Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Избор на техника за начинаещ
Автор: nistel   
Дата:   03-06-14 08:31

Здравейте планирам да си взема DSLR, но съм пред дилема дали нов от най-нисък клас или стар от малко по-висок клас.

За нови се колебая между Nikon D3200/D3300/D5100, Canon 100D/1200D/650D

Или е по-добре нещо старо и с по-добър обектив/и?

Бюджета е до около 1000лв. Вмомента съм с ултразум Панасоник FZ48 и съм доста доволен и мисля да си го запазя за далечните снимки. Като цяло снимам предимно пейзажи.

Общо взето май се насочвам най-вече към 100D заради тъч дисплея, но не го усещам много удобно в ръка - струва ми се че всеки момент ще го изпусна [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на техника за начинаещ
Автор: fraction   
Дата:   03-06-14 08:38

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на техника за начинаещ
Автор: daniil-k   
Дата:   03-06-14 09:28

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на техника за начинаещ
Автор: sashinkata   
Дата:   03-06-14 10:05

Аз имам Nikon d5100 и съм доволен. Ако имаш възможност го вземи с 18-105 и с твърд 35/50мм, а не с 18-55(китовия обектив). А аз съм повече от начинаещ, така че за начинаещи е ОК. Дано съм бил полезен.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на техника за начинаещ
Автор: Sentel   
Дата:   03-06-14 10:38

D5100 или D3300.
Последният е с много по-нов процесор и сензор, същите като в D5300.
Снима видео с 60p, снима с 5к/с.
Тука редовно се препоръчва 18-105 пред 18-55, но разлика в качеството сигурно няма да забележиш. Много по-голям и по-тежък е, но пък е много по-дълъг. Макар че, качеството не е върха в дългия край. А, да, и много по-скъп. Според мен е по-добре 18-55 + 35 1.8.
Новият 18-55, който идва с D3300 пък е супер лек и компактен и при фокусиране не му се върти предната част, което е хубаво ако ползваш филтри.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на техника за начинаещ
Автор: chefo1979   
Дата:   03-06-14 11:50

Замислял ли си се за техника втора ръка?
Също така за пейзажи мисля, че статив и жично дистанционно ще ти дойдат добре, както и комплект филтри - в образователната секция има чудесна статия по въпроса с тях.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на техника за начинаещ
Автор: quazimodo   
Дата:   03-06-14 12:08

Я погледайте малко картинки от практически/не в лабораторни условия/тест[smilie5]:

http://club.foto.ru/forum/11/706129


Скролирайте надолу по страницата и ще попаднете на 100%-вите кропове при всички стойности на ISO-то [cool]...


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на техника за начинаещ
Автор: nsirakov   
Дата:   03-06-14 13:14

daniil-k написа:

> 1 съвет,никога не продавай
> панасоника! Каквото и да си
> купиш,дръж си суперзума в
> готовност. За пейзажи дслр не ти
> трябва. Трябва ти апарат с хубави
> цветове и рязък обектив а не някой
> мазен зум дето ги дават заедно с
> тялото по магазините.
>

>
> Публикацията е редактирана (03-06-14
> 09:31)


кратка справка в моя профил и замълчи... китовия "мазен" зум за който говориш е обектива , с който са снимани 90% от снимките ми в профила ми... не мисля, че имат нужда от рязкост или пък са с грешни цветове...[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на техника за начинаещ
Автор: daniil-k   
Дата:   03-06-14 15:05

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на техника за начинаещ
Автор: baba-peugeot   
Дата:   03-06-14 15:20

И аз съм с китов Никон Д3100.Но вече "мечтая" за нещо по-добре.За съжаление бях вързана поради неналичието на пари в брой.Та нямах голям избор.
По-добре си намери нещо по-добре втора ръка.[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на техника за начинаещ
Автор: fraction   
Дата:   03-06-14 15:31

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на техника за начинаещ
Автор: serjy   
Дата:   03-06-14 15:38

д3200/3300 се купува само, ако мислиш да си го ползваш с китаците, ако плануваш по-натам да взимаш светлосилни обективи направо гледай за д7000/д71000.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на техника за начинаещ
Автор: Sentel   
Дата:   03-06-14 15:44

И защо трябва D3200/3300 да се ползват само с китаци? Ама обоснован отговор, моля. Щото матрицата на D3300 я дават по-добра и от на D7000 и от на D7100. Така че, освен изнесените бутони и по-добрата автофокусна система, която е плюс само ако снимаш спорт, кое друго те ограничава да правиш снимки? Не могат да им се завиват обективи ли какво?
Baba-peugeot, теб как те ограничава сегашното тяло?
Аз не бих взел D3xxx само заради липсата на бракетинг.
Тука много странно - в една тема четеш тялото няма значение, важно е какво може снимащият, в другата тема - да не си посмял да взимаш нещо под 2K лева....

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на техника за начинаещ
Автор: sladuran84   
Дата:   03-06-14 16:32

Sony A58 води по показатели... според мен в ценовия си клас [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на техника за начинаещ
Автор: serjy   
Дата:   03-06-14 16:33

точно автофокусната система! сложи му 85/1.8 и 8 от 10 снимки ти отиват брак. щеш нещен продаваш и взимаш д7100. като пари си ги сметай.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на техника за начинаещ
Автор: baba-peugeot   
Дата:   03-06-14 16:39

Sentel,не се изразих правилно мисля.Всъщност говоря за обектива 18-55мм-той ме ограничава.Извинявам се за неясно написаното.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на техника за начинаещ
Автор: quazimodo   
Дата:   03-06-14 16:48

==================================================================
Автор: serjy
Дата: 03-06-14 16:33

точно автофокусната система! сложи му 85/1.8 и 8 от 10 снимки ти отиват брак. щеш нещен продаваш и взимаш д7100. като пари си ги сметай.
==================================================================

Ииииихааааааааа ! Спри се бе човек [smile]! Даже канонския 350Д с 50/1.8 не дава толкова брак. Още от Д40 яко скопяват малките никончета ама хората си снимат и даже не им пука за повечето екстри. Д3300 в момента е с по-добра картинка и от 5-та и от 7-ма серия. Дал съм линк погледнете го.


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на техника за начинаещ
Автор: jivkojj   
Дата:   03-06-14 16:55

D3200/3300 погледнах че са с Multi-CAM 1000 т.е. същата фокусна с-ма, както Д90/Д200, която въпреки, че е вече дърта, не е чак толкова за подценяване.
Като ѝ свикнеш, смея да твърдя, че в над 80% от случаите фокуса е там, където ти искаш, дори и на страничните точки.
При всички положения отнася АФ на която и да е безогледалка.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на техника за начинаещ
Автор: serjy   
Дата:   03-06-14 16:56

картинката не е лоша, за нея нищо не казвам. за фокуса споделям опит, после да няма нови теми от сорта "що нямам фокус с перфектния фотоапарат дето всичко му беше на 6?"
производителите не пасат трева вервай ми. и казах го ясно" ако ще снимаш с китаците - да", ако мислиш да взимаш светлосилна оптика - не! то па и логика нема във втория вариант...

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на техника за начинаещ
Автор: Sentel   
Дата:   03-06-14 17:13

Добре де, фокусът на D5200 е като на D7000. И пак като съм гледал тестове фокусът на D3300, който е и като на D5100 и още куп други апарати са си кажи речи на едно ниво, освен за следящия, поради повечето фокусни точки и 9-те кръстосани. И все пак, мисълта ми е, че ако си можеш и с D3300 ще правиш шедьоври. А относно качество на картината наистина точно този модел и D5300 в момента са доста напред. Матрицата отново е Сони, а не Тошиба.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на техника за начинаещ
Автор: Marian.Peev   
Дата:   03-06-14 17:51

Ако мислиш нисък клас дали канон или никон - отговора е НЕ
По-добре втора употреба по-висок клас.
Аз бих те посъветвал за 650д от посочените от теб фотоапарати.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на техника за начинаещ
Автор: Sentel   
Дата:   03-06-14 18:03

Добре де, давайте някакви аргументи. До тук имаше един - автофокусната система. Ама разбрахме, че не е толкова зле.
Ако ви наредя тука снимки с D3100 или D7100 дали ще ги разпознаете?
Да, има защо хората да дават повече пари за по-висок клас техника, но генерални заключения като "НЕ", "само с китака" и т.нат., нали... нека са поне обосновани. Че и аз съм начинаещ, да се светна.



Публикацията е редактирана (03-06-14 18:04)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на техника за начинаещ
Автор: jivkojj   
Дата:   03-06-14 18:09

Ако не те интересуват ергономичните особености от типа на
- горния екран
- многото изнесени бутини
- по-голямото и удобно тяло

и чисто техническите характеристики от типа на:

- по-добър фокус
- повече кадри в сек.
- по-големия буфер
- пентапризмено стъкло вместо прости огледала
- по-големия визьор
- 2 отделения за карти

и т.н. за които не се сещам в момента


Наистина няма причина да си вземеш висок клас тяло, навместо Д3ххх/Д5ххх

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на техника за начинаещ
Автор: serjy   
Дата:   03-06-14 18:16

Sentel, ниския клас тела е за нисък клас оптика. сложи му хубаво стъкло и снимай... ми мъка е! 5, 10, 100 кадъра ще ги преживееш, за нормално снимане е мъка, не си струва просто. то па в тоя форум топлата вода требва да откриваме с аргументи ... [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на техника за начинаещ
Автор: Sentel   
Дата:   03-06-14 18:21

@jivkojj
А, ето това е отговор.
Тези предимства не са никак малко, естествено. Но липсата им няма да те спре да снимаш убийствени пейзажи или портрети, примерно, стига да знаеш как и да имаш желание. От друга страна една камера като D3300 е почти наполовина по-лека от 7100. И много по-евтина.
Все фактори, които са от значение за някои хора.
Аз пък техника втора ръка не съм купувал. Да си го изкарам аз от кутията е половиният кеф. [smilie5]

@serjy
Обясни какъв е проблемът на ниския клас тела с хубавата оптика?
Като му е хубава матрицата какъв е проблемът?
Отделно, че ако си купиш обектив за 3000 лв., едва ли тялото ще ти е от 800. Но чак пък само с китака...
Т.е. дали ще снимаш с D3100 и китака или с 35 1.8 няма да видиш разлика, така ли?
Или няма да са съвместими по някаква причина? [smilie5]
Айде стига. Днешният нисък клас събира технология, каквато преди години са събирали хай-енд моделите.



Публикацията е редактирана (03-06-14 18:26)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »