Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4 ..  10 ..  20 ..  30 ..  39  40     всички  напред  последна
 Re: Новият Olympus OMD E-M1 дойде
Автор: karan4o   
Дата:   12-11-13 12:09

Шумът не съм го подтискал... изключен е... само цветният е махнат по дефолт.

Отговори на това съобщение
 Re: Новият Olympus OMD E-M1 дойде
Автор: SoftImage   
Дата:   12-11-13 12:13

BAT, колко струва ФФ камера(която да не е скопена и да е на нивото на е-м1 - Д800, 5Дмк3)?
Ами за тях само 24-70 /ф2.8 струва повече от комплекта е-м1+12-40!!!



Публикацията е редактирана (12-11-13 12:14)

Отговори на това съобщение
 Re: Новият Olympus OMD E-M1 дойде
Автор: BAT   
Дата:   12-11-13 12:17

D800 и 5dmk3 са доста над нивото на Е-м1, а доколкото съм запознат като ДОФ на 2.8 за м4/3 отговаря 5.6 за фул фрейм.
Ако искаш да сравняваш на нивото на е-м1 е Д610 или 6Д, както и А7 особено. А7 струва толкова, колкото и Е-М1, само че е фул фрейм.

Отговори на това съобщение
 Re: Новият Olympus OMD E-M1 дойде
Автор: didesignbg   
Дата:   12-11-13 12:35

На високите иса е ок, на ниските нещата са шумнички. Не е някаква драма, просто е така.
Честито за новата машинка, да те радва много![smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Новият Olympus OMD E-M1 дойде
Автор: SoftImage   
Дата:   12-11-13 12:40

>>D800 и 5dmk3 са доста над нивото на Е-м1
Като ниво са подобни. Имат по голям сензор и по-добър следящ фокус, но пък точността фокуса и скоростта при серии не са в тяхна полза. Но тук има и принципни различия между Безогледална система и ДСЛР. При Е-М1 има стабилизация много над нивото, което има в момента за ФФ. Има прахопочистване на сензора също несравнимо по-добре. Е-М1 поддържа и ДСЛР 43 оптиката на Олимпус(хибридна АФ система). А и качеството на изработка е на изключително ниво(да не припомням издънки от много близкото минало при ФФ ДСЛР). Е-М1 предлага и най добрия и голям(като видими размери) EVF - като размер сравним с 1DX.

>>доколкото съм запознат като ДОФ на 2.8 за м4/3 отговаря 5.6
Добре си се запознал с ДОФ-а но си пропуснал да се запознаеш със светлосилата. Свeтлата и най вече острата оптика оптика на отворена бленда си е необходимост при всеки формат. Като има ф2.8 оптика да речем за АПС-Ц никон - тя да не е по-евтина(а е и не стабилизирана). Ако на ФФ завиеш ф5,6 обектив се изпарява цялото предимство с ИСО-то и плиткия ДОФ. Тогава за какво да минаваш към ФФ??? Нали за това даваш повече от 2 пъти по-висока цена(но това са доста дъвкани вече неща). Който му е мания плиткия ДОФ и не му стигат светлите твърди обективи при м43 си минава на ФФ.



Публикацията е редактирана (12-11-13 12:52)

Отговори на това съобщение
 Re: Новият Olympus OMD E-M1 дойде
Автор: boni   
Дата:   12-11-13 12:49

Е-М1 от ФФФест


https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/mphb5955.JPG


https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/docg3525.JPG


https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/yvox5566.JPG


https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/uqmw2469.JPG


https://photo-forum.net/static/forum/2013-11/vyrr4909.JPG


https://photo-forum.net/static/site_pics/197/1384253124_PB090631-2.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Новият Olympus OMD E-M1 дойде
Автор: SoftImage   
Дата:   12-11-13 12:54

Е-е-е феста си е бил интересен! [smilie5]
Виж ти какви работи се пропускат като не ходиш по фестове![smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Новият Olympus OMD E-M1 дойде
Автор: stoyanivanov   
Дата:   12-11-13 13:01

И като му е толкова цената, не го купувайте! Някой да ви бие да си го купите? Две теми вече оспамвате, спрете се, признавам - вие сте най-велики, апаратите ви са връо на свето, снимките ви цепят мрака... хайде сега снимайте и ни оставете тук да обсъждаме какви са му възможностите на новия Оли и новия обектив с него.
Аз впрочем също няма да си го купя, ще чакам следващото поколение матрици и машинки и оставам засега на ЕМ-5 + 12/2.0; 25/1,4; 45/1,8; 12-50; 40-150R. Идеални са за моите нужди като съчетание на възможности и размер/тегло. И молбата ми е за повечко примери с ЕМ-5 и 12-40/2,8 и за лични впечатления от притежателите им. За да реша дали да го купувам като замяна на китовия, или да мирясам с една допълнителна Сигма 60/2,8 и 17/1,8.



Публикацията е редактирана (12-11-13 13:06)

Отговори на това съобщение
 Re: Новият Olympus OMD E-M1 дойде
Автор: nevermess   
Дата:   12-11-13 13:05

SoftImage в грешка си. Точно Никон имат супер евтини обективи за АПС-Ц (че дори и ФФ) дори на 1.8 (35 1.8 300 лева нов, 50 1.8Г 300 лева нов, 50 1.4, 85 1.8 ....). Прав си само, че не са стабилизирани [smile]



Публикацията е редактирана (12-11-13 13:07)

Отговори на това съобщение
 Re: Новият Olympus OMD E-M1 дойде
Автор: itilien   
Дата:   12-11-13 13:38

"Прав си само, че не са стабилизирани" - което всъщност е един огромен недостатък, защото едно е да трябва да снимаш на 1/80-та с 50мм обектив на кроп фактор, друго е да можеш да снимаш на 1/15-та

Отговори на това съобщение
 Re: Новият Olympus OMD E-M1 дойде
Автор: nevermess   
Дата:   12-11-13 14:00

itilien това важи само ако снимаш пейзажи/архитектура/портрети в някои случаи, но тогава винаги е по-добре да ползваш статив. За мен скорости от 1/15 - а от ръка не са кой знае какво предимство и си зависи до това на кой колко му треперят ръцете [smilie5]. Винаги един статив ще ти даде по-добър резултата от 1/15 на ръка....
Като сложим и факта, че горе се споменава 2.8, а Никон имат добри евтини обективи на 1.8 и 1.4... винаги бих предпочел евтини "бързи" обективи пред стабилизация в тялото.

Ако искаш и двете си взимаш Сони [smile]



Публикацията е редактирана (12-11-13 14:01)

Отговори на това съобщение
 Re: Новият Olympus OMD E-M1 дойде
Автор: vanquished   
Дата:   12-11-13 14:02

Стабилизацията - основата на фотографията. Без нея фотографията е невъзможна. [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Новият Olympus OMD E-M1 дойде
Автор: Ivan_A   
Дата:   12-11-13 14:05

APS/FF сензор - основата на фотографията. Без тях фотографията е невъзможна. [cool]


Отговори на това съобщение
 Re: Новият Olympus OMD E-M1 дойде
Автор: serjy   
Дата:   12-11-13 14:09

не мога да ги разбера тия спорове и реакцията на тези снимащи с друга техника... нали сте си взели по-хубавата и по-евтината техника, кефете се типично по нашенски, равайте се, че другарчето се е прецакало [shtrak]

иначе аз съм страшно доволен, че я има м4/3, че ги има обективите, които бих си пожелал и че ме радва тая техника всеки ден [shtrak]



Публикацията е редактирана (12-11-13 14:47)

Отговори на това съобщение
 Re: Новият Olympus OMD E-M1 дойде
Автор: itilien   
Дата:   12-11-13 14:13

nevermess - за пейзаж и архитектура стабилизация не ти трябва никаква, снима се от статив. Стабилизацията ти е нужна за по-динамичното снимане, дето или не може, или е крайно непрактично да се ползва статив - портрети, събития, репортаж и т.н. Бленди 1.8 и 1.4 често не са решение на проблема, защото създават друг - прекалено плитък фокус. Пробвай да снимаш с 50мм на 1.4 двама души един до друг, намирайки се леко по диагонал спрямо тях и ще получиш само единия на фокус, ако даже и толкова получиш.
Така че дълбокия фокус на отворена бленда + стабилизацията са много ценно нещо за хората, които снимат такива неща. Още повече като се добави фокусна точка, която може да ходи където си иска по кадъра, а не е само близо до центъра.

Отговори на това съобщение
 Re: Новият Olympus OMD E-M1 дойде
Автор: chrisnoch   
Дата:   12-11-13 14:21

serjy,
Ти си се радвай всеки ден, кой ти пречи?!
За Олимпус - или хубаво, или нищо?! Що за позиция?
Да не е починал този Олимпус?

Отговори на това съобщение
 Re: Новият Olympus OMD E-M1 дойде
Автор: nevermess   
Дата:   12-11-13 14:22

itilien за ДОФ-а си прав ама динамично снимане и скорости 1/5, 1/15 някакси не ми се връзва... Каква ли динамика ще има в кадри, които са ОК на скорост 1/5 [smile].

Както ти казах бързи обективи и стабилизация в тялото Сони, и Пентакс имат ама са скъпички.

Отговори на това съобщение
 Re: Новият Olympus OMD E-M1 дойде
Автор: serjy   
Дата:   12-11-13 14:39

не бре, ама къф е тоя напън да дойде някой и да почне да ме убеждава колко съм сбъркал...айде представиси, че съм имал и други фотоапарати и доста съм се напатил от недоклатена техника. [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Новият Olympus OMD E-M1 дойде
Автор: itilien   
Дата:   12-11-13 14:58

nevermess - сватбено и портретно снимане в тъмни помещения например - обектите не мърдат много, но ти не можеш да опъваш стативи. Работата е, че на другите производители твърдите обективи не са стабилизирани. Та само един пентакс остава общо взето.

Отговори на това съобщение
 Re: Новият Olympus OMD E-M1 дойде
Автор: SoftImage   
Дата:   12-11-13 15:12

>>nevermess : SoftImage в грешка си. Точно Никон имат супер евтини обективи за АПС-Ц (че дори и ФФ) дори на 1.8 (35 1.8 300 лева нов, 50 1.8Г 300 лева нов, 50 1.4, 85 1.8 ....). Прав си само, че не са стабилизирани [smile]

Аз когато споменавах за бърза и на прилични цени оптика визирах 12-40(1400лв когато е в кит с е-м1). Колко е тази при Никон и почва ли от 24мм екв.(а за това колко е остра на 24мп да не споменаваме - АПСЦ визирам)?
Що се отнася до евтините Никонри - ами каквото плащаш такова и получаваш. Те повечето са проектирани за ФФ. Аз ли недовиждам нещо:
http://slrgear.com/reviews/zproducts/nikon50f14g/ff/tloader.htm

http://slrgear.com/reviews/zproducts/nikon85f14g/ff/tloader.htm

Ами ако теста беше с Д800 какви ли щяха да са резултатите?
При Олимпус както писах по-горе има малко хигиена. Такива обективи не се пускат. 45мм 1.8 например е и по остър и по евтин(в момента е супер евтин в комбинация с Е-ПЛ5 в седмицата на Олимпус - рекламите по горе) а иначе напоследък струва 400лв купен с камера на Оли.
Трябва да се признае на Никон че взеха под внимание, че новите им сензори сензори се нуждаят от остра оптика и пуснаха 58мм 1.4. Някой ще ми припомни ли каква му беше цената?



Публикацията е редактирана (12-11-13 15:39)

Отговори на това съобщение
 Re: Новият Olympus OMD E-M1 дойде
Автор: chrisnoch   
Дата:   12-11-13 15:16

itilien,
По твоята логика - остават тези, които предлагат стабилизция в тялото. Ще рече Пентакс, Олимпус и Сони. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Новият Olympus OMD E-M1 дойде
Автор: itilien   
Дата:   12-11-13 15:31

e, аз не заличавам марки, просто казвам, че стабилизацията в тялото и по-голямата дълбочина на фокуса могат да имат бая сериозни предимства.

Отговори на това съобщение
 Re: Новият Olympus OMD E-M1 дойде
Автор: satyno   
Дата:   12-11-13 15:47

Панасоник също имат камера със стабилизация в тялото, за огромно съжаление липсваща при заснемане на видео. Някои я определят като по-добра от тази на Олимпус.


Отговори на това съобщение
 Re: Новият Olympus OMD E-M1 дойде
Автор: SoftImage   
Дата:   12-11-13 15:59

satyno, това най-вероятно е старата стабилизация на Оли(е-пл5, е-пм2 и т.н.). До сега не съм срещал сериозен тест да твърди това!

Отговори на това съобщение
 Re: Новият Olympus OMD E-M1 дойде
Автор: vth41   
Дата:   12-11-13 16:07

SoftImage, теста е с Е-М5 (както пише в статията) и излезе преди около месец, като се писа доста по форумите (прочети коментарите отдолу, повече са от самият тест). Според автора (цитирам по памет) има и двете камери и ги харесва и двете, просто когато е провел теста, сам се е изненадал. [shtrak]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4 ..  10 ..  20 ..  30 ..  39  40     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »