Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 За мошениците в Базара !
Автор: diduli   
Дата:   01-07-13 20:32

Мога ли да помоля да се добави в базара, като функция, на всеки продаван продукт,да може да се прави коментар . Моля за това защото се навъдиха разни ментарджий , които на практика се ебават с хората и колегите професионалисти във форума не могат да помогнат в дадена ситуация ! Поздрави ! Данаил

Отговори на това съобщение
 Re: За мошениците в Базара !
Автор: e-mil   
Дата:   01-07-13 20:57

Попитали радио Ереван:
- Кога ще стане по-добре?
Отговорът бил:
- Вече беше.

Отговори на това съобщение
 Re: За мошениците в Базара !
Автор: GenaDP   
Дата:   01-07-13 21:02

И неграмотници секакви се навъдиха тъдява, ма не ривем да ги подложат на опреснителен курс по български.

Отговори на това съобщение
 Re: За мошениците в Базара !
Автор: Rusinov   
Дата:   01-07-13 21:08

Задължително следва да има оставяне на Feedback, както е в ebay. Всяка оферта да има оценка накрая и коментар, като по този начин всеки купувач/продавач да трупа рейтинг.

Отговори на това съобщение
 Re: За мошениците в Базара !
Автор: e-mil   
Дата:   01-07-13 21:13

И парите да минават през Бони или Жоро с опция за връщане. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: За мошениците в Базара !
Автор: Rusinov   
Дата:   01-07-13 21:14

Хахахахаха [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: За мошениците в Базара !
Автор: marchello   
Дата:   01-07-13 21:15

[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: За мошениците в Базара !
Автор: Geil   
Дата:   01-07-13 21:17

По принцип съм на мнение, че всеки има правото сам да определя цената на стоката, която продава, но наистина ми се струват несериозни обяви от сорта на "Ползван Никон д50 (само тяло)за 600лв" и "Никор 50/1.8д на около 1000 кадъра за 200лв.". ***Не цитирам реални обяви.

Като цяло ми се струва нередно да се пише директно в обява, публикувана от който и да е потребител, но може да се направи отделен раздел в базара за коментар на продавани стоки. На мен лично, коментарите в стария базар са ми помагали 1-2 пъти.

Отговори на това съобщение
 Re: За мошениците в Базара !
Автор: e-mil   
Дата:   01-07-13 21:28

Скоро имаше един харддиск "Чисто нов, неразпечатан", а на кутията на снимката пише "refurbished". [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: За мошениците в Базара !
Автор: Jankoff   
Дата:   01-07-13 21:34

Има съвсем откровени мошеници. Един такъв от Сливен, когото забелязвам непрекъснато да пуска обяви за какво ли не, когато в стария сайт коментирах негова адски надута цена, ме блокира.
Не само, че трябва да се коментира, но и авторите да нямат опция да блокират. Другото е стимулиране на далавераджиите.
Все пак искам да отбележа, че голямото мнозинство обявяващи техника са коректни.

Отговори на това съобщение
 Re: За мошениците в Базара !
Автор: simbon4o   
Дата:   01-07-13 22:19

Всеки има право да е глупак и да се набута! С други думи одобрявам невъзможността за коментиране в базара. Всеки може да си слага колкото си иска пари на нещото, което продава и всеки купувач трябва да си има глава на раменете и да направи елементарно търсене с гугъл кое колко струва...
Даже се забавлявам да чета понякога обявите, тия дни мярнах хелиос 44 за 110лв... това ако не е сделка не знам кое е [smilie5]

По въпроса с коректността - ДА трябва да има рейтинг или някаква форма на отсявка на коректни и некоректни търговци!!!

Отговори на това съобщение
 Re: За мошениците в Базара !
Автор: ElBandido   
Дата:   01-07-13 22:40

и аз на скоро изгорях в база и не рева само споделям опита си. просто базара се е превърнал в прееби своето другарче[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: За мошениците в Базара !
Автор: metodiev_martin   
Дата:   01-07-13 22:47

Какъв е проблемът, след като има снимки, възможност за кореспонденция и понякога опция за тест в твоя град (София, Варна, тук-таме Пловдив)?
По стечение на обстоятелствата, за мен и колеги от университета, приятели и роднини, от началото на година от базара съм купил
5D mk2, 500d, 450d 2х550d, 1100D кит, 2 броя 28-135, един твърд 85 1.8, 24-105, Tamron 28-75, грип за 450d, две батерии и грип за 5д2, няколко филтъра, сенници и една светкавица EX580II. Да чукна на дърво, всеки път съм попадал на коректни. За съжаление, понякога некоректни се оказват хората, на които им правя услуги, но това е друга тема. Обаждаш се, искаш снимки, опция за тест и това е. За този период не успях да спазаря само един 17-40, и не купих две сигми 24-70, поради различия на характерите с тялото. сега пазаря за сестра ми старото 5D, но не можем с продавача да стигнем до консенсус за цената [smilie5]
Нека не забравяме и некоректните купувачи - януари продавах 15-85, за който обектив, един човек се изреди с 5 различни профила да ме пита за цената и да се пазари. След това ми заяви, че няма да спре да ми пише, докато не му го продам за 850лв. Не го блокирах, той продължи със заповеднически тон, да ми обяснява на кой адрес и на кого да пратя обектива за въпросната цена. В такъв случай, няма как да не го блокираш. И какво - той продължи да ми пише от други профили. Същото стана и като трябваше да продавам 70-200, обявена една цена - в границите на нормалното, и се започнаха съобщения от регистрирани преди 1-2 дни потребители със запитвания, и уговорки, че цената не е актуална в този момент, че трябва да я сваля... като я сваля, след 1 ден ми пише нов с цена, 30-40лв под тази на която съм се съгласил.
Има всякакви типове - на късмет. Кой закъсал за пари, кой иска да досъбере за нещо друго, кой вече не му се занимава, кой реши да подбива цените на другите .... Миналата година купих чисто нова раница, с етикет и опаковка от един човек, който ми каза - не се притеснявай - раницата не е крадена, просто ще ставам татко и ми трябват пари - ето ти торбичката от синтезиса и касовата бележка вътре. Не виждам защо трябва да се пенявите толкова. Не отричам, че и аз пишех в стария базар под някои малоумни обяви, но сега този вид обяви понамаляха. Да не говорим и за случая, при който в една подобна тема, се похвалих, че съм купил нисък клас тяло на 4 години на 50 кадъра и ме обявиха, че пазарувам крадена стока ...Малоумни всякакви ...

Отговори на това съобщение
 Re: За мошениците в Базара !
Автор: Rusinov   
Дата:   01-07-13 23:05

Хора, не бъдете такива! "Всеки има право да се набута" ми звучи несериозно. Да, всеки може да попадне в неприятна ситуация и на некоректни хора, но ако има рейтинг и начин да се отбелязват измамни купувачи и продавачи, това ще донесе полза за всички ни [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: За мошениците в Базара !
Автор: Jankoff   
Дата:   01-07-13 23:06

Хи-хи, някой, за да спечели 5 или 50 лева - та дори и 500, все тая, пише от различни профили.
Ха-ха-ха!
Голяма мизерия, българска.

Отговори на това съобщение
 Re: За мошениците в Базара !
Автор: chrisnoch   
Дата:   02-07-13 00:53

Jankoff,
Нищо смешно не виждам!
Апропо, на некоректни продавачи съм попадал и в eBay, така че мизерията не е само българска!

Отговори на това съобщение
 Re: За мошениците в Базара !
Автор: anjsan   
Дата:   02-07-13 08:49

По-скоро трябва да се пусне тема примерно "Некоректни продавачи" и да се споменават всички хора , които системно мамят . Може и в тази тема също .

Отговори на това съобщение
 Re: За мошениците в Базара !
Автор: borisu   
Дата:   02-07-13 09:03

Едно уточнение:

Потребител предлагащ/купуващ на твърде висока/ниска цена даден продукт не е мошеник, ако е описал коректно условията на сделката. Мошеник е потребител, който дава измамна информация за продукта/сделката тоест предлага едно, което се оказва друго.

Отговори на това съобщение
 Re: За мошениците в Базара !
Автор: nevermess   
Дата:   02-07-13 11:14

Като един господин, който продаде/продава 20-на тела двойно повече обективи и 5-6 светкавици. Като го питаш защо ги дава всичките все си разпродавал системата или системите на приятели, а като поискаш някакво документче за произход все ги е загубил при пренасяне и така вече цяла година се пренася [smilie5] .



Публикацията е редактирана (02-07-13 11:15)

Отговори на това съобщение
 Re: За мошениците в Базара !
Автор: djfroggy   
Дата:   02-07-13 11:34

Много пъти това, което продаваш няма документи за прозиход, защото е втора или дори трета употреба. Това не те прави автоматично мошеник.

Отговори на това съобщение
 Re: За мошениците в Базара !
Автор: kvakioh   
Дата:   02-07-13 11:36

Има ги явно такива мошеници.
Оттук купих немалко неща, от които съм доволен. Продадох някои неща, от които хората са доволни. Важното е да има разбирателство, и коректност.

Отговори на това съобщение
 Re: За мошениците в Базара !
Автор: Jankoff   
Дата:   02-07-13 11:44

chrisnoch: "Jankoff, на некоректни продавачи съм попадал и в eBay, така че мизерията не е само българска!"

Е, то така е във всичко. Мизерници, мошеници и прочие има навсякъде, не само в Бг, въпросът е в процентите ....
Колко процента са в Бг и колко на други места. [smilie9]
И къде преследват мошениците и къде не ги пресладват. [smilie9]

Отговори на това съобщение
 Re: За мошениците в Базара !
Автор: gushev   
Дата:   02-07-13 11:57

И аз да чукна на дърво тук във форума винаги съм оцелвал на добросъвестни продавачи.Даже по някога,понеже аз съм доста доверчив самият продавач ми казва че това няма да ми върши работата за парите си.А за мошениците ... :)

Отговори на това съобщение
 Re: За мошениците в Базара !
Автор: nevermess   
Дата:   02-07-13 13:34

djfroggy съгласен, но тогава честно си признаваш, че си го купил/прекупил за 3-ти, 4-ти път от базара и т.н. ама да се лъжем постоянно как продавача му е първи собственик или познатия му/приятеля муе първи собственик и видиш ли всички документи ги няма (за всяка една стока) и в същото време продаваш по 10 тела на месец.... ако това не е съмнително здраве му кажи.

Отговори на това съобщение
 Re: За мошениците в Базара !
Автор: compur   
Дата:   02-07-13 14:12

има такива хора...(визирам горния пост!) и от такива хора, ние честните продавачи, страдаме... защото влизаме в "кюпа".

но, от друга страна, остава удовлетворението, когато купувачът ти изпрати лично с благодарност или ти се обади да ти благодари!

наздраве за честните и коректните! [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: За мошениците в Базара !
Автор: a4o90   
Дата:   02-07-13 14:59

И аз да си кажа, че съм доволен от Базара. До този момент (да чукна на дърво) съм случвал на коректни хора. За сметка на това напоследък от ибей хич не ми върви. Последните няколко дни се занимавам само с кейсове. Последният пример:
"Nice condition, no fungi on this lense
Olympus OM- System Zuiko 50mm Lense Auto S 1:1.8 MC Bayonet Lense"

..


https://photo-forum.net/static/forum/2013-07/somn8262.JPG


http://prikachi.com/images/576/6285576v.jpg


Мдааа.. и това от човек с 99,6% рейтинг. Извинявам се за офтопика.
Иначе всеки има право да продава каквото си иска на каквато си иска цена, стига да бъде честен за състоянието на това, което продава. Да, не е особено етично, но пък и сякаш хората са се научили, така че в крайна сметка всичко опира до търсене и предлагане. Лично аз не виждам лошо да има малка препратка към тема, чиято цел да е чисто информативна и да се следи за препирни. Дори съм виждал по някои сайтове нещо като автоматична система, която изкарва най-ниската, най-високата и средно аритметична цена спрямо тела, обективи итн. [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: За мошениците в Базара !
Автор: diduli   
Дата:   02-07-13 18:07

И какво стана накрая...пак от умрял писмо ще чакаме ![beer]

Отговори на това съобщение
 Re: За мошениците в Базара !
Автор: Rusinov   
Дата:   03-07-13 09:57

Това дето го говорите вече два дни ми звучи като приказката за киселото грозде. Сега понеже винаги може да попаднем на идиот продавач/купувач, дай да не правим нищо. Ми що ядете като така или иначе после *ерете. Трябва да има рейтинг, трябва да има и коментар, който да се оставя заедно с рейтинга след приключване на сделката. Един от 10 измамника да се е затруднил или да е пропуснал "далаверка", пак е по-добре. Продължавам да гледам и днес базара - ми от както не могат да се оставят коментари е настанал пълен ЪпсурТ.


djfroggy написа:

> Много пъти това, което продаваш
> няма документи за прозиход, защото
> е втора или дори трета употреба.
> Това не те прави автоматично
> мошеник.


Така е, но като видиш, че човека има 80 продажби и от тях 100% дали положителна оценка някак си вътрешно си по-спокоен, че след като до сега никой не е изревал, малка е вероятността ти да си първия [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: За мошениците в Базара !
Автор: enis   
Дата:   03-07-13 10:35

Рейтинг не знам дали ще е коректен и точен след като всеки ще може по лично усмотрение да дава положителен или отрицателен, но поне коментари да има в базара няма да е лошо. Също така и за некоректните купувачи няма да е лошо да се казва по нещо... Например такива, които уж много искат даден продукт и след една седмица стоене на рафта в еконт ти го връщат, че дори и не в същия му вид...

Отговори на това съобщение
 Re: За мошениците в Базара !
Автор: Lycan   
Дата:   03-07-13 13:37

Що бе, ето един коректен


https://photo-forum.net/static/forum/2013-07/soat5524.JPG


Отговори на това съобщение
 Re: За мошениците в Базара !
Автор: PhotoBo   
Дата:   03-07-13 14:04


> Така е, но като видиш, че човека има
> 80 продажби и от тях 100% дали
> положителна оценка някак си
> вътрешно си по-спокоен, че след
> като до сега никой не е изревал,
> малка е вероятността ти да си
> първия [smilie7]


Аз така или иначе съм за рейтинга, но защо ми се струва, че човек с 80 продажби на фото техника е по скоро за друг тип сайтове за търговия, отколкото за ФФ?! Аз бих бил по скептичен към такъв вид търговец, отколкото към обикновен фото любител с 10-12 продажби за 2-3 години продавам лична техника с цел смяната и, а не препродажба с цел печалба.... Замислете се малко!

Отговори на това съобщение
 Re: За мошениците в Базара !
Автор: GenaDP   
Дата:   03-07-13 19:06

"... а не препродажба с цел печалба..."

Явно най-вече ви трови мисълта, че някой може да спечели, като ви продава нещо. [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: За мошениците в Базара !
Автор: metodiev_martin   
Дата:   04-07-13 01:16

Трябва ли да си продавам техниката, само когато се налага "смяна"? Трябват ми пари - продавам най-малко използваемата вещ от раницата. Вкарвам си муха в главата, продавам половината неща за да си взема изгъзица, която продавам след 3 месеца, защото вече не ми е интересна и пак си взимам някой обектив. А за хората, които правят "пари" от продажбата на обективи, не мога да отпращам упреци. И с "ранопиле" и с "отворения" съм работил, не съм имал проблем - много точни, възпитани и коректни хора. Имат възможност - вкарват и продават

Отговори на това съобщение
 Re: За мошениците в Базара !
Автор: Jankoff   
Дата:   04-07-13 09:11

enis: "Рейтинг не знам дали ще е коректен и точен след като всеки ще може по лично усмотрение да дава положителен или отрицателен"

Естествено, че по лично усмотрение. Как иначе? Да казва "Партията" кое е правилно и кое не, или как?
Ще дам пример с двата известни сайта за туристическа информация и резервации букинг.ком и трипадвайзър.ком.
Техните рейтинги, дадени от потребителите от цял свят на хотели и пр., са ИЗКЛЮЧИТЕЛНО ТОЧНИ!!!
[smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24]
Установил съм това категорично! Ходил съм в поне 20 хотела и B&B и пр., следвайки рейтингите и мненията на потребителите в букинг.ком и трипадвайзър.ком, и те категорично ВИНАГИ са съвпадали с моите впечатления и оценка. [cool] Резервирам хотел или B&B въз основа ИЗКЛЮЧИТЕЛНО на рейтинга. Търся го най-висок и оставам много доволен - досега няма никаква грешка, 100% от случаите!
Хората в тези два сайта са НАПЪЛНО ДОБРОСЪВЕСТНИ! Те нямат изгода да дават добри или лоши оценки и просто дават оценките си "за общото благо", като отделят от времето си. Това е чудесно. Thank you, people!
[thankyou] [cool] [beer]
Подобно нещо се наблюдава и в амазон.ком и амазон.де. Повечето отзиви - чета ги много, особено за фототехника и компютърни компоненти, са много подробни и добросъвестни.

Трябва да има възможност за коментари и оценка в базара!

Отговори на това съобщение
 Re: За мошениците в Базара !
Автор: enis   
Дата:   04-07-13 10:05

Jankoff не мисля, че може да се сравнят сайтове за туристически услуги и резервации с базара, в който повечето продават техника втора употреба :)
Нека освен коментари да иам и рейтинг, но аз все пак си мисля, че трябва да се помисли доста добре, защото ако може всеки да дава оценка... Ами лицето Х иска да си купи нещо, ама няма пари и е хейтър и дава най-лошата оценка дори и да е нямал вземане даване с продавача! Тука поръчките не стават чрез някаква платформа за да може след това да се даде оценка, а стават чрез уговорки на съобщения, мейлове, скайпове и по телефона... не се вързват нещата за оценяване, но за коментарите съм твърдо ЗА [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: За мошениците в Базара !
Автор: Seifi   
Дата:   04-07-13 10:14

enis [smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24]


и кой ще плати промените, някои хора дават само нeобмислени идеи. Базара не е основна дейност на страницата, базара си е добре в сегашния вид , една листа с измамниците в форума и всичко е наред.



Публикацията е редактирана (04-07-13 10:15)

Отговори на това съобщение
 Re: За мошениците в Базара !
Автор: Jankoff   
Дата:   04-07-13 10:22

enis: "лицето Х иска да си купи нещо, ама няма пари и е хейтър и дава най-лошата оценка дори и да е нямал вземане даване с продавача"

Тук стигаме до въпроса за ДОБРОСЪВЕСТНОСТТА, или по-точно казано, за НЕДОБРОСЪВЕСТНОСТТА на българина/българката.
И за мизерията - и материална, и духовна! [smilie23] [smilie23] [smilie23]
Заради някакъв обектив ще злобее, ще дава неверни оценки и ще върши гадости .... Съгласен съм, че това нещо не просто се среща в България, то е много, много разпространено!
[smilie23] [smilie23] [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: За мошениците в Базара !
Автор: enis   
Дата:   04-07-13 10:30

Доста често под мои снимки се появяват "хейтърски" коментари за техниката с която снимам, та предполагам, че и с базара ще е така и оценките. Но все пак една секция с коментари към всяка обява би била добре ако може лесно да се напише кода за нея и да се добави [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: За мошениците в Базара !
Автор: kimi   
Дата:   04-07-13 12:47

абе каква секция с коментари, едва се отървахме от коментарите на стария базар и вие искате пак да се връщат [smilie9]


Отговори на това съобщение
 Re: За мошениците в Базара !
Автор: Seifi   
Дата:   04-07-13 12:58

kimi [smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: За мошениците в Базара !
Автор: PhotoBo   
Дата:   05-07-13 21:48

До тук един мошеник не се спомена поименно (псевдонимно), а уж темата е за това... в същото време се дракаме за какво нещо е или трябва да е базара, без никой да ни е искал мнението [smilie3]

Време е да ги изброим/изобличим в темата, ако има такива... в другия случай излиза, че нямаме нужда от рейтинг и коментари, щом всички са точни и добросъвестни! [smilie21]

Аз лично няма от кой да се оплача, за сметка на това има кой да похваля, но май това ще е за друга тема...[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: За мошениците в Базара !
Автор: mmjm   
Дата:   08-07-13 15:06

Е как, снимкабг, който имаше още 2 или 3 ника, не помня томно какви бяха нещо от типа на м.харизанова дано не бъркам с последния.

Отговори на това съобщение
 Re: За мошениците в Базара !
Автор: david59   
Дата:   08-07-13 20:11

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: За мошениците в Базара !
Автор: lion4e   
Дата:   08-07-13 20:56

david59 [smilie24]

Те просто искат да направят ценови комитет, където да има пълен контрол над цените на обявите в базара, ще колят ще бесят, ще раздават справедливи народни цени, ще има ценова диктатура, ако не ти харесат цената ще ти пратят мутри, данъчна полиция, ще те делнат акаунта. Утре ще превземат и други сайтове, ще погнат и магазините за нова техника, ще направят световна ценова хегемония, ще трябва да им плащаме за оценка на техниката......

Абе я се гръмнете. ТОВА Е ПАЗАРНА ИКОНОМИКА, ВСЕКИ МОЖЕ ДА ПРОДАВА КАКВОТО СИ ИСКА НА КАКВАТО СИ ИСКА ЦЕНА. НАБИЙТЕ СИ ГО ТОВА В КУХИТЕ КОМУНИСТИЧЕСКИ ГЛАВИ. НАПРАВИХТЕ ФОРУМА ЗА СМЯХ,ЧЕ КОЙТО НЕ ПРОДАВА СПОРЕД МОИТЕ ВИЖДАНИЯ ЗА ЦЕНА НА ДАДЕН АРТИКУЛ Е МОШЕНИК, ПО ТАЯ ЛОГИКА 99% ОТ ОБЯВИТЕ В ФОРУМА СА ОТ МОШЕНИЦИ.

И аз искам 7Д за 700лв без забележки..тогава всички обяви в базара за 7Д над тая цена са от мошеници[smilie10]



Публикацията е редактирана (08-07-13 21:04)

Отговори на това съобщение
 Re: За мошениците в Базара !
Автор: aldygreen   
Дата:   08-07-13 21:28

Мошеник е този, който мами, който лъже. Обявява нещо в базара с едно описание, състояние, комплектация, а в действителност изпраща стоката в друг вид, друго състояние, друга комплектация. Сама по себе си цена, която на някого се струва висока, не е причина да бъде обвиняван продавачът в мошеничество или измама. В този базар сделките стават при постигнато съгласие от двете страни. За да не ви мамят, изисквайте изпращане с опция за преглед и тест.

[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: За мошениците в Базара !
Автор: david59   
Дата:   08-07-13 21:45

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: За мошениците в Базара !
Автор: mmjm   
Дата:   08-07-13 21:47

david59, този за когото пиша нае техника от съфорумец, опита се да я препродаде чрез другата си регистрация, в крайна сметка с цената на доста нерви колегата си върна техниката, та по случая преди да пишеш провери за какво става дума!

Отговори на това съобщение
 Re: За мошениците в Базара !
Автор: david59   
Дата:   08-07-13 22:34

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: За мошениците в Базара !
Автор: don_kolev   
Дата:   08-07-13 22:47

Що пък да чете между редовете? Нали това отличава базара във форума от продавалника. Голямо геройство да излъжеш някой...

Отговори на това съобщение
 Re: За мошениците в Базара !
Автор: mmjm   
Дата:   08-07-13 22:47

Първи снимки 15,09,1977г в двора на 120 у-ще. с Certo KN 35.
david59, не съм искал да те впечатлявам, искаха имена и никове писах, намерих и темата мога да пусна и препратка към нея. По принцип си прав, за да има тарикати, задължително трябва да има балами.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: За мошениците в Базара !
Автор: imitev   
Дата:   08-07-13 23:07


Балъците били два вида - едните ти ги търсиш, другите сами те намират...

Отговори на това съобщение
 Re: За мошениците в Базара !
Автор: DeDomus   
Дата:   09-07-13 03:05

Kak си личат продавачите само...
Интересно защо в Амазон и И-Бей има коментари и рейтингова система? Сигурно там няма тарикати? Има, но точно така са им намерили цаката.
Поздрави на коректните търговци, от които съм пазарувал, и все още са тук![beer]

Отговори на това съобщение
 Re: За мошениците в Базара !
Автор: fotocolor   
Дата:   09-07-13 09:09

Та казвате за мошениците в базара.Какво правим в сследният случай-продавам преди месец апарат Киев 4+2 обектива на клиент.Пускам с Еконт с опция за проверка и тест.Стоката си пристига,тества се,пише ми се че всичко е ОК.Слвед 3 дни ми се пише следното:Вчера взех апарата и обективите-всичко беше коректно.Когато се прибрах реших да сменя обектива с 35 мм но без да исках отвих обектива от онази приставка която се върти.После се усетих и я поставих обратно на мястото и и отвих обектива от правилното място..Обаче сега не иска да фокусира-образът не мърда.

В телефонният разговор пича ми спомена че си мислел че апарата е на резба и се опитал да развие.Ное счупил чопа който зацепва байонета с телемера.Сега ме обвинява че едва ли не аз съм некоректен.
Какво правим в тоя случай?

Отговори на това съобщение
 Re: За мошениците в Базара !
Автор: Lycan   
Дата:   09-07-13 09:29

Счупения Киев - пича ще си го ползва със здраве, много ясно.

Обаче какво правим ако го беше счупил още при прегледа и после да ти заяви, че разбираш ли онова там не мърда?

Отговори на това съобщение
 Re: За мошениците в Базара !
Автор: fotocolor   
Дата:   09-07-13 10:29

какво правим с случаите когот си пуснал пратка и човека който е поискал да му пратите стоката не отива да си я вземе 10-15 дни.

Отговори на това съобщение
 Re: За мошениците в Базара !
Автор: ogogogo   
Дата:   09-07-13 10:41

Ако си държиш на нещата които си му пратил,плащаш обратният път,псуваш го,ако можеш го биеш и си ползваш старата техника с кеф.

Отговори на това съобщение
 Re: За мошениците в Базара !
Автор: askaskask   
Дата:   09-07-13 16:05

Всичко казано до тук показва, че е добре да има рейтинг и за продавачи и за купувачи!

Отговори на това съобщение
 Re: За мошениците в Базара !
Автор: JoroHEI   
Дата:   09-07-13 19:18

не може да има рейтинг това все пак е фотографски сайт а не продавалник, секция базар е като малак битак за фото техника за улеснение на съфорумците, иначе съм купувал от базара но само след лична среща с продавача, ако е в друг град до който не мога да отида, просто не купувам колкото и да е изгодна цената, не ползвам куриери за стоки втора ръка.


Отговори на това съобщение
 Re: За мошениците в Базара !
Автор: nikolayvarna   
Дата:   09-07-13 22:43

Не е точно тема за това, но ей такива сигурно излизат много на сметка - http://www.liveleak.com/view?i=c85_1373364082 .
Яка кражба на обектив :)

Отговори на това съобщение
 Re: За мошениците в Базара !
Автор: Geil   
Дата:   09-07-13 23:05

Идеята е, че без коментар на обявите, цените се вдигат изкуствено. 2-3-ма души решават да пуснат 400д за 450лв и след това всеки, който тръгне да продава въпросното тяло търси същата цена с идеята, че няма той да е най-глупавия да пусне тялото за по-малко. Следват 1-2 месеца в които никой не се интересува от стоката и продавача се замисля, че е по-добре вместо да продава тялото на по-ниска цена просто да си го запази. Така продавача остава евентуално с второ тяло (което ползва рядко), което след време подарява на близък или дава за скромна сума на приятел, а евентуалните купувачи са принудени да се задоволят с по-нисък клас тяло също надценено. Аз лично ще посъветвам купувачите да игнорират обявите в базара и да не си хвърлят парите за стоки втора ръка на цена 80% от тази на нов продукт. Извинявам се, обаче няма как да приема примерно обектив никор 50/1.8д за 180лв. втора ръка, което с наложения платеж ще стане минимум 200лв без гаранция и възможност да се разбере колко е ползван обектива, при положение, че в магазина обектива е 220лв. Преди 1 година тези обективи с оставаща гаранция се продаваха между 130 и 150 а сега между 160 и 180. Сега продавача, който ми предложи обектива стои с новото тяло фул фрейм за няколко хиляди лева и ненужен обектив, просто защото няма да е той най-глупавия да го продаде за 20-30лв. по-малко от другите. Купувача естествено мисли, че ако ще дава толкова пари е по-добре да си купи нов с гаранция.

Аз бих предложил, цената на стоката да не може да се коригира в обявата та продавачите да не си правят циганските номера "Абе дай да го пусна с 20 кинта отгоре (2 кутии цигари и 2 бири в кварталния хоремаг)пък ако никой не го вземе ще смъкна цената. Идеята е да се дава крайна цена без коментар надолу-нагоре. Още по-добре ще е да не можеш да пускаш обява за една и съща стока в рамките на 3 месеца. Да видим тогава какви ще са цените ... ама истинските цени - с начислената амортизация и без добавената "сантиментална стойност" и стойност "тарикат". Продавачите да ме извиняват, обаче точно защото това не е пазар и сайт за търговия, целта не би трябвало да е мишкарска печалба от крупните суми 5-10-15лв. Аз, като купувач, повече не бих пазарувал от базара. По-изгодно излиза да купувам употребявана техника от павилиона и синтезиса. За пример мога да дам, че преди няколко месеца купих много добро тяло от един от магазините на 45к кадъра на цената на същото тяло от базара на 170к кадъра. Освен това нямах никакви транспортни разходи и разходи за наложен платеж и т.н. и имах предостатъчно време за тест и то не само с моите обективи, а и с такива от магазина. Айде поздрави на продавачите-тарикати.

Отговори на това съобщение
 Re: За мошениците в Базара !
Автор: bozO   
Дата:   09-07-13 23:19

И аз съм на този принцип - ако е запазена стоката - цената -40-50% от тази в магазина. За 20-30% надолу е по-добре ново с гаранция.

Отговори на това съобщение
 Re: За мошениците в Базара !
Автор: nevermess   
Дата:   09-07-13 23:48

Geil [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: За мошениците в Базара !
Автор: Seifi   
Дата:   10-07-13 09:44

Хора вие нямата акъл , базара не е основна дейност на страницата. Аз като продава4 имам следната слу4ка един фен иска да купи от мен едно тяло казвам му нормална цена той казва скъпо е не се разбрахме накрая, пък и на мен ми писна. 4 Месеца по късно същия 4овек продаде същото тяло в базара 70лв по къпо от това което аз исках.

Въпроса кой е тариката и кой е балъка е много тънък

Отговори на това съобщение
 Re: За мошениците в Базара !
Автор: david59   
Дата:   10-07-13 19:04

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: За мошениците в Базара !
Автор: Geil   
Дата:   10-07-13 20:03

Какво има да се мисли? Примерите са дадени за техника, която все още се произвежда или се продава нова с гаранция. За цените на стара и колекционерска техника може да се съди по цените от специализирани сайтове или сайтове за търговия. Считам обаче, че при този вид техника е по-трудно да се правят тарикатски номера, защото предполагаемите клиенти най-често са наясно с тенденциите и цените.

Отговори на това съобщение
 Re: За мошениците в Базара !
Автор: kaschey   
Дата:   11-07-13 10:40

В базаро има 1Ds за 900 кинта и 1DS Mark 2 за 1700 кинта.Това са добри цени, погледнато отвсякъде.Дори в и-бей са по-скъпи.Всичко е до човека, някой хора си надценяват стоката, но цените на показаните пимери са изключителни.

Отговори на това съобщение
 Re: За мошениците в Базара !
Автор: compur   
Дата:   11-07-13 14:27

всеки би искал да си купи топ-техника "йофтинко"... но "мошениците-продавачи" не ги дават на тея пари. гадове! [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: За мошениците в Базара !
Автор: qavkata   
Дата:   17-07-13 16:38

аз пък не рабирам, що за тъпи въпроси задават куповачите?!? "защо сега продаваш обектива/тялото? на колко кадъра е обектива? кво значение има? само предизвиквате да ви лъжат. Всеки родава само и единствено за пари, а на никой не му е работа да се интересува за какво ще бъдат изхарчени. Поръчвайте, гледайте и тествайте. това е. аз преди известно време поръчах един обектив,, който се оказа с проблем с фокосирането в широкия край. звъннах да попитам за проблема, а мацката ми обясни че бавно бил фокусирал. както и да е, отказах поръчката още докато съм в Е.онт и готово. За това трябва да се гледа внимателно.

Отговори на това съобщение
 Re: За мошениците в Базара !
Автор: баби-играят-с-теб   
Дата:   17-07-13 17:39

Пазара е направен за това - продавача сам да си определя цената на продавания предмет, а купувача - да си решава дали ще купува на тази цена или ще търси друг подобен предмет.
А, който има притеснения, че ще бъде излъган - да посети най-близкия магазин за фото-техника, където ще му се предостави и гаранция за закупения предмет.
Затова има опция при куриера - "преглед и тест на стоката до 15".

Отговори на това съобщение
 Re: За мошениците в Базара !
Автор: Божидар58   
Дата:   17-07-13 19:17

Хората останаха без пари и продават техника на поразия. Следя обявите и гледам, че на ден се появяват страшно много обяви за продажба. Няма да е далече времето, когато няма да има такива, които търсят да купят, а ще има само обяви: продава се. При положение, че вече не се печели от фотографията така, както преди 4,5 години, доста скъпи неща ще бъдат продадени на безценица. Съветът ми към тези, които търсят да купуват, да изчакат малко и ще имат богат избор.

Отговори на това съобщение
 Re: За мошениците в Базара !
Автор: kaschey   
Дата:   17-07-13 19:22

Няма ли някой мошенннннник да пусне един лунасикс със спот приставка по-йовтинко, че ми трябва?

Отговори на това съобщение
 Re: За мошениците в Базара !
Автор: nikolayvarna   
Дата:   17-07-13 22:43

Хората останаха без пари и продават техника на поразия. Следя обявите и гледам, че на ден се появяват страшно много обяви за продажба.........

Ако следиш и криминалните хроники ще видиш колко туристи по черноморието олекват с техниката си [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: За мошениците в Базара !
Автор: k7   
Дата:   26-07-13 07:41

Аз не пиша за мошенник, но се ядосвам, че търся един обектив, виждам, кой го продава, пиша му, иии.....нищо. Виждам, че си влиза в проофила, пиша му пак, пиша му и e-mail, никакъв отговор и така от 2 седмици. Ами поне да каже, продадох го, не го продавам или каквото и да е!!!

Отговори на това съобщение
 Re: За мошениците в Базара !
Автор: imitev   
Дата:   26-07-13 07:42

Телефон няма ли - звънни му!

Отговори на това съобщение
 Re: За мошениците в Базара !
Автор: k7   
Дата:   26-07-13 07:49

Няма в темата [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: За мошениците в Базара !
Автор: k7   
Дата:   26-07-13 07:50

https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=BAZAR&request=view&id=1082



Отговори на това съобщение
 Re: За мошениците в Базара !
Автор: j_mironski   
Дата:   27-07-13 02:12

Бях я пуснал тая тема преди време и господата АДМИНИ ми я спряха. Въпреки че им доказах правотата си но... отговора беше "така е амаааа..." и до там.
Мен ако питате преди си беше истински базар сега е продавалник
Имаше едно хубаво нещо в този сайт и на него му ...... майката

Отговори на това съобщение
 Re: За мошениците в Базара !
Автор: Don_Diego   
Дата:   27-07-13 09:26

k7

Пиши му- купувам го, да видим дали няма да се обади [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: За мошениците в Базара !
Автор: k7   
Дата:   27-07-13 11:15

Ами аз почвам да се отказвам. Ебаси обектива, ебаси чудото...

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »