Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: Будоарната Фотография
Автор: hotsnail   
Дата:   06-04-14 11:55

не приемай дискусията като вид агресия. Просто си разсъждавам, аз не съм профи фоотграфче като повечето от пишещите. Просто споедлям размисли най-вече базирани на други сфери житейски.

Прекарах 15-тина минути да ти пиша с идеята, че може да има някаква полза да разсъждаваме на тия теми, дето те вълнуват.

шадравана прави същото.....

за снимки по принцип на непълнолетни независимо от ситуацията, аз бих се застраховал с някакво договорче или нещо подобно. Дори да е с детската градина. Поне после някоя мама откачена да не те съди за педофилия. Не знам какви луди има. Още повече като отрочето е над 13 годишно и си мисли, че може и знае всичко, а не винаги родителите ще са съгласни....пък за снимки с еротичен елемент и непълнолетни бих искал и двамата родители да са на ясно със нещата, за да си знаят в какво се набърква отрочето...все пак те имат право да те съдят не щерката, дето иска да си покаже циците.

Та дори дето викаш градкса среда...не е толкоз зле да кажеш здравей на мама и тати. Просто хората да знаят, че си стабиляга и няма да завлечеш отрочето зад някой храст и да и изядеш сърцето. Помисли си ако ти си родител и щерчето макар и на 17 се щурне нацапотено и полуголо по твоя родителска оценка със някой 30 годишен чичкалък фоотграф, Тоя "фотограф" според родителската оценка явно не може да си намери булка на неговите години та налита на дечурлига...ще го спукам от съдене гадния педофил! Ако първо не му тегля един бой. Гледай на проблема от всички страни, не само твоята, че ще снимате цветенца и пеперудки....

Я да се върнем на темата - как мислиш да стане тая работа с будуара? Залгаш на булки дето са вече почти към 30-те и усещат как след 3-4- годинки и да искат няма да е толкоз хубава будуарната сесия? Разглеждал ли си по щатско (може и в други държави) как продават или поне рекламират будуарните сесии? Какво кара жените да се снимат полуголи в еротични пози? Какво искат от тия снимки? А има ли мъже дето искат подобни неща?

Дали не е хубаво да направиш портфолио с някоя позната или моделка?

По домовете, по хотели или ще си направиш студио за целта? шадравана ги щрака мацките по домовете....

Отговори на това съобщение
 Re: Будоарната Фотография
Автор: hotsnail   
Дата:   06-04-14 12:02

Идеята на будуара май е жената да си плати за хубави снимки. На суета се залага вероятно. А жените знаем, са доста податливи на този грях.

http://www.boudoirphotographyseattle.com/


http://frenchkissny.com/


http://jenniferwilliams.com/boudoir/


в щатите е пълно с такива фотографи. Нещо като бебешката фотография ама за по-големи....

това дето диди андреева казва явно е много важни...на тия сайтове до колкот съм гледал основна идея е да успокоят клиентките, че дори да с апо закръглени или не са на 22 пак могат да си направят хубави снимки.

ПП В клипа къмпоследния сайт няма нито едно слабо и младо девойче. Всичките примери с с пълнички или застаряващи модели...вероятно съвсем целенасочено.



Публикацията е редактирана (06-04-14 12:08)

Отговори на това съобщение
 Re: Будоарната Фотография
Автор: DidiAndreeva   
Дата:   06-04-14 12:14

hotsnail , да така е. Точно това е целта на тези фотосесии. Обикновено жените имат някаква цел за да си платят за подобно удоволствие. Една част от тях го правят като подарък за любимия, а други като подарък за себе си. И както знаете жените колко са педантични при избора на каквото и да е... смятай какво ще е с фотографа, човека на който да повери красотата си. А и този тип фотография рядко е насочен към съвсем младите девойки, повечето е за жени, преминали тридесетте, все още много красиви, но ... знаещи какво искат. А това е мноооого голямо предизвикателство. И на първо място е разговора с тях, какво ТЕ искат от теб. Какво очакват да покажеш и да скриеш снимйки ги. Много от тях няма да ти позволят да сложиш техни снимки в портфолиото си. Така че ако ти плащат ще имат и изисквания. Трудно ще е, но не невъзможно, щом те влече пробвай. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Будоарната Фотография
Автор: shadravana   
Дата:   06-04-14 12:57

Мймуна, смятах да не падам до нивото ти като ти отговарям, но сам си го просиш.

Казвам се Петър Тодорински. Може да си чувал за мен може и да не си.
Изкарвам от 2009 годниа насам 100% от парите си снимайки хора, не макро и пилета, а хора. И това без да се занимавам със свaтби и абитуренти. Така, че едва ли ми е нужно точно ти да ми разясняваш каквото и да е за снимането на хора и психологията съпътваща тази дейност, независмо от потребителското ми име.

Отговори на това съобщение
 Re: Будоарната Фотография
Автор: Mondragon   
Дата:   06-04-14 13:04

MauMyHa :"...ма някой с никнейм Shadravana му трябват пояснения. Може би трябва да преиначиш ника си в друго сходно наименование, примерно писуар..."
[smilie18] спри докато е време, макар, че може би вече е късно... [beer]

Едно е да се задяваш, с кисели тийнчета в парка и да им заглеждаш дупенцата, съвсем друго е да снимаш обикновени жени, по необикновен начин. Колкото по-бързо проумееш това, толкова по-скоро ще имаш напредък. Като цяло струва ми се, че основната ти идеята е за "печелене". Тя е хубава, но смятам, че още не си стигнал до етапа й. Първо имаш няколко неща, над които да помислиш и поработиш:
1.общуване с жени (не кисели пикли, а жени) и печелене на доверието им
2.създаване на портфолио, не просто нащракани картинки, а снимки, които да накарат една жена да си каже "Искам и аз такива снимки!"
3.създаване на контакти, с цел формиране на екип, с който да работиш (грим, коса, стилист)
4.предлагане на продукт тип "будоарна фотосесия" с определени цени
5.реализиране на поне 5 успешни фотосесии с клиентки, които със сигурност биха те препоръчали
6.печелене от всичко това

Едва когато усвоиш и развиеш 1. и 2. точки, тогава можеш да мислиш за точка 6. Казвам да мислиш, защото имаш 3., 4. и 5., които са не по-малко важни. Сега трябва да се концентрираш изцяло върху точка 1. и 2. [smile]

И не скачай веднага да се палиш и обиждаш, а чети какво ти се пише и го асимилирай. Отдели това, което ти е важно и полезно. Просто съвет [smile]

И последно хем говорим, че трябва индивидуален подход и общуване с всеки човек, хем продължаваш да питаш: " как се борите с предрасъдацците на пораснали жени."
Този въпрос има много прост отговор, но няма да ти хареса и той е "Според случая!" Ето това е директен отговор [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Будоарната Фотография
Автор: MauMyHa   
Дата:   06-04-14 13:48

г-н Петър Тодорински
дам Интересни снимки признавам. Моля да ме изните. Просто са ни различни мирогледите и от там излизат недорозуманията. Аз нямам толкова опит като вас и търся напътстващи отговори. Нямам ни най малко представа дали ще имам възможност да правя снимки като вас. [smitten]

Отговори на това съобщение
 Re: Будоарната Фотография
Автор: MauMyHa   
Дата:   06-04-14 13:54

hotsnail
от линковете, придобих реална представа за какво става дума!

Mondragon

Напътствията ти са много полезни, не смятам че някога бих правил това. И облечени си изглеждат добре [smilie5]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »