2/3 спрямо Сони т.е. на 1/3 дето Сони са сложили турни още 2/3 ...ми то какво стана бе.....

утре ще иде някой с фуджи на фото курс и ще има аууу ма що на никона са такива хубави снимките пък мойте едни такива не стават много.....ще пише тука че Фуджито не снима добре и ще дойде някой да му каже, че собствениците на фуджи са кротки и възпитани хора и не пишат такива неща........

реално темата носи полза за Фуджи феновете и бу=ъдещите притежатели на марката. Спестява едно сериозно разочарование, когато се иде на фотографски курс или се снима в студио.

ПП Още нещо - модерните апарати са доста сложни. Отнема време човек да се запознае с особеностите им. Често това запознаване минава през опропастени снимки и малко разочарование. Подобни дискусии са супер полезни, защото могат да спестят негативни емоции и пропуснати кадри на хората с отворено съзнание.



Публикацията е редактирана (28-07-14 23:54)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm лъжат с 2/3 стоп разлика в ISO-то - сравнителни снимки!
Автор: Lycan   
Дата:   29-07-14 00:06

последно аз не разбрах има ли разлика при режим jpeg или не???
Щото raw конверсията e един вид тълкуване на библията ..и чичкото със светломера, таковата, не е ясно по кой завет кара :)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm лъжат с 2/3 стоп разлика в ISO-то - сравнителни снимки!
Автор: marves   
Дата:   29-07-14 07:57

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm лъжат с 2/3 стоп разлика в ISO-то - сравнителни снимки!
Автор: sky-fan   
Дата:   29-07-14 08:09

Като ми дойде фуджито ще го тествам, но все си мисля, че проблема не е в матрицата, а в меренето му. Апарата мери една идея по-светло, по чуствеителен е и следователно смъква експонацията с 1/3-2/3 стопа и после в роу трябва да си го коригираш. Това може да се дължи от натив исо 200 или друга настройка направена от производителя. Идеята ми е, че ако измериш със светломер и му зададеш измерените стойности на ръчен режим, снимката трябва да е перфектна, най-малкото в жипег.



Публикацията е редактирана (29-07-14 09:27)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm лъжат с 2/3 стоп разлика в ISO-то - сравнителни снимки!
Автор: serjy   
Дата:   29-07-14 08:20

точно, матричното мерене на експозицията на сони не е еталон, колкото и да им се иска на сони феновете [smilie18]
та, първо, различните фотоапарати имат различен алгоритъм за матрично мерне, от там могат да идват някакви разлики, НО това не е от значение.
и второ, единствения начин да се види кой фотоапарат как се справя на слаба свелина е да се зададе една и съща скорост, една и съща бленда и да се сравнят резултатите. какво значение има какво исо пише? от фотографска гледна точка те интересува скоростта с която разполагаш, максималната бленда която можеш да отвориш и накрая какво получаваш!
то по тая логика сонаджииската излиза, че сони пък лъжат във времето на затвора. какво като пише 1/200, пък то реално е примерно 1/160 при сони и после, гледай какви снимки, гледай какво чудо [shtrak]
и това дхо е супер комичен сайт. вземете си измерете реалната разлика в светлината в сцени дето фотоапаратите ви почват да виждат зор и ще видиче, че няма фотоапарат с повече от 7-8 стопа реална динамика, тия от къде ги вадят тия 14-15 стопа въобще не знам, баси професорите [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm лъжат с 2/3 стоп разлика в ISO-то - сравнителни снимки!
Автор: victory13   
Дата:   29-07-14 09:15

The ISO standard 12232:2006[15] gives digital still camera manufacturers a choice of five different techniques for determining the exposure index rating at each sensitivity setting provided by a particular camera model. Three of the techniques in ISO 12232:2006 are carried over from the 1998 version of the standard, while two new techniques allowing for measurement of JPEG output files are introduced from CIPA DC-004.[16] Depending on the technique selected, the exposure index rating can depend on the sensor sensitivity, the sensor noise, and the appearance of the resulting image. The standard specifies the measurement of light sensitivity of the entire digital camera system and not of individual components such as digital sensors, although Kodak has reported[17] using a variation to characterize the sensitivity of two of their sensors in 2001.

The Recommended Exposure Index (REI) technique, new in the 2006 version of the standard, allows the manufacturer to specify a camera model’s EI choices arbitrarily . The choices are based solely on the manufacturer’s opinion of what EI values produce well-exposed sRGB images at the various sensor sensitivity settings. This is the only technique available under the standard for output formats that are not in the sRGB color space. This is also the only technique available under the standard when multi-zone metering (also called pattern metering) is used.

The Standard Output Specification (SOS) technique , also new in the 2006 version of the standard, effectively specifies that the average level in the sRGB image must be 18% gray plus or minus 1/3 stop when exposed per the EI with no exposure compensation . Because the output level is measured in the sRGB output from the camera, it is only applicable to sRGB images—typically JPEG—and not to output files in raw image format. It is not applicable when multi-zone metering is used.

The CIPA DC-004 standard requires that Japanese manufacturers of digital still cameras use either the REI or SOS techniques. Consequently, the three EI techniques carried over from ISO 12232:1998 are not widely used in recent camera models (approximately 2007 and later) . As those earlier techniques did not allow for measurement from images produced with lossy compression, they cannot be used at all on cameras that produce images only in JPEG format.

The saturation-based technique is closely related to the SOS technique, with the sRGB output level being measured at 100% white rather than 18% gray. The saturation-based value is effectively 0.704 times the SOS value .[18] Because the output level is measured in the sRGB output from the camera, it is only applicable to sRGB images—typically TIFF—and not to output files in raw image format. It is not applicable when multi-zone metering is used.

The two noise-based techniques have rarely been used for consumer digital still cameras. These techniques specify the highest EI that can be used while still providing either an “excellent” picture or a “usable” picture depending on the technique chosen.




Почти на десерта сме... почти [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm лъжат с 2/3 стоп разлика в ISO-то - сравнителни снимки!
Автор: asahi   
Дата:   29-07-14 09:26

Върнете му парите!

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm лъжат с 2/3 стоп разлика в ISO-то - сравнителни снимки!
Автор: kvakioh   
Дата:   29-07-14 10:15

Меренето е...Иначе, доста добра работа е направена за показно.
Хубав топъл хляб за циклофрениците на тема цифри, те си знаят кои са точно.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm лъжат с 2/3 стоп разлика в ISO-то - сравнителни снимки!
Автор: vgramatikov   
Дата:   29-07-14 12:05

Фуджи са страхотни и така. Но е добре да се има в предвид това.
[beer] И без тва фуджито на 3200 е по-добре от повечето тела на 2000 исо.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm лъжат с 2/3 стоп разлика в ISO-то - сравнителни снимки!
Автор: vga   
Дата:   29-07-14 12:14

Не ми е по силите да чета отначало, но ми се мерва "мерене" отгоре... какво общо има то, когато слагаме два различни апарата един до друг на М режим, настройваме ги и снимаме един и същ сюжет?

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm лъжат с 2/3 стоп разлика в ISO-то - сравнителни снимки!
Автор: hadgi   
Дата:   29-07-14 22:55

В тази тема единствения ми коментар може да е .....

Е...И...

Снимайте бе хора, с каквото имате, няма значение кой е излъгал с някой друг стоп. Е..ати техноонанизма.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm лъжат с 2/3 стоп разлика в ISO-то - сравнителни снимки!
Автор: stown   
Дата:   30-07-14 01:13

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »