Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: Фотографията като "Хоби или Професия"?
Автор: alanpoe   
Дата:   22-07-14 22:59

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографията като "Хоби или Професия"?
Автор: hotsnail   
Дата:   22-07-14 23:03

Комплекс ли избиваш?

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографията като "Хоби или Професия"?
Автор: 798099   
Дата:   22-07-14 23:04

tzl, с това обяснение на мисълта ти, вече съм съгласен! Не само, защото си прав, а защото дълги години съм живял в един регион, където всеки втори мъж е дърводелец, а всеки пети дърводелец е майстор-резбар. Та... както казват "местните", все нещо "по-на-знай-нувам".[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Фотографията като "Хоби или Професия"?
Автор: hotsnail   
Дата:   22-07-14 23:08

tzl написа:
> Кухните, които са от ПДЧ, където
> производителите (по-точно фирмите
> сглобяващи кутиите), се надцакват
> по цена, защото няма какво друго да
> изпилят. Кантирането го прави
> машина, която имат всички.
> Рязането го прави CNC рутер, който
> го имат всички.

Така ли е? В българия преди 5-6 години имаше 2 хубави машини за рязане на ПДЧ. Да 2.

Та мисля, че леко се отнесе.

> Предполагам разбирате какво искам
> да кажа ако обърна тези
> размишления във фотографски.

Явно не.

Ако искаш да ми кажеш че всеки има Хаси и комплект обективи за 40-50 бона и знае как да ги ползва....ми не няма толкова много.

Иначе ми е ясно, че един добър фотограф и със сапунерка ще направи хубава снимка.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографията като "Хоби или Професия"?
Автор: alanpoe   
Дата:   22-07-14 23:18

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографията като "Хоби или Професия"?
Автор: tzl   
Дата:   22-07-14 23:23

Кухните, които сега се правят от ПДЧ се правят не само на "2-те хубави машини за рязане", а се правят на много други машини за разкрой, включително CNC-та, които не са чак толкова скъпи за повечето фирми (15-20 000лв, което често един любител с добра заплата дава за фотографска техника).

Същото ПДЧ може да се разкроява и на циркулярна маса (ако се нарича така, table saw имам предвид), както и с ръчен с линеали. Въпрос на това кой какво смята да прави — дали масово производство и иска да инвестира в по-автоматизирани машини или нещо друго.

Същото (абсолютно същото) е с фотографията. Защото в момента със среден формат можеш да направиш много от нещата, които се правят с DSLR (не всички), но и с DSLR може да направиш много от нещата, които се правят със среден формат (не всички). Да не говорим, че може да се вземе и под наем (и едното и другото). Та техниката е достъпна. Разбира се, любителят много рядко би дал пари за наем на среден формат ей така за кеф.

Та ако някой се състезава на ниво машини, инструменти и софтуери, рано или късно ще потъне (независимо в каква индустрия е). Това, което не може да се купи е уменията, но не тези, измерени в това кой колко е чел от упътването на фотоапарата или на софтуера.

Това, което писах по-горе е главно за @hotsnail, който се хвана за определено изречение (в което няма лошо, тъкмо изяснихме някои неща), но знам, че ме е разбрал добре за какво говоря, а и не виждам да казва нещо различно.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографията като "Хоби или Професия"?
Автор: stoikovv666   
Дата:   22-07-14 23:47

@tzl [smilie24]

Към "Видеото" обаче ми се струва, че не се залита толкова като хоби, там почти винаги се дърпа шалтер към професионализъм [smile]
Чудно, а имат толкова общи неща фотография и видео? [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографията като "Хоби или Професия"?
Автор: tzl   
Дата:   23-07-14 00:39

За видеото причината е същата. Много хора си купуват GoPro или снимат с DSLR. Малко са тези, които си вземат камера, която е специално за видео. Причината е главно в размера, защото с DSLR можеш да ходиш на туристически пътувания, докато с голяма камера не е така лесно.

Но отново, много хора правят видео с по-евтини инструменти (както и със скъпи камери) и пак си има ясно разграничение между тези, които са майстори занаятчии и тези, които не са.

Няма разлика. Това е главно фотографски форум, който се занимава основно със занаята фотография (и по-рядко видео). Същото нещо го има във всеки друг занаят. Има много любители дърводелци, които правят чудесни неща, но не живеят от това. Има други дърводелци, които не са добри, обаче имат някакъв бизнес. В подобен форум сигурно се вайкат защо хората си купуват ПДЧ-та, а не дървени кухни, направени с майсторлък, както тука се вайкат защо хората не плащали за фотография.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографията като "Хоби или Професия"?
Автор: nyamago   
Дата:   23-07-14 02:17

> "Комплекс ли избиваш?"
> Аз не. Що?

[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографията като "Хоби или Професия"?
Автор: bpavlov   
Дата:   23-07-14 02:38


Вече чета сигурно в стотен пост, как добрият фотограф, на сватба или събитие, с евтин апарат, пак ще направи хубави снимки.
Ами аз се имам за един от успелите, за минимално време, сватбени и събитийни фотографи, и откровено мога да заявя, без да ме е срам, че с евтин апарат не мога да направя и пукната снимка.
Миналата година снимах с една колежка, тя беше с Д7000, взех и за малко апарата и меко казано изпаднах в тих ужас.
Не могат да ме разберат и няма, хора, които не са снимали с по-висок клас тела и да, Д700 е много по-висок клас от всички 6хх и 7ххх тела.
Иначе моето хоби се превърна в професия и прехрана, по неволя, вече не ми е хоби и не снимам за кеф, но, надявам се скоро да се промени това и да имам само два обектива - 600/4 и 180/3.5

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографията като "Хоби или Професия"?
Автор: alanpoe   
Дата:   23-07-14 04:27

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографията като "Хоби или Професия"?
Автор: bpavlov   
Дата:   23-07-14 11:54


Да, наводнявам го Света с халтура, което явно ти причинява някакви творчески дрисъци :)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографията като
Автор: alanpoe   
Дата:   23-07-14 22:49

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографията като
Автор: chukov   
Дата:   23-07-14 22:53

Пич

говориш глупости

Какво значи сватбароснимач?

Мислиш, че е лесно и че няма творчество в сватбената фотография ли?

Оправдаваш сам-себе си за собствената си немощ във фотографията.


Много лесно принизявате тоя жанр, пичове.

Грешите
Надигате от дамаджаната с патоки [smilie18]
Аджамии сте още [smile]



Публикацията е редактирана (23-07-14 22:54)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографията като
Автор: alanpoe   
Дата:   23-07-14 23:14

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографията като
Автор: chukov   
Дата:   23-07-14 23:20

Мъчли бе, Кристал
защо си с друг ник

Ако можеш да снимаш тъй сватби значи не бива да приказваш така

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографията като "Хоби или Професия"?
Автор: chukov   
Дата:   23-07-14 23:21

Аи на тия години съм на темата "Москва не вярва на сълзи"
Искам да видя аз

Познавам те в другото ти амплоа
искам да ти видя сватбите

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографията като "Хоби или Професия"?
Автор: chukov   
Дата:   23-07-14 23:23

Искам да видя снимка докато режеш салата и флиртуваш с булката

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографията като "Хоби или Професия"?
Автор: J0R0   
Дата:   23-07-14 23:37

Не мога да разбера тия спорове дето ги водите, защо са.
Само нерви и мерене на... обективи.
Глупости - професионалист, любител...
Любител не виждам защо да звучи обидно, има общ корен с "любов". Любителят прави нещата с любов.
Също така само много закъсал би избрал да прави любов с "професионалистка" :)
СБП е пълен с "професионални" писатели, за които никой не е и чувал, камо ли да е прочел от тях и ред.
Яворов по времето когато е написал най-добрите си стихове по професия е бил пощенски служител.
Тия кухи термини професионалист-любител в днешния свят абсолютно нищо не гарантират.
Има значение единствено крайният резултат, как си свършил работата.
Щях да дам пример с Орешарски и министрите му, ама хайде да не политизираме форума...
Аз лично за себе си, гледам да си върша работата и нито ме ласкае това че някой ще ме причисли към професионалистите, нито ме обижда това че някой ще ме нареди сред любителите.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографията като "Хоби или Професия"?
Автор: stoikovv666   
Дата:   23-07-14 23:48

J0R0, ти какво отношение имаш към фотографията любов, изкарваш си прехраната или и двете?

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографията като "Хоби или Професия"?
Автор: MarinY   
Дата:   23-07-14 23:57

Жоро, някои хора си вършат нещата и се радват на резултата. Други, явно имат проблем със себе си и се нуждаят от титла, за самочувствие, за защита, за отделяне от масата, за спокоен сън.
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографията като
Автор: alanpoe   
Дата:   24-07-14 00:21

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографията като "Хоби или Професия"?
Автор: nyamago   
Дата:   24-07-14 01:36

[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографията като "Хоби или Професия"?
Автор: bpavlov   
Дата:   24-07-14 02:05



Повтаряш мои думи, понеже не е ясно можеш ли да образуваш цяло изречение

Всъщност, ясно е, мога да образувам цяло изречение, даже няколко последователни. Разликата между твоите и моите обаче е, че от моите не си личи, че съм за психиатър.
А сега ме извини, отивам да бича халтура, много халтура.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографията като "Хоби или Професия"?
Автор: alanpoe   
Дата:   24-07-14 03:57

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »