Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Професионална фотография - мечта или реалност?
Автор: MarinY   
Дата:   25-06-14 22:42

Няма.
От апарата излиза направеният по предварителни условия Негатив. После си ти.

Отговори на това съобщение
 Re: Професионална фотография - мечта или реалност?
Автор: hotsnail   
Дата:   25-06-14 23:28

Няма фотография без обработка.

Ако някой ти каже друго - лъже! Дори да си нагласиш апарата, да извади хубав JPEG, вече е обработка. Както и това да проявиш филма е обработка и може да се ползва за корекции.

От тук насетне въпроса е колко и как.

А то и с фотошопа също е занаят. Има техники и способи за най разнообразни неща. Най-добре е да работиш, с някой дето го може и да научиш нещата от 1-во лице на практика.

Може би не е трудно да се хванеш в някоя фирма дето се занимава с обработка. Няма много да ти плащат, ама ще се научиш.

Ако инвестираш в апарат и някой друг обектив може да пробваш и фотозадачки да взимаш дето по-опитните не ги щат. Поне ще получаваш критика и напътствия.



Публикацията е редактирана (25-06-14 23:29)

Отговори на това съобщение
 Re: Професионална фотография - мечта или реалност?
Автор: izbyagal   
Дата:   26-06-14 01:46

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Професионална фотография - мечта или реалност?
Автор: Лидия   
Дата:   26-06-14 05:45

Възможно е.Няма невъзможни неща, а само такива, които отнемат повече време.[smile]
Хубаво е, че задаваш грамотни въпроси.
Хубаво е, че се опитваш да осмислиш живота си като му дадеш по-конкретна посока гледайки фотографията.
Хубаво е да бъдеш човек на действието и да поемаш инициатива.
27 години са добра изходна позиция.Може да догониш младоците и да ги задминеш ако имаш самодисциплина,Търпение и желание да се занимаваш с фотография.Малко лудост също не е излишна[smile]
Ще цитирам нещо от Алберт Айнщайн
"Всички знаят, че това е невъзможно.Но ето идва невежата,който не знае това, и точно той прави откритието."[smilie7]
[smilie7] в твоя случай Професионален фотограф по начина по който ти си го разбираш.

Малко по-практични съвети.

1.Направи нещо като план от малки стъпки към целта и го сложи на видно място в дома си.Направи пъвата крачка.Най-хубаво е тя да е истински,откровен разговор с някой добър фотограф който да има желание да ти покаже и очертае правилния път.И си води бележки.Опитвам се да кажа, че ти е нужен личен пример под формата на жив човек.

2.Продължавай да изкарваш пари от другата си дейност.

3.Опитай се да направиш здрава основа от класически знания и да надграждаш.Недей да залиташ по артове,модернизъм и други компесаторни механизми характерни за начинаещи фотографи.Професионалният фотограф трябва да може да снима всичко.

4.Почни с наличната ти фототехниката.Трябва да можеш да я ползваш с лекота.Тя ще ти е основния колега в този занаят и трябва да се разбирате добре[smile]

5.По отношение на обработката на снимки.По-добре е да снимаш правилно и да си причиняваш възможно най-малко обработка.Тя обаче е неизбежна.За целта ти трябва софтуер.Най-добре е ако е легален.Ако ще си професионален фотограф трябва да си легитимен.

6.Хубаво е да помислиш за неясното бъдеще, когато като професионелен фотограф с ангажименти ще трябва да плащаш данъци и да даваш документ на клиентите си за извършена фотографска услуга.

6. Стигайки до часта с парите,които ще са ти нужни ще спра за да не те откажа.

Не ги мисли като за начало.Опитай се да не мислиш за идеалните условия,които да те изстрелят за 5 мин. до върха под формата на фотоапарт последен модел с всички мечтани обективи,студио и студийно осветление,Легален фотошоп и предплатени ангажименти от клиенти за две години напред.

Такива идеални условия по-скоро ще те провалят[smilie23]

За мен Фотографията е диагноза![smile]

Завършвам този дълъг, отнесен, но най-доброжелателен пост със следното:

Знание, което не те усъвършенства е по-лошо от невежеството.

Успех!



Публикацията е редактирана (26-06-14 05:48)

Отговори на това съобщение
 Re: Професионална фотография - мечта или реалност?
Автор: n960   
Дата:   26-06-14 08:57



Респект, Лидия!

Отговори на това съобщение
 Re: Професионална фотография - мечта или реалност?
Автор: excessmind   
Дата:   26-06-14 13:27

-



Публикацията е редактирана (26-06-14 13:28)

Отговори на това съобщение
 Re: Професионална фотография - мечта или реалност?
Автор: Seb_Fontaine   
Дата:   26-06-14 18:02

Благодаря Лидия.Благодаря и на всички, споделили мнение от житейския си опит, което е безценно за такива като мен.Лошото е, че получих насоки в двете крайности, от хора, които знаят какво говорят.Каквото и да ми е хрумвало да правя в професионално отношение винаги са се намирали подплатени мнения в двете посоки.Това е проблем в такава ситуация.Истината и решението остават някъде там в пространството и ще ще трябва АЗ да ги открия някак.

Отговори на това съобщение
 Re: Професионална фотография - мечта или реалност?
Автор: shamelessEyes   
Дата:   26-06-14 18:30

Не е възможно, човеко! Откажи се .. преди да е станало твърде късно [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Професионална фотография - мечта или реалност?
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   26-06-14 19:41

Моето скромно мнение по въпроса - не е нужно да си талантлив за да бъдеш добър професионален фотограф, но е нужно да познаваш занаята в подробности, да уважаваш клиента и колегите и да бъдеш точен, прецизен и да предаваш максимално качествен продукт.
Както и във всеки бизнес и в този след като някой ти плаща за някакъв продукт е задължително да му предоставиш този продукт с максимално възможното качество.
От професионалния фотограф не се очаква да прави шедьоври. Шедьоврите си ги прави твореца за своя си сметка и са си винаги негови. Фотографията като изкуство и фотографията като бизнес са две различни неща. Разбира се, нищо не ти пречи да ги практикуваш заедно. Само трябва да си достатъчно прецизен, кадърен и начетен, за да бъдеш професионален фотограф (а това значи много прецизен, кадърен и начетен, ако искаш да се уважаваш) и едновременно с това да си достатъчно талантлив творец, за да бъдеш фотограф творец, който прави изкуството фотография (а това означава много талантлив).
Аз лично, например, не съм нито едното, нито другото. Не съм талантлив, за да бъда творец, нито съм достатъчно добър фотограф занаятчия, за да бъда добър професионален фотограф. Ако ми се налагаше, може би с много труд бих могъл да усвоя фотографията като занаят. За да бъде фотографията моето изкуство не мисля, че имам талант.
Аз съм любител, и за мен фотографията е просто хоби. Тези неща ти ги пиша не защото съм добър фотограф и трябва да се съобразиш с мен - по-скоро аз съм един потенциален клиент и точно заради това трябва да се съобразяваш с мен [smile]
Изобщо не съм ти гледал снимките в профила - дори да не са достатъчно добри, това не означава, че не може да усвоиш достатъчно фотографията като занят. Там основното е труд и прецизност.
Успех! [smile] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Професионална фотография - мечта или реалност?
Автор: 798099   
Дата:   26-06-14 21:15

HS Georgiev[smilie24]

По-добре не бих могъл да го кажа, а аз (доказано, макар и в друга сфера) се изразявам добре!
ХвалА за написаното. Интелектът се познава по проявлението, а не по изявлението...

Оооопс, щях да пропусна Лидия - изключително "висока летва".



Публикацията е редактирана (26-06-14 21:43)

Отговори на това съобщение
 Re: Професионална фотография - мечта или реалност?
Автор: izbyagal   
Дата:   27-06-14 00:30

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Професионална фотография - мечта или реалност?
Автор: falcon   
Дата:   27-06-14 05:04

Ако нямаш талант, който се търси и реализира финансово, професионалната фотография си е просто работа и няма да се различава от сегашната ти такава. Въпросът е какво точно разбираш под реализация в живота- приходи, стабилност, да си уважаван и харесван и т.н.

Отговори на това съобщение
 Re: Професионална фотография - мечта или реалност?
Автор: imitev   
Дата:   27-06-14 05:46

На 29 години ако не знаеш какво искаш и не се сещаш как горе долу може да успееш - надявай се съвети по някакви форуми да те оправят в живота...

И защо точно фотограф искаш да ставаш?

Отговори на това съобщение
 Re: Професионална фотография - мечта или реалност?
Автор: fraction   
Дата:   27-06-14 07:45

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Професионална фотография - мечта или реалност?
Автор: imitev   
Дата:   27-06-14 14:46

Защото ми прилягат всякакви неща, които имат процесор вътре, както и софтуерите. Исках да стана инженер и станах. Затова. Още от 5 клас (1986 г.) се занимавам с компютри и роботи. Правец 82 и Робко 01. Паскал за Правец 82.

Фотографията ми е хоби с леко инженерно приложение (репродукции за офсетов печат). Никога не съм смятал че мога да съм фотограф, въпреки че ми харесва професията.

Други въпроси?

Отговори на това съобщение
 Re: Професионална фотография - мечта или реалност?
Автор: Sassho   
Дата:   27-06-14 15:26

Кратко пояснение що е то професионален фотограф:

Човек който си вади хляба с фотография. Значи взимаш фотоапарат , статив и принтер , отиваш в някой парк и почваш да вадиш пари - кое му е сложното? [smilie18] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Професионална фотография - мечта или реалност?
Автор: chukov   
Дата:   27-06-14 15:32

Аз предлагам сериозен бартер

Готов съм да вложа всички усилия да науча някой да снима
В замяна искам да ме научат да свиря на кларинет

На дърти години повече ме влеча меракът да веселя хората.
Хамалогията със снимането - хахлал да вий


Офертата е сериозна

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »