Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Работа като 2-ри фотограф(без заплащане)
Автор: prisonbreak   
Дата:   02-06-14 09:49

Здравейте. Търся си (работа) като 2-ри фотограф за раьона на София. Целта ми е да си натрупам портфолио. Не искам заплащане.
Предложения на Л.С. Тук в темата няма да пиша.
Ако някой иска да поработим заедно, нека да пише.
Разполагам с техника.
2 тела. FX и DX.Обективи.
3 светкавици. Всички видове софтбоксове.
[beer]
 Re: Работа като 2-ри фотограф(без заплащане)
Автор: linzi   
Дата:   02-06-14 14:23

Привет и от мен!

Включвам се с същата "оферта", но за раЙОна на град Варна. :)
Не съм така богато оборудвана, но си имам туй онуй . [smilie5]
 Re: Работа като 2-ри фотограф(без заплащане)
Автор: prisonbreak   
Дата:   02-06-14 14:53

Светките са студойни. Или пък ако някой в СФ, има помещение а нема оборудвана, нека да пише. Че и фонова система имам даже съ сив фон. [beer]
 Re: Работа като 2-ри фотограф(без заплащане)
Автор: ilcoin   
Дата:   02-06-14 14:53

Това е правилният начин! Желая ви успех [smilie24] [smilie24] [smilie24]
 Re: Работа като 2-ри фотограф(без заплащане)
Автор: prisonbreak   
Дата:   02-06-14 14:54

Принципно офертата е за всякъв тип. Сватби/кръщенета....
Но не и да съм муле...Хамалска работа не приемам. [smilie7]
 Re: Работа като 2-ри фотограф(без заплащане)
Автор: prisonbreak   
Дата:   03-06-14 09:04

[smilie7]
 Re: Работа като 2-ри фотограф(без заплащане)
Автор: bobileta   
Дата:   03-06-14 12:45

Здравейте :)
Включвам се и аз в темата. От Благоевград съм. Техниката ми е скромна, но имам голямо желание да видя как работи един професионалист, да се уча от него и да трупам опит. Може да пишете на лични.
Поздрави! :)
 Re: Работа като 2-ри фотограф(без заплащане)
Автор: pepi34   
Дата:   03-06-14 14:04

Брех, цели 3ма желаещи и никой не отговаря?

Е така е, преди година ние като си търсехме Асистент и втори фотограф с парцалите ни изядоха. То не бе експоататори, от не бе обиди.......
Е трудно ще ви е хора, сериозните фотографи се оттеглиха от този форум постепенно и все по малко четат тук. Същевременно и все по-трудно се навиват да показват разни други хитринки, защото всеки собственик на фотоапарат снима...........сватби. В което няма нищо лошо, стига да не е за 100лв :)
 Re: Работа като 2-ри фотограф(без заплащане)
Автор: bobileta   
Дата:   03-06-14 14:17

pepi34, жалко наистина.
Само да уточня,че нямам намерение да взимам хляба на никого. Имам си друга професия, фотографията ми е страст и просто искам да уча, да създам някакви контакти :) Няма да се втурна още утре да снимам сватба и да взимам парите на хората. Даже скоро познати ме помолиха да снимам тяхната сватба, искаха да си платят, но аз им отказах и ги посъветвах да си наемат професионалист :)
 Re: Работа като 2-ри фотограф(без заплащане)
Автор: prisonbreak   
Дата:   03-06-14 14:53

Pepi34.
До преди година не бях подготвен. Все пак не искам да съм пречка на колегата про, като ме вземе и аз да го питам кое, как и що.
И аз си имам работа за сега и това ми е хоби.
А за отлива забелязвам. Кофти е наистина.

Ще изчакаме,ще видим...[shtrak]



Публикацията е редактирана (04-06-14 13:00)
 Re: Работа като 2-ри фотограф(без заплащане)
Автор: prisonbreak   
Дата:   04-06-14 08:11

[beer]
 Re: Работа като 2-ри фотограф(без заплащане)
Автор: pif   
Дата:   04-06-14 11:42

Чирак си търси майстор. Ако може майстора да е еди си какъв и да прави еди си какво а аз когато не съм изморен и не съм на работа или ми е скучно - ще ходя да го гледам как работи. Може да му позволя да ме учи на нещо ако иска.
За мен тази обява звучи точно по този начин. Някой иска да се намърда в бизнеса на друг, да му вземе ноу-хауто както и да се възползва от името му. Знаеш ли аз снимах с еди си кой.
Когато човек иска да стане добър фотограф то той се отнася с необходимото уважение към това изкуство. Отива на училище, учи, взима диплома и едва след това като е доказал пред себе си и света сериозността към изкуството може да отиде да иска от някой майстор да го учи. Тея работи - иди ми дойде ми са много надути и лицемерни. Аз си имам работа и искам да ме вземе някой в бизнеса си за да се забавлявам там.
Тоя трябва да е малоумен за да допусне накой да му се бърка и пречка в бизнеса.
 Re: Работа като 2-ри фотограф(без заплащане)
Автор: prisonbreak   
Дата:   04-06-14 11:56

Евала "ПИФ". [smilie23]
Няма такова мислене.Ти ако си добър, няма да имаш такива страхове.
То се е видело че на 80% в тая свера това е големия страх. И не се отнася само за работата, а и за различните питанки на различни теми в форума.
 Re: Работа като 2-ри фотограф(без заплащане)
Автор: burningice   
Дата:   04-06-14 11:57

Добрите фотографи не се страхуват от чираците.
 Re: Работа като 2-ри фотограф(без заплащане)
Автор: EvaJor   
Дата:   04-06-14 12:00

"Отива на училище, учи, взима диплома и едва след това като е доказал пред себе си и света сериозността към изкуството може да отиде да иска от някой майстор да го учи"

Само не разбрах, там откъдето ще вземе диплома тези, които учат не са майстори или как? Не е и много ясно за какво точно е дипломата [smile]
 Re: Работа като 2-ри фотограф(без заплащане)
Автор: prisonbreak   
Дата:   04-06-14 12:12

Дипломата е за да пише "Художник Фотограф" [smilie18]
 Re: Работа като 2-ри фотограф(без заплащане)
Автор: HP   
Дата:   04-06-14 12:19

Здравейте. Търся си (работа) като 2-ри фотограф за раьона на София. Целта ми е да си натрупам портфолио. Не искам заплащане.

Първо, пише се раЙон, ама както и да е.
Пиф е много директен,но и много прав.
Целта е натрупване на портфолио-до тук добре, само че ми е интересно как ще стане това?
Снимането на сватба е репортажно снимане, там няма време за обяснения, за тестове и за показвания.
Не виждам кой ще се наеме да обяснява и показва по време на снимане. Освен да пречиш, полза особена няма да има от теб. Казвам го без да искам да те обидя. Снимането на сватба не е толкова лесно, колкото изглежда, особено ако искаш да правиш по-хубави снимки от безразборното щракане.
Опит можеш да натрупаш като носач, осветител или зрител първо, после да снимаш предсватбена или следсватбена сесия. После на някой приятел сватбата за портфолио и така. И ако не искаш да снимаш сватби професионално, тоест за пари, тоест да взимаш хляба на някой фотограф :) защо ти е портфолио???
На този въпрос може да не отговаряш [smilie3]
 Re: Работа като 2-ри фотограф(без заплащане)
Автор: gbdesign   
Дата:   04-06-14 12:37

Май фотографите, ще излязат най-злобните хора, които се подвизават в Интернет пространството. Направо съм втрещен от идиотията на част от съфорумците!
 Re: Работа като 2-ри фотограф(без заплащане)
Автор: prisonbreak   
Дата:   04-06-14 12:38

Не мога ли да си имам готино портфолио.То па тук всеки се хваща за всичко. Смешни и заядливи типове са останали тук.
А ако искате да предложа да си плащам за да "помагам" на някой.
Няма такъв народ, честно.Жалки сте.Чесачи на езици.

То в тоя форум няма с кой да се разбереш да се срещнеш и да пиеш по бира..[smilie23]
Ууууууу. [smilie18]
Жалки сте, точкаджии...[smilie23]
Нека всеки който се приема за такъв типаж, да се чувства засегнат от думите ми.

(то ся ще си проличи... [smilie18] )
 Re: Работа като 2-ри фотограф(без заплащане)
Автор: prisonbreak   
Дата:   04-06-14 12:40

ГБ дисайн. Така е . Щото ги е шубе, да не излезне нещо по-добро от тях на пазара...Старите машини вече сдават багажа... А новите попълнения са като лешояди зад гърба им.[beer]
 Re: Работа като 2-ри фотограф(без заплащане)
Автор: fraction   
Дата:   04-06-14 12:42

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Работа като 2-ри фотограф(без заплащане)
Автор: Mojito   
Дата:   04-06-14 12:44

Зачетох се в темата и стигнах до тук:

Принципно офертата е за всякъв тип. Сватби/кръщенета....
Но не и да съм муле...Хамалска работа не приемам. [smilie7]

Ще ти кажа нещо и не е с цел да се заяждам, просто лично мнение. Когато човек се хвърля в една работа - той трябва да се хвърли с цялото си сърце, душа, мускули и каквото там има. Иначе не става. С предварителни уговорки, с разни такива - "това не правя, онова не правя" просто нещата се прецакват още изначално. Т.е аз ще те взема да снимаш с мен примерно.... и ще търчим като луди на някаква сватба - аз с петнайсет килограмовата си раница, а ти просто ще си снимаш артЪ отстрани и няма да смея да те помоля за помощ? Ами извинявай, но ми звучи доста ... как да кажа. Аз съм дама и когато се хвърлям в нещо, го правя с всички налични ми сили. И като сватбен фотограф, мога да споделя, че най-голямата нужда от помощ е точно хамалската - някой да ми носи раницата, да ми реди лампите и т.н. Е, да ама ти ще кажеш: "Аз ще ти предоставя кадри, които ще дадеш като бонус на младоженците", но това е нещо, което за мен е с неясна полза, защото не те познавам, не знам какви ще са тези кадри и познавайки естеството на работата, знам, че за да са стойностни се иска стабилен опит.... и т.н и т.н.
Така че всичко хубаво, но някак може би е е добре да се разбере първо от какво имат нужда евентуално фотографите и тогава да се мисли как да се подходи така че да се намери подходящ фотограф, на който да бъдеш асистент. Защото както веднъж чух един фотограф да казва: никой в БГ не иска да е асистент, всеки иска да е звезда:) И е много прав.



Публикацията е редактирана (04-06-14 12:45)
 Re: Работа като 2-ри фотограф(без заплащане)
Автор: HP   
Дата:   04-06-14 12:55

Автор: prisonbreak
Дата: 04-06-14 12:38

Не мога ли да си имам готино портфолио.То па тук всеки се хваща за всичко. Смешни и заядливи типове са останали тук.


Разбира се, че можеш. Както виждаш, опитал съм съвсем човешки да ти обясня, че подходът ти не е правилен,ти ми се дръвчиш насреща.
Взимате всичко за заяждане, без да помислите върху написаното.


А ако искате да предложа да си плащам за да "помагам" на някой.

Виж, тук ако знаеш само колко си по-близо до истината.....


Жив и здрав и успех!
И не толкова напред с квалификациите, някак си е некултурно/с такъв език едва ли ще намериш някой да пиеш по бира/
 Re: Работа като 2-ри фотограф(без заплащане)
Автор: prisonbreak   
Дата:   04-06-14 12:56

Аз пък ще ви кажа аз как тълквам думичката "муле".
Натоварен с 20 кила раница, теглещ 3 куфара с техника и чакащи го още 4 куфара аксесоари и декор за сесия. ОК?!

[smilie10]
 Re: Работа като 2-ри фотограф(без заплащане)
Автор: pif   
Дата:   04-06-14 12:57

Лошото е, че повечето са звезди още преди да са се научили да снимат. Купил си апарат за 10к и големия фотограф. Всеки трябва да му се кланя и да го дъндурка и да му обяснява как да снима.
Ако наистина човек иска да се научи - ще намери начин. С високопарно отношение и гръмки приказки по форумите няма да стане. Никой кадърен и отдаден на професията няма да те върне, стига да подходиш с нужното уважение и желание към нещата. Това е така за всеки бранш, не само за фотографията.
Всичко опира до манталитета.
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.