Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Избор на "палачинка " за micro 4/3
Автор: daniil-k   
Дата:   19-04-14 11:49

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на "палачинка " за micro 4/3
Автор: serjy   
Дата:   19-04-14 12:02

ако е в бюджета ти 400-450лв. поогледай в базара за панасоник 20/1.7, не, че другите са лоши, но панасоника си е просто перфектен, а не е много по-скъп. след това едно 45/1.8 и на практика завършваш системата.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на
Автор: daniil-k   
Дата:   19-04-14 12:15

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на "палачинка " за micro 4/3
Автор: SoftImage   
Дата:   19-04-14 12:37

Пробвай 17мм ф1.8. На мен много ми допада. Има бърз фокус, ръчен фокус(превключвател със скала)и отлична изработка на конструкцията. Но все пак, най-добре е ако може да го тестваш преди покупка за да си сигурен!

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на
Автор: iliyanb   
Дата:   19-04-14 13:03

Понятието "палачинка" няма нищо общо нито със сигма 19мм нито с предлагания oly 17mm 1.8.

По темата от трите бих избрал сигма. А иначе от всички обсъждани панасоник 20 мм е най-добрият оптически.



Публикацията е редактирана (19-04-14 13:07)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на "палачинка " за micro 4/3
Автор: serjy   
Дата:   19-04-14 13:04

от горните бих избрал Olympus M.Zuiko 17mm f/2.8, но не за друго, а защото 34мм. приравнено ми е най-приятно за ползване при ежедневно снимане. ако се търси най-широкото възможно избери панасоника 14/2.5, общо взето са съпоставими като качество.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на "палачинка " за micro 4/3
Автор: marves   
Дата:   19-04-14 13:16

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на
Автор: daniil-k   
Дата:   19-04-14 18:17

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на
Автор: serjy   
Дата:   19-04-14 18:52

да, бавничък е, но принципно тия фотоапарати все още на са пригодени за динамични снимки и на практика дали е по-бърз фокуса или малко по-бавен няма никакво значение.

според мен, при два обектива, оптималния вариант е олимпус17/2.8 + олимпус 45/1.8; олимпус 17/1.8 е по-добър, но и цената му е доста по-висока.

при три обектива, евтин вариант: панасоник 14/2.5 + панасоник 20/1.7 + олимпус 45/1.8.
скъпия вариант: олимпус 12/2 + олимпус 25/1.8 + олимпус 45/1.8;
или хай-енд комбинацията: олимпус 12/2 + панасоник 25/1.4 + олимпус 75/1.8. [beer]



Публикацията е редактирана (21-04-14 13:49)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на "палачинка " за micro 4/3
Автор: daniil-k   
Дата:   19-04-14 19:17

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на "палачинка " за micro 4/3
Автор: serjy   
Дата:   19-04-14 19:19

нямам я тая програма. кажи кое те интересува. от горните не съм имал само сигмата и олимпус 25/1.8.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на "палачинка " за micro 4/3
Автор: daniil-k   
Дата:   19-04-14 19:25

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на "палачинка " за micro 4/3
Автор: serjy   
Дата:   19-04-14 19:30

сигмите са по-остри от евтините олимпуси, но не и от скъпите или панасониците, а и са доста по-едрички. отделно за портрет е за предпочитане един обектив да има леки дефекти, винетиране, изразен рисунък и т. н. и добра острота в центъра, ето защо според мен, олимпус 45/1.8 е най-добрия като цена/качество.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на
Автор: daniil-k   
Дата:   19-04-14 19:34

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на "палачинка " за micro 4/3
Автор: mbs   
Дата:   19-04-14 19:38

Две от изброените от автора на темата в първия пост ги има тук: Pancake Day Pancake Lens Test

Енджой [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на
Автор: serjy   
Дата:   19-04-14 19:43

да олимпуса 45/1.8 дава най-приятен резултат при портрет. при посочения бюджет ще взема него и олимпус17/2.8 или панасоник 14/2.5, който изпадне изгодно първи. при бюджет 850-900лв. пак олимпус 45/1.8 и панасоник 20/1.7.



Публикацията е редактирана (19-04-14 19:48)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на
Автор: stoyanivanov   
Дата:   19-04-14 21:20

Рядко се намира 45/1.8 в базара, защото е много добър за цената си (особено втора ръка). И притежателите му, например аз, си правят сметка, че е по-добре да си го имат, защото от продажбата му няма да получат кой знае колко. Щом искаш портретен и широк за тези пари - избирай него и 14/2,5 (имам и него, стои като щатен фикс на ПЛ-З на щерката, но пак главно аз снимам с пенчето [smilie5] ). 20 мм или 40 приравнено за мен излиза от понятието "широк", дори 17 мм вече е "на ръба", но пък са по-универсални.
Лични впечатления за 17 мм на Оли и 20 на Панасоник нямам, serjy сигурно е прав. [smile]
***
В руски форуми споменаваха преди време за отделни дефектни бройки на 45/1,8, но аз не съм попадал на такива, а и от българи не съм чувал подобно нещо - може да е имало малка партида с отделни дефектни бройки, попаднала в Раша.



Публикацията е редактирана (19-04-14 21:47)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на "палачинка " за micro 4/3
Автор: SoftImage   
Дата:   19-04-14 21:42

daniil-k, 45/1.8 е ОТЛИЧЕН ОБЕКТИВ. Като чета за някакви дефекти които имал започвам да се чудя за същия обектив ли става дума. Това, че трудно се намира за продан е показателен.
Е не е на нивото на 75мм/1.8(уникално остър е) като острота на ф1.8, но много малко са обективите на нивото на ZD 75мм, в която и друга система да погледнеш. При такива обективи обаче цената не е никак ниска.
Ето ти 2 ревю-та за 45мм/1.8 за да не бъдем голословни:
http://www.lenstip.com/316.1-Lens_review-Olympus_M.Zuiko_Digital_45_mm_f_1.8_Introduction.html

http://slrgear.com/reviews/showproduct.php/product/1443/cat/14


Що се отнася до 17мм /1.8 има много бърз фокус - отлично решение е за street - но там цената май не влиза в бюджета.
Успех с покупките! [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на "палачинка " за micro 4/3
Автор: daniil-k   
Дата:   19-04-14 23:24

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на "палачинка " за micro 4/3
Автор: serjy   
Дата:   20-04-14 01:38

панасоничето 14/2.5 не е за изпускане също. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на "палачинка " за micro 4/3
Автор: emilliano   
Дата:   20-04-14 15:11

Имал съм Панасоник 20/1.7, преди това и Сигма 30/2.8. в последствие нещата се развиха така, че в момента си имам само 2 обектива за Оли и бих казал,че за тази бройка са оптимални (поне за мен) - Олимпус 45/1.8 и Панасоник 14/2.8. Ако трябваше да имам само един обектив, щях да си остана с 20/1.7. 14/2.8 е напълно съизмерим по качество при real life снимане, а също така е и осезаемо по-бърз, както и по-малък. 28мм са една много хубава дължина. При такива дължини (28мм и 40мм) на кроп, не мисля че въобще трябва да разглеждаме ДОФ характеристиките. последното поколение Оли сензори са достатъчно добри при ниска осветеност, затова не мисля, че разликата в светлосилата е от решаващо значение в конкретния случай. 45/1.8...Страхотен обектив. Бих го заменил едиснатвено за 75/1.8, но разликата в цената е толкова голяма, че не е на дневен ред. Чудесен е за любителски портрети.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на
Автор: daniil-k   
Дата:   20-04-14 23:15

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на "палачинка " за micro 4/3
Автор: BotsRevenge   
Дата:   20-04-14 23:48

Аз имах такъв панасоник 20мм ф1.7. Вече съм забравил как се държи, но не се изненадвам, че пишат така хората, защото другите ми обективи също постоянно отварят и затварят блендата докато въртя апарата. Аз съм с OM-D E-M1. Не съм обърнал внимание дали и на Pen Mini 2-ката го прави същото, но вероятно и там е.

Реално апаратът се опитва да адаптира live view-то към яркостта на сцената като променя блендата. Това с някои обективи е особено ясно чуваемо и даже малко ме дразни понякога.

На моменти толкова бързо и често сменя блендата, че звучи като кречетало - кр-кр-кррррр.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на "палачинка " за micro 4/3
Автор: Stenlius   
Дата:   21-04-14 13:20

От всички изброени си вземи P14/2.5 и няма да съжаляваш, никой от другите не е толкова малък и с такава картинка, а 20/1.7 ще ти се стори като охлюв с фокуса и не е евтин - това ще е причината и да го продадеш ако не снимаш само пейзажи или статични обекти, особено на тъмно където би трябвало да го ползваш повечко. Също така след придобиването на 45/1.8 40-150 ще ти се стори доста зле, предвиди го и това като психологически ефект [smile]. Не че 45-цата няма недостатъци, но като го закачиш и поснимаш с него вярвам че ще останеш много доволен от скорост на фокусиране на светло и остротата затворен на 2,2 примерно. P14/2.5 го купи от ebay uk, тук вървят по-скъпо.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на "палачинка " за micro 4/3
Автор: BotsRevenge   
Дата:   21-04-14 13:27

Добре е да не създаваме грешно впечатление в автора на темата за Panasonic 20mm f1.7. Да, по-бавен е от другите обективи, но не е охлюв.
На едно кръщене, наред с фулфрейм системата си снимах с Pen mini 2-то и този панасоник и нямах проблеми. Да, щеше ми се да е по-бърз, но не ми се искаше да го счупя в земята.

Много е хубав обектива и щях да си го пазя, ако не ми трябваха парите от него за други обективи. За носене в джоба винаги бих го избрал. Отделно радва, защото е брутална резачка.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на
Автор: iliyanb   
Дата:   21-04-14 19:46

Stenlius,

Panasonic 20 1.7 е един от най-добрите обективи в системата. И напротив - втора ръка е доста евтин за качествата, които притежава. Като охлюв чак определено не е. 40-150 пък е страхотен обектив за цената си и е крайно неуместно сравнението му с 45 1.8 - два коренно различни обектива с коренно различни приложения. Разбирам човекът от 45 1.8 да минава на 40-150 и да е разочарован, ама чак да го предупреждаваш какъв шок ще изживее, е малко смешно. Ясно е, че твърдият обектив е по-добър, той човекът и затова търси твърди. Или ти казваш да не взима по-добро от това, което има, за да не се разочарова от това, което има[smile].

В този форум би трябвало да си помагаме с умерени съвети, подплатени с личен опит.



Публикацията е редактирана (21-04-14 20:50)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на "палачинка " за micro 4/3
Автор: stenlius   
Дата:   21-04-14 23:54

Приемам забележката, но мисля, че това и правим - за 20/1.7 не споря, само съм го тествал и не ми допадна изобщо скоростта на фокуса /тествал съм на закрито и изкуствено осветление/, за оптичните качества не мога да кажа нищо лошо, напротив. За 40-150 подхвърлих личното си мнение, не казвам че е лош, най-малкото няма аналог в ценовият си клас, но когато човек види картинка от по-качествен обектив, другите започват да му се струват по-слабички... за личният опит имам 45/1.8 имам и O40-150, но както и да е, темата не е за тях.

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »