Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Избор на система Canon?
Автор: DX   
Дата:   22-07-13 00:18

Моля за съвет при избора на система Canon.
Става въпрос за мой приятел и талантлив творец, занимаващ се с живопис и съвременно изкуство. Решил е да се цифровизира. Спрял се е на Canon като производител, най-вече защото е заобиколен от други творци и фотографи, които снимат с Canon и ще разчита на размяната на обективи и опит с тях. Аз му дадох основни насоки за да направи някакъв избор, но проблема е, че опита ми е на база Nikon и се притеснявам да не го подведа с мнението си. Никога не съм бил привърженик на войната между двата фронта Канон-Никон и фенщината на дадена марка, просто винаги съм се интересувам предимно за Никон-ските стъкла и тела и може да се окажа некомпетентен в случая.
Препоръчах му да си вземе някое тяло от среден клас, за да не се налага да го сменя скоро. Водейки се от правилото за броя на цифрите в означението на даден модел (от преди) му предложих да си вземе на първо време 60D + 17-85 IS или 18-135 IS, ама той като видя цените и нещо се поотказа. Малко по-късно, след като му бях обяснил за фокусните разстояния, светлосилата и общите характеристики които да гледа, когато прави избора си, човека рече и отсече:

- Ще взема това!
(1100D + 18-55mm III + 75-300mm III + 50mm F1.8 II за 1199лв.) Хем щял да спести пари, хем ще си покрие нужните дължини, а и ще прецени от какво има нужда. Била страхотна промоция и т.н.
Не ми се спори с него, а и донякъде май е прав - не е лошо сам да види и осъзнае какво му куца и липсва след време, тогава сам ще си го смени. Но все пак гледам "промоцията" не е налична в момента и преди да си е дал парите исках да попитам - има ли нещо, което е по-добре да му препоръчам около тези пари, от което ще остане по-доволен, та ако ще да се лиши от някой от китаците "в комплекта" ;)

Пропуснах да кажа, че ще снима предимно в галерии, изложби и на открито.

Благодаря предварително!
 Re: Избор на система Canon?
Автор: pl3omax   
Дата:   22-07-13 01:16

Лично аз бих се спрял на това http://magazin.photosynthesis.bg/offer/280503000420.html

Печели по-хубаво тяло и стабилизиран китак, но губи 75-300, който според мен не е кой знае колко добър.

Очаквай включване от Сони феновете :)
 Re: Избор на система Canon?
Автор: Ivo55   
Дата:   22-07-13 01:30

Още един глас в подкрепа на Никон - по-добро тяло, бърз и точен автофокус!
Подвижният дисплей на Никона е предимство и голямо удобство, а и с по-голяма разделителна способност.
 Re: Избор на система Canon?
Автор: nsirakov   
Дата:   22-07-13 07:37

ох като ви слуша човек да умре от мъка.... гаче ли другите марки не могат да фокусират... аз пък видях никонец да се оплаква точно от липса на фокус в сватбените му снимки.....
 Re: Избор на система Canon?
Автор: Pavlov   
Дата:   22-07-13 07:47

Цитат:
"- Ще взема това!
(1100D + 18-55mm III + 75-300mm III + 50mm F1.8 II за 1199лв.) Хем щял да спести пари, хем ще си покрие нужните дължини, а и ще прецени от какво има нужда. Била страхотна промоция и т.н."

Глупости.
Тяло от най-ниския клас, в комплект с 3 калпави обектива.
Щом толкова не му се дават пари, кажи му поне да си вземе 1100D с 18-55 IS II, да спестява пари за 55-250 IS II, и да трупа опит, за да прецени в бъдеще какви други обективи ще му трябват.
 Re: Избор на система Canon?
Автор: ilcoin   
Дата:   22-07-13 08:57

Идеалният комплект за начинаещ е нисък клас тяло с китак и 50-ка. Канон са чудесна система, а и щом кръгът снимачи около него използват това, толкова по-добре.

В базара също има чудесни предложения, така че ако не се притеснява от употребявана техника, ще му излезе още по-изгодно всичко.
 Re: Избор на система Canon?
Автор: kvakioh   
Дата:   22-07-13 09:07

600/650D с 18-55 и след това да си реши след време човека за други обективи. Евентуално Никон, 5100/5200, но щом има доста хора да помагат с обективи Канон, значи Канон. Но не 1000/1100Д, в никакъв случай.
Всяка намеса от страна на Сони фенчетата точно в тази тема ще е чиста проба безумие. И тотален, безотговорен, нагъл и долен спам.
 Re: Избор на система Canon?
Автор: chefo1979   
Дата:   22-07-13 09:14

75-300 е боклук, да го взима само ако му дават пари - колегата Pavlov го е казал - стабилизираните китаци 18-55 и 55-250.

Никонаджиите, които все реват на умряло, че Канон не можел да фокусира - моля да не дават оценка за техника, с която не са имали досег.

1100Д си е нормално съвременно тяло, не е последната дума на техниката, но е напълно достатъчно за любител. Иначе и моят съвет би бил техника втора ръка от базара - за 1200 лева, които е предвидил, ще събере чудесен комплект.

Поздрави!
 Re: Избор на система Canon?
Автор: burningice   
Дата:   22-07-13 09:23

Снимал съм с Canon 1000D, ako не бях видял с очите си, че има вградена авто-фокусна система , нямаше да повярвам. Така ""фокусираше"", че беше все едно какво е положението на превключвателя AF-MF. Ako искаш да правиш "арт" снимки- Canon, ako искаш наистина да снимаш, вземи си някоя от другите марки, Nikon, Sony, Pentax, забрави за Canon.
 Re: Избор на система Canon?
Автор: chefo1979   
Дата:   22-07-13 09:27

Hint - 1000Д и 1100Д имат различна АФ система, ако това има значение за теб.
Отделно - 1000Д мисля че ползва АФ системата на 350Д, какъвто лично аз съм притежавал - не съм имал подобен на твоя негативен опит, но може би вината е в мен... [smilie5]
 Re: Избор на система Canon?
Автор: burningice   
Дата:   22-07-13 09:40

И аз имам 350Д и фокусира на светлинни години по-добре от 1000Д, но може би защото го взех втора употреба, а хилядарката беше чисто нова, знае ли човек?!
 Re: Избор на система Canon?
Автор: ilcoin   
Дата:   22-07-13 09:41

Единствената ми забележка към сегашните 4-цифрените канони е гадната пластмаса. Освен ергономията де, ама там да кажем че са индивидуални нещата.

Снимал съм доста с 350Д, в момента снимам с друга марка апарат от това поколение. Не разбирам защо се драматизира толкова ....
 Re: Избор на система Canon?
Автор: tonyboy79   
Дата:   22-07-13 13:55

Избор на с-ма Канон и първите два поста са... вземи си Никон. [smilie18] [smilie18] [smilie18]
Аз бих препоръчал Хаселблад. Не че съм го ползвал ама на един приятел 3-тият му братовчед чул, че били хубави. [smilie24]
 Re: Избор на система Canon?
Автор: LEONIK   
Дата:   22-07-13 14:22

kvakioh,
Според теб в тази тема може да се препоръча Никон (както ти си го направил), но Сони - не?! Що за фенщина? [smilie23]
 Re: Избор на система Canon?
Автор: victory13   
Дата:   22-07-13 14:38

чудесен комплект [cool]

да си включи задължително в цената и едно стативче, и е реди [smilie5] [shtrak]
 Re: Избор на система Canon?
Автор: DX   
Дата:   22-07-13 15:45

Колеги, благодаря ви сърдечно за оставените мнения и коментари по темата до момента! Аз също предложих и Никонски вариант, но човека си е решил за марката. Днес му показах и темата, той се отказа от 1100Д, сега мисли за 600Д, като за сега е сигурен само за 50-ката. Предложих 18-55 новия, но малко над бюджета ще му стъпят така и го обмисля. Ако има още нещо - пишете на воля!
 Re: Избор на система Canon?
Автор: nsirakov   
Дата:   22-07-13 16:09

Всеки си решава, но личното ми мнение е, че е хубаво човек да тръгва от началото и да върви стъпка по стъпка..
 Re: Избор на система Canon?
Автор: LEONIK   
Дата:   22-07-13 16:43

DX,
Човекът си е "решил за системата", защото толкова разбира! Канон не предлагат нищо свястно в ниския (entry-level) сегмент. Същото се отнася и за Никон, макар че при тази марка българското ценообразуване е доста по-приемливо. И двете марки страдат от липсата на читав (гаранционен) сервиз, което е огромен недостатък според мен.
Начинаещите фотографи би трябвало да се по-широко скроени, а не да робуват на най-популярните марки, само защото приятелите им са се подвели по "адвокатите" на прехваления Канон. Другите марки предлагат по-смислени решения за същите пари!
 Re: Избор на система Canon?
Автор: nsirakov   
Дата:   22-07-13 16:50

ЛЕОНИК представи си ситуация

ти и аз сме приятелчета, джиткаме си заедно, ходим по баири и паланки заедно и т.н...


излизаме аз и ти на разходка... аз си мъкна фотораницата покриваща всичко от 10 до 400мм, ти си с екзотичния широко скроен (избери си: кеф ти сони, кеф ти некс, кеф ти пен или пентакс ако щеш...)

ти си любител, събрал си парици за 1-2 обектива към тялото ти...

виждаш нещо - искаш да снимаш - греда - това което ти трябва... ми нямаш го като мм или светосила... аз имам.. ма несъвместим с твоя байонет...

(представи си че не сме 2ма а сме 4 човека... всеки с различни обективи...)...

Един приятел преди години ми го каза - "Като не знаеш какво - вземи такава марка, с каквато симат приятелите ти... за да имате избор....

Е - ти си реши... аз за себе си знам, че няма да купя 100-400 (щото той го има и мога да го ползвам, ако ми потрябва... той пък никога не би взел 10-17 - щото аз го имам и той го ползва в миговете дет му трябва...)
 Re: Избор на система Canon?
Автор: quazimodo   
Дата:   22-07-13 16:56

А бре, crisnoch, ти пак ли си тука[smilie5]? Стига с тия сервизи, колегата ще си купи апарат за снимане а не за сервизиране. 600Д е добре за начало и може да се допълни с 18-55 ИС от базара. А статива си е задължителен. Само не съм много сигурен, че управата на галериите ще аплодира снимането от статив.
 Re: Избор на система Canon?
Автор: kvakioh   
Дата:   22-07-13 17:22

Дебилизмът на Сони фенът...вече единствен и с ново изгонване съвсем скоро отново се прояви.
Иначе, Никон за тия пари е по-добре. Но вече беше казано, и за слепия със Сони, че се иска Канон, защото има възможност за заемане на обективи от Канон. Така че 600/650Д е добър вариант, има ги за към 850-900лв за тяло и един 18-55 бива като за начало...
Иначе със Сони, да ходи да иска от crisnoch=LEONIK после назаем някой обектив...
 Re: Избор на система Canon?
Автор: JoeSatriani   
Дата:   22-07-13 18:11

650d е перфектен избор за начало ( и не само ). От личен опит го казвам.
@nsirakov - напълно подкрепям! Последното ти мнение [smilie24]
 Re: Избор на система Canon?
Автор: aldygreen   
Дата:   22-07-13 19:16

kvakioh написа:

> иска Канон, защото
> има възможност за заемане на
> обективи от Канон. Така че 600/650Д е
> добър вариант, има ги за към 850-900лв
> за тяло и един 18-55 бива като за
> начало...

Според някои форумни легенди с китов обектив толкова:

http://photo-cult.com/pics/602/pic_10001635_0602897.jpg



 Re: Избор на система Canon?
Автор: quazimodo   
Дата:   22-07-13 19:23

А, те форумните легенди снимат само с Л-ки. Обикновените китаци не могат да изографисат подобаващо техните творчески напъни[smilie11].
 Re: Избор на система Canon?
Автор: kvakioh   
Дата:   22-07-13 19:31

Eдна снимка не на фокус нищо не показва. Няма значение какъв е обектива...Аз както и преди съм го казвал, ще го кажа и пак, че дори първия китов обектив 18-55 с 300/350Д е чудесен. Примери не мога да дам, защото не съм ползвал отдавна. Иначе китови има много- 18-135, 15-85, 17-85...
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.