Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна
 Re: Sony A6000 - малко лични впечатления
Автор: Ghost4o   
Дата:   17-06-15 15:04

Все съм се замислял дали си заслужата от некс5т да мина към а6000 или да изчакам още една година и а7000 или което е там следващото кроп.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A6000 - малко лични впечатления
Автор: nyamago   
Дата:   17-06-15 15:19

Ако има функции или качества, които ти липсват в 5Т - взимай веднага, достатъчно евтини са в момента (и си е най-добрия кроп апарат на пазара). Чакането на нов модел значи още с месеци да ти липсват въпросните неща, докато сега можеш веднага да ги имаш и да си ги ползваш.

Ако нищо конкретно не ти липсва, а само се влияеш от екстаза на техническите маняци (любители на спецификации) - снимай си с 5Т и не бери грижа за други модели. Няма нужда и нов модел да чакаш със затаен дъх - като (дай Боже) излезе - ще прецениш дали той дава нещо повече, което в Некса ти липсва. (Ама наистина нещо повече, което наистина ти липсва - може да се случи и следващия модел да пропуснеш).

Не залитай по спецификации и всякакви хвалебствени ревюта - преценявай какво реално ти е нужно и не ти достига.

Аз лично взех А6000 заради по-бързия фокус и доста по-бързите серийни снимки. Не ме интересуваха по-голямата резолюция, нито врътките и нсатройките, нито очния визьор - реално ги има, но не ми липсваха в 5R. Сега не се оглеждам (изобщо) какъв следващ модел ще излезе - с А6000 ми липсва единствено... време (и воля) да му изчерпя поне 1/10 от възможностите.

[shtrak]



Публикацията е редактирана (17-06-15 15:20)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A6000 - малко лични впечатления
Автор: jivkojj   
Дата:   17-06-15 15:26

Кое ти липсва при некс-а?

Пък и никой не може да каже какво ново ще има в евентуалния А7000. Виж като пример Некс6->А6000 - очевидно подобрение почти навсякъде, нооо махнаха виртуалния хоризонт, по-лоша изработка на тялото, по-слаб визьор. По тая логика на А7000 може да добавят стабилизация, но да отрежат буфера или да измислят нещо нещо друго. И пак чакане за перфектния А8000

[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Sony A6000 - малко лични впечатления
Автор: Ghost4o   
Дата:   17-06-15 15:35

Аз снимам с МФ обективи, липсва ми визьор.......

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A6000 - малко лични впечатления
Автор: jivkojj   
Дата:   17-06-15 15:47

Лично мнение: изчакай за наследник само ако ти се дават тея минимум 500-600лв. отгоре на А6000, срещу евентуалните нововъведения, от които най-голямото евентуално ще бъде стабилизацията.

В противен случай грабвай А6000, който си е абсолютно съвременно тяло с много добро качество на картината. [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Sony A6000 - малко лични впечатления
Автор: Emoxide   
Дата:   17-06-15 16:12

a7000 с 399 PD сензора на матрицата и 24MP BSI-CMOS [cool]
4 стопа стабилизация и до 5мин 4К Video

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A6000 - малко лични впечатления
Автор: jivkojj   
Дата:   17-06-15 16:17

Ооо, те ако направят нещо подобно, няма да се посвенят да поискат и 1500-1600 еврона.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A6000 - малко лични впечатления
Автор: Emoxide   
Дата:   17-06-15 16:42

по-скоро 1399, колкото искаха за NEX-7

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A6000 - малко лични впечатления
Автор: rositsa.s   
Дата:   18-06-15 20:08

Здравейте на всички във връзка с А33, имам проблем от скоро и не знам как да действам
Изненадващо от включването на фотоапарата Sony alpha 33 ми изгасна и повече не иска и да включи,знам че не съм единствената с този проблем,но си нямам и на идея дали проблема е от самата батерия.В интерес на истината батерията винаги много бързо се зареждаше, държеше но не и толкова от както в началото , все пак не е нова,апарата е на 4год.
Когато изключи апарата я зареждах на ново,но никакъв резултат, не включва, мерих заряда на батерията,имаше но доста бързо падаше.
Въпроса ми е някой дали може да ме посъветва,имал ли е този проблем, дали е от батерията проблема или е по-лошо.Надявам се дано проблема да е в батерията и да взема нова,защото до момента съм с вързани ръце и не знам какво да правя.
Благодаря предварително на тези,които ще се отзоват

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A6000 - малко лични впечатления
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   18-06-15 20:25

Стемарк-София

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A6000 - малко лични впечатления
Автор: kiten   
Дата:   18-06-15 21:49

rositsa.s урева доста форуми човече! Представям си, ако апаратчето ти бе от по-висок клас в какво чудо щяха да се видят форумите, в които се оплакваш от поблема си! В сони форума ти предложиха среща и изпробване с чужда батерия. Понеже си най-близко до Пловдив иди във фотопавилиона и помоли да ти дадат батерия и пробвай. И последно fast_eyebrow ти е дал насока -изпращащ по куриер и стенмарк ти казват какъв ти е проблема.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A6000 - малко лични впечатления
Автор: rositsa.s   
Дата:   19-06-15 21:43

Благодаря , страшно си лоялен,ако имаше проблем и ти независимо с какъв фотоапарат си и нямаше идея какво да правиш , не би ли потърсил съвет от някой :)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A6000 - малко лични впечатления
Автор: rminchev   
Дата:   02-08-15 17:04

Моля за помощ,от къде да купя резервна батерия за Сони а 6000 на по изгодна
цена.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A6000 - малко лични впечатления
Автор: marvves   
Дата:   02-08-15 17:11

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A6000 - малко лични впечатления
Автор: Don_Diego   
Дата:   02-08-15 17:13

Не, хора, вие наистина се излагате. Живеем във века на информацията, търсачките, хилядите онлайн магазини... толкова ли е трудно да си видиш спецификациите на оригиналната батерия и да я ръгнеш у гуглето или да напишеш ключови думи като батерия+сони а6000
има olx и bazar + базар на фотофорума ако не можеш да купиш от чужбина, а ако можеш, опциите са безкрайни...

http://olx.bg/ads/q-NP-FW50/


пак ви казвам, не се излагайте... в днешно време информацията става с три думи и един клик, без да мърдаш от вкъщи...

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A6000 - малко лични впечатления
Автор: victory13   
Дата:   02-08-15 17:42

Всъщност, живеем в панелки, и си искаме социОлизмО...

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A6000 - малко лични впечатления
Автор: rminchev   
Дата:   02-08-15 18:54

Аз съм от скоро в този форум и неочаквах такава агресия и грубост.
Понеже прочетох ,че един член на форума е закупил батерия за 10 лева и
и като не открих чрез търсачката такава цена и затова зададох въпроса си.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A6000 - малко лични впечатления
Автор: 2metraninja   
Дата:   02-08-15 19:01

10 лева е много ниска цена, нещо съмнително има. Може би е някоя ползвана батерия? Или пък ако е нова от китай някъде, едва ли ще държи нормален заряд. 10 лева горе- долу струва една хубава презареждаема батерия АА.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A6000 - малко лични впечатления
Автор: jivkojj   
Дата:   02-08-15 19:49

Трябва да се поинтересуваш дали не-оригинална батерия може да се зарежда във фотоапарата. Имам едно подозрение, че ще ти трябва и зарядно. Аз засега карам с оригинални само.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A6000 - малко лични впечатления
Автор: rminchev   
Дата:   02-08-15 20:04

Благодаря за отзивите.И аз мисля , че оригинала е по-сигурен вариант.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »