Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна
 Re: Sony A7s & 28-135 f4
Автор: realnoncho   
Дата:   03-03-15 12:43

Аз за шума говорех, арките и прозорците може в този момент да са светнали повече, затова не мога да си вадя изводи от тях :)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7s & 28-135 f4
Автор: plamen74.72   
Дата:   03-03-15 12:51

Да, за шума разбрах, че пишеш, и си прав за него! Но, не са ли снимали в еднакви условия? Защото ако е имало осветяване на арките и прозореца, когато е снимано със сонито, и ги е нямало при снимането с канона - значи е снимано в различни условия, което е нереално за мен сравнение! [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7s & 28-135 f4
Автор: stef7   
Дата:   03-03-15 14:03

A7S е като цяло е нишов модел и се купува основно заради много доброто видео (4К с външен recorder) и от хора които снимат street photography заради опцията за безшумен електроннен затвор. Високите ИСО са допълнителна екстра, която сама по себе си не оправдава многото пари за камерата (най-скъпа от всички А7) и едва ли само по себе си би накараля някой да си купи A7S.

Да камерата е много приятна но ако фотографията е приоритет тогава А7II според мен е по-доброто предложение при това с 800$ по-евтино. Просто още Dpreview не са направили ревю на А7II [smile]

На мен лично А7 серията ми допада най-вече с възможността да използваш всякакви обективи на Full frame в компактна камера. Къде другаде освен на Сони А7/R/S/II примерно може да бучнеш един Юпитер 8 и той да си е същия 50мм обектив както си е бил проектиран за филмово тяло ? И всичко това на достъпна за простосмъртни цена.

Ако снимам цял ден професонално сигурно бих предпочел Канон или Никон. Много добра ергономика, огромен избор от обективи и всичките с достатъчно бърз автофокус. Но за камера която носиш цял ден с теб основно за да си правиш кефа, А7 серията е много добра опция. Особенно ако може да я комплектоваш с компактни и леки обективи.



Публикацията е редактирана (03-03-15 14:04)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7s & 28-135 f4
Автор: hotsnail   
Дата:   03-03-15 16:30

A7 m2 изглежда има прилична стабилизация. Така де малко над нивото на Алфа серията на Сони със същите обективи (не знам 2,3,5, 8 оси ли има с алфа обективи) Важното е че хората пишат че работи.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »