Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Coolpix A
Автор: novi4ok   
Дата:   05-03-13 13:39

Гледам инфото и рекламата на новата сапунерка - звучи готино и в общи линии е нещото, което ми се е оскало да имам в джоба си при всичките си пътувания, вместо черния кютук с многото обективи в раницата. Само едно ме смущава - защо е с 18мм обектив? Аз самият рядко слизам под 28мм на Dx освен ако снимам много общи планове или архитектура. За стриит - почти никога. А това е перфектна камера за стриит. Те и така си я рекламират и правилно! Но какво правим с перспективните деформации? С твърде "екстравагантната" визия на човешките лица и фигури? 18мм ми се струват малко ограничаващи. А вие как мислите?

 Re: Coolpix A
Автор: milen4040   
Дата:   05-03-13 13:49





Публикацията е редактирана (05-03-13 15:30)
 Re: Coolpix A
Автор: didesignbg   
Дата:   05-03-13 13:50

1 100 евро [smilie18]
Няма го и чара на 28 Тi, само тъмният обектив останал ...
 Re: Coolpix A
Автор: novi4ok   
Дата:   05-03-13 13:59

Milen, не разбирам включването. Да 28мм еквивалент. Ти снимал ли си стриит с 18мм на dx? И какво ти помага за перспективата това, че е 28мм еквивалент на fx? Прочети, помисли и ако инаш мнение - напиши, спама е хубаво нещо, но и той трябва да е смислен.
 Re: Coolpix A
Автор: sirkhann   
Дата:   05-03-13 14:55

Директно скачат срещу Sigma DP1m. Решиха да си го връщат за VR-патентите. Според мен ще кърти мифки във всяко едно отношение, само изображението на ниско ISO вероятно ще е единственият параметър, по който ще отстъпва на DP1m.
 Re: Coolpix A
Автор: Duffer   
Дата:   05-03-13 15:08

Може би ако беше малко по-разумно позициониран...
Макар, че тя цената вероятно ще слиза надолу с времето...
 Re: Coolpix A
Автор: sirkhann   
Дата:   05-03-13 15:11

Ще. Ама го смятай колкото Sony Nex-6 със съответния обектив.
 Re: Coolpix A
Автор: jivkojj   
Дата:   05-03-13 15:12

Въпреки че е "само" 16Мпикс., също е без АА филтър [smilie11]

Интересно ще е да се видят снимки с него.

 Re: Coolpix A
Автор: Duffer   
Дата:   05-03-13 15:16

sirkhann написа:

> Ще. Ама го смятай колкото Sony Nex-6 със
> съответния обектив.

...или D7000 с 16-85 ...

Интересно наистина независимите тестове какво ще покажат...



Публикацията е редактирана (05-03-13 15:17)
 Re: Coolpix A
Автор: sirkhann   
Дата:   05-03-13 15:53

Майната им на независимите тестове.

Цената е 1100 евро!!!!!!!!

Колкото и да е хубав апаратът, реално хората, които ще го предпочетат пред Fujifilm, Olympus, Sony, Sigma, Panasonic, Ricoh и Pentax безогледалките са малко.

Много ми харесва концепцията, много ми харесва изборът на обектив и светлосила, дизайн, всичко, но... вече имам две сигми. Следващият ми апарат ще е със сменяема оптика, чипещ се екран и може би електронен визьор.
 Re: Coolpix A
Автор: novi4ok   
Дата:   05-03-13 15:58

Явно никой няма мнение за визуалната специфика. Отново имат значение само техническите характеристики и марката. Считам темата за безинтересна за колегите и я затварям. Моля желаещите да плюят или хвалят техническите, ценовите или марковите параметри на коментирания фотоапарат да отворят нова тема.
 първа  назад  1     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.