Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Re: Отново за Фото Форум....със болка
Автор: realnoncho   
Дата:   18-04-14 20:14

allyx - директното коментиране на модела без никаква друга критика по този начин е грозно. Ето я снимката, аз пънове не виждам.
 Re: Отново за Фото Форум....със болка
Автор: baba-peugeot   
Дата:   18-04-14 20:18

Като коментар под снимката с въпросната мацка попитах не е ли имало модел с мааалко по-красиви крачето,тоест дори не употребих думи като "грозни,дебели" и т.н.Малко по-долу някакъв ме попита съркастично къде съм щяла да водя моделката с не-толкова хубави крака.
Ми аз не съм обратна и нямам навик да си "водя моделки".А краката не са и красиви и това си е.Щото снимката е на еди-си кой нямам намерение да се мазня и да пъшкам и охкам-пухкави крачета с дебел глезен.Грозно!
 Re: Отново за Фото Форум....със болка
Автор: allyx   
Дата:   18-04-14 20:25

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Отново за Фото Форум....със болка
Автор: realnoncho   
Дата:   18-04-14 20:31

Продължаваш нищо градивно да не казваш за кадъра и директно да наричаш модела грозен, аз ако бях много по-сериозно бих те нахранил, отколкото иронията за която си скочила.
 Re: Отново за Фото Форум....със болка
Автор: J0R0   
Дата:   18-04-14 20:32

Хубави снимки и добри автори във Фото Форум е имало и преди има и сега.
Гледам сайта всеки ден, в продължение на 10 години и имам поглед върху нещата.
Мога да кажа, че нивото на фотографията в сайта расте, въпреки че отвреме навреме има недоволни и сърдити.
Това е лесно да се види, като се отвори рейтинга от последната година и рейтинга отпреди няколко години.
Да, ще каже някой, ама г-н Едикойси си отиде.
Така е.
Едни си отиват, други идват, такъв е живота.
Фотографските тенденции трудно могат да зависят от един или друг, колкото и да е добър.

Мога също да кажа, че ФФ е доста балансиран по отношение на показваната фотография. Има почти от всички жанрове и стилове.
Разбирам авторката на темата, но смятам че подхожда повече песимистично по въпроса - вижда бутилката наполовина празна.
Аз пък виждам снимки с по 50 гласували и по 50 коментара отдолу.
Което хич не е малко.
Аз ако имам 10 човека, които са ми писали под снимката се радвам.
Обикновено нямам. Дори не ми се подмазват, изглежда не принадлежа към популярните автори (дали да си изтрия снимките).
Готов съм да се хвана на бас, че в 500px, примерно, тази снимка няма да събере и половината от вниманието, което е събрала тук. Не защото е лоша, а защото тенденциите в сайта са още по-изместени към определен тип визия.

----

А по отношение на приятелските групички - къде ги няма?
Във Фейсбук ли?
Еми той е изграден изцяло на принципа на приятелството.
Лайкваме предимно нещата на приятелите си и тия на техните приятели.
Нима във ФБ стават нещата без контакти?
Нима там админите се грижат кой колко да е лайкван?
Обаче всички са там и си споделят и никой не се оплаква и не мрънка.
А ако някой се държи неадекватно, може да му бъде спряно писането от автора на темата.
Също както тук можеш да бокираш неприятния от писане под твоите снимки и в твоите теми.
 Re: Отново за Фото Форум....със болка
Автор: мара   
Дата:   18-04-14 20:34

обсъждането на моделите е проява на лош вкус. първият коментар що-годе бива. вторият - не.
една снимка може да е прекрасна, независимо от това, как изглежда моделът.
необходимите условия за това са няколко:
- фотографът да знае какво прави и ЗАЩО.
- моделът да знае какво прави и ЗАЩО.Ю
- двамата да се разберат кой какво прави и защо
- да бъдат достатъчно убедителни за зрителите в общото си нещоправене. публиката не е еднообразна тълпа от идентични екземпляри и е нормално на един да допадне, а на друг - не.

всяка жена може да бъде показана така, че да се получи хубав кадър, хем не винаги жената на него да изглежда хубава.

е, и на мен тия манекенски напъни не ми радват окото, щото сичките женоря кажи речи се напъват да изглеждат като моми от списание...че и мене си улавям в тоя порок[smilie18] [smilie18] [smilie18]

...ма не става, бе! НЕ БИВА!
 Re: Отново за Фото Форум....със болка
Автор: MarinY   
Дата:   18-04-14 20:35

Всичкото това жалване е въпрос на лично очакване и преценка.

Знанията ни, характерите ни, вкусовете ни са различни. Защо очаквате масови аплодисменти и защо се дразните от групови ръкопляскания на някакви "съмишленици"?

Видял съм нещо, задействало ме е и съм го снимал. Пускам за да го споделя. Ако някой го хареса, означава, че ме е разбрал. Чудесно! Ако сто са го харесали, ... е повече радост и за двете страни.
Ако никой не го харесва - това не променя стойността на кадъра в моите очи. Може да повдигне въпроса "Защо", но кадърът си е мой и качествата му не падат от малкото точки.

Единственият, истински критерий в едно масово място, като ФФ, може да бъде само техническото изпълнение. Останалото е въпрос на личен вкус и не трябва да бъде повод за дрязги.

 Re: Отново за Фото Форум....със болка
Автор: мара   
Дата:   18-04-14 20:49

абе, що се правите, че не разбирате кво вика авторката на темата?
 Re: Отново за Фото Форум....със болка
Автор: baba-peugeot   
Дата:   18-04-14 20:50

Аман вече от тия ограничения и цензури-това не можеш да казваш,онова е проява на лош вкус.
Аз имам ужасно кичозен вкус,но "аз знам,че нищо не знам,ама има доста,които и това не знаят".
Преди малко обсъждахме коментарите ми за 2 снимки на лични с един от пишещите тук.
Значи за пореден път повтаря и държа на своето,че на модела краката са пухкави.Понеже са единствената гола част от тялото,очите /особено на мъжете,щото като гледам как бълват коментари за голите модели/ винаги попадат там.
Щом автора е снимал точно тази мацка,явно си я харесва точно такава,но на мен НЕ МИ ХАРЕСВА,защо трябва да лъжа или да мълча да му се не види.
Втората снимка-защо съм била казала,че моделае пъпчив и с гейска блуза-ми щото акнето си личи от километри,а блузата е розова на цветенца.И нищо не ми се пасва и не ми харесва.
Как съм била щяла да се почуствам ако някой каже,че якето на дъщеря ми на снимките е курвенско.Никак-едно яке на дете няма как да е курвенско-то може да е грозно,кичозно,старомодно,овехтяло,безвкусно,но яке на дете трудно може да е курвенско.
Нека ако иска дори някой да каже,че дъщеря ми е грозна-ми може-цял живот ще е така-едни ще я харесват,други не.С всеки един от нас е така.
Картината е ясна.Форума на група хора и другите да или да пъшкат и да охкат от визуални оргазми по гениалните фотоси,или да си мълчат и точка.
 Re: Отново за Фото Форум....със болка
Автор: metodiev_martin   
Дата:   18-04-14 20:51

Автор: Evolve
Дата: 18-04-14 17:23

За това си качвам снимките в deviantart и 35photo [smilie25]


С какво портфолио убеди руснаците да ти дадат права за качване на снимки в 35photo ?
 Re: Отново за Фото Форум....със болка
Автор: мара   
Дата:   18-04-14 20:52

а ти вникна ли какво казвам?[smilie8]
 Re: Отново за Фото Форум....със болка
Автор: realnoncho   
Дата:   18-04-14 20:57

baba-peugeot - кометираш много първосигнално и въобще без мисъл за кадъра, затова се опитах да ти демонстрирам, че е същото все едно да кажа нещо такова за детето ти - така първосигнално решавам, че такова светлосиньо ми е к*рвенско и толкоз. Приятно ли ти е и чувстваш ли се удовлетворена от подобен коментар?
 Re: Отново за Фото Форум....със болка
Автор: virosh   
Дата:   18-04-14 21:04

Така като ви слушам/чета, ми се струва че може да направим една сбирка другата седмица. [beer]

Иначе по темата... Не го разбирам аз това с точкогонството. Да, и на мен ми харесва когато някоя от снимките ми е оценена по-високо от нормалното, но чак пък да ми пука за точки и рейтинг... Хайде няма нужда.

Снимайте, качвайте и се забавлявайте докато го правите.[shtrak] Другото е загуба на време и нерви.[smilie5]

 Re: Отново за Фото Форум....със болка
Автор: vili_anastasova   
Дата:   18-04-14 21:06

Мара, благодаря ти за искреното мнение за моите кадри!![smile][smile]

Нормално е темата да се измести към моя профил и моите снимки. Нормално е хората да погледнат мои кадри, да ги цитират и коментират. След като съм решила “да се оплача”, ще търпя това вглеждане и различните мнения.
Искам само отново да кажа, че освен моите снимки имах в предвид и други автори, които са къде-къде по-добри от мен, но и те са недооценявани.
В първия си пост писах: това е сайт, в който се гласува САМО за определени автори, ако ще снимката да е боза, щом е от определен автор- веднага се нацвъкват точките и се пускат коментарите...

Да, подчертах, че мнението ми почива И на лична основа, НО НИКЪДЕ НЕ СЪМ ПИСАЛА, ЧЕ СТАВА ДУМА ЕДИНСТВЕНО ЗА МОИТЕ СНИМКИ
Виждам, че наистина имам снимки с приличен рейтинг, в някои случаи сигурно са и надценявани. Същото мога да кажа и за посочената от J0R0 снимка, за която не претендирам да е супер. Просто съм я снимала и съм я пуснала тук, оказа се, че доста хора са я харесали.
Темата ми беше повече за неадекватното гласуване за снимки на определени автори. Виждам, че и други хора споделят моето мнение, значи не само аз мисля така. На мен ми е болно именно, че в този прекрасен сайт има много незабелязани автори, а всеки ден виждам колко много са те и какви страхотни кадри имат. Според мен добре би било да има по-адекватно отбелязване на хубави снимки.
 Re: Отново за Фото Форум....със болка
Автор: baba-peugeot   
Дата:   18-04-14 21:13

realnoncho,честно казано не ми пука.
Като цяло думата "к*рвенско" не ми се връзва като става дума за дете.
И това,че съм първосигнална ли е проблем сега?
Аз съм си аз и няма да се променя.
Едната снимка много ми харесва и само този детайл в моите очи я прави неперфектна.
Другата снимка е ужасна.Не мога да открия друга дума,съжалявам.
Аз обаче нито ще се откажа да си качвам снимките тип семеен аблум,нито ще се откажа когато нещо не ми харесва да го кажа.
И хич не ми пука за рейтингите,точките,класациите,конкурсите.

Весели празници на всички!
 Re: Отново за Фото Форум....със болка
Автор: stalker   
Дата:   18-04-14 21:13

baba-peugeot ...

Моля, малко по - полека !!
Ето разликата дето САМО ти не я виждаш !

Хубаво ..краката на модела не ти харесват ! ОК ! Това е твоето лично мение, нали ?
Но в следващите рeдове си противоречиш, ама много яко ! Следва, без да искам да те обидя :

"Нека ако иска дори някой да каже,че дъщеря ми е грозна-ми може-цял живот ще е така-едни ще я харесват,други не.С всеки един от нас е така."

Това са твои думи, baba-peugeot, не са мои !

и последвалия въпрос, на база горното :
Какво тогава в този кадър лошо имат КРАКАТА НА МОДЕЛА ???

..'дето лично аз ги намирам за...оххх - съблазнителни !

Айде, бегай ! Хубава тема, ама това с краката на модела..направо ме вбеси !
 Re: Отново за Фото Форум....със болка
Автор: мара   
Дата:   18-04-14 21:15

ми то имаше една тема за недооценени снимки, но понеже на първо време рейтинг не се вижда, после снимките потъват и се забравят - замря. аз се пробвах на база брой коментари да преброя някои кадри за недооценени, ама в поне половината случаи сбърках и заега съм пас...[smilie8]
 Re: Отново за Фото Форум....със болка
Автор: realnoncho   
Дата:   18-04-14 21:17

vili_anastasova,
Как да ги забележат страхотните кадри на незнайните автори, като нефокусиран, некомпозиран ЧБ трън събира 100 Б [beer]

baba-peugeot,
Нямам какво повече да ти кажа, опитах каквото мога.
 Re: Отново за Фото Форум....със болка
Автор: metodiev_martin   
Дата:   18-04-14 21:19

baba-peugeot

Регистриран :
12.03.2014 15:04
Случайно ли потребителят
ETBE
Регистриран :
13.03.2014 18:21


С коментар под твоята снимка:
1. ETBE
(17.03.2014 19:45) Влюбена съм в това око. :)



е регистриран 1 ден след теб, и е гласувал за всичките ти снимки?
Просто ми е интересно ...

 Re: Отново за Фото Форум....със болка
Автор: тьма   
Дата:   18-04-14 21:20

Ако снимката ми бъде харесана само от един човек, но това е човек, когото ценя, не бих пускала подобна тема [smile]

 Re: Отново за Фото Форум....със болка
Автор: stalker   
Дата:   18-04-14 21:21

realnoncho .. не опитвай !
 Re: Отново за Фото Форум....със болка
Автор: vili_anastasova   
Дата:   18-04-14 21:23

realnoncho, ти не си ми критерий за нищо, така че няма да ти отговарям...
Спирам до тук, каквото казах, казах, който разбрал, разбрал!
 Re: Отново за Фото Форум....със болка
Автор: allyx   
Дата:   18-04-14 21:25

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Отново за Фото Форум....със болка
Автор: my.point.of.view   
Дата:   18-04-14 21:31

Винаги има хора, които да оценят какво правиш във всеки един момент.
 Re: Отново за Фото Форум....със болка
Автор: da.fo   
Дата:   18-04-14 21:47

Отдаааавна преболедувах тази "детска болест" - точките [smilie21]

 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.