Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Избор на монитор
Автор: brutas   
Дата:   30-07-14 00:05

След доста четене засега клоня към

HP Z24i, въпреки че няма HDMI

или

Dell U2413

Много е важно за мен да няма ШИМ - т.е. да щади очите!

по-скоро съм за HP...

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на монитор
Автор: anaconda73   
Дата:   30-07-14 11:42

От месец съм с Dell U2413 и съм много доволен, калибрирах и направо заспа!

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на монитор
Автор: Simbon4o   
Дата:   30-07-14 11:57

За офиса си взех U2413 - страхотен е дори с фабричната калибрация. Много е яко и ако имаш подходящия калибратор, че може да си правиш хардуерна калибрация. Решаваш си кардинално проблемите с бъгове в софтуера каквито има доста при софтуерното калибриране.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на монитор
Автор: brutas   
Дата:   30-07-14 15:51

Анаконда, как го калибрира - софтуерно или хардуерно?

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на монитор
Автор: brutas   
Дата:   04-08-14 16:23

Тествах Dell U2413 и HP Z24i на живо в магазина.

При Дел-а видимо имаше неравномерна подсветка на екрана в долните краища. Не го очаквах!

ХП-то в това отношение нямаше видими отклонения.

Другото, което ми се стори, че видях, е леко трептене на екрана (отново при Дел-а).

Моля за мнения - нормално ли е Дел да има неравномерна подсветка? Или е до въпросната бройка? Трептенето?
Как да рабера коя ревизия (на матрицата) е Дел-а (01, 02, 03)?

[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на монитор
Автор: asahi   
Дата:   05-08-14 15:46

Да вземете да се поспрете в оплюването на мониторите. Досега не съм срещнал здрав съвременен монитор с 1920 пиксела по хоризонтала да има проблем с калибрирането. Проблеми се наблюдават от неправилно ръчкане по менютата или от повреда, но това второто си е сервизен проблем.

Не, мониторите не са еднакви. Има по-добри, на които са сложени матрици от по-високото качество. Те са и по-скъпи. Не са по-малко вредни. Дали ще го видите и ползвате това качество не мога да преценя. Има и по-евтини, на които при калибрирането се налагат по-дълбоки корекции. Пак вършат работа. Ако не знаете къде са недостатъците може и да не ги откриете никога. Едно е сигурно - нивото на фотографията си остава същото.

Проблемите с очите са свързани най-често с неподходящите условия, в които се ползва монитора. Затова винаги обръщам внимание на потребителя какви са опасностите, цветовите заблуди и кое може да подобри.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на монитор
Автор: brutas   
Дата:   05-08-14 21:33

оплюване? [smilie8]
просто дискутираме...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »