Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Нов раздел !!!
Автор: MarinY   
Дата:   28-05-14 22:14

Хрумна ми нещо ...

Понеже само един тип фотография е ценена в този форум и всички го търсят този АРТ ...
Пък други ги е срам да си споделят кадрите, щот не са ...
А пък Артистите ги е срам да си пускат високия арт всред другите ...
Освен това, групата на критиците ни съдира, че сме заблудени хобисти ...

Предлагам на уважаемите админи решение:

За да няма омешване и да се знае какво залагат авторите в снимките си, а и какви са щенията им ...

Нова категория - АРТ!

Дето се казва и подхода към гледането в нея и критериите ще са изначално определени. А ние, "хобистите" ще се освободим от напрежението и ще качваме снимки в простите, еднозначни категории.

[shtrak]

П.П. Мисля си, че това ще сложи край на доста лютиви разговори и недоразумения.
[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Нова категория!!!
Автор: MarinY   
Дата:   28-05-14 22:16

Май е по-точно, заглавието да е - "Нова категория!!!"

Отговори на това съобщение
 Re: Нов раздел !!!
Автор: J0R0   
Дата:   28-05-14 22:25

Еми то съвсем доскоро имаше една категория Видове, която беше за арт и където снимките се появяваха след одобрение от трима модератори (с цел да не се задръсти от хобисти)
И си стоеше празна.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов раздел !!!
Автор: sirteo   
Дата:   28-05-14 22:53

Е това "Видове", по-скоро с биологията има общо, отколкото с фотографията.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов раздел !!!
Автор: MarinY   
Дата:   28-05-14 23:01

Идеята ми е, че който си мисли, че прави изкуство да го праща там. Без модератори.
Истината ще лъсне!
За останалите, напрежението ще изчезне. Обвиненията също, при което чистата идея на фотографията като средство за общуване, споделяне, момент и сноп светлина ще се върне във Форума.



Публикацията е редактирана (28-05-14 23:04)

Отговори на това съобщение
 Re: Нов раздел !!!
Автор: stown   
Дата:   29-05-14 02:17

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов раздел !!!
Автор: Thimotty   
Дата:   29-05-14 08:02

Хубаво звучи, но никога няма да стане.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов раздел !!!
Автор: fraction   
Дата:   29-05-14 08:22

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов раздел !!!
Автор: CDman   
Дата:   29-05-14 08:46

MarinY написа:

> Идеята ми е, че който си мисли, че
> прави изкуство да го праща там. Без
> модератори.
> Истината ще лъсне!
> За останалите, напрежението ще
> изчезне. Обвиненията също, при
> което чистата идея на
> фотографията като средство за
> общуване, споделяне, момент и сноп
> светлина ще се върне във Форума.
>

>
> Публикацията е редактирана (28-05-14
> 23:04)
[smilie24]
АРТЪ [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Нов раздел !!!
Автор: MarinY   
Дата:   29-05-14 08:51

Fraction, Наличието на такава категория ще е с психологически ефект. Един вид предпазна клапа. Освобождава "напрежението" сред масите, [smilie3] а който преценява, че е направил изкуство, да пуска там. Да не се омешва с нормалната, хубава или лоша, фотография.
Тази категория, ще си е отворена за всички. Ще гледаме, а и обучаваме, какво е истинското изкуство, или ще се радваме на нечие самочувствие.
В същност, няма значение, какво ще има там. Просто - отдушник. [smile]

П.П. Страх ме е да го спомена, за да не се отклони темата в тази посока, но не правете, моля, връзка с никакви точки, звездички и класирания. [thankyou]

П.П.П. Понеже термина АРТ, за съжаление, във Форума е зареден с малко ироничен оттенък, нека да използваме по-дългата дума ИЗКУСТВО.



Публикацията е редактирана (29-05-14 08:53)

Отговори на това съобщение
 Re: Нов раздел !!!
Автор: fraction   
Дата:   29-05-14 09:11

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов раздел !!!
Автор: MarinY   
Дата:   29-05-14 09:25

Комичен?!
Ми, това си е огледало на действителността. По-добре такова място, отколкото юмруците и обидите дето си разменяме.
Пък може и да стане сериозно. [shtrak]

П.П. Май, как ще приемаме снимките, там, си зависи от нас. Може и да е повод за сериозни мисли. За нивото, състоянието, мисленето, образованието, моженето ...



Публикацията е редактирана (29-05-14 09:32)

Отговори на това съобщение
 Re: Нов раздел !!!
Автор: fraction   
Дата:   29-05-14 09:54

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов раздел !!!
Автор: Alsand   
Дата:   29-05-14 10:00

Съгласен съм [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Нов раздел !!!
Автор: Lycan   
Дата:   29-05-14 10:16

"Видове" беше такова нещо, и умря.

По-скоро обратното - направете "OOC JPEG" и "instagram" раздели

Отговори на това съобщение
 Re: Нов раздел !!!
Автор: MikeDimit   
Дата:   29-05-14 10:19

За какво ви е модериране в подообен раздел? Модерацията е различно от курирането. Идеята е брилянтна. Ако искате куриране направете клубове по интереси в арт теченията и си модерирайте на воля.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Нов раздел !!!
Автор: fraction   
Дата:   29-05-14 10:27

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов раздел !!!
Автор: MarinY   
Дата:   30-05-14 09:06

Май не получих подкрепа за идеята? :(

Едно последно мнение и ще я оставя да потъне.

Модериране или Куриране, в евентуална категория арт, не трябва да има. Това ще породи нови спорове и поредната тема "Какво и Кое е Изкуство"
Това трябва да е личен избор и разбиране, предполагайки, че името на раздела ще бъде достатъчен повод за някаква самооценка и филтриране.
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Нов раздел !!!
Автор: fraction   
Дата:   30-05-14 09:13

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов раздел !!!
Автор: MikeDimit   
Дата:   30-05-14 11:47

Създавайки изкуство твореца се подлага по презумция на картечен огън. Та не разбирам защо умишлено го лишавате от този опит. Дет се вика като си тръгнал в гората не се плаши от мечки. Сега куритайки подобен раздел създавате изкуствена среда. Ако държите да има такава среда в раздел арт създайте курирани групи - примерно "минимализъм" и тройка адепти да допускат достойните в клуба. Създава се свободна среда с елемент на конкуренция - в свободния раздел си качва автора някакъв лампион на бял фон, адептите го подминават кат гара Искър експреса, а народа гласува за лампиона и го качва на първа страница. Системата е мериократична и демократична. Пък и ще има битки ....[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Нов раздел !!!
Автор: fraction   
Дата:   30-05-14 12:06

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов раздел !!!
Автор: ctpahho   
Дата:   30-05-14 14:41

Чувствам се забъркан в темата.
Прави ми впечатление и израза за "чиста фотография".
Сигурно и за него има определение, но аз ще предоставя едно друго. За Fine Art Photography.
Цитата е от уикипедия.

Fine art photography is photography created in accordance with the vision of the artist as photographer. Fine art photography stands in contrast to representational photography...


"Attitudes of artists in other fields
The reactions of artists and writers have contributed significantly to perceptions of photography as fine art. Prominent painters, such as Francis Bacon and Pablo Picasso, have asserted their interest in the medium: I have discovered photography. Now I can kill myself. I have nothing else to learn. - Pablo Picasso; I have always been very interested in photography. I have looked at far more photographs than I have paintings. Because their reality is stronger than reality itself. - Francis Bacon. Noted authors, similarly, have responded to the artistic potential of photography: ...it does seem to me that Capa has proved beyond all doubt that the camera need not be a cold mechanical device. Like the pen, it is as good as the man who uses it. It can be the extension of mind and heart... - John Steinbeck."



Публикацията е редактирана (30-05-14 14:44)

Отговори на това съобщение
 Re: Нов раздел !!!
Автор: allyx   
Дата:   30-05-14 15:29

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов раздел !!!
Автор: allanpoe   
Дата:   01-06-14 05:28

"ако снимаш една мацка - това е документална(representative) фотография. Ако минеш кожата с четката, вече е fine art."

Изобщо не е така.

Ако ТИ я минеш, няма да е изкуство, ако АЗ я мина - ще бъде.

В това е разликата - КОЙ я минава.



Публикацията е редактирана (01-06-14 05:32)

Отговори на това съобщение
 Re: Нов раздел !!!
Автор: MarinY   
Дата:   01-06-14 08:49

Е, за тези "КОЙ" става дума и е необходима категорията. Хем ще се чеше его, хем ще се освободят "ТИ-тата"
[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Нов раздел !!!
Автор: 5co   
Дата:   01-06-14 09:18

"Ако ТИ я минеш, няма да е изкуство, ако АЗ я мина - ще бъде."

Това е нахално, безпочвено твърдение, което всеки може да подхвърли в нета. Възможно е авторът му да е прав, но по нищо не личи. Звучи като изказване на кандидат-политик, който в едни други условия и на едно друго място ще ни покаже великия си потенциал.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов раздел !!!
Автор: allyx   
Дата:   01-06-14 14:44

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов раздел !!!
Автор: jino   
Дата:   01-06-14 15:03

направо админите да направят тема "разстройство" и си изсипваме целият шит в нея [smilie5] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Нов раздел !!!
Автор: мара   
Дата:   01-06-14 16:06

е, почна се [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Нов раздел !!!
Автор: ctpahho   
Дата:   01-06-14 17:07

[cool]
Години наред се е говорило (и още може да се чуе тук таме) че фотографията е за хора без идеи и въображение, занаятчийство, за некадърните на които им се иска, но не могат.
Не случайно ви дадох оня цитат няколко мнения по-горе.
Хич не ме бърка ако искате да отделите файн артЪ от "чистата фотография", щот не зависи от никой тук, ама ми е забавно да гледам напъни да се разруши туй що е постигнато с десетилетия, да не кажа век.
Върнете и езика "бейсик" за компютри, стига уиндоуси, линукси и прочие [cool] [cool] [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Нов раздел !!!
Автор: Lycan   
Дата:   01-06-14 17:17

сложете + един коридор за фото-и прочие физиците [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Нов раздел !!!
Автор: allyx   
Дата:   01-06-14 17:18

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов раздел !!!
Автор: GuitarString   
Дата:   01-06-14 17:40

Не, че е по темата, но имам разни познати завършили разни средни художествени училища, събират картинки с гугъл, прересуват ги и ги продават като изкуство, айде, намерили начин да продават, но като кажат с гордост аз като артист това, аз като артист онова... Мен би ме било срам да се определям като артист в този случай... Русувач без идеи не е никакъв артист. Доста фотографи, които не могат да рисуват имат повече право за тази титла.


Отговори на това съобщение
 Re: Нов раздел !!!
Автор: allanpoe   
Дата:   01-06-14 18:27

Това е нахално, безпочвено твърдение, което всеки може да подхвърли в нета. Възможно е авторът му да е прав, но по нищо не личи


А, споко - тука е пълно с профани с високо самочувствие и нулево покритие


http://christian-alexandrov.blogspot.com/



Нещо? Някой?

Anyone?

Не?

Чао.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов раздел !!!
Автор: allyx   
Дата:   01-06-14 18:35

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов раздел !!!
Автор: Lycan   
Дата:   01-06-14 18:42

ех allyx, защо не идеш да си пишеш завъртулките или квот там пишеше

Отговори на това съобщение
 Re: Нов раздел !!!
Автор: J0R0   
Дата:   01-06-14 19:30

Кристияне, не са длъжни всички да знаят, че зад празния профил на Алън По, стои Кристиян Александров.
По-старите, които сме във форума знаем, но все пак тук има хиляди хора, не може да искаш всички да те знаят.

Ще се опитам да ти обясня за пореден път.
Преди време моята дъщеря и синът на Косьо Цеков от ФСБ учеха в един клас.
На някакво училищно тържество, не помня по какъв повод, примерно да е било 24 май, учениците се представяха на сцена пред родителите с ученическото си творчество.
И тоя пич, Косьо Цеков излезе на сцената с една от бандите, да им акомпанира на пианото.
После изпя една песен на ФСБ сам, на раздрънканото училищно пиано.

В зората на Фото Форум пък, на една изложба на Джъмбо, в "Папараци" се бяхме хванали да свирим аз и Асахи. Случайно оттам мина Васко Кръпката, чу ни и седна на ударните. Не поиска китара да ни покаже колко е по-добър, а определено е. Поне от нас.

Звездата (ако се имаш за звезда) не е обидно да се представя с творчеството си, на място където са се събрали хора, които нямат неговите възможности и талант.
Обидно е обратното, позата "аз съм велик, а вие сте нищожества".

Отговори на това съобщение
 Re: Нов раздел !!!
Автор: allyx   
Дата:   01-06-14 19:38

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов раздел !!!
Автор: allanpoe   
Дата:   01-06-14 19:49

Ако исках да се величая, щях да съм още тук.

Тук ли съм?

Не.

Жоро, да ти имам читалищната култура и анекдоти.

alyx, ти какво мислиш не ме грее хич.


Ето и МАРА и JINO как знаят кога да мълчат.

Както и останалите.

Мерси, Маре, спомни си за мене,

докато пичеш чушки на плажа.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов раздел !!!
Автор: J0R0   
Дата:   01-06-14 20:01

Тук ли съм?

Не.


[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Липсват произведенията ти, което те приравнява в очите на хората към анонимен ник. Каквито са не един и два във форума.
Но иначе ти определено си тук.
И определено заявяваш претенции.
Откъдето идва и разминаването.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов раздел !!!
Автор: allanpoe   
Дата:   01-06-14 20:21

Извървели сме рзличен път, няма как да съм заедно с allyx, Жоро. Примерно.

Произведенията няма как да липсват, защото са онлайн.

Не съм качвал доста стари неща, защото не мисля, че ме

представят добре.

Или нещата ми липсват, защото не са във ФФ?

Тоест, тоя не е от нашите и има наглостта да се цепи?

Няма как да съм от вашите, както казах, извървели сме различен път.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов раздел !!!
Автор: J0R0   
Дата:   01-06-14 20:55

Нещата ти липсват тук, във Фото Форум и съответно хората те приемат като анонимен ник. Празен профил, без снимки.
Това е естествено, те няма как да те знаят кой си (с малки изключения).
Затова пък тук във Фото Форум изявяваш претенции за това че ти си по-добрият.
Това създава несъотвествието.
Произведенията ти са някъде, претенциите - тук.
Един анонимен за хората ник казва, аз ако направя еди какво си това ще е изкуство, ти ако го направиш - няма да е.
И как някой да прецени доколко е основателно такова изказване, направено от кух профил?

Отговори на това съобщение
 Re: Нов раздел !!!
Автор: J0R0   
Дата:   01-06-14 21:12

Освен това, няма как да съдиш Х какъв път е извървял и колко е различен от твоя.
По какво съдиш?
По отсъствието на снимки в профила му.
Ами и в твоя профил отсъстват снимки.
Ама твоите били другаде... ами може и на Х да са другаде...
Както ти се дразниш на претенции към теб, предявени от някой празен ник и ги смяташ за неоснователни, така и всеки друг може да се дразни от твоите претенции, в случая изказани през един празен ник, и да ги смята за неоснователни.

Кое не ясно?

Отговори на това съобщение
 Re: Нов раздел !!!
Автор: allyx   
Дата:   01-06-14 21:23

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов раздел !!!
Автор: allanpoe   
Дата:   01-06-14 21:23

Сърдечни поздрави, Luboar!

Да, Жоро, затова давам линк - да не са кухи твърдения.

И това е самата истина: ако той го мине с четка, няма да бъде.

Ако аз го мина - ще бъде.

Не се величая.

Това са фактите.

Айде говорете за друго вече.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов раздел !!!
Автор: allyx   
Дата:   01-06-14 21:26

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов раздел !!!
Автор: J0R0   
Дата:   01-06-14 21:33

ОК, аз съм съгласен с твърдението ти.
Но ти го изказа преди да дадеш линк.
Изказа го като анонимен.
И чак после, когато някой ти каза че подобни твърдения от непознат са безпочвени, се обиди и тропна линка. Че и със замах :)

А не виждам кое е странното и неестественото в реакциите на хората, след като за повечето тук си анонимен профил.
Всеки който иска да провери чии са тия високи претенции, първо цъка върху линка на профила, поглежда там - празно и си казва, аха... поредния.
Това е най-естествената реакция у хората.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов раздел !!!
Автор: ejel   
Дата:   01-06-14 21:55

Автор: allanpoe
Дата: 01-06-14 21:23

Сърдечни поздрави, Luboar!


---------------------


luboar къде е в случая?[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Нов раздел !!!
Автор: J0R0   
Дата:   01-06-14 21:58

Постът на Любоар е изтрит, защото съдържа обиди към друг участник в дискусията. Съответно писането му във форума е спряно.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов раздел !!!
Автор: ejel   
Дата:   01-06-14 22:02

Ясно, мерси.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов раздел !!!
Автор: MarinY   
Дата:   02-06-14 00:10

Ей, не съм пуснал тема за поредното драпане!
Какво стана с чувството за хумор, самоиронията, общото хоби или професия?!

Артиста Кристиян да го дава по-кротко. Мисля, че трябва да достигне възраста, в която да разбере, че е един от многото артисти, копащ в един от многото стилове. Дали е добър или лош казва публиката, а не той.

Писал съм го сто пъти, а и не е моя мисъл - Моля, атакувайте идеите, а не хората, които ги носят. Второто е проява на безсилие и лош вкус!
[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Нов раздел !!!
Автор: allyx   
Дата:   02-06-14 00:16

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов раздел !!!
Автор: something   
Дата:   02-06-14 00:28

Ке се появи голем артист в България, 15 години след смъртта ми.
Щом стане известно пророчеството, да додат със Светлин да боедисат храма.





Публикацията е редактирана (02-06-14 00:29)

Отговори на това съобщение
 Re: Нов раздел !!!
Автор: allyx   
Дата:   02-06-14 00:33

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов раздел !!!
Автор: allanpoe   
Дата:   02-06-14 05:13

"Карай по-внимателно с изказванията, за да няма бели "

Това какво е, allyx?

Отговори на това съобщение
 Re: Нов раздел !!!
Автор: GOSPODIN   
Дата:   02-06-14 10:15

Не бях влизал повече от месец и гледам интересна тема, но като отварям виждам все същото - поредното дърлене и оплюване на "лошия" Кристал.
Да, той няма снимки в новия си профил, но такива няма и критикуващия го allyx, а Жоро произнесе тирада за самочувствието на анонимните, но без да засяга останалите анонимни, защото му пригласят.

Жалко и тъжно е да се брои за изкуство само т.н. стрийт, просяци ровещи в кофи,баби подпрени на мотики, ония двете близначки-джуджета и абитуриентки с плитко боке.

На анонимния allyx бих искал да видя портфолиото, както и да кажа, че преди Дали е бил Йеронимус.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов раздел !!!
Автор: thingfish   
Дата:   02-06-14 10:16

Къде са пуканките в менюто[smile] Ф тая държава, форум нищо няма и не си е на мястото[smilie5]
Алън По, оазисът е жесток! [smilie3] Чудно местенце, където мога да прекрача и да пренебрегна собствената си логика и фантазия, и да последвам твоята. Когато позволявам на някой да ме води за носа, държа той да е с копринена ръкавица. Толкова за отговора с мазането на кожа с четка [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Нов раздел !!!
Автор: allyx   
Дата:   02-06-14 13:28

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов раздел !!!
Автор: Lycan   
Дата:   02-06-14 13:49

г-н хикс, покъртително!

Отговори на това съобщение
 Re: Нов раздел !!!
Автор: fraction   
Дата:   02-06-14 13:50

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов раздел !!!
Автор: allyx   
Дата:   02-06-14 13:58

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов раздел !!!
Автор: jino   
Дата:   02-06-14 14:00

А то нямало вече нужда от галерия разстройство защо има тема болни мозъци.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов раздел !!!
Автор: fraction   
Дата:   02-06-14 14:09

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов раздел !!!
Автор: fraction   
Дата:   02-06-14 14:21

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов раздел !!!
Автор: Lycan   
Дата:   02-06-14 14:31

брао на чичко гугъл ...бе досещах се аз [smilie5], симпатяга!

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »